PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی سنسور رنگ tlc3200 :

roohlla
07-02-2013, 19:56
توی این پروژه من اومدم این سنسور رو به طور کامل راه انداختم . در این پروژه قابلیت تنظیم نور سفید هم قرار داده شده . برای این کار وارد منو شده و wb رو انتخاب کرده و سنسور رو روی یه جسم سفید رنگ قرار میدید . بعد از استارت کردن رنگ سفید برای سیستم معرفی میشه . حالا توی صفحه ی اصلی با زدن استارت و قرار دادن سنسور روی سوژه ی مورد نظر کد رنگ سطح رو روی ال سی دی نشون میده .
فقط توی تعریف متغیر ها یا الگوریتم منو یه مشکل وجود داره که باید برای هر بار اسکن تنظیم رنگ سفید تکرار بشه اما این مشکل هم به زودی رفع خواهد شد .

Aghaeifar
07-02-2013, 20:30
دست شما درد نکنه. آقا روح الله لطفا تجربیات مربوط به خرید ای سی رو هم در پستت اضافه کن. مثل قیمت خرید، فروشنده های بازار، آیا به صورت ماژول آماده هم دیدی بفروشن، و مواردی از این دست

roohlla
08-02-2013, 17:29
خواهش میکنم آقا علی .
این ایسی چیز خاصی نداره که لازم باشه به صورت ماژول خریدش . همین خودشو روی یه مبدل اس ام دی به دیپ قرار بدید کافیه . فقط یه نکته در موردش هست که اون هم اینه که 4 تا ال ای دی سفید رنگ 4 سمتش قرار بدید و دور سنسور هم یه لوله ی مشکی یایه چیزی شبیه به این قرار میدید تا نور های محیط به سنسور نرسه . در مورد قیمت باید بگم آخرین قیمتی که ازش دارم حدود 17 هزار تومانه . یه نکته که توی پست قبلی فراموش کردم بگم اینه که این سنسور دو پایه داره برای scaling فرکانس خروجی که محدودوده ی فرکانس خروجی سنسور رو تعیین میکنه .این پایه رو باید مطابق دیتاشیت برای scaling بیست درصد تنظیم کنید .