PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : power line carrier

cmuiran
24-01-2013, 16:22
سلام به دوستان :hi:
میخوام یکی از این ماژول ها درست کنم !
نمیخوام از مدارات اماده استفاده کنم چون هزینه خرید بالای دارند
کسی از دوستان مقاله یا تجربه ساخت داره که کمک کنه ؟؟؟
ممنون.

amin1139
25-01-2013, 16:48
پروتکل x10 وجود داره که برای ارسال اطلاعات با سرعت خیلی خیلی کم(حدود 64بیت بر ثانیه)هست و من در باره ی این ماژول اطلاعات دارم. ولی در مورد ارسال صدا چیزی نمیدونم میخوایین pdf در مورد x10 بهتون بدم

cmuiran
26-01-2013, 23:00
سلام امین جان :hi:
تشکر بابت جوابت :0013:
در مورد پروتکل X10 اطلاعات دارم اگه این فایل قرار بدین بد نیس به اطلاعاتمون اضافه میشه
حقیقت امر اینه که من میخوام ماژول power line carrier (انتقال دیتا از طریق سیم برق) بسازم چون ماژول های مناسب تو بازار قیمت بالای دارن و باید کمتر از 50 هزار تومان جمع کنم ....
من الان دنبال راه حل برای ساخت این ماژول هستم
هدف من انتقال دیتا هست نه صدا ! ، سرعت در حد معمولی باشه خوبه ، فعلا دقت برام مهمه تا سرعت
بازم تشکر بابت جواب که دادین .

amin1139
26-01-2013, 23:36
خواهش میکنم وظیفه است
دقت کن گفتم سرعت 64 بیت در هر ثانیه یعنی دیتای آنالوگ نمیتونی بفرستی???

vahidasm
27-01-2013, 05:29
سلام مهندس
یه سری فایل یکی از دوستان برای من فرستادن که تو وبلاگم بذارم به اسم درس ابزار دقیق پیشرفته تو قسمت hart رو که داشتم میخوندم یه چیزی دیدم که گفتم بگم شاید به دردت بخوره.البته اینو فقط یه پیشنهاد بدون چون من خودم همچین کاری نکردم
این پروتکل برای انتقال اطلاعات میاد رو مقدار آنالوگ یه سیگنال با دامنه ثابت و فرکانس متغییر رو سوار کرده
که اینطوری هم مقدار آنالوگ رو انتقال داده هم دیتای دیجیتال رو.
نقل قول از خود همون پاور پوینت:

يك سيگنال ديجيتال با دامنه كوتاه را طوري سوار بر سيگنال آنالوگ مي نمايد كه كوچكترين مزاحمتي براي سيگنال ايجاد نخواهد كرد . سيگنال منطق “1” معادل فركانس 1200 هرتز و سيگنال منطق “0” معادل فركانس 2200 هرتز مي باشد. دامنه ی این سیگنال +0.5 ma نسبت به سیگنال 4-20 ma در پیک مثبت و -0.5
فایل کامل این پاور پوینت تو وبلاگم که آدرسش تو امضامه هست

amin1139
27-01-2013, 13:36
مقصود من از دیتای آنالوگ مثلا صوت هست مقصود من دیتای پیوسته هست مثلا با یک سنسور دما نمیتونی مقدار دما رو بفرستی فقط 16 حالت برای یک سیستم در دسدت هست البته میشه فرستاد ولی دیگه اسم پروتکلت x10 نیست و از هیچ استانداردی پیروی نکردی

cmuiran
29-01-2013, 15:36
ارسال دیتا روی خط کاری نداره ، میخواستم بدونم دوستان اطلاعاتی دارن که به کار مون بیاد که دوستان عزیزم زحمت کشیدن ارسال کردن واقعا مفید بود تشکر

cmuiran
29-01-2013, 15:39
دقیقا از قضیه فرستنده و گیرنده های مخابراتی پیروی میکه که تو فرکانس در حد کیلوهرتز ارسال اطلاعات داره
در دستگا های صنعتی این فرکانس به 200 فش 300 کیلوهرتز میرسه
برای ارسال دیتا روی خط برق از یک ترانس ایزوله یا خازن کوپل استفاده میکنن . یعنی اگه کسی فلسفه مدولاسیون و دمودلاسون بدونه ارسال دیتا کاری نداره :mrgreen:

mudi
01-02-2013, 22:40
من خیلی دوست داشتم اطلاعاتی که در مورد x-10 گذاشتی رو ببینم. ولی نتونستم دانلودش کنم.میشه یه راهنمایی کنی که چطور دانلود کنم؟؟
یا اگه زحمتی نیست ممنون میشم این اطلاعاتو واسم ایمیل کنی (mahmoud_hoseini@yahoo.com)

amin1139
02-02-2013, 17:52
من خیلی دوست داشتم اطلاعاتی که در مورد x-10 گذاشتی رو ببینم. ولی نتونستم دانلودش کنم.میشه یه راهنمایی کنی که چطور دانلود کنم؟؟
یا اگه زحمتی نیست ممنون میشم این اطلاعاتو واسم ایمیل کنی (mahmoud_hoseini@yahoo.com)

باشه براتون میفرستم
مدیران محترم سایت لطفا رسیدگی کنن
چرا فایلی که آپلود کردم دانلود نمیشه؟