PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : nRF24L01 و RFM70 راه اندازی شد

beroz
20-01-2013, 02:04
بعد از کلی ور رفتن با SPI آرم AT91SAM7X256 ماژول nRF24L01 و RFM70 هر ۲ تا راه اندازی شدن فقط با یک کد :018:

چون این ۲ تا ماژول هر ۲ تا Enhanced ShockBurst استفاده میکنن شما واسه یکیش کد بزنید انگار واسه هر ۲ تا کد زدین و مثلا میتونید از یک ماژول RFM70 اطلاعات و به یک ماژول nRF24L01 ارسال کنید :o

به زودی کدش و اینجا میزارم آخه خیلی کد هایی که زدم به هم ریخته و قاطی پاتیه باید سرو سامونش بدم :0013:

Pioneer
20-01-2013, 13:13
منتظریم دوست عزیز

beroz
20-01-2013, 16:02
کدش کامل شد با کدی که ضمیمه کردم میتونید ۳۲ بایت ارسال کنید :o
مهم نیست از کدوم یکی از این ۲ تا ماژول به کدوم یکی ارسال بشه
مثلا میتونید ماژول ارسال کننده و RFM70 انتخاب کنید ماژول دریافت کننده و nRF24L01 و البته هیچ تغییر هم در کد لازم نیست بدین واسه این روش استفاده:018:

نحوه اتصال به LCD به صورت زیر هست

#define TFT_RS 22

#define TFT_WR 19

#define TFT_RD 20

#define TFT_CS 23

#define TFT_RESET 21و برای اتصال به SPI به صورت زیر هست ( spi اتمل اشکمو در آورد خدا ازش نگذره :()

#define SPI0_PORT AT91C_BASE_PIOA
#define SPI0_NPCS0 12
#define SPI0_NPCS1 13
#define SPI0_NPCS2 14
#define SPI0_NPCS3 15
#define SPI0_MISO 16
#define SPI0_MOSI 17
#define SPI0_SPCK 18ی عکس از مداری که بستم :018:
You can see links before reply

فایل فرستنده و گیرنده هم همینجا ضمیمه کردم

beroz
20-01-2013, 16:13
در تکمیل اطلاعات بالا بگم که بعد تست هایی که کردم هم از نظر میزان جریان مصرفی هم از نظر مسافتی که میشد سیگنال و دریافت کرد nRF24L01 که فکر کنم محصول نروژ هم هست یک سرو گردن از RFM70 چینی که کپیه همون nRF24L01 هست بالا تر بود البته چیپ nRF24Lo1 من پلاس بود

beroz
20-01-2013, 16:27
دیتاشیت nRF24L01 واقعا خوب توضیح داده و همه چیو گفته بر عکس دیتاشیت RFM70 که واقعا به درد نخوره

لینک زیر هم اطلاعاته خوبی واسه راه اندازی در اختیارتون میزاره

sadmonew
20-01-2013, 18:57
بعد از کلی ور رفتن با SPI آرم AT91SAM7X256 ماژول nRF24L01 و RFM70 هر ۲ تا راه اندازی شدن فقط با یک کد :018:

چون این ۲ تا ماژول هر ۲ تا Enhanced ShockBurst استفاده میکنن شما واسه یکیش کد بزنید انگار واسه هر ۲ تا کد زدین و مثلا میتونید از یک ماژول RFM70 اطلاعات و به یک ماژول nRF24L01 ارسال کنید :o

به زودی کدش و اینجا میزارم آخه خیلی کد هایی که زدم به هم ریخته و قاطی پاتیه باید سرو سامونش بدم :0013:
سلام مهندس:hi:
دستت درد نکنه که سورس هم قرار دادی.:0013:

beroz
20-01-2013, 19:00
سلام مهندس:hi:
دستت درد نکنه که سورس هم قرار دادی.:0013:
قربونت سوالی هم بود در خدمتم :o

beroz
20-01-2013, 19:07
هدر spi ای هم که استفاده کردم همون هدری هست که آقای مزارعی تو همین بخش فرم ارسال کردن

ramin.st
20-01-2013, 19:24
سلام :hi: همه دو تا برد sam7 ندارن با lcd2.8 لطفا با یک برد ارزون تر قرار بدین
بازم ممنون از پروژتون :0013:

beroz
20-01-2013, 20:30
سلام :hi: همه دو تا برد sam7 ندارن با lcd2.8 لطفا با یک برد ارزون تر قرار بدین
بازم ممنون از پروژتون :0013:
فرستنده گیرنده ۲ تا برد مجزا باید باشه و فکر کنم هدر برد های eca الان اروزن تر از همه جا در بیاد برد کویر خودمون که فکر کنم بدون LCD حدود ۷۰-۸۰ تومان میشه برد آرم Eca و من ۳۵ خریدم تا انجا که یادم میاد

در مورد LCD هم شما میتونید بجاش هر چیزه دیگه که خواستین بزارید مثلا LCD 2*16 و یا میتونید LED بزارید

و اگر دانشجو هستین با یکی از دوستاتون که اونم رو آرم کار میکنه شریکی راش بندازید ولی ارزش و داره خودم که خیلی با این ۲ تا ماژول حال کردم اصلا هرچی ماژول RFM12 , RFM12bp ,HMR,HMT داشتم ریختم دور :wink:

sigma-mx
20-01-2013, 20:58
مهندس یه سوال مهم ، بردش چقدره ؟

beroz
21-01-2013, 02:11
مهندس یه سوال مهم ، بردش چقدره ؟

تو فضای آزاد ۷۰-۸۰ متر
تو خونه از ۲ تا دیوار رد شد ۲۵ مترو جواب داد

sigma-mx
21-01-2013, 02:17
دقیقا انتظار همین برد رو داشتم . اگر آنتن میخورد بهش خیلی عالی بود . ولی فکر کنم nrf24 رو تو یه ماژول دیده بودم که آنتن داشت !!

beroz
21-01-2013, 02:30
البته ماژول nRF24L01 رو سایت ایران ماژول آورده با تقویت کننده که میگن بیشتر از ۱۰۰۰ متر برد داره
ماژولی که شما میگید ماژول زیر هست که آنتن داره و ۱۰۰۰ متر میگن برد داره فکر کنم اینو بگیرم تست کنم ولی این ایران ماژول قیمت هاش بالاس

راديوييRF و ارتباطات - Nordic - ماژول رادیویی nRF24L01p با تقویت کننده توان و تقویت کننده كم نویز - ايران ماژول الكترونيك (You can see links before reply)

beroz
21-01-2013, 03:03
داشتم ماژول های جدید سری RFM سایت Professional RF IC&module, RF Components and Digital Sensor designers and manufacturers - HOPE Microelectronics (You can see links before reply) رو نگاه میکردم که دیدم ماژول RFM70 و از رده خارج کرده و بجاش RFM73 رو آورده البته دیتاشیتش و نگاه کردم هیچ فرقی با RFM70 نداشت و فقط بهینه سازی شده بود RFM73 رو هم میشه با همین کد راه اندازی کرد

البته در مورد قیمت RFM70 و میشه الان ۶۵۰۰ خرید ولی ماژول های nRF24L01 کمترینش و فروشگاه کویر داره که ۹۵۰۰ میده اینی که من استفاده کردم ۲۱۵۰۰ بود چون بردش خیلی کوچیک بود مدل تقویت کننده دارش فکر کنم حدود ۳۵۰۰۰ تومن باشه (البته مطمئن نیستم از این)

beroz
29-01-2013, 06:23
پی سی پی برد تبدیل ماژول nRF24L01 و RFM70 و دوستان میخاستن که ضمیمه کردم

abjzb70
11-02-2013, 01:26

میگم دادش میتونی این فایلای کتابخونشم برامون بذاری؟؟
:018:aa)

beroz
11-02-2013, 13:35
میگم دادش میتونی این فایلای کتابخونشم برامون بذاری؟؟
:018:aa)

بله چرا که نه :hi:

۳ تا کتابخانه tdelay spi lcd و که البته یک کوچولو شخصی سازیش هم کردم ضمیمه کردم :0013:

abjzb70
11-02-2013, 21:34
بله چرا که نه :hi:

۳ تا کتابخانه tdelay spi lcd و که البته یک کوچولو شخصی سازیش هم کردم ضمیمه کردم :0013:

آقا دمت خیلی خیلی گرم!:wink::wink::wink::wink:

abjzb70
13-02-2013, 01:07
کدش کامل شد با کدی که ضمیمه کردم میتونید ۳۲ بایت ارسال کنید :o
مهم نیست از کدوم یکی از این ۲ تا ماژول به کدوم یکی ارسال بشه
مثلا میتونید ماژول ارسال کننده و RFM70 انتخاب کنید ماژول دریافت کننده و nRF24L01 و البته هیچ تغییر هم در کد لازم نیست بدین واسه این روش استفاده:018:

نحوه اتصال به LCD به صورت زیر هست

#define TFT_RS 22

#define TFT_WR 19

#define TFT_RD 20

#define TFT_CS 23

#define TFT_RESET 21و برای اتصال به SPI به صورت زیر هست ( spi اتمل اشکمو در آورد خدا ازش نگذره :()

#define SPI0_PORT AT91C_BASE_PIOA
#define SPI0_NPCS0 12
#define SPI0_NPCS1 13
#define SPI0_NPCS2 14
#define SPI0_NPCS3 15
#define SPI0_MISO 16
#define SPI0_MOSI 17
#define SPI0_SPCK 18ی عکس از مداری که بستم :018:

میگم یه سوال :دی این پایه IRQ به کجا باید وصل شه؟؟؟ من MISO , MOSI , SCK رو مال میکرو رو به ماژول وصل کردم هر دو طرف گیرنده و فرستنده... ولی رو السیدی کاراکتریم هیچی نمیآد!cry:: میدونم که این اینتراپته باید به یکی از CS های میکرو وصل شه!!! ولی نمدونم کودوم!

beroz
13-02-2013, 07:19
نیاز به استفاده از irq نیست
irq واسه اینه که بتونید تو برنامه اتون از اینکه دیتا به ماژول رسیده آگاه باشید که تو خود دیتاشیت گفته اگه چند میکروثانیه زودتر فهمیدن دریافت دیتا زیاد به کارتون نمیاد میتونید در نظر نگیریدش

beroz
13-02-2013, 07:27
میگم یه سوال :دی این پایه irq به کجا باید وصل شه؟؟؟ من miso , mosi , sck رو مال میکرو رو به ماژول وصل کردم هر دو طرف گیرنده و فرستنده... ولی رو السیدی کاراکتریم هیچی نمیآد!cry:: میدونم که این اینتراپته باید به یکی از cs های میکرو وصل شه!!! ولی نمدونم کودوم!

البته اول یک بر چک کنید ببینید lcd رو صحیح راه انداختن یا نه بعد شروع کنید با خوندن رجیستر ها ببینید مقادیر رو درست میخونید یا نه
حتما هم یک بر دیتاشیت و کامل و دقیق بخونید

abjzb70
14-02-2013, 02:35
البته اول یک بر چک کنید ببینید lcd رو صحیح راه انداختن یا نه بعد شروع کنید با خوندن رجیستر ها ببینید مقادیر رو درست میخونید یا نه
حتما هم یک بر دیتاشیت و کامل و دقیق بخونید
السیدی درست کار میکنه... همون برنامه شماست ولی بجا السیدی 2.8 از کاراکتری استفاده کردم! بعد چیزی نباید به SPI0_NPCS3 تا SPI0_NPCS0 وصل شه؟؟؟ii998)

beroz
15-02-2013, 01:45
السیدی درست کار میکنه... همون برنامه شماست ولی بجا السیدی 2.8 از کاراکتری استفاده کردم! بعد چیزی نباید به spi0_npcs3 تا spi0_npcs0 وصل شه؟؟؟ii998)

نه نیاز نیست پایه cs رو به طور نرم افزاری صفر و یک کردم

kavir
16-02-2013, 13:51
فرستنده گیرنده ۲ تا برد مجزا باید باشه و فکر کنم هدر برد های eca الان اروزن تر از همه جا در بیاد برد کویر خودمون که فکر کنم بدون lcd حدود ۷۰-۸۰ تومان میشه برد آرم eca و من ۳۵ خریدم تا انجا که یادم میاد

در مورد lcd هم شما میتونید بجاش هر چیزه دیگه که خواستین بزارید مثلا lcd 2*16 و یا میتونید led بزارید

و اگر دانشجو هستین با یکی از دوستاتون که اونم رو آرم کار میکنه شریکی راش بندازید ولی ارزش و داره خودم که خیلی با این ۲ تا ماژول حال کردم اصلا هرچی ماژول rfm12 , rfm12bp ,hmr,hmt داشتم ریختم دور :wink:
سلام
ممنون از سورسی که در اختیار دراختیاز دوستان گذاشتی
اون 70-80 تومنی ما فقط السیدی نداره و شبکه و کلی چیز دیگه همراهش هست هدرش هم 40 تومنی هست توی سایت هست بردهای ما قابل ارتقاء هست و این مزیتی هست برهدر معمولی:0013:

zakariya moradi
16-02-2013, 14:26
سلام
ممنون از سورسی که در اختیار دراختیاز دوستان گذاشتی
اون 70-80 تومنی ما فقط السیدی نداره و شبکه و کلی چیز دیگه همراهش هست هدرش هم 40 تومنی هست توی سایت هست بردهای ما قابل ارتقاء هست و این مزیتی هست برهدر معمولی:0013:
سلام
ممنون به خاطر پروژه کامل .
اما بهتر نبود یا بهتر نیست که از برد های سایت خودمون استفاده بشه و از بردهای سایت همسایه استفاده نشه ؟ فکر کنم بقیه اعضا محترم و محترمه هم نظرشون با من یکی باشه .
سایت همسایه تولیدات ناقصی داره و همیشه دنبال کپی برداری از ایده های سایت ما بوده .

abjzb70
16-02-2013, 22:11
من هنوز نتونستم ازش جواب بگیرم! ممکنه اشکال از nrf باشه؟

beroz
17-02-2013, 11:34
سلام
اما بهتر نبود یا بهتر نیست که از برد های سایت خودمون استفاده بشه و از بردهای سایت همسایه استفاده نشه ؟ فکر کنم بقیه اعضا محترم و محترمه هم نظرشون با من یکی باشه .
سایت همسایه تولیدات ناقصی داره و همیشه دنبال کپی برداری از ایده های سایت ما بوده .

من برد کویر هم از سایت خرید کردم هم واسه آرم اتمل و هم واسه STM و به زودی اکثر برد ها رو میگیرم و کار باشون و شروع میکنم البته بعده اتمل و stm32 ولی چون یک مدته آقای مزارعی برد آرم اتمل رو ازم گرفتن که یک برنامه ای که میخام رو روش راه بندازن از برد eca استفاده کردم

البته بستگی به سلیقه شما داره من شخصا با بردی که روی برد بورد بشه گذاشتش راحت ترم و البته کانکتوری که بشه پایه های برد کویر رو توسعه داد تو بازار گیر نیاوردم
و یک دلیل دیگه اینکه من اصفهان هستم و حتی ۱ دونه از برد کویر و فروشگاه های خیابون طالقانی نیاوردن ولی برد eca و خیلی از مغازه ها دارن و دسترسی به این برد برای من سریعتره
من بردی لازم دارم که حداقل مدار لازم برای راه اندازی آرم روش باشه و کوچیک هم باشه تا خودم باقی موارد رو رو pcb بزنم و بدم دست مشتری و مثلا داشتن یا نداشتن کانکتور شبکه و موارد مشابه نیازم نمیشه

در مورد تولیدات ناقص من تا به حال با برد و lcd مشکلی نداشتم شاید باقی محصولاتشون که من تست نکردم ناقص باشه

beroz
17-02-2013, 11:37
من هنوز نتونستم ازش جواب بگیرم! ممکنه اشکال از nrf باشه؟

ابتدا یک کدی بزنید با استفاده از SPI که تو یکی از رجیستر ها بنویسه و بعد از ون رجیستر بخونه اول تست کنید ببینید spi مشکلی نداره

البته اگر دیتاشیت رو بخونید هیچ مشکلی پیش نمیاد چون واقعا کامل توضیح داده

beroz
17-02-2013, 12:01
سلام

البته یک حرفی که خیلی وقت تو دلم مونده بود تو این سایت بزنم اینکه اینجا چرا کاربرا حس میکنن اگه به هم کمک کنن گناه کردن یا چیزی از جیبشون کم شده؟

به طور مثال شما قبلا پروژه راه اندازی nRF24L01 رو انجام دادین ولی نتیجه کارتون رو تو این سایت نزاشتین و در لینک زیر زدین که این پروژه رایگان نیست
گیرنده 4 کانال 2.4 گیگا هرتز آزادگان الکترونیک You can see links before reply (You can see links before reply)
اگر من نتیجه کارمو بزارم شما بزارید هم من سریع تر پیشرفت میکنم هم شما
به نظر من یک مهندس واقعی درآمدش و از مردم عادی تامین میکنه نه هم قطار خودش
اینا جای بحث داره نه اینکه eca بهتره یا کویر

Doloop
17-02-2013, 18:32
شاید باقی محصولاتشون که من تست نکردم ناقص باشه

ببخشید جیلینکش رو استفاده کردید ؟؟؟
یا واقعا جیلینکش مشکل داره یا من :mrgreen: چون تا به حال دوتاش رو دستم باد کرده که یکیش برای خودم بوده

جالبه 1 سال ضمانت داشت دقیقا یکسال هم کار کرد الانم هرچی آپدیت میکنم جواب نمیده مجبور شدم یکی از کویر بگیرم

به به بحث شیرین غیبت ECA داره شروع میشه :mrgreen: بهتره این تایپیک رو دیگه خراب نکنیم و یک تایپیک بنام غیبت پشت سر ECA بزنیم :)

beroz
17-02-2013, 19:29
ببخشید جیلینکش رو استفاده کردید ؟؟؟
یا واقعا جیلینکش مشکل داره یا من :mrgreen: چون تا به حال دوتاش رو دستم باد کرده که یکیش برای خودم بوده

جالبه 1 سال ضمانت داشت دقیقا یکسال هم کار کرد الانم هرچی آپدیت میکنم جواب نمیده مجبور شدم یکی از کویر بگیرم

به به بحث شیرین غیبت ECA داره شروع میشه :mrgreen: بهتره این تایپیک رو دیگه خراب نکنیم و یک تایپیک بنام غیبت پشت سر ECA بزنیم :)

بله اتفاقا j-link eca هم دارم و کلا برد هام و با j-link پروگرم میکنم منم بعد اینکه آپدیتش کردم مشکل پیدا کرد تو خود eca یک مطلب رو خوندم خیلی وقت پیش راهی که یکی گفته بود رو انجام دادم درست شد گویا باید با یک برنامه دوباره پروگرم بکنید j-link رو تا بشه آپدیتش کرد ی سرچ بزنید گیر میاد لینکش

RubeuS
23-06-2013, 12:45
برید اینجا(اگه سوالیم داشتید همونجا بپرسید ) توی این تاپیکم میتونید بپرسید ولی اونجا بیشتر سر میزنم (درضمن من طرف هیچ سایتی نیستم)
پولتونم برا اینچیزا خرج نکنید. فقط:125:
به امید موفقیت.
ی ǎ nrf24l01p ( یی ی ی) (You can see links before reply)

beroz
06-09-2013, 22:37
امروز دیدم سایت کویر ماژولی که من خودم چند ماه پیش از یک سایت دیگه ۲۱۵۰۰ خریدم رو ۸۳۰۰ آورده خیلی خوشحال شدم توصیه میکنم این ماژول رو از دست ندین واقعا تا الان به من خیلی حال داده و تقریبا برای ارسال دیتا های معمولی از هیچ ماژول دیگه ای جز این استفاده نمیکنم
نسخه تقویت شده ی این ماژول تا ۶۵۰ متر برد داره و نسخه معمولی تا ۶۸ متر در فضای آزاد و در خونه تا ۳۵ متر

یک چیز جالب در مورد این ماژول هوشمند بودنش هست مثلا شما دارین از عدد ۱ تا ۱۰۰۰ رو میفرستین تا با دور کردن گیرنده ببینید کجا دریافت اطلاعات متوقف میشه تا برد ماژول رو به دست بیارید چیزی که خیلی جالبه اینه که مثلا اگر رو عدد ۵۴۶ متوقف بشه وقتی به ماژول فرستنده نزدیک بشید از عدد ۵۴۷ شروع به ارسال میکنه و به عبارتی هیچ اطلاعاتی تا وقتی گیرنده دریافت اونو تائید نکنه از دست نمیره

ماژول nrf24l01+ (You can see links before reply)

Reza30ir
07-09-2013, 00:50
با سلام
این مورد که شما می فرمایید به ماژول ارتباطی نداره بلکه به برنامه نوشته شده میکرو بستگی داره.چون nRF24l01 فقط 3 تا بافر TX از جنس FIFO داره.در صورتی که در حالت ShockBurst برنامه ریزی بشه می تونه تا زمان ارسال نشدن دیتا تا 15 بار تکرار کنه.

beroz
07-09-2013, 06:52
با سلام
این مورد که شما می فرمایید به ماژول ارتباطی نداره بلکه به برنامه نوشته شده میکرو بستگی داره.چون nrf24l01 فقط 3 تا بافر tx از جنس fifo داره.در صورتی که در حالت shockburst برنامه ریزی بشه می تونه تا زمان ارسال نشدن دیتا تا 15 بار تکرار کنه.

اینکه این ماژول بر خلاف همه ی ماژول های تو بازار این کار رو انجام میده به سخت افزار ماژول ارتباطی نداره؟ فقط ۳ تا بافر؟؟؟؟؟ چه ربطی به بافر داره؟
این ماژول تا زمانی که از سمت گیرنده پیام تائید که آقا من اطلاعات رو دریافت کردم دریافت نکنه اطلاعات بعدی رو ارسال نمیکنه و به ارسال مجدد ادامه میده و این حالت به صورت پیشفرض در ماژول فعاله و فکر کنم به طور پیشفرض این کارو ۱۰ بار انجام میده در فاصله زمانی مشخص که میشه با تنظیمات رجیستر های ماژول این تعداد دفعه و مدت زمانی که بین هر ارسال باید صبر کنه رو تغییر بدین
این ماژول با ماژول هایی مثل rfm12 که شما باید نرم افزاری کد مربوط به ارسال مجدد رو بزنید خیلی فرق داره

hamed.9999
16-10-2013, 18:54
میخوام با این ماژول صوت و تصویر ارسال کنم کسی با این ماژل کار کرده................Wireless transceiver NRF24L01+

beroz
17-10-2013, 09:49
میخوام با این ماژول صوت و تصویر ارسال کنم کسی با این ماژل کار کرده................wireless transceiver nrf24l01+

این ماژول برای صوت و تصویر نیست شما باید از ماژول های مناسب کاری که میخواین استفاده کنید

البته صوت رو میتونید باش ارسال کنید با نمونه گیری کردن از صدا ولی خوب در نمیاد

hbhadi
20-10-2013, 23:16
داشتم ماژول های جدید سری RFM سایت Professional RF IC&module, RF Components and Digital Sensor designers and manufacturers - HOPE Microelectronics (You can see links before reply) رو نگاه میکردم که دیدم ماژول RFM70 و از رده خارج کرده و بجاش RFM73 رو آورده البته دیتاشیتش و نگاه کردم هیچ فرقی با RFM70 نداشت و فقط بهینه سازی شده بود RFM73 رو هم میشه با همین کد راه اندازی کرد

البته در مورد قیمت RFM70 و میشه الان ۶۵۰۰ خرید ولی ماژول های nRF24L01 کمترینش و فروشگاه کویر داره که ۹۵۰۰ میده اینی که من استفاده کردم ۲۱۵۰۰ بود چون بردش خیلی کوچیک بود مدل تقویت کننده دارش فکر کنم حدود ۳۵۰۰۰ تومن باشه (البته مطمئن نیستم از این)
سلام
سایت افتاب رایانه این ماژول(nrf24l01+)رو داره میده 5200
shop.aftabrayaneh.com

yusef110
21-10-2013, 00:21
من این ماژول انتن دار رو با یه برنامه راش انداختم ولی بردش زیر 20cm بود نمیدونید مشکل چیه ؟

beroz
21-10-2013, 08:56
سلام
سایت افتاب رایانه این ماژول(nrf24l01+)رو داره میده 5200
shop.aftabrayaneh.com

این ماژولی که شما میگید رو خود کویر داره ۴۵۰۰ میده
Wireless transceiver NRF24L01+ با آیسی چینی (You can see links before reply)

اون ماژولی که من استفاده کردم با این مدل فرق میکنه

KHM
30-11-2013, 14:47
اینم من اضافه کنم که یک ماژول nrf میتونه همزمان گیرنده و فرستنده بشه...نه تو 1لحظه ولی اینجو که بفرسته یعد بگیره و همینجوری عوض یشه...
اینش خیلی اذیت کرد ولی راه افتاد بالاخره...
واسه اینم که میکرو منتظر بمونه تا حتمآ دریافت کنه و کاری انجام نده،بستگی به برنامه داره...میشه اینجورم نباشه...(همون فاصله سنجی که دوستمون گفتن)

rohollah1989
01-12-2014, 15:07
سلام
داداش لطف میکنی و هدر <pio.h> و بدی

parhamo
20-02-2015, 23:25
فکر کنم تویه مجله pmm11 هدر pio باشه

حسین برق
11-04-2015, 01:25
سلام وخسته نباشید.
واقععیتش،من به عنوان یک تست دوتا از این nrf24L01 رو برای ارسال و دریافت با مگا32 ،مورد استفاده قرار دادم.ولی دریغ از یک جواب درست و حسابی .نمی دونم مشکل کارم کجاست...
قبلا فقط قسمت ارسال کننده کار می کرد و پس از اتمام ارسال، یک اینتراپت به میکرو می داد ، الان همین کارم نمی کنه...ولتاژی که من بهش میدهم در حدود 3 تا 3.4 ولته...
نمی دونم باید چه کار کنم ... ممنون اگر یک لطفی بکنید یک راهنمایی بنده رو بفرمایید

MMBMMB20
09-06-2015, 13:10
اساتید برای ارسال voice با این ماژول nrf24L01 چه باید کرد ؟؟؟

manofseven
22-06-2015, 23:21
سلام دوستان و مهندسین گرامی

بنده از یک جفت مدار بیسیم فرستنده و گیرنده رادیویی جهت قطع و وصل یک دستگاه الکترومیکانیکی استفاده میکنم. تصاویر مربوط به این ماژول ها هم به ضمیمه براتون میذارم. این جفت ماژول درون لوله فلزی قرار میگیرند. اما این ماژول ها قبل از قرار گیری درون لوله در بیشترین شرایط خودشون تا 2 متر آنتن میدن. اما وقتی دورن لوله قرار که میگیرن اصلا آنتن نمیدن. درحقیقت طبق جستجویی که من انجام دادم برد ماژول RFM70 خیلی بیشتر از این حرفاس یعنی درحد 20 یا 30 متر. برای همین از درست بسته شدن این جفت ماژول گیرنده و فرستنده مطمئن هم نیستم.
درخواست و سوال من این هست:
کدوم یک از مهندسین عزیز با دریافت هزینه مربوطه حاضر هستش این جفت گیرنده/فرستنده رو برای من اصلاح بکند و بجای RFM70 از nRF24L01 استفاده بکنه بطوریکه شرایط زیر فراهم شود: 1- برد زیاد مد نظر نیست اما برد 20 متر تضمینی در هر شرایطی (داخل لوله و فضای بسته) تامین شود؛ 2- اندازه و سایز مدار کوچک باشد؛ یعنی عرض مدار بیشتر از 2.3 سانتیمتر نباشد و طول مدار نیز بیشتر از 7 سانتیمتر نباشد؛

Hadi_ghr_e
21-07-2015, 20:18
سلام
روز بخیر
ایا میشه با موبایل واز طریق وایرلز به ماژول nrf اطلاعات فرستاد یا ازش خوند؟

mzarkoob
21-07-2015, 20:31
برای این کار بایستی(وای فای) از این استفاده کنید:
ماژول سریال به اترنت / وای فای UART-ETH-WIFI module (serial port - Ethernet - Wireless network) HLK-RM04 (You can see links before reply)

Hadi_ghr_e
21-07-2015, 20:41
این که خیلی گرونه
با همین ماژول نمیشه؟
خیلی بده
یه چیز ارزون که به وایرلز گوشی وصل شه معرفی کنین لطفا
سرعت انتقال مهم نیست
بردش مهمه
میخوام جایگزین hc05 بلوتوس کنم
Ma3ood
21-07-2015, 20:48
تنها راهش همینه

Hadi_ghr_e
21-07-2015, 20:52
مرسی
این چطور؟
ماژول وای فای به سریال ESP8266 (You can see links before reply)

لازم به ذکره که میخوام ارتباط دو طرفه با گوشی یا لبتاب ایجاد کنم
منظورم سند و ریسیو با این ماژوله.

Hadi_ghr_e
23-07-2015, 08:42
دوستان نظری ندارن؟