PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سخت افزار برد Cubieboard - Cortex-A8

dariush_ab
19-01-2013, 12:53
سلام دوستان.
حالا که حسین آقا زحمت کشیدن موارد برنامه نویسی رو جدا کردند لطف کنید فقط موارد کلی رو در لینک اصلی بیارید و کلیه موارد سخت افزاری برد رو هم اینجا به بحث بگذارید.

dariush_ab
03-02-2013, 20:56
سلام دوستان.
آیا cpu شما داغ میشه؟
این cpu تا چه دمایی رو تحمل میکنه؟

Doloop
03-02-2013, 21:27
طبیعیه :wink:

من برای MK802 رو در حین کار دست میزدم میسوزوند

حدودا میشه گفت دمای در حین کارش حداقل دمایی که دست انسان رو میسوزونه بود :wink:

dariush_ab
03-02-2013, 22:08
خیلی جالبه! یک هیت سینک براش بزاریم خنک شه!
حسین آقا البته با این سرعت که شما تایپ میکنید هیچ هیت سینکی دیگه جواب نمیده:0013:

KHM
03-02-2013, 22:17
طبیعیه :wink:

من برای mk802 رو در حین کار دست میزدم میسوزوند

1توصیه..اگه میخواین خوب کار کنه براتون حتمآ 1فن بذار روش..البته نظر شخصیه و شاید بعضی ها مخالف باشن...ولی به نظر من حتمآ فن بذار روش...
تو کارکرد طولانی مدت مشکل پیدا میکنه..مثلآ لپتاپ ها که گرم میکنن باعث میشه یکم زیر آیسی باد کنه(یکم نه زیاد)و باعث بشه چنتا پایه آیسی از بورد جدا شه..البته اینجوری درستش میکنن که کلآ آیسی رو از رو بورد ورمیدارن و دوباره لحیم میکنن جاش..
به نظر من بهتره هر مداری داغ میکنه حتمآ فن داشته باشه..

dariush_ab
03-02-2013, 22:24
1توصیه..اگه میخواین خوب کار کنه براتون حتمآ 1فن بذار روش
به نظر من هم گذاشتن یک فن هیت سینک دار کوچک خیلی عالیه چون در دراز مدت این گرما به آی سی صدمه خواهد زد به خصوص که بعضی ها اورکلاک هم میکنن!
ولی مشکل اینجاست که یک کمی محلش برای قرار دادن فن مناسب نیست باید یک فن خاص پیدا بشه.

Doloop
03-02-2013, 23:26
کاملا درسته :0013:

ولی من گفتم برای MK802 :(
فنشو کجای دلم بزارم...!

قابشو بکنم بندازم دور ... !!!

باز دوستانی که کوبی دارن کارشون به مراتب راحت تره :wink:

dariush_ab
04-02-2013, 13:07
سلام .
تصویر زیر مربوط به برنامه Airdroid هستش که با Droid explorer مشاهده میشود.
زمانی که cpu بالای 70 درصد میشه خیلی داغه!
اینجا هم رم رو حدود 800 نشون میده.

dariush_ab
04-02-2013, 13:16
دوستان عزیز.
این هم درایور برد : (زمانی که برد با پورت OTG به کامپیوتر وصل میشه در DEVICE MANAGER با نام android و یک علامت تعجب میشناسه که با آپدیت توسط این فایل تبدیل به "Android ADB Interface" میشه و آیکن آن داخل my computer میاد).
موفق باشید.

Dropbox - Drivers-AllwinnerA10-32bits.zip - Simplify your life (You can see links before reply)

Dropbox - Drivers-AllwinnerA10-64bits.zip - Simplify your life (You can see links before reply)

kavir
07-02-2013, 20:34
به نظرم من نیاز به فن نیست !
توی 99 درصد تبلت هایی که چینی ها زدن هیچ فنی و گرماگیری نداره
ولی یک گرماگیر فکر کنم خوب باشه

pswin
08-02-2013, 12:53
خب این موضوع بستگی به پردازنده داره مثلا پردازندهای nvidia توی حدود 145 درجه کار میکنن که میشه باهاشون راحت آب رو جوش آورد. اما تا اونجا که میدونم گرما بزرگترین عاملی است که قطعات دیجیتال رو می سوزونه. یعنی اگر شما یک قطعه دیجیتال داشته باشید با 5 ولت کار کنه و بهش 12 ولت بدید ( بشکلی که دماش زیاد بالا نره ) نمی سوزه که البته همچین حالتی به جزء در کوتاه مدت امکان نداره. معمولا توی مدارهای تست دیجیتال از ولتاژ بیشتر برای رانش و غلبه به ولتاژ خروجی بقیه قطعه ها استفاده میشه.

پس گرما عاملی هست که باید اهمیت ویژه ای بهش بدید. فکر کنم اگر یه هیت سینک کوچیک ( مثل هیت سینک ها روی مادر بورد ) رو بهش متصل کنید ( به همراه خمیر سیلیکون ) تا حد زیادی مفید باشه.

lord67
08-02-2013, 15:42
سلام،
این "512M/1GB DDR3 @480MHz" یعنی چه؟مخصوصا @480MHz

kavir
08-02-2013, 16:12
سلام،
این "512m/1gb ddr3 @480mhz" یعنی چه؟مخصوصا @480mhz
رم و سرعتش هست 1گیگ ddr3

silentshot
16-02-2013, 07:53
با سلام بنده حواسم نبود و پکیج بدون کابل رو گرفتم
می خواستم ببینم کابل sata نوعی خاصه یا نه از این کابل های رایج که در بازار هست؟

سوال بعدیم این بود ورودی تغذیه برد 5 ولته؟ و کسی می دونه ماکزیمم جریان کشی این برد چقدره ؟

با تشکر :)

kavir
16-02-2013, 08:59
You can see links before reply

silentshot
18-02-2013, 00:23
اقای زارعی شما چیزی ننوشتین یا من مرورگرم ایراد پیدا کرده
نمی تونم جوابی که نوشتینو ببینم???!!! ببخشید :|
یه سوال دیگه هم داشتم روی برد نوشته 5 ولت 2 آمپر ایا usb لب تاپ می تونه از پس تغذیه این بورد بر بیاد ؟

(از همینجا هم تشکر کنم برد به دستم رسید امیدورام بتونم پروژه مفیدی با این بورد انجام بدم)

kavir
18-02-2013, 00:30
اقای زارعی شما چیزی ننوشتین یا من مرورگرم ایراد پیدا کرده
نمی تونم جوابی که نوشتینو ببینم???!!! ببخشید :|
یه سوال دیگه هم داشتم روی برد نوشته 5 ولت 2 آمپر ایا usb لب تاپ می تونه از پس تغذیه این بورد بر بیاد ؟

(از همینجا هم تشکر کنم برد به دستم رسید امیدورام بتونم پروژه مفیدی با این بورد انجام بدم)
نه عکس گذاشتم کابل ساتا رو ببینید این نمونه کابل ساتا من ندیدم ولی ممکنه توی بازار باشه چون پاورش از خود برد میگیره
باری اداپتور یکی کابل usb power همراهش هست ولی توی بازار اداپتورهایی هست که کابل usb میخورن 3-4 تومن بیشتر نیست

ramin.st
18-02-2013, 13:29
سلام ایا امکان اتصال lcd 10" توی فروشگاه به این برد وجود دارد ؟؟؟؟

kavir
18-02-2013, 13:40
سلام ایا امکان اتصال lcd 10" توی فروشگاه به این برد وجود دارد ؟؟؟؟
tft ها رو ساپورت میکنه ولی ما که 10 اینچ نداریم!؟

silentshot
20-02-2013, 16:43
ببخشید با یک max232 و یک مبدل com به usb میشه این مبدل برای دیباگ و ساخت؟؟ و استفاده کرد؟

kavir
21-02-2013, 00:46
ببخشید با یک max232 و یک مبدل com به usb میشه این مبدل برای دیباگ و ساخت؟؟ و استفاده کرد؟
بهتره از یک مبدل usb2serial استفاده کنید کابلش توی فروشگاه هم هست

ramin.st
23-02-2013, 14:25
سلام چه نوع lcd رو میشه به این برد وصل کرد و تا چه سایزی ؟ و ایا lcd 9 inch داخل فروشگاه رو میشه مستقیم بهش وصل میشه ؟ چه نوع ماژول بلوتوث و یا وای فای رو میشه بهش وصل کرد ؟ من ماژول usb bluetooth رو بهش وصل کردم نشناختش !!!!:(
لطفا ماژول ها ویا برد هایی که به این برد وصل میشن رو داخل فروشگاه هم بیارید یا معرفی کنید .
با تشکر فراوان

kavir
23-02-2013, 14:36
سلام
در مورد ماژولهای ارتباطی تست نکردم هنوز وای فای و ... از انجمن اصلیش سرچ کنید
برای السیدی بله میشه ولی صبر کنید السیدی لپ تا÷ی میاریم بهش وصل کنید بهتره 15" هست

ramin.st
25-02-2013, 22:10
چه مدل ال سی دی لپتاپی بهش وصل میشه ؟
براش touch هم هست ؟
توی انجمن خود سایتش هم چیز زیادی نبود !!!!! :unh:

kavir
25-02-2013, 22:55
چه مدل ال سی دی لپتاپی بهش وصل میشه ؟
براش touch هم هست ؟
توی انجمن خود سایتش هم چیز زیادی نبود !!!!! :unh:
lvds این استاندارد رو ساپورت میکنه
ما داریم نمونه هایی که سایت اصلی هم استفاده کردن میاریم
توی ایران جالبه برخی سایت ها که قیمت های 130-190 داشتن بهشون زنگ میزنی و میگی دقیقا چی میخوای یهو قیمتشون میشه 290 منتظر باشید تا خودمون وارد کنیم

ramin.st
28-02-2013, 16:13
کسی دلش میاد اینجوری به برد JTAG وصل کنه !! :sa::sa:

kavir
28-02-2013, 18:17
کسی دلش میاد اینجوری به برد jtag وصل کنه !! :sa::sa:
حالا شما چه نیازی به جیتگ داری؟ مگه کد هگزی میخوای روش بریزی؟

ramin.st
03-03-2013, 23:06
سلام :hi:

این پایه ها برای اتصال تاچ هستند ؟
لطفا" شماتیک یا PCB برد توسعه رو قرار بدهید
یکی از دوستان ماژول wifi باهاش راه انداخته بود برای بلوتوث چه چیپ هایی رو ساپورت میکنه ؟

ramin.st
08-03-2013, 17:09
:sa::sa::sa::sa::sa::sa::sa::sa::sa::sa:

kavir
08-03-2013, 17:44
این شماتیک و لی چک کامل نشده

ramin.st
10-03-2013, 23:24
به نظرتون از چه منبعی برای این برد استفاده کنم ؟
سایت خودش که در مورد این برد زیاد توضیح نداده و شما هم که ..... من چیکار کنم !!!!!!:(:(:(:(

dariush_ab
14-03-2013, 11:44
به نظرتون از چه منبعی برای این برد استفاده کنم ؟
سایت خودش که در مورد این برد زیاد توضیح نداده و شما هم که ..... من چیکار کنم !!!!!!:(:(:(:(

حالا چرا گریه میکنید؟
اگر همه چیزش اماده باشه که دیگه کار باهاش لذتی نداره!
میشه بگید شما دقیقا میخواهید با این برد چه کار کنید؟
مثلا خود من هدف خاصی ندارم !
فروم گوگل مطالبش بد نیست.اگر عجله ندارید صبر کنید کم کم بقیه مطالبشو میذارن چون برد هنوز جدیده.
موفق باشید.

dariush_ab
14-03-2013, 11:50
کسی دلش میاد اینجوری به برد jtag وصل کنه !! :sa::sa:
خداییش خیلی تمیز در آورده.
یک مسئله دیگه مشکل سره این پین هدر های کوتاهشه.این جامپر وایر ها خوب کار نمیکنن و سایزه پین هدر هم خاصه!

sadeghbakhshi
29-04-2013, 00:07
اقای داریوش منظورتون از اورکلاک چیه؟؟
یعنی چی اورکلاک میکنند؟؟

dariush_ab
29-04-2013, 00:37
اقای داریوش منظورتون از اورکلاک چیه؟؟
یعنی چی اورکلاک میکنند؟؟

allwinner a10 cortex-a8 دارای فرکانس 1 گیگا هرتز است که تا 1.2 قابلیت اورکلاک دارد.

sadeghbakhshi
29-04-2013, 00:41
یه سوال دیگه
اگر به میکروکنترلری که دارای یه فرکانس کاری مشخص هست فرکانس بیشتری بهش بدیم چه اتفاقی میوفته؟؟؟
مثلا به Atmega16 فرکانس 25Mhz بدیم؟؟؟

sadeghbakhshi
29-04-2013, 00:46
راستی اقا داریوش برای خنک کردن اون cpu شما باید یه هیدسینکی مثل شکل زیر استفاده کنید
البته به این خوبی نمیتونید چون این هیت سینک رو خودش تولید کننده روش قرار داده

sadeghbakhshi
29-04-2013, 00:53
از این هیت سینکهای رنگی هم استفاده کنید چون هم سبکتره و هم توانایی انتقال گرمای بهتری داره حتی من
یک برد DC to DC از شرکت Delta دیدم که تقریبا 3*3 سانت بود و تمام سطح روی برد رو از این هیت سینک ها چسبونده بود.
خیلی ها به اشتباه فکر میکنند که اینها فقط بخاطر قشنگی رنگ شده اند ولی در اصل بجز المینیوم مواد دیگه ای هم توش بکار رفته .:0013:
یه عکس هم میزارم برای اتصال همین هیت سینکها به روی برد

dariush_ab
29-04-2013, 01:04
یه سوال دیگه
اگر به میکروکنترلری که دارای یه فرکانس کاری مشخص هست فرکانس بیشتری بهش بدیم چه اتفاقی میوفته؟؟؟
مثلا به Atmega16 فرکانس 25Mhz بدیم؟؟؟
اگربشود کاری کرد که دما بالا نرود مشکل خاصی پیش نمی آید البته این برای cpu ها بیشتر صادق هستش که مثلا msi تونسته با cooling مناسب یک پردازنده i7 رو تا 6 گیگ اورکلاک کند.
ثبات کارکرد پردازنده رو معمولا شرکت سازنده تا یک حدفرکانسی تضمین میکند.
من avr رو اورکلاک نکردم تو فروم مربوطه بپرسید تا بحث این پست به انحراف کشیده نشود.
موفق باشید.

ramin.st
07-06-2013, 13:55
به خدا اینقدر توی اینترنت در مورد راه اندازی ال سی دی لپتاپی با lvds گشتم موهام سفید شده (تعدادش زیاد شده) اگه کسی چیزی در موردش میدونه کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟

:(:(:(:(:(:(:(

ramin.st
07-06-2013, 13:59
vga رو امروز راه انداختم بدون دیود هاش وبدون مقاومت های 75 اهم اینا تاثیری توی کیفیت تصویر هم داره ؟ به گرد پای HDMI هم نمیرسه !!!:0013:

dariush_ab
08-06-2013, 19:37
به خدا اینقدر توی اینترنت در مورد راه اندازی ال سی دی لپتاپی با lvds گشتم موهام سفید شده (تعدادش زیاد شده) اگه کسی چیزی در موردش میدونه کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟
سلام.
lvds رو تو فروم گوگل 2 نفر راه انداخته بودن ولی خوب اون ال سی دی ها که اینجا پیدا نمیشه.این ال سی دی های لپ تاپ هم که تو ایران هست نمیدونم میشه یا نه.قیمتشون هم خیلی بالا رفته.شما دیتاشیتی چیزی از اینا پیدا نکردین؟

dariush_ab
08-06-2013, 19:39
vga رو امروز راه انداختم بدون دیود هاش وبدون مقاومت های 75 اهم اینا تاثیری توی کیفیت تصویر هم داره ؟
حالا دیود نداشتین چرا مقاومتاشو نذاشتین.بعید میدونم دیود ها تاثیری در کیفیت داشته باشن .من هم اونها رو نذاشتم.

ramin.st
09-06-2013, 22:32
اول نذاشته بودم تصویر رنگ هاش زنده تر بود مخصوصا" ابی بعد گذاشتم رنگ ها مات بودن !
در نتیجه برداشتمشون !
الان مشکلم راه اندازی LCD لپتاپی هست با LVDS به چند تا تعمیر کار گفتم نمیدونستن چی میخوام ! 15.6" با بکلایت LED در میاد 190 تومن cry::
اینو پیداکردم ولی یکم کوچیکه ولی 100% میخوره
ال سی دی تبلت وین تاچ Q75::قطعات اصلی تبلت وین تاچ::محصولات تبلت Tablet::فروشگاه اینترنتی مي بازار (You can see links before reply)
دیتا شیت خاصی نداره ! چون همش با هم فرق میکنه !!! (MADE IN CHINA) فقط سوکت هاش یکیه که LVDS هست
LED 15.6 Inch ال ای دی مانیتور نوت بوک لپ تاپ (You can see links before reply)

dariush_ab
09-06-2013, 23:21
الان مشکلم راه اندازی LCD لپتاپی هست با LVDS به چند تا تعمیر کار گفتم نمیدونستن چی میخوام ! 15.6" با بکلایت LED در میاد 190 تومن cry::
به نظر من راحتترین lcd همین ال سی دی 7 اینچ استاندارد 40 پین فروشگاه هستش.
برای این ال سی دی هم فکر کنم همین روزها اگر مشکلی پیش نیاد تست میشه.
ولی اگر 7 کوچیکه باید اول یک دیتاشیتی چیزی ازین 15.6 پیدا کنیم مطمئن بشیم کار میکنه.
من هنوز نمیدونم که این led ها با lcd ها از لحاظ پینها چه تفاوتی دارند.

kamikazi
10-06-2013, 09:43
مهندس شما چرا با یه ال سی دی 10.2 شروع نمیکنید تو پاساژ رضا خیلی از این ال سی دی ها تو تعمیراتی ها هستش حتی تو علالدین هم من چند موردش رو دیده بودم فقط قبل از خرید حتما باید پارت نامبرشو بردارید و ببینید تو گوگل دیتاشیت ازش هست یا نه ولی معمولا همشون 4 کاناله lvds هستن اگه دیتاشیت ازش باشه هیچ مشکلی نیست راهندازیش

ramin.st
10-06-2013, 09:58
من مشهدم تو تعمیراتی های پاساژ تک گشتم چیزی پیدا نکردم
7" هم خوبه ولی قیمتش نسبت به 15.6" بالاتره !

dariush_ab
10-06-2013, 10:23
7" هم خوبه ولی قیمتش نسبت به 15.6" بالاتره !
یعنی چی که 7 اینچ از 15 بالاتره؟!!مگه 15.6 چنده؟منظورتون 190 تومن هستش؟به نسبت سایز میگید؟

kamikazi
10-06-2013, 11:01
7 اینچ که ال وی دی اس نیستش منظورتون چه نوع 7 اینچیه؟؟
بهترین گزینه همین 10.2 هستش هزینشم کمتره فکر میکنم اگه راهم خورد حافظ براتون قیمت میگیرم تا 4 شنبه حتما میرم

ramin.st
10-06-2013, 14:55
منظورم نسبت به سایزشه ! خوب این 10.2" قیمتش چقدره 100% عملیه ؟

dariush_ab
10-06-2013, 20:22
صفحه زیر رو ببینید:
CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد! - صفحه 33 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
این یک LVDS سایز بزرگ هستش که با کوبی راه انداخته شده.

ramin.st
10-06-2013, 22:55
خیلی ممنون همین رو می خرم ولی فکر نکنم اینو بتونم پیدا کنم باید مشابهش یا دست دوم گیر بیارم یا ال سی دی لپتاپمو بهش وصل کنم !!

dariush_ab
11-06-2013, 12:55
خیلی ممنون همین رو می خرم ولی فکر نکنم اینو بتونم پیدا کنم باید مشابهش یا دست دوم گیر بیارم یا ال سی دی لپتاپمو بهش وصل کنم !!
خواهش میکنم.
من الان با جناب مهندس زارعی صحبت میکردم حرف خوبی زدن.این السی دی ها برد درایور میخواد اون رو میخواین چه کار کنید؟
در ضمن این السی دی ها led هستن من با فروشنده صحبت میکردم گفت که تبدیل lcd دارن و کلی هم قیمت اون بود.
این بنده خدا هم که راه انداخته از لپ تاپ قدیمی اش استفاده کرده است.
حالا هر موردی که قصد خرید داشتید من رو در جریان بگذارید.
موفق باشید.

silentshot
11-06-2013, 20:07
Lcd برای لبتاپ هستش 16 اینچش 200 تومن هست

ramin.st
11-06-2013, 21:44
این lcd 7 داخل فروشگاه چجوریه میشه راهش انداخت ؟ یا کسی راهش انداخته ؟

dariush_ab
11-06-2013, 23:37
این lcd 7 داخل فروشگاه چجوریه میشه راهش انداخت ؟
مهندس گفتم که این ال سی دی راه اندازیش از همه ساده تره.تو چند روز آینده تست میشه .یک کمی صبر کنید نتیجه مشخص میشه.

dariush_ab
11-06-2013, 23:39
Lcd برای لبتاپ هستش 16 اینچش 200 تومن هست
مهندس لطف می کنید لینک رو بذارید؟
مشکل مدار راه انداز و برد high voltage است که با این ال سی دی ها نیست.

silentshot
14-06-2013, 03:30
مهندس لطف می کنید لینک رو بذارید؟
مشکل مدار راه انداز و برد high voltage است که با این ال سی دی ها نیست.

سوتعبیر نشه من فقط قیمت lcd های lvds رو گفتم اونم led
نظر شخصی خودم اصلا نیازی نیست که این برد ها ال سی دی بهشون وصل شه وقتی میشه با دانگل وافای به صورت بی سیم تصویرشون ریموت کنیم دیگه نیازی نیست

البته یه راهی برای دوستانی که می خوان lcd مستقل داشته باشن برای برداشون
اگر جناب زارعی لطف کنن این lcd های 9 اینچی رو دوباره بیارن با تبدیل vga که تو فروشگاه هست میشه این lcd ها رو به برد متصل کرد
vga هم که دوستان راه انداختن و بحثی سرش نیست

kavir
14-06-2013, 10:04
سلام به همگی
منم دیگه سرم خلوته به امید خدا کارهای فروشگاه و انجمن رو میخوام سروسامون بدم و تا اخر امسال هم مرکز mini pc ایران بشیم:wink:
در مورد LVDS دوستان دو چیز رو اوکی کنن ما بقیش بر عهده من:
1. lcd پیدا کنن که ارزون باشه و سایزش حداقل 10 اینچ باشه
2. حتما حتما پارت نامبر دقیق از فروشنده بگیرین که بدون پارت نامبر نمیشه استفاده کرد

این السیدی ها خیلی سنگین هست و با هوایی نمی صرفه بیاریم وگرنه تا حالا اورده بودم
البته شاید یکی دونه برای تست برد توسعه که زدیم بیارم
مورد بعدی ولتاژ بک لایت اینا هست که Hi ولتاژ هست و بردش توی ایران گیر نمیاد من براتون میارم. اونور قیمتی هم نداره
خوب بسم الله خبرش رو به من بدین تا سریع تر بیاریم

ramin.st
14-06-2013, 16:19
اگر جناب زارعی لطف کنن این lcd های 9 اینچی رو دوباره بیارن با تبدیل vga که تو فروشگاه هست میشه این lcd ها رو به برد متصل کرد
vga هم که دوستان راه انداختن و بحثی سرش نیست

با vga هم خوبه ولی کیفیتش افت زیادی میکنه همون led عالیه

kavir
14-06-2013, 19:06
با vga هم خوبه ولی کیفیتش افت زیادی میکنه همون led عالیه
tft 5,7,9 مستقیم میشه وصل کرد و یک سری قطعاتش من ندارم تا بگیریم و تست کنیم تا دو شنبه شاید طول بکشه
دوستان لطفا یه امار السیدیlvds دربیارن ببینیم بازار چند هست

sarab1
14-06-2013, 20:20
با سلام آقای زارعی آدم به وجود انسان هایی همچون شما افتخار میکنه دستتون درد نکنه
می خواستم ببینم میتونید اطلاعات موجود در CD های همراه برد
A10 development board رو خریداری کنید؟

kavir
14-06-2013, 20:49
با سلام آقای زارعی آدم به وجود انسان هایی همچون شما افتخار میکنه دستتون درد نکنه
می خواستم ببینم میتونید اطلاعات موجود در cd های همراه برد
a10 development board رو خریداری کنید؟

سلام
بیشتر چیزایی که نوشته روی کوبی تست شده
سی دی که قطعا نمیدن

electera
14-06-2013, 23:26
روی برد گسترش باتری بک آپ برای نگهداری زمان RTC لحاظ نشده؟
بهتر نیست امکانات برد گسترش بیشتر باشه؟ مثلاً میشه IrDa و ADC و PS2 و TWI بصورت جداگانه لحاظ بشه.

kavir
15-06-2013, 00:14
روی برد گسترش باتری بک آپ برای نگهداری زمان RTC لحاظ نشده؟
بهتر نیست امکانات برد گسترش بیشتر باشه؟ مثلاً میشه IrDa و ADC و PS2 و TWI بصورت جداگانه لحاظ بشه.
برای باتری بک اپ شما باید یک RTC خارجی با i2c بگذارید در ایسی اصلی که همون apx باشه پایه باتری بک اپ بیرون اورده نشده که دلیلش نمیدونم ولی شما می تونید با همون ds1307 کار کنید و زمان سیستم رو بروز کنید
تمامی پایه ها دسترسی هست بهش و راحتر میتونید جمپر وایر بزنید

electera
15-06-2013, 11:19
آقای زارعی منم روی mk802 و کوبی همین مشکل رو داشتم و از این روش که فرمودین میخواستم برای حل مشکل RTC استفاده کنم که مارس برد رو نگاه کردم و دیدم اینجا این مشکلات نیست.
در صفحه چهارم شماتیک، کریستال ساعت آمده و پشت برد مارس هم کریستال ساعت به رنگ مشکی و وسط برد با X2 مشخص شده.
در صفحه دوم شماتیک، پایه تغذیه RTC بنام RTCVDD از CPU بیرون آورده شده و چون ولتاژ اون 1.2V هستش، به CPUVDD و INTVDD متصل شده (صفحه سوم شماتیک، بخش Power) ولی متاسفانه این پایه به پین هدرهای کناری نرفته! اما پایه هارو دنبال کردم و کنار پورت USB OTG روی برد رسیدم.بنظرم میشه یک کاریش کرد، تا چند روز آینده که یک برد دیگه از فروشگاه تهیه کنم، خبر دقیقترشو میدم.

ramin.st
15-06-2013, 21:48
من یکدونه باتری 3.7 با یک دیود گذاشتم توی ورودی تغذیه فقط برد رو نباید باهاش روشن کنین چون خالی میشه اینجوری وقتی برد رو هم shutdown میکنین و 5 ولت قطع میشه ساعت هم عقب نمیره . تو تبلت ها هم باتری ساعت نداره از خود باتری اصلی استفاده میکنه که قابل دسترسی نیست

dariush_ab
15-06-2013, 23:52
سلام.
این برد گسترش که مهندس زارعی زحمتشو کشیدن فکر میکنم برای cubie هستش و برای مارس باید یک سری تغییرات علاوه بر ترتیب پایه ها اعمال بشه.
برای adc و twi همون پایه ها که در دسترس باشن خوبه شما خودتون می تونین به قطعه مورد نظرتون وصل کنید.
برای irda و ps2 حق با شما است برای برد گسترش مارس باید اضافه بشه.
موفق باشید.

electera
22-06-2013, 14:56
بالاخره مشکل بک آپ RTC رو حل کردم.
دوستان فقط کافیه ولتاژ 1.2 ولت رو که میتونه ازیک باتری شارژی یا ... باشه به سر VDD خازن c9 با یک دیود شاتکی مثل BAT43 متصل کنن، وقتی 5 ولت قطع میشه ابتدا 15 میلی آمپر و بعدش زیر 10 میلی آمپر جریان میکشه که با یک باتری 2700mA حدود 270 ساعت زمان نگهداری میشه.
PCB مارس برد رو پیدا نکردم، اگر باشه شاید بتونم جریان مصرفی رو کاهش بدم، از دوستان کسی PCB رو داره؟
موقع اتصال تغذیه و با اندروید، روشن شدن حدود 30 ثانیه طول میکشه تا برد روشن بشه و 4تا led کنار cpu روشن بشه، آیا برای شماهم اینطوره، با نسخه های لینوکس این وقفه کمتره یا مسئله سخت افزاریه؟

dariush_ab
06-09-2013, 20:00
سلام.
مشکل هیت سینک برای کوبی هم حل شد!

sigma-mx
06-09-2013, 20:40
بالاخره مشکل بک آپ RTC رو حل کردم.
دوستان فقط کافیه ولتاژ 1.2 ولت رو که میتونه ازیک باتری شارژی یا ... باشه به سر VDD خازن c9 با یک دیود شاتکی مثل BAT43 متصل کنن، وقتی 5 ولت قطع میشه ابتدا 15 میلی آمپر و بعدش زیر 10 میلی آمپر جریان میکشه که با یک باتری 2700mA حدود 270 ساعت زمان نگهداری میشه.تو فروم خودش یک نفر این کار رو قبلا انجام داده بود ولی مشکل این بود که برد shutdown نمشد ! یعنی هر بار که shutdown میشد دوباره روشن میشد . خود مسئولین کوبی گفتن که بعلت استفاده از چیپ مدیریت باطری نمیشه از این روش استفاده کرد !

حالا آیا بعد از اعمال این ولتاژ شما هم این مشکل رو دارید ؟؟؟؟

مشکل هیت سینک برای کوبی هم حل شد!بله خوشبختانه این خیلی کمک میکنه . من اصلا جایی خوندم که تو ایمیج های منتشر شده برای کوبی از حداکثر فرکانس مفید cpu استفاده نشده و تا 1 گیگ هست اونم بخاطر مشکل گرم شدن cpu و حالا با این روش حتی میشه اورکلاک کرد .....

با توجه به اینکه این هیت سینک از پلیمر های نانو کربن ساخته شده بعید میدونم اینجا پیدا بشه ! اگه آقای زارعی یه پیگیری بکنند فکر نکنم هزینه ای داشته باشه . چون خیلی مسئله مهمیه !

به نقل از سایت کوبی :

The main chip used in Cubieboard2 is Allwinnner A20, which is a super large scale integration circuit. It will become considerable hot especially when 3 core parts (CPU, GPU and DDR) are synchronously operating at full speed. Additionally, Cubieboard configures several higher operation parameters than Allwinner’s default or recommended configuration, in order to bring better user experience for geeks. In this way it will make heating phenomenon more extrusive. However, Cubietech promises that over-clocking in proper range will not damage the main chip because of heating reasons. You know, there is a temperature detection and protection circuit within the main chip A20. If the die temperature exceeds the set value, A20 will shutdown itself and enter into a safe status. As a board level system designer, Cubietech have not many methods to solve the heating problem. The only feasible way is to choose a heatsink.

A few days ago, we purchased some heatsink which adopts nano carbons ( a high tech. heatsinking material ) as surface coat. I find that it is very nice after some experimentation. It has a peculiar heat gather effect. By using this heatsink, the PCB around main chip will become very cool, though the surface coat will become especially hot.

sigma-mx
09-09-2013, 11:41
بالاخره مشکل rtc با این روش حل شد ؟! برد ری استارت نمیشه ؟

electera
09-10-2013, 22:27
بالاخره مشکل rtc با این روش حل شد ؟! برد ری استارت نمیشه ؟
این ولتاژ توانایی روشن کردن همه بخشهارو نداره و قاعدتاً با این کار فقط rtc روشن میمونه و موقع روشن کردن دستگاه برد ریست میشه.
من ری استارت شدن حین کار رو ندیدم، ولی بازم آزمایش میکنم و خبر میدم.
یک نکته دیگه اینکه به دلیل کیفیت پایین آداپتورهای داخل جعبه این محصولات، بنده از پاورهای دیگه استفاده میکنم و متوجه شدم که اتفاقاً این برد و حتی 802 خیلی به تغذیه حساس هستند.

sigma-mx
09-10-2013, 22:41
مگه این برد همراهش پاور داشت ؟!

dariush_ab
09-10-2013, 23:27
مگه این برد همراهش پاور داشت ؟!
نه مهندس پاور ندارن یا حداقل من تا حالا ندیدم و نشنیدم .ایشون احتمالا منظورشون آداپتورهای usb قبلی بوده .

electera
13-10-2013, 12:03
نه مهندس پاور ندارن یا حداقل من تا حالا ندیدم و نشنیدم .ایشون احتمالا منظورشون آداپتورهای usb قبلی بوده .
بله درست میفرمایید.
بجز دوهسته ای ها، بقیه مینی پی سی های اندرویدی رو تهیه کرده بودم و احتمالاً آداپتور mk802 بوده.

مورد RTC مارس برد طی این چند روز تست شد و مشکلی مشاهده نشد.
هدف من نگهداری زمان واقعی RTC بود که عملکرد اون همانند میکروها بود و بعداز 24 ساعت خاموشی دستگاه، بعداز روشن شدن، زمان و تاریخ ریست نشده بود.

silentshot
14-10-2013, 04:36
ببخشید نداشتن RTC چه مشکلی بوجود میاره؟
سیستم من rtc نداره ام هر بار که روشن می کنم خودش تایمش رو از طریق اینترنت مطابقت میده

با تشکر

dariush_ab
14-10-2013, 12:02
ببخشید نداشتن rtc چه مشکلی بوجود میاره؟
سیستم من rtc نداره ام هر بار که روشن می کنم خودش تایمش رو از طریق اینترنت مطابقت میده
سلام جناب رحمن زاده.
در اینجا فرض بر این است که اینترنت در دسترس برد نباشد وگرنه حق با شماست.

enm.reza
24-10-2013, 08:20
با عرض سلام خدمت دوستان بنده قصد خريد اين بورد رو داشتم فقط مسئله اي هست من نياز به پورت lpt دارم امكان اتصال اين پورت هست ممنون ميشم راهنمايي فرماييد

dariush_ab
24-10-2013, 13:54
با عرض سلام خدمت دوستان بنده قصد خريد اين بورد رو داشتم فقط مسئله اي هست من نياز به پورت lpt دارم امكان اتصال اين پورت هست ممنون ميشم راهنمايي فرماييد
سلام.
برد lpt که خوب نداره ولی خوب شما اگر بیشتر توضیح بدهید که چه کار قراره بکنید و چرا ملزم به استفاده از lpt هستید شاید بشه یک کارایی کرد!
با تشکر.

zamanyad
01-01-2014, 15:32
بالاخره مشکل بک آپ rtc رو حل کردم.
دوستان فقط کافیه ولتاژ 1.2 ولت رو که میتونه ازیک باتری شارژی یا ... باشه به سر vdd خازن c9 با یک دیود شاتکی مثل bat43 متصل کنن، وقتی 5 ولت قطع میشه ابتدا 15 میلی آمپر و بعدش زیر 10 میلی آمپر جریان میکشه که با یک باتری 2700ma حدود 270 ساعت زمان نگهداری میشه.
Pcb مارس برد رو پیدا نکردم، اگر باشه شاید بتونم جریان مصرفی رو کاهش بدم، از دوستان کسی pcb رو داره؟
موقع اتصال تغذیه و با اندروید، روشن شدن حدود 30 ثانیه طول میکشه تا برد روشن بشه و 4تا led کنار cpu روشن بشه، آیا برای شماهم اینطوره، با نسخه های لینوکس این وقفه کمتره یا مسئله سخت افزاریه؟
10 میلی امپر زیاده باید در حد میکرو باشه نه میلی!!!
270 ساعت چیزی نمیشه که تازه باید فکر باطری بکاپ هم باشیم که خودش باز یک مساله جدیدی میشه

zamanyad
01-01-2014, 15:49
کمی مصرف کوبی یا کلا بردهای مبتنی بر سیستم عامل بالا نیست؟
زده با ال سی دی 7" 1400 میلی امپر بدون ال سی دی 800 میلی امپر
حالا ما بگیم ال سی دی کوچیک بزنیم میشه 1 امپر

بحث روی 1 امپر مصرفش نیست اگر بخاهیم براش باطری بکاب بزنیم باید از یک باطری قوی و بزرگ برای نگهداری سیستم در مواقع قطعی برق استفاده کنیم
پس ن. تبلت ها چجوری این مشکل رو برطف میکنن
منطورم اینه که تبلت ها میتونن تا 7-8 ساعت ویدیو پخش کنن اگر مصرف اونها هم اینقدر باشه که باید فوروی تموم بشه

electera
02-01-2014, 16:01
10 میلی امپر زیاده باید در حد میکرو باشه نه میلی!!!
270 ساعت چیزی نمیشه که تازه باید فکر باطری بکاپ هم باشیم که خودش باز یک مساله جدیدی میشه
بله همینطوره ولی باید دقت کرد که این جریان مصرفی فقط مربوط به RTC نیست و جهت صرفه جویی یا... چند منبع مصرفی با این ولتاژ به یک نقطه وصل شده!!! با یک باتری شارژی و چند دیود میشه مشکل این برد را حل کرد.
در بردهای جدید آموزشی یا بردهایی مثل Radxa Rock BoardRK3188 (You can see links before reply)و E8 Card-PC (You can see links before reply) و Exynos 4412 Cortex-A9 Quad (You can see links before reply) و 3 Cubietruck پایه های مخصوص برای RTC تعبیه شده و میشه از اونها استفاده کرد.

کمی مصرف کوبی یا کلا بردهای مبتنی بر سیستم عامل بالا نیست؟
زده با ال سی دی 7" 1400 میلی امپر بدون ال سی دی 800 میلی امپر
حالا ما بگیم ال سی دی کوچیک بزنیم میشه 1 امپر

بحث روی 1 امپر مصرفش نیست اگر بخاهیم براش باطری بکاب بزنیم باید از یک باطری قوی و بزرگ برای نگهداری سیستم در مواقع قطعی برق استفاده کنیم
پس ن. تبلت ها چجوری این مشکل رو برطف میکنن
منطورم اینه که تبلت ها میتونن تا 7-8 ساعت ویدیو پخش کنن اگر مصرف اونها هم اینقدر باشه که باید فوروی تموم بشه
در تبلت یا گوشی از ال سی دی یا هارد یا کیبورد و موس معمولی استفاده نمیشه و معمولاً از وسایل بهینه استفاده میشه. خود برد در حالت روشن، اگر به هیچ وسیله ای متصل نشه مصرف بسیار پایینی داره و اگر در حالت بیکاری در مد آماده به کار یا... قرار بگیره مصرف به مراتب کمتره.
در تبلت اگر صفحه نمایش بصورت مداوم روشن باشه و روشنایی صفحه در حداکثر باشه، با باتری 4 آمپر ساعتی، حدود 5 تا 6 ساعت استفاده مداوم میشه از تبلت استفاده کرد.

zamanyad
03-01-2014, 02:04
بله همینطوره ولی باید دقت کرد که این جریان مصرفی فقط مربوط به rtc نیست و جهت صرفه جویی یا... چند منبع مصرفی با این ولتاژ به یک نقطه وصل شده!!! با یک باتری شارژی و چند دیود میشه مشکل این برد را حل کرد.
در بردهای جدید آموزشی یا بردهایی مثل radxa rock boardrk3188 (You can see links before reply)و e8 card-pc (You can see links before reply) و exynos 4412 cortex-a9 quad (You can see links before reply) و 3 cubietruck پایه های مخصوص برای rtc تعبیه شده و میشه از اونها استفاده کرد.

در تبلت یا گوشی از ال سی دی یا هارد یا کیبورد و موس معمولی استفاده نمیشه و معمولاً از وسایل بهینه استفاده میشه. خود برد در حالت روشن، اگر به هیچ وسیله ای متصل نشه مصرف بسیار پایینی داره و اگر در حالت بیکاری در مد آماده به کار یا... قرار بگیره مصرف به مراتب کمتره.
در تبلت اگر صفحه نمایش بصورت مداوم روشن باشه و روشنایی صفحه در حداکثر باشه، با باتری 4 آمپر ساعتی، حدود 5 تا 6 ساعت استفاده مداوم میشه از تبلت استفاده کرد.
ممنون بابت جواب خوبتون
من مصرف بدون هاردشو گفتم
شرکت سازنده این اعدا رو گفته
با ال سی دی 7" 1400 میلی امپر مصرف داره
تبلت هم 7" داره و میشه باهاش 7-8 ساعت فیلم دید در حالی که یک باطری کوچیک کتابی داره! لیتیوم
یا مصرف برد بالاست یا شرکت سازنده 1400 میلی رو توی توات حداکثر گفته یعنی سی پی یو 100% باشه

zamanyad
12-02-2014, 23:30
با سلام مجدد خدمت دوستای خوبم

چند تا سوال ذهن منو خیلی مشغول کرده!!

1-ما میشینیم برای ساخت یک دستگاهی که میخاهد یک کاری رو انجام بده کلی وقت میگذاریم
بعد از یک مدت که نشستیم روش کار کردیم و زحمات به نتیجه رسیدن میفهمیم که فلان برد دیگه وارد نمیشه دیگه نیست حالا به دلایلی که تو ایران از اینجور دلایل زیاده محو میشه!!
اون موقع باید چیکار کنیم؟؟ همه اون کارها هیچ میشه؟ باید بشینیم همون تنظیماتو همون زحماتو برای اون برد جدید بکشیم؟ یا بردها موجود در بازار از نظر ساختار به هم شبیه هستند و میشه با کمی تغییر روی برد جدید سوار کرد؟

لطفا با چند تا جمله کوتاه جواب ندیهن برای من خیلی مهمه که این مساله رو بدونم
مثلا همین کوبی برد

اگه فردا دیگه تو بازار نباشه چی میشه به هر دلیلی....

2-برنامه هایی که تو محیط دات نت نوشته شدن رو میشه تو لینوکس اجرا کرد؟اگه میشه چجوری توضیح مختصر میخاهم

ممنون میشم اگر جواب بدهین

pswin
11-03-2014, 10:12

سلام
برخی از پردازنده ها یکسری الحاقی هایی برای پخش ویدو و صوت و ... دارن که باعث میشه نه تنها جریان زیادی مصرف نمی کنن. بلکه سرعت پردازنده هم زیاد تحت تاثیر این عملیات سنگین قرار نمی گیره.

یا بردها موجود در بازار از نظر ساختار به هم شبیه هستند و میشه با کمی تغییر روی برد جدید سوار کرد؟
از نظر نرم افزاری و لینوکس تا یه حد زیاد پرتابل هستند.

2-برنامه هایی که تو محیط دات نت نوشته شدن رو میشه تو لینوکس اجرا کرد؟اگه میشه چجوری توضیح مختصر میخاهم
میشه از mono استفاده کرد. هرچند که اصلا پیشنهاد نمی کنم. خیلی ها توی این فکرن که تو ویندوز هم دات نت رو کنار بذارن چه برسه به لینوکس