PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : #c کاربردی در الکترونیک

vahid0561
30-01-2013, 13:29
سلام دوستان

من میخوام c# یادبگیرم یعنی یک چند ماهی میشه و از آموزش های ehsanavr شروع کردم
ولی همانطور که خوب میدونید برنامه نویسی تحت سیستم یک مبحث خیلی گسترده است و باعث سردرگمی میشه.
اگه امکانش هست در این تاپیک اساتید نظرات و تجربیاتشون رو در زمینه برنامه نویسی c# در زمینه کاربرد آن در الکترونیک (مثلا کلاس های کاربردی - متد های کاربردی - ابزارات کاربردی -کارکردن با پورت ها(فقط در c# بیان کنند)

mazyar
31-01-2013, 00:34
سلام دوست عزیز.
به نظره من و تجربه ای که من دارم، این پیشنهاد رو به شما می دم.
اگه براتون مقدروه به کلاسهای دیباگران تهران یه سری بزنید . من تو شیراز ساله 87 کلاس C# رو رفتم با مدرک وزارت علوم و خداییش راضیم. کلاس عنوانش مبانی برنامه نویسی با ارائه C# بود. اونم در محیط کنسول.
استادمون واقعا خوب کار کرد. اونم کلاسی که مخلوطی از رشته کامپوتر و الکترونیک و حسابداری و ..... بود.
البته خودم هم از زبانه C یه زمینه هایی داشتم. خلاصه اینکه طوری یاد گرفتم که خودم با PDF ای که براتون ضمیمه می کنم تونستم برنامه نویسی تحت ویندوز رو خودم یاد بگیرم. هرجا هم کم آوردم از اینترنت کمک گرفتم یا دوستانه کامپوتر. خلاصه وقتی بتونی مسلط بشی میتونی کارایه خفن کنی.
مثلا من خودم تونستم یه برنامه کنترل کننده ژنراتو 50 کیلو وات اشعه ایکس که تو شبکه 4 نشون داد و من یکی از طراحان اون هستم رو بنویسم (طراحی PCB ، برنامه نویسی میکروها و برنامه نویسی نرم افزار کامپوتری)
خلاصه میتونی کارای صنعتی در حد خوب انجام بدی. الانم تونستم یه برنامه بنویسم که تمام اطلاعات یک برنامه کنترلی ژنراتورهای دیجیتال وارد شده از کره یا آلمان رو هک کنه و بخونه.
دوست عزیز همت و تلاش می خواد و یه مدتی زمان بگذاری.

انگار حجم فایله زیاده نمیشه آپلودش کرد.
تو گوگل این رو سرچ کنی میتونی فایل رو دان کنی.
LearnVisualC#Farsi

vahidasm
31-01-2013, 04:01
انگار حجم فایله زیاده نمیشه آپلودش کرد.
تو گوگل این رو سرچ کنی میتونی فایل رو دان کنی.
LearnVisualC#Farsi

learn visual C# (You can see links before reply)
:wink:

vahid0561
01-02-2013, 11:34
سلام

مرسی از راهنمای هاتون
ولی با گسترده شدن علم الکترونیک و کامپیوتر آدم نمیتونه توی همه زمینه ها حرفه ای باشه
پس نیازه یکی رو بچسبه و دیگری رو در حاشیه انجام بده !!
اینجوری بهتر نیست ؟؟
پس اگه من بخوام هم الکترونیک رو داشته باشم و هم c# رو نمیشه !!
باید C# رو فقط کاربردی یاد بگیرم !!

هدف من از این تاپیک این بود که دستورات و مباحثی مطرح بشه که در آینده بیشترین کاربرد رو در نعامل با الکترونیک داره !!

منتظر راهنمایی هاتون هستم

bascom2
01-02-2013, 11:43
با سلام

به نظر دوستانی که در این امر تجربه دارند ایا برای نرم افزار های الکترونیکی که بیشتر با پورت ها سر و کار دارد یاد گیری c# راحت تر است یا vc++ لطفا راهنمایی کنید

باتشکر

mazyar
08-02-2013, 11:01
[QUOTE=vahid0561;61256]سلام

مرسی از راهنمای هاتون
ولی با گسترده شدن علم الکترونیک و کامپیوتر آدم نمیتونه توی همه زمینه ها حرفه ای باشه
پس نیازه یکی رو بچسبه و دیگری رو در حاشیه انجام بده !!
اینجوری بهتر نیست ؟؟
پس اگه من بخوام هم الکترونیک رو داشته باشم و هم c# رو نمیشه !!
باید C# رو فقط کاربردی یاد بگیرم !!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب دوست عزیز، معمولا الکترونیک با PC با پورتها سرو کار داره. مثل RS232 یا USB.
در مورد USB که میشه با استفاده از مبدل سریال به USB استفاده کرد. اما قدم اول ارتباط با RS232 هست.
انشالله برنامه ای به زبان C# جهت کار با RS232 رو آپلود می کنم.

دستورات فوق در محیط win application هستن. پس اگر می خواهی در محیط کنسول برنامه نویسی کنی و نه در محیط ویندوزی، می تونی دستوراتی رو که رنگی هایلایت کردم استفاده کنی. اما اگه می خوای در محیط ویندوز کار کنی اول pdf ای رو که گفتیم ، مطالعه کن تا بتونی در محیط ویندوز کار کنی بعد دستورات رو در برنامت استفاده کن.
که برنامه کاربردی هستش. که میشه با سرچ در Help برنامه visual stadio و برنامه نمونه کاملا خودکفا خواهی شد.
اما این سوال پیش میاد که .
خب حال من تونستم با RS232 ارتباط برقرار کنم. دیتاهامو که به پورت فرستادم با کدوم برنامه می خوام آنالیز کنم و مورد استفاده قرار بدم.
اینجاست که در بیشتره زمانها بایستی بتونی برنامه مورد نیازت رو هم خودن بنویسی. پس وقت رو از دست نده و PDF رو شروع کن به مطالعه و نیازی هم نیست که همش رو بخونی . با توجه به نیازت فعلا اونهایی رو که نیاز هست بخون و استفاده کن . بعد یه مدت مبینی تمومش رو خوندی.

microprocesor_2002
08-02-2013, 14:57
بله دوست عزیز .... با labview کار کن .... شاهکاره

mzarkoob
08-02-2013, 19:02
سلام
بیشترین کاری که مفید تره در سی شارپ انجام دهید نحوه ارتباط با خارج است که البته دوستان آن را بیان کردند. ارتباط با پورت سریال که در اینجا (You can see links before reply) مورد بحث قرار گرفته. همین طور usb و البته ایجاد ارتباط با وب و ارسال دریافت در آنجا. البته سی شارپ و این موارد گسترده است و یک نفر متخصص می خواد برای خودش. در یک شرکت یکی را می خواهند که کارهای الکترونیکی را انجام بده و یک نفر سی شارپ کار قدر که کارهای اینترفیس نویسی را انجام بده ...