PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرخ خرابی ATmega128

sara_327
06-02-2013, 14:51
سلام
می بخشید اگه این مبحث مربوط به این فروم نیست و اگه جای فروم دیگه ای است لطفا بگید

من میخواستم بدونم آیا میشه برای این میکرو کنترلر یک توزیع احتمال خرابی در نظر گرفت؟
برای این کار نیاز به به یک فاکتور توزیع احتمال دارم که تو دیتا شیت پیدا نکردم و تنها چیزی که بود این بود که:

data retention failure rate is much less than 1 PPM over 20 years at 85°C or 100 years at 25°C

کسی میدونه باید چه جوری این فاکتور رو به دست بیارم یا تو چه فروم و یا سایتی ؟

خیلی ممنون

ali_h
06-02-2013, 15:29
سلام،
توزیع احتمال خرابی در فرایند تولید یا در موقع استفاده کاربر؟

sara_327
08-02-2013, 14:12
سلام،
توزیع احتمال خرابی در فرایند تولید یا در موقع استفاده کاربر؟

منظورم اینه که ما یه سنسور مثل MICAz داریم که میخوام بدونم با چه احتمالی میتونه از کار بیفته .و برای ایمکار نیاز داشتم تا بدونم هر کدوم از اجزای این سنسور با چه احتمالی خراب میشن . حالا میکروکنترلر MICAz از نوع ATmega128 هست . برا همین میخوام بدونم که میشه فهمید این جزء با چه نرخ احتمالی میتونه خراب بشه البته میدونم خیلی نادر هست اما مجبورم . با Technical Support اش هم ایمیل زدم اما گفت چون ایرانی هستم نمیتونه جوابم رو بده !!

ali_h
09-02-2013, 13:07
این نرخ فقط بحث سخت افزاری نیست که بتونید اطلاعات دقیقی ازش بدست بیارید. ممکنه نرم افزار یا طراحی مدار سیستم هم باگ داشته باشه که باعث هنگ یا خرابی دائم سیستم بشه.
در غیر این صورت من فکر میکنم می تونید فرض کنید اگر میکروکنترلر از اول خراب نباشه فقط توسط عوامل خارجی (مثل نوسانات ولتاژ و ...) از کار می افته و به خودیه خود خرابی نداره.

sara_327
09-02-2013, 13:23
این نرخ فقط بحث سخت افزاری نیست که بتونید اطلاعات دقیقی ازش بدست بیارید. ممکنه نرم افزار یا طراحی مدار سیستم هم باگ داشته باشه که باعث هنگ یا خرابی دائم سیستم بشه.
در غیر این صورت من فکر میکنم می تونید فرض کنید اگر میکروکنترلر از اول خراب نباشه فقط توسط عوامل خارجی (مثل نوسانات ولتاژ و ...) از کار می افته و به خودیه خود خرابی نداره.
خب من باید توزیع احتمال خرابی که براش در نظر میگیرم بر مبنای علمی باشه. اما شرایط محیطی رو چه جوری میتونم با این فرض در نظر بگیرم؟ یعنی شرکت های سازنده این قطعات چه از لحاظ نرم افزاری و چه سخت افزاری براش احتمال خرابی در نظر نمیگیرن ؟

ali_h
11-02-2013, 14:28
نه چون این احتمال به طراحی نرم افزاری و سخت افزاری که کاربر انجام میده وابسته است و نه به شرکت سازنده.

sara_327
11-02-2013, 23:02
به نظر شما راه دیگه ای هست که بشه یک توزیع احتمال خرابی برای یک سنسور در نظر گرفت؟ یا اصلا این کار شدنی نیست؟