PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در ساخت تابلو برق

sky_man847
01-02-2013, 17:04
با سلام به همه اساتید و دوستان
ببخشین کسی میتونه در مورد ساخت تابلو برق کمکم کنه در حد مبتدی هم باشه اشکال نداره ممنون میشم

Elvis
01-02-2013, 22:07
سلام.چه جور کمکی میخوای؟ چه چیزی رو میخوای راه اندازی کنی؟ موتور 3 فاز؟

tony jaa
02-02-2013, 00:44
سلام دوست عزیز
اگه بگید در چه زمینه ای شاید بتونم کمکتون کنم.

sky_man847
03-02-2013, 00:38
راستش رشته من الکترونیک هست میخوام برم یه مغازه ای که تو ساخت این تابلو برقها هستن چند نفر هم پیشنهاد کردن ولی اطلاعات کامل تو ساختش ندارم میتونین یه pdfیا مختصر چیزی واسم پیدا کنین یا بیخیال رفتن به اون مغازه شم؟؟
ممنون میشم یه تاپیکی در مورد تابلو برق باز شه اینجور که میره مشتری زیاد داره
در مورد طراحی (You can see links before reply) تابلو (You can see links before reply) برق (You can see links before reply) و چگونی سیمکشی فاز و نول آن توضیح

Ma3ood
03-02-2013, 16:33
دوست من هدف ، اجزای یه تابلو برق را مشخص میکنه مثلا میخوای باهاش موتور سه فازه را روشن و یا خاموش بکنی ، چپ و راست گرد داشته باشه ، تایمر داشته باشه و کلی کارای دیگه بستن این تابلو ها نیاز به دانش برق صنعتی داره بدونی کنتاکتور چیه ، استارت استپ چیه ، فیوز چیه، کنترل بار ، کنترل فاز و.........
نقشه خونی بلد باشی شما هیچ اشنایی قبلی نداری؟ کار نکردی قبلا؟

sky_man847
03-02-2013, 17:24
راستش نه فقط یه ذره آموزش plcرفتم که هیچی یادم نیس کنتاکتور رو گفتی اون یادم اومد .خوب تو الکترونیک اصلا از این مبحثها نداشتیم صفر صفرم.منبعی ندارین یه ذره اموزش بده
باز ممنون که جواب دادین

amin1139
03-02-2013, 18:28
راستش نه فقط یه ذره آموزش plcرفتم که هیچی یادم نیس کنتاکتور رو گفتی اون یادم اومد .خوب تو الکترونیک اصلا از این مبحثها نداشتیم صفر صفرم.منبعی ندارین یه ذره اموزش بده
باز ممنون که جواب دادین
مگه کارگاه مدار فرمان پاس نکردی؟منم الکترونیک خوندم ولی کارگاه مدار فرمان پاس کردم

Ma3ood
03-02-2013, 20:20
دوست من منم رشته الکترونیکم ولی خوب همه رو تجربی یاد گرفتم الان یه جورایی هر روز کارمه :mrgreen: (ولی عشق اول و اخرم الکترونیکه :mrgreen:)
شما میتونی از این PDF استفاده کنی 50 تا مدار فرمان پر کاربرد را معرفی کرده شما اول نقشه خوانی و طراحی را را یاد بگیرید بعد از اوون برید تو عمل کم کم با وسایل و قطعات کار بکنی سریع راه میوفتی درضمن تمامی قطعات برق صنعتی در نت توضیحات کامل براش هست
موفق باشی

sky_man847
03-02-2013, 21:19
دوست من منم رشته الکترونیکم ولی خوب همه رو تجربی یاد گرفتم الان یه جورایی هر روز کارمه :mrgreen: (ولی عشق اول و اخرم الکترونیکه :mrgreen:)
شما میتونی از این PDF استفاده کنی 50 تا مدار فرمان پر کاربرد را معرفی کرده شما اول نقشه خوانی و طراحی را را یاد بگیرید بعد از اوون برید تو عمل کم کم با وسایل و قطعات کار بکنی سریع راه میوفتی درضمن تمامی قطعات برق صنعتی در نت توضیحات کامل براش هست
موفق باشیممنون دوست عزیز منم عاشق الکترونیکم ولی چیکا کنیم الان قدرت تو بورسه میدتونی کمکم کنی تا روش نقشه خوانی اینارو بتونم یاد بگیرم بازمممممممم ممنون

مگه کارگاه مدار فرمان پاس نکردی؟منم الکترونیک خوندم ولی کارگاه مدار فرمان پاس کردم
اره ترم اول پاس کردیم که تو اوج شیطنت بودیم:mrgreen:راستش از اون زمون چیزی یادم نیس ولی راه میافتم یه چیزایی به ذهنم امیاد نه کامل

Ma3ood
04-02-2013, 00:58
شما یه نقشه ساده را برای شروع خودت معرفی کن تا من و دوستان در موردش راهنمایی کنیم :0013:

tony jaa
04-02-2013, 01:24
سلام:hi:
من با نظر مسعود موافقم اینجوری هم شما یاد میگیرید هم هر کسی که این تایپک رو میخونه
البته اگه منم چیزی بلد باشم کمکتون می کنم

sky_man847
04-02-2013, 03:04
شما یه نقشه ساده را برای شروع خودت معرفی کن تا من و دوستان در موردش راهنمایی کنیم :0013:

سلام:hi:
من با نظر مسعود موافقم اینجوری هم شما یاد میگیرید هم هر کسی که این تایپک رو میخونه
البته اگه منم چیزی بلد باشم کمکتون می کنم

ممنون پس بزارین من ارشد رو بدم بعد این 5شنبه بهتون زحمت میدم :hi:
بازمممممممممممم مرسی که روحیه دادین:wink::wink:

mohamad_musav
04-02-2013, 17:05
سلام دوستانه مهندس
من دیپلمم و کاردانیم برق صنعتی بود و حالام ابزار دقیق میتونم کمکتون کنم؟
برای یاد گیری مدار فرمان کتابه تکمولوژی کارگاه برق صنعتی که توی هنرستان ها به رشته های برق آموزش داده میشه رو پیشنهاد میکنم.
برای طراحی مدار من میگم ابتدا کتاب سیم کشی ساختمان 1 و 2 هنرستان رو بخونید و تمریناتش رو انجام بدید راه می افتید.
برای طراحی مدارهای صنعتی وقتی بتونی مدار سیم کشی ساختمان رو انجام بدی و تمامه قطعات رو بتونی بشناسی و بفهمی کاربردشون چیه و کجا استفاده میشه اونوقت من میگم میتونی هر مداری رو طراحی کنی.
سوالی بود من در خدمتم.
موفق باشید

sky_man847
05-02-2013, 01:21
سلام دوستانه مهندس
من دیپلمم و کاردانیم برق صنعتی بود و حالام ابزار دقیق میتونم کمکتون کنم؟
برای یاد گیری مدار فرمان کتابه تکمولوژی کارگاه برق صنعتی که توی هنرستان ها به رشته های برق آموزش داده میشه رو پیشنهاد میکنم.
برای طراحی مدار من میگم ابتدا کتاب سیم کشی ساختمان 1 و 2 هنرستان رو بخونید و تمریناتش رو انجام بدید راه می افتید.
برای طراحی مدارهای صنعتی وقتی بتونی مدار سیم کشی ساختمان رو انجام بدی و تمامه قطعات رو بتونی بشناسی و بفهمی کاربردشون چیه و کجا استفاده میشه اونوقت من میگم میتونی هر مداری رو طراحی کنی.
سوالی بود من در خدمتم.
موفق باشید
ممنون مهندس فقط یه سوالی این کتابها به نظرتون تو اینترنت میشه پیدا کرد اگه شما به صورتpdfدارین ممنون میشم در اختیارمون بزارین
راستی خیلی طول میکشه تا بتونم یاد بگیرم ؟؟
بازم تشکر

Ma3ood
05-02-2013, 12:43
احتمالا باید تو نت بتونی گیرشوون بیاری نتونستی هم به یه هنرستان برووو بخر قیمتی هم نداره
در مورد یادگیری همش به خودت بستگی داره :wink:

sky_man847
08-02-2013, 13:57
احتمالا باید تو نت بتونی گیرشوون بیاری نتونستی هم به یه هنرستان برووو بخر قیمتی هم نداره
در مورد یادگیری همش به خودت بستگی داره :wink:
مهندس ممنون نت رو گشتم چیزی پیدا نکردم بازم میگردم اگه کسی یه ادرسی بلده این کتابها رو بشه دانلود کرد ممنون میشم قرار بده
:hi::hi:

Ma3ood
09-02-2013, 00:20
دوست من این pdf بخوون خیلی خیلی به درد ت میخوره:0013: فعلا با اصطلاحات اشنا بشو تا به بررسی چند تا نقشه بپردازیم :wink:
موفق باشید :o

mohamad_musav
10-02-2013, 00:24
بفرمایید اینم چند تا کتاب تقدیم به شما دوستان
امیدوارم مفید واقع بشه

برق تاسیسات (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/برق%20تاسیسات.pdf)

کارگاه سیم کشی1 (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/کارگاه%20سیم%20کشی%201.pdf)

کارگاه سیم کشی2 (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/کارگاه%20سیم%20کشی%202.pdf)

مبانی تکنولوژی برق صنعتی (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/مبانی%20تکنولوژی%20برق%20صنعت .pdf)

mohamad_musav
10-02-2013, 01:07
اینم یه کتاب دیگه:

لوله کاری و اتصالات سیم و کابل (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/لوله%20کاری%20و%20اتصالات%20سیم %20و%20کابل.pdf)

:0013:

Ma3ood
10-02-2013, 01:23
این مجموعه کتابها خیلی عالی هستن:wink: برای شروع اول شما از کتابهای سیم کشی 1 و 2 شروع کن کتابهایی خوبی هستند:0013:

mohamad_musav
10-02-2013, 14:14
سوالی هم بود من در خدمتم. خوشحالم که مفید بودن

sky_man847
11-02-2013, 00:26
بفرمایید اینم چند تا کتاب تقدیم به شما دوستان
امیدوارم مفید واقع بشه

برق تاسیسات (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/برق%20تاسیسات.pdf)

کارگاه سیم کشی1 (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/کارگاه%20سیم%20کشی%201.pdf)

کارگاه سیم کشی2 (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/کارگاه%20سیم%20کشی%202.pdf)

مبانی تکنولوژی برق صنعتی (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/مبانی%20تکنولوژی%20برق%20صنعت .pdf)

اینم یه کتاب دیگه:

لوله کاری و اتصالات سیم و کابل (You can see links before replyکتابهای%20هنرستان/لوله%20کاری%20و%20اتصالات%20سیم %20و%20کابل.pdf)

:0013:
ممنون دوست عزیز واقعا مرسیییییییییییییییی:o:wink:

این مجموعه کتابها خیلی عالی هستن:wink: برای شروع اول شما از کتابهای سیم کشی 1 و 2 شروع کن کتابهایی خوبی هستند:0013:

سوالی هم بود من در خدمتم. خوشحالم که مفید بودن
فقط یه سوال با این تعریف و توضیحات که فک میکنم با بیشترشون اشنایی دارم میتونم یه تابلو برق استاندارد بسازمlov:
راستی کسی اینجا هست کارش ساخت تابلو باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

mohamad_musav
15-02-2013, 22:38
سلام دوست عزیز
خواهش میکنم . کاری نکردم
اگه این اطلاعات رو دارید بله میتونید تابلوهای استاندارد رو طراحی کنید.
میتونی یه مداری رو طراحی کنی و اینجا بذاری تا اگه اشکالی نداشت مدارای پیچیده تر و بیشتری رو شروع کنی.:0013:

hamid_051
30-04-2013, 21:38
با سلام
واقعا مرسی از کتابهایی که قرار دادین
اگه زحمتی نیست میشه بگید از کدوم سایت گرفتین ما که هرچی گشتیم نبود