PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آزاد کردن خط تلفن

draculaaaaa
10-02-2013, 14:28
سلام به همه دوستان
من توی یه پروژه نیاز دارم قبل از شماره گیری خط تلفن رو (که ممکنه یه اپراتور در حالت عادی در حال مکالمه با اون باشه) از حالت اشغال خارج کنم و بوق آزاد رو داشته باشم از دوستان اگه کسی اطلاعی دارن در این مورد یه راهنمایی بکنن
با تشکر

r0b0
10-02-2013, 19:18
سلام
وقتی که خط تلفن اشغال میشه ولتاژ ورودی اون افزایش پیدا میکنه
دقیق نمی دونم ولی شاید بتونید با کنترل ولتاژ ورودی، خط تلفن رو از حالت اشغال خارج کنید

amin1139
10-02-2013, 20:31
تنها راهش اینه که یک رله با قسمتی که اپراتور استفاده میکنه سری کنی و وقتی میخوای خودت تلفن با آوردن یک مقاومت داخل خط اشغال کنی مثلا وقتی اپراتور داره با تلفن صحبت میکنه با رله خطشو قطع کن چند ثانیه صبر کن و بعد یک مقاوت با یک ترانزیستور یا رله دیگه بیاری تو مدار

draculaaaaa
10-02-2013, 21:40
سلام آقا تشکر از جوابت . سوای این روش چیز دیگه ای به نظرتون نمی رسه چون این سیستم اگه بخواد به صورت گسترده استفاده بشه هزینه اضافی به بار میاره

shahrivar88
23-03-2013, 02:00
دوست گرامی من این پروژه را کامل کار کردم 1 دستگاه تلفن کننده هم با قابلیت آزاد کردن خط و بررسی وضعیت شامل آزاد اشغال کال بک و برداشته شدن گوشی برای 1 شرکت ساختم اما چون پروژه مال خودم نیست نمیتونم سورس رو بدم توضیحات رو در پست های بعدی عرض می کنم.

shahrivar88
23-03-2013, 02:14
آزاد کردن خط
.................................................. .
کافیه بین 2 سیم (لاین + و لاین -) 1 مقاومت 1کیلو بذاری تا مخابرات وضعیت برداشته شدن خط رو تشخیص بده و بوق آزاد براتون ارسال کنه.
در حالت عادی ولتاژ بین دو سیم 40 تا 60 ولته(انداره گیری که خودم انجام دادم) ولی وقتی شما مقاومت 1 کیلو رو میذاری مخابرات تشخیص میده و ولتاژتون حدودا 9 ولت میشه

تشخیص وضعیت خط
.................................................. .......
وقتی خط شما آزاده شما 1 بوق ممتد میشنوید که فرکانسش 400تا 450 هرتزه(انداره گیری که خودم انجام دادم) پس شما باید با اندازه گیری فرکانس بعد از آزاد کردن خط وضعیت رو بررسی کنی.
بوق اشغالم که میدونید چه طوریه 700 م ثانیه بوق 700 سکوت
اگه مورد دیگه هم لازمه تا عرض کنم؟

mohsen_sir
02-06-2013, 02:13
وقتی خط شما آزاده شما 1 بوق ممتد میشنوید که فرکانسش 400تا 450 هرتزه(انداره گیری که خودم انجام دادم) پس شما باید با اندازه گیری فرکانس بعد از آزاد کردن خط وضعیت رو بررسی کنی.
در حالت اشغال فرکانس چقدره؟

shahrivar88
12-08-2013, 10:33
در حالت اشغال فرکانس چقدره؟

خب میشه 700 میلی ثانیه فرکانس 400 و 700 میلی ثانیه فرکانس 0