PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاچ اسکرین n96 و pic

esi_52000
03-02-2013, 01:02
سلام به همه دوستان و مهندسین گرامی.
دوستان برای یک پروژه ی صنعتی نیاز به استفاده از lcd n96 و تاچ اون دارم. برای راه اندازی ال سی دی مشکلی نیست اما تاچ اون برای کار صنعتی باید بهینه بشه.میخواست دوستانی که این کار رو انجام دادن کمک کنن تا بتونم این پروژه رو به نتیجه برسونم.
مشکل اینجاست که من وقتی دارم از adc داخلی میکرو استفاده میکنم اعداد متفاوتی رو میدهوحتی زمانی که اصلا لمسش نمیکنم بازم اعداد کاملا متفاوت هستش .وقتی دارم لمسش میکنم بر حسب میزان فشار در یک نقطه بازم داره اعداد متفاوت میشه.مثلا اگه محکم فشار بدم یه عدد و اگه آروم همون نقطه رو فشار بدم یه عدد دیگه میده .ای طبیعیه نیستش درسته؟

دوستان هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم .ممنون از همه ذوستان

sigma-mx
03-02-2013, 01:18
سلام مهندس .خوبی ؟
والا منم چند وقت پیش که داشتم رو این السیدی کار میکردم ، به هر دری زدم نتونستم تاچشو با adc 12 بیتی ST راه بندازم ! خیلی روش وقت گذاشتم ولی دقیقا همین اتفاق هایی افتاد که خودتم گفتی ! واقعا عجیب بود . آخه من قبلا توی چندین پروژه تاچ السیدی 128 در 64 رو با PIC با دقت عالی راه اندازی کرده بودم . دقت در حدی بود که با 10 بیت PIC وقتی قلم رو ثابت روی یک نقطه فشار میدادم ، حتی 1 عدد هم کم و زیاد نمیشد !! گفتم حالا که 12 بیت هست دیگه حتما عالیه ولی خورد تو ذوقم !
من تنها احتمالی که میدم ، کیفیت بسیار پایین تاچ این السیدی هست چون دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه ! بنظر من خودتو راحت کن و مثل آرم بیا از درایور تاچ استفاده کن . قیمتشم با توجه به کاراییش پایینه مخصوصا اگه بجای ads7843 از xpt2046 استفاده کنی . درایوشم نباید سخت باشه تو نت بگرد حتما هست ..

یا حق

Aghaeifar
03-02-2013, 02:12
سلام
اسماعیل جان منم شدیدا بهت توصیه می کنم از درایور استفاده کنی.
من تاچ رو هم به ADC خود میکرو خوندم و هم با درایور. وقتی با درایور خوندم واقعا دقت خیلی بالا رفته بود. تفاوتی که بین 4-5 بار خوندن پی در پی داشتم از یه نقطه خیلی خیلی کم بود اما با خود ADC اختلاف های فاحشی دیده می شد.

راه اندازی ads7843 هم چون با spi هست و یکی دو تا کامند بیشتر نداره دشواری خاصی نداره.

esi_52000
03-02-2013, 09:02
سلام . سعید و علی عزیز.ازتون ممنونم که زود جواب داداین.
فقط یه نکته میمونه .اونم اینکه وقتی با درایور راش بندازیم واقعا برای یه نقطه عدد ثابتی نشون میده .

Aghaeifar
03-02-2013, 12:59
سلام . سعید و علی عزیز.ازتون ممنونم که زود جواب داداین.
فقط یه نکته میمونه .اونم اینکه وقتی با درایور راش بندازیم واقعا برای یه نقطه عدد ثابتی نشون میده .
شاید نشه گفت صد در صد ثابت ولی تجربه ای من اینطور بود: شما اگر فرض کنید که قراره عددی بین 1 تا 320 بگیری برای یه نقطه ثابت اگر اشتباه نکنم، من چیزی حدود 4+- تا خطا نهایتا در تکرارهای مختلف داشتم.

mohammad_sth
18-02-2013, 11:37
سلام بر آقای esi_52000 (You can see links before reply) می خواستم بکم اگر درایوری برای lcd n96 داری اگر ممکنه برای بقیه هم بزاری تا استفاده کنن :0013:

esi_52000
18-02-2013, 15:15
سلام بر آقای esi_52000 (You can see links before reply) می خواستم بکم اگر درایوری برای lcd n96 داری اگر ممکنه برای بقیه هم بزاری تا استفاده کنن :0013:

سلام دوست عزیز .من درایور این ال سی دی رو حدود 5 ماه پیش گذاشتم .توی همین قسمت دنبالش بگردی پیدا میکنی داداشم.من تنها خوری بلد نیستم عزیز

mohammad_sth
19-02-2013, 01:31
آقا خیلی ممنون

saeedb68
19-09-2013, 14:11
سلام دوستان
من تازه واردم و ممنون ميشم اگه بم كمك كنين
خواهش ميكنم اون چن خط برنامه مربوط به خوندن مختصات تاچ به زبان بيسيك واسه PIC16F877 و كامپايلر Microcode studio رو اگه دارين بم بدين يا حداقل راهنماييم كنين.
بخدا كلافم كرده:(

amin1139
20-09-2013, 17:32
سلام مهندس .خوبی ؟
والا منم چند وقت پیش که داشتم رو این السیدی کار میکردم ، به هر دری زدم نتونستم تاچشو با adc 12 بیتی ST راه بندازم ! خیلی روش وقت گذاشتم ولی دقیقا همین اتفاق هایی افتاد که خودتم گفتی ! واقعا عجیب بود . آخه من قبلا توی چندین پروژه تاچ السیدی 128 در 64 رو با PIC با دقت عالی راه اندازی کرده بودم . دقت در حدی بود که با 10 بیت PIC وقتی قلم رو ثابت روی یک نقطه فشار میدادم ، حتی 1 عدد هم کم و زیاد نمیشد !! گفتم حالا که 12 بیت هست دیگه حتما عالیه ولی خورد تو ذوقم !
من تنها احتمالی که میدم ، کیفیت بسیار پایین تاچ این السیدی هست چون دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه ! بنظر من خودتو راحت کن و مثل آرم بیا از درایور تاچ استفاده کن . قیمتشم با توجه به کاراییش پایینه مخصوصا اگه بجای ads7843 از xpt2046 استفاده کنی . درایوشم نباید سخت باشه تو نت بگرد حتما هست ..

یا حق

دوست عزیز کاملا طبیعی هست که با adc 10بیتی کار کنه ولی با 12 بیت کار نکنه
علتشون من بهت میگم ببین هر تاچی یک دقتی داره و یک تلو رانسی مثلا میگه دقت 5 میلمتر مربع و تلورانس مثبت و منفی 1 میلیمتر مربع شما وقتی با adc 10بیتی کار میکنی به میزان دقت 5 میلیمتر مربع از تاچ استفاده میکنی و طبق ضمانت شرکت شما تو این رنج نباید تغییرات وسیع داشته باش ولی وقتی دقت ریزتر از 5 میلی متر مربع میخوای میری تو تلورانس و به همین دلیل دایما عددتون توی یک رنج خاص تلورانسی (مثلا تو هر عددی که بستگی به لمس تاچ داره بهتون میده حداکثر دایما 10تا کم و زیاد میشه)کم و زیاد میشه که کاملا طبیعی هست

saeedb68
21-09-2013, 20:45
كسي پيدا نشد به من كمك كنه؟:sa:

saeedb68
26-09-2013, 21:41
يني هيچكس بلد نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:unh: