PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : USB to Rs232

Hesam1984
27-09-2007, 02:13
با سلام
لطفا در صورت امكان نقشه يك مبدل USB به 232 قرار دهيد تا بتوانيم در پروژه ها از اين پورت به شكل ساده تر و ارزان تر بهره بگيريم . شايد بتوان از نقشه هاي پروگرامر AVR موجود در سايت براي اين كار استفاده كرد اما من امتحان نكردم و نمي دانم جواب مي دهد يا نه .

kavir
27-09-2007, 12:04
سلام
دوست عزيز قبلا در اين مورد بحث شده لطفا قبل از ارسال تاپيك توي انجمن جستجو كنيد
You can see links before reply

Hesam1984
30-09-2007, 22:15
با سلام
من مجددا يك سوال داشتم و آن اين است كه فرض كنيد كه مبدل USB to RS232 از آقاي Igor را ساختيم . حال مي خواهيم يك برنامه كاربردي بنويسيم و با آن مدار را كنترل كنيم . حال در برنامه اصلي مي بايست از چه توابعي استفاده كنيم ؟ توابع ارسال ديتا به پورت 233 يا مستقيما به USB ؟ . اگر پورت COM فرض مي شود كدامين پورت COM ؟
من با vb 2005 كار مي كنم . براي پورت COM امكانات خوبي در آن پيش بيني شده است اما از USB اطلاعي ندارم . اگر قرار باشد مستقيما به USB دستور ارسال كنيم شما چه راهي را پيشنهاد مي كنيد ؟ آيا DLL براي اين كار هست ؟

kavir
30-09-2007, 22:27
سلام
يك برنامه كاربردي براي vb6 رو توي اين قسمت (You can see links before reply)
گذاشتم
بله يك DLL داره كه براي بيشتر زبان هاي كامپيوتر مي تونيد استفاده كنيد
براي اتصال هم ديتا رو به ميكرو اصلي مي فرسته و ميكرو اصلي به ميكرويي كه شما برنامه ريزي مي كنيد و ارسال ديتا ب صورت RS232 يا سريال هست .
اينم شماتيك كه كامل متوجه مي شين پايه ميكرو شما به RXD,TXD وصل مي شه
You can see links before reply

Hesam1984
01-10-2007, 02:25
سلام
ممنون از جوابتون .
ولي من متوجه منظور شما هستم . سوال من دقيقا اين هست كه در برنامه كاربردي كه در كامپيوتر در محيط مثلا vb مي نويسيم بايد ديتا را به پورت USB بفرستيم يا COM ؟
من اين سوال رو به اين دليل مي پرسم چون در راهنماي DLL آقاي Igor كه در مورد توابع موجود در DLL نوشته شده اش توضيح داده است تنها توابع ارسال ديتا به پورت 232 ديده مي شود . مثل اين كه سخت افزار ما به 232 متصل شده است نه USB .
منظورم برنامه كامپيوتري است نه برنامه ميكرو خودمان .
مرسي .

kavir
01-10-2007, 14:32
سلام
اينطوري كه من برداشت كردم
[align=left:4b4f85cf7f]
function DoRS232Send(DataOutByte:byte):integer; stdcall;

Function sends byte to microcontroller RS232 line at current baudrate.
Parameters
DataOutByte
[in] Value to send to microcontroller RS232 line.

Return values
If the function succeeds, the return value is NO_ERROR.
If the function fails, the return value is DEVICE_NOT_PRESENT (device is disconnected).

Notes:
Function waits for transmitting given byte: all data bits + stop bit are transmitted before function end.

طبق كد بالا كه براي برنامه كامپيوتر هست ديتا رو روي ميكرو ميفرسته يعني از usb به ميكرو هست
اينم كد دوم:
[/align:4b4f85cf7f]
function DoRS232Read(var DataInByte:byte):integer; stdcall;

Function reads byte received by microcontroller RS232 line.
Parameters
DataInByte
[out] Byte received from microcontroller RS232 line.

Return values
The return values are:
NO_ERROR - one byte received (returned in DataInByte)
NO_DATA_AVAILABLE - no data was received (value DataInByte is not valid)
OVERRUN_ERROR - more bytes was received, but another received bytes was lost: in DataInByte is returned only the first received byte
DEVICE_NOT_PRESENT - error: device is disconnected

پايه هاي RXD,TXD هم مي تونه وصل ميكروي اصلي بشه كه گفتم هم مي تونه با كمك يك MAX232 وصل پورت com بشه
در مورد اينكه آيا مستقيما روي پورت com بفرسته تست نكردم
اين فايل هم بگيرين توابع رو كامل توضيح داده
دانلود (You can see links before reply)

Hesam1984
01-10-2007, 20:37
سلام
من مي خواهم مدار رو از سر USB به كامپيوتر وصل كنم .
پس در واقع اين مدار يك COM مجازي توليد مي كنه . چون دستورات كه نوشته شده همشون براي ارسال ديتا به 232 است . مثلا : (.......)function DoRS232Send
درست متوجه شده ام ؟
مرسي .

kavir
01-10-2007, 22:21
سلام
بله
ولي ديتا رو روي پورت usb مي فرسته
اين تابع ها فقط حالت مجازي Rs232 هستند چون توي راهنما نوشته بود كه Rs232 بيشتر باب بوده وبيشتر RS232 رو ترجيح ميدن
در DoRS232Send مستقيم از USB به ميكرو مي فرسته و ميكرو اصلي شما چون با استاندارد RS232 هست ديتا رو به ميكرو دوم يا همون ميكرويي كه شما برنامه ريزي مي كنيد مي فرسته
خيلي ساده است ديتايي كه شما مي خواين در يافت كنيد با DoRS232Read هست كه از ميكرويي كه شما برنامه ريزي مي كنيد به ميكرويي كه مستقيم وصل usb هست مي فرسته بعدش به usb

saeed_niknami
04-10-2007, 22:03
با سلام
اين مدار يك firmware براي تبديل usb به 232 هستش كه اصل فايل با توضيحاتش تو سايت اتمل avr309.zip هستش سرچ كن