PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی اندروید برای cortex-a8

Doloop
19-01-2013, 00:37
بسم الله الرحمن الرحیم

اینم برای اندروید :wink:
شروع با شما منم به زودی به جمعتون میپیوندم :0013:

asdfghj18184
21-01-2013, 11:52
سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیزم
برای شروع و کار با اندروید چندیدن نرم افزار مختلف از قبیل eclips,(JDK (Java Development Kit,sdt,sdk,emulator,... راباید نصب کنید و یه تنظیماتی وحشتناکی هم داره که بتونید اینها رو بهم ربط بدین.... ولی نگران نباشید من یه لینک در پایین گذاشتم
که نیازی نیست شما اون تنظیمات وحشتناک انجام بدین فقط کافیه فایل اکسترکت کنید و حالشو ببرید حتی بدون نصب فقط قبلش باید (JDK (Java Development Kit رو نصب کنید.لینک تمام فایلها رو پایین گذاشتم.
فایل 1 (You can see links before replyدانلود-eclipse-و-android-sdk-نسخه-4-1/) فقط کافیه اکسترکت کنید تمامی ورژن های اندروید را تا به امروز دارد.
فایل 2 (You can see links before replyمجموعه%20ابزارهای%20جاوا)بای JDK نصب کنید

dariush_ab
21-01-2013, 12:39
این فایل ها باید کجا اکسترکت بشوند؟
منظورتون نصب اندروید داخل ویندوز هستش یا برای برد میگید؟

asdfghj18184
21-01-2013, 12:59
من برای اینکه بخوام یه مطلب جدیدی رو یاد بگیرم برای خودم یه هدف بزرگی رو در نظر میگیرم و شروع بکار میکنم چون هر هدف بزرگی(هر پروژه بزرگی ) تشکیل شده از چندین بخش کوچکتر که اگر قدم به قدم پیش برید و هر دفعه دنبال یه بخشی از پروژتون برید در پایان به دو نگین ارزشمند دسترسی خواهید داشت یکی اینکه یه پروژه حرفه ای و کامل داری که خودتونم لذت می برید و ثمره کاتو میبینی و یکی دیگه اینکه کلی مطلب جدید یاد گرفتی
حالا نه تنها برای اندروید بلکه برای همه کارهاتون...
من هم برای شروع پروژه اوقات شرعی رو به عنوان هدفم انتخاب کردم که دلایل زیاذی داره
1. با تمامی لایه های سخت افزاری کار می کنید..مثلا gps وپروگرس دیالوگها ، بوت ،آلارم ها و.....
2. برای محاسبه اوقات شرعی از طریق طول عرض جغرافیایی یکسری فرمولهایی داره که باید به زبان جاوا تبدیل شود که از ثمره آن می توان به یاد گیری کلاس ها و آبجکت ها در زبان جاوا اشاره کرد
3. از همه مهمتر وقتی که صرف یادگیری کردین هدر نرفته و ثمره ارزشمند کارتون رو میبینید و حتی میتونید واسه عموم به اشتراک بزارید و دعای خیر استفاده کننده ها بدرقه راهتون باشه.
حالا اگر مایلید ماهم یه هدفی رو انتخاب کنیم و همونو پیش بگیریم
برنامه اوقات شرعی رو میتونید از پایین دانلود کنید

asdfghj18184
21-01-2013, 13:06
این فایل ها باید کجا اکسترکت بشوند؟
منظورتون نصب اندروید داخل ویندوز هستش یا برای برد میگید؟

توی هر درایوی که می خوای اکسترکت کن.
نصب اندروید داخل ویندوز هستش و شما برای تمامی پلتفورم ها و بورد هایی که میخواهید با سخت افزارشون کار کنید کافیه براشون نرم افزار بنویسید و داخل هر بوردی که اندروید ساپورت میکنه نصب میکنید. و خوبیه اندروید اینه که شما برنامه ای که مینویسید فقط مخصوص همون بورد و پلتفورم خاص نیست و در تمامی بورد ها وتلفن ها و تبلت های اندرویدی قابل نصب است

dariush_ab
21-01-2013, 13:08
خیلی ممنون از توضیحات و اطلاعات مفیدتون.
پس برای شروع باید به ترتیب زیر عمل کرد :
1-نصب jdk
2-دانلود و اکسترکت فایل 1
3-اجرای برنامه شما

درسته؟

hamidam
21-01-2013, 19:35
من برای اینکه بخوام یه مطلب جدیدی رو یاد بگیرم برای خودم یه هدف بزرگی رو در نظر میگیرم و شروع بکار میکنم چون هر هدف بزرگی(هر پروژه بزرگی ) تشکیل شده از چندین بخش کوچکتر که اگر قدم به قدم پیش برید و هر دفعه دنبال یه بخشی از پروژتون برید در پایان به دو نگین ارزشمند دسترسی خواهید داشت یکی اینکه یه پروژه حرفه ای و کامل داری که خودتونم لذت می برید و ثمره کاتو میبینی و یکی دیگه اینکه کلی مطلب جدید یاد گرفتی
حالا نه تنها برای اندروید بلکه برای همه کارهاتون...
من هم برای شروع پروژه اوقات شرعی رو به عنوان هدفم انتخاب کردم که دلایل زیاذی داره
1. با تمامی لایه های سخت افزاری کار می کنید..مثلا gps وپروگرس دیالوگها ، بوت ،آلارم ها و.....
2. برای محاسبه اوقات شرعی از طریق طول عرض جغرافیایی یکسری فرمولهایی داره که باید به زبان جاوا تبدیل شود که از ثمره آن می توان به یاد گیری کلاس ها و آبجکت ها در زبان جاوا اشاره کرد
3. از همه مهمتر وقتی که صرف یادگیری کردین هدر نرفته و ثمره ارزشمند کارتون رو میبینید و حتی میتونید واسه عموم به اشتراک بزارید و دعای خیر استفاده کننده ها بدرقه راهتون باشه.
حالا اگر مایلید ماهم یه هدفی رو انتخاب کنیم و همونو پیش بگیریم
برنامه اوقات شرعی رو میتونید از پایین دانلود کنید

مهندس این برنامه را در چه محیطی و با چه زبانی نوشتی ؟
برای شروع چه چیزی لازم است ؟

lord67
21-01-2013, 19:49
مهندس این برنامه را در چه محیطی و با چه زبانی نوشتی ؟
برای شروع چه چیزی لازم است ؟

برای شروع به برنامه نویسی اندروید به سایت زیر بروید،طریقه نصب محیط نرم افزاری و برنامه نویسی آنرا با مثال و پی دی اف و از همه مهمتر ویدیوی اموزشی فارسی رایگان برای دانلود گذاشته است.
You can see links before reply

lord67
21-01-2013, 23:32
نظر دوستان در این مورد چیه؟
ARM Development Studio 5 (DS-5) - ARM (You can see links before reply)

kavir
22-01-2013, 02:05
برای شروع به برنامه نویسی اندروید به سایت زیر بروید،طریقه نصب محیط نرم افزاری و برنامه نویسی آنرا با مثال و پی دی اف و از همه مهمتر ویدیوی اموزشی فارسی رایگان برای دانلود گذاشته است.
بله کلا رایگان هم برای دانلود جدیدا گذاشتن
دوستانی که برد رو تهیه کردن فقط با پرداخت 7 تومن میتونن پکیج بگیرن با ارسال پست
3 عدد دی وی دی به همراه فیلم ها+4000 ارسال

lord67
22-01-2013, 06:24
اگر میخواهید جاوا یاد بگیرید از لینک زیر میتونید آموزش ویدیویی فارسی رایگان دانلود کنید،تا کمی به محیط نرم افزار آشنا بشید،چون محیط برنامه نویسی جاوا و اندروید یکی است و زبانشون هم تقریبا یکی است.
مجموعه فیلم های آموزشی جاوا به زبان فارسی (You can see links before reply)

Doloop
22-01-2013, 13:20
اینطور که معلومه دوستان روی زبان جاوا برای اندروید توافق دارن
البته بهترین آموزش فارسی رو هم همین مورد داشت :wink:
باز اگه دوستان هر مورد دیگه ای رو هم پیدا کردن (حتی زبان اصلی) دریغ نکنن :0013:

lord67
22-01-2013, 14:46
بله کلا رایگان هم برای دانلود جدیدا گذاشتن
دوستانی که برد رو تهیه کردن فقط با پرداخت 7 تومن میتونن پکیج بگیرن با ارسال پست
3 عدد دی وی دی به همراه فیلم ها+4000 ارسال

این فایل را هم اضافه کنید خیلی عالی میشه.(فیلم آموزش برنامه نویسی Android به کمک Eclipse شامل مباحث گرافیک ها ، بلوتوث و Tablet ها)

:hi:

lord67
22-01-2013, 15:01
اینطور که معلومه دوستان روی زبان جاوا برای اندروید توافق دارن
البته بهترین آموزش فارسی رو هم همین مورد داشت :wink:
باز اگه دوستان هر مورد دیگه ای رو هم پیدا کردن (حتی زبان اصلی) دریغ نکنن :0013:

کتاب فارسی که فراوانه،نیازی به لینک دادن نیست.اینم یک لینک ویدیو آموزشی انگلیسی از جاوا
اینم 2 سایت فارسی که برنامه نویسی اندروید را با جاوا بصورت کامل آموزش میدهند.
آموزش برنامه نویسی اندروید به زبان فارسی (You can see links before reply)

آموزش برنامه نویسی اندروید (You can see links before reply)

lord67
22-01-2013, 16:39
این فایل را هم اضافه کنید خیلی عالی میشه.(فیلم آموزش برنامه نویسی Android به کمک Eclipse شامل مباحث گرافیک ها ، بلوتوث و Tablet ها)

Object moved (You can see links before reply)

اگر خواستید این فایل که گفتم را خودتون دانلود کنید عبارت زیر را توی گوگل سرچ کنید.
android development using eclipse graphics bluetooth and tablets
بعد یک سایت را که فایل رایگان گذاشته انتخاب و فایلتون را دانلود کنید.
من از این لینک دانلود کردم.

AppDev – Android Development Using Eclipse : Graphics, Bluetooth and Tablets (You can see links before reply)

برای دانلود اگر اکانت مورد نظر سایت را ندارید،گزینه رایگان را انتخاب کنید.اگه اکانت رپیدباز دارید لینک بدید به رپید باز تا روی سرور اونا آپلود بشه و بتونید با سرعت بالا دانلود کنید.

farzadsw
30-01-2013, 13:13
سلام
من بورد mk803III رو تهیه کردم، هدف من اجرای برنامه های بینایی ماشین بر روی برد هست. اولین قدم انتخاب یک وبکم مناسب بود، من ms vx-800 رو امتحان کردم تصویر میده ولی کیفیت و فریم ریتش از حالتی که تو کامپیوتر استفاده میشه کمتره (!؟) ولی به هر حال قابل استفاده هست. (اگر کسی وبکم بهتری رو امتحان کرده معرفی کنه)
به عنوان قدم دوم یکسری مثال پردازش تصویر رو روی بورد امتحان کردم، خیلی خوب جواب داد و از نظر پردازشی محدودیتی نداره تقریبا (مثال تشخیص چهره و Feature detection ) و محدودیت اصلی به خاطر دوربین هست همچنان.
قدم بعدی (که بعد از 22 بهمن روش کار میکنم) نوشتن برنامه پردازش تصویر برای تشخیص سرعت و جهت حرکت هست .
اگر کس دیگری هم روی این موضوعات داره کار می کنه بگه ، بحث سریعتر پیش میره.

lord67
01-02-2013, 19:42
سلام
من بورد mk803iii رو تهیه کردم، هدف من اجرای برنامه های بینایی ماشین بر روی برد هست. اولین قدم انتخاب یک وبکم مناسب بود، من ms vx-800 رو امتحان کردم تصویر میده ولی کیفیت و فریم ریتش از حالتی که تو کامپیوتر استفاده میشه کمتره (!؟) ولی به هر حال قابل استفاده هست. (اگر کسی وبکم بهتری رو امتحان کرده معرفی کنه)
به عنوان قدم دوم یکسری مثال پردازش تصویر رو روی بورد امتحان کردم، خیلی خوب جواب داد و از نظر پردازشی محدودیتی نداره تقریبا (مثال تشخیص چهره و feature detection ) و محدودیت اصلی به خاطر دوربین هست همچنان.
قدم بعدی (که بعد از 22 بهمن روش کار میکنم) نوشتن برنامه پردازش تصویر برای تشخیص سرعت و جهت حرکت هست .

شما با کدون زبان و روی چه سیستم عاملی کار میکنید؟

farzadsw
03-02-2013, 12:55
زبان جاوا و c++ روی اندروید.

Doloop
03-02-2013, 14:54
زبان جاوا و c++ روی اندروید.

سلام
مهندس شما هم با آموزش های آقای کمالان شروع کردی یا منبع دیگه ای داشتی ؟؟؟

farzadsw
04-02-2013, 10:19
از آموزشهای خود گوگل استفاده کردم. فیلمهای آموزشی آقای کمالان رو هنوز فرصت نکردم ببینم.

dariush_ab
04-02-2013, 12:59
سلام به همه دوستان.
مطلب نسبتا خوبی رو بعد از یک هفته تلاش تست کردم و از آنجایی که ذکات علم نشر آن است اینجا قرار میدم تا همه استفاده کنن.
قبل از هر چیز آن دوستانی که تمایل به استفاده و نصب و شبیه سازی اندروید در محیط ویندوز 7 دارند میتونند از لینک زیر فایل رو کپی کنن و با ORACLE VM اجرا کنن.(عدم نیاز به نصب و تنها با کلیک بر روی فایل مربوطه).

Android v4 vm (You can see links before reply)

تمام تلاش من برای این بود که بتونم به صورت REMOTE تصویر سیستم عامل این برد رو ببینم و فعلا برای اندروید جواب گرفتم اما مشکلش کند بودن و عدم REAL TIME بودن تصویر است ولی در هر حال بد نیست حداقل با اتصال برد میشه روی برد برنامه نصب کرد و یک سری کارهای دیگه :
خوب برای شروع ابتدا آخرین نسخه جاوا رو بایستی نصب کنید-با سرچ داخل گوگل ویا با اجرای فایل jxpiinstall.exe که پیوست میکنم.
2-بایستی "Android SDK" را با سرچ فایل "adt-bundle-windows-x86_64.zip" یا از خود سایتش دانلود کرده(حدود 400M حجم داره) و داخل مثلا درایو C اکسترکت کنید.
3- برنامه "Droid Explorer" رو با سرچ "DroidExplorer.0.8.8.8.x64.Setup.zip" به حجم حدود 7 مگابایت دانلود کنید.
برای راحتی از این لینک دانلود کنید :
Dropbox - DroidExplorer.0.8.8.8.x64.Setup.zip - Simplify your life (You can see links before reply)

4- برنامه Droid Explorer را با تنظیمات پیش فرض نصب کنید در انتها محل فایل Android SDK رو از شما میخواد.
5- باید درایور برد رو از پست "سخت افزار برد" دانلود کنید و در DEVICE MANAGER درایور رو آپدیت و نصب کنید.

سخت افزار برد Cubieboard - Cortex-A8 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

6-برنامه Droid Explorer را اجرا کنید و در داخل نرم افزار روی آیکن سبز رنگ اندروید کلیک کنید -یک صفحه باز میشه که شما میتونید تصویر اندروید برد رو ببینید البته همانطور که گفتم کند است.
7-برای اجرای این برنامه usb debugging برد یا گوشی اندرویدی باید فعال باشه که برای این برد به طور پیش فرض فعاله.
علاوه بر اینها شما یک سری کارها و از جمله دیدن تصویر دسکتاپ رو میتونید با نرم افزار Airdroid هم ببینید.
1- با نرم افزار Droid Explorer فایل "airdroid.apk"پیوست رو داخل برد برده و نصب کنید.
Dropbox - airdroid.rar - Simplify your life (You can see links before reply)
2- کابل شبکه رو وصل کرده و از داخل اینترنت اکسپلورر به بردتون دسترسی پیدا کنید.

یک نکته هم اینکه ساده ترین روش نصب ubuntu هم از داخل همین اندروید هستش.
از داخل اندروید برید به سایتش و فایل apk رو دانلود کرده و اجرا کنید و مراحل نصب رو پیگیری کنید.
لینک زیر :
چند تا عکس دیگه هم اینجا نشد تو پست سخت افزار برد گذاشتم.
یک فیلم airdroid:
Dropbox - AirDroid v1.0.5 - Wirelessly manage your Android from your favorite browser - YouTube.flv - Simplify your life (You can see links before reply our%20favorite%20browser%20-%20YouTube.flv)

موفق باشید.

lord67
05-02-2013, 09:33
سلام به همه دوستان.
مطلب نسبتا خوبی رو بعد از یک هفته تلاش تست کردم و از آنجایی که ذکات علم نشر آن است اینجا قرار میدم تا همه استفاده کنن.
قبل از هر چیز آن دوستانی که تمایل به استفاده و نصب و شبیه سازی اندروید در محیط ویندوز 7 دارند میتونند از لینک زیر فایل رو کپی کنن و با oracle vm اجرا کنن.(عدم نیاز به نصب و تنها با کلیک بر روی فایل مربوطه).

android v4 vm (You can see links before reply)

تمام تلاش من برای این بود که بتونم به صورت remote تصویر سیستم عامل این برد رو ببینم و فعلا برای اندروید جواب گرفتم اما مشکلش کند بودن و عدم real time بودن تصویر است ولی در هر حال بد نیست حداقل با اتصال برد میشه روی برد برنامه نصب کرد و یک سری کارهای دیگه :
خوب برای شروع ابتدا آخرین نسخه جاوا رو بایستی نصب کنید-با سرچ داخل گوگل ویا با اجرای فایل jxpiinstall.exe که پیوست میکنم.
2-بایستی "android sdk" را با سرچ فایل "adt-bundle-windows-x86_64.zip" یا از خود سایتش دانلود کرده(حدود 400m حجم داره) و داخل مثلا درایو c اکسترکت کنید.
3- برنامه "droid explorer" رو با سرچ "droidexplorer.0.8.8.8.x64.setup.zip" به حجم حدود 7 مگابایت دانلود کنید.
برای راحتی از این لینک دانلود کنید :
dropbox - droidexplorer.0.8.8.8.x64.setup.zip - simplify your life (You can see links before reply)

4- برنامه droid explorer را با تنظیمات پیش فرض نصب کنید در انتها محل فایل android sdk رو از شما میخواد.
5- باید درایور برد رو از پست "سخت افزار برد" دانلود کنید و در device manager درایور رو آپدیت و نصب کنید.

سخت افزار برد cubieboard - cortex-a8 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

6-برنامه droid explorer را اجرا کنید و در داخل نرم افزار روی آیکن سبز رنگ اندروید کلیک کنید -یک صفحه باز میشه که شما میتونید تصویر اندروید برد رو ببینید البته همانطور که گفتم کند است.
7-برای اجرای این برنامه usb debugging برد یا گوشی اندرویدی باید فعال باشه که برای این برد به طور پیش فرض فعاله.
علاوه بر اینها شما یک سری کارها و از جمله دیدن تصویر دسکتاپ رو میتونید با نرم افزار airdroid هم ببینید.
1- با نرم افزار droid explorer فایل "airdroid.apk"پیوست رو داخل برد برده و نصب کنید.
dropbox - airdroid.rar - simplify your life (You can see links before reply)
2- کابل شبکه رو وصل کرده و از داخل اینترنت اکسپلورر به بردتون دسترسی پیدا کنید.

یک نکته هم اینکه ساده ترین روش نصب ubuntu هم از داخل همین اندروید هستش.
از داخل اندروید برید به سایتش و فایل apk رو دانلود کرده و اجرا کنید و مراحل نصب رو پیگیری کنید.
لینک زیر :
چند تا عکس دیگه هم اینجا نشد تو پست سخت افزار برد گذاشتم.
یک فیلم airdroid:
dropbox - airdroid v1.0.5 - wirelessly manage your android from your favorite browser - youtube.flv - simplify your life (You can see links before reply our%20favorite%20browser%20-%20youtube.flv)

موفق باشید.

مثل مراحل 1تا 3 انجام دادم،اما در مرحله 4 که میخوام مسیر را بهش بدم این خطا را میده،لطفا راهنمایی کنید

dariush_ab
05-02-2013, 10:42
سلام.
در موقع آدرس دهی برید داخل پوشه "adt-bundle-windows-x86_64" و پوشه "sdk" را بدهید.در ضمن باید همون ورژنهایی که گفتم رو دانلود کنید وگرنه ممکنه همین خطا رو بده!

lord67
07-02-2013, 02:22
سلام.
در موقع آدرس دهی برید داخل پوشه "adt-bundle-windows-x86_64" و پوشه "sdk" را بدهید.در ضمن باید همون ورژنهایی که گفتم رو دانلود کنید وگرنه ممکنه همین خطا رو بده!

سیستم عامل من ویندوز 64 بیتی است.من برای رفع این خطا از نسخه 8.8.3 استفاده کردم،خدا را شکر خطا نداد،اما الان برای آپدیت درایور 64 بیتی این خطا را میده،کسی راه حل دارد؟
مرسی

dariush_ab
09-02-2013, 10:00
سلام:
Dropbox - ANDROID Controlled from PC (How-To Remote Control ANDROID Phone) .mp4 - Simplify your life (You can see links before reply)

Dropbox - Remote your Android with Windows 7 .mp4 - Simplify your life (You can see links before reply 4)

lord67
15-02-2013, 02:19
سیستم عامل من ویندوز 64 بیتی است.من برای رفع این خطا از نسخه 8.8.3 استفاده کردم،خدا را شکر خطا نداد،اما الان برای آپدیت درایور 64 بیتی این خطا را میده،کسی راه حل دارد؟
مرسی

این مشکل هم حل شد و تونستم سیستم عامل اندروید روی برد را با droid explorer روی ویندوز8 لپ تاپم نشون بدم.

:018::018::018:

lord67
15-02-2013, 02:44
برای من اگر بخوام تصویر سیستم عامل اندروید بیاد روی صفحه لپ تاپ،برای فعال شدن نماد سبز رنگ اندروید،حتما باید اینترنت وصل باشم،واسه بقیه هم همینطوره؟

dariush_ab
15-02-2013, 12:24
سلام.
آره فکر کنم چون در زمان اجرا یک برنامه رو هر بار از اینترنت دانلود میکنه نمیدونم چرا!

alamdar
19-02-2013, 13:04
سلام
من بورد mk803III رو تهیه کردم، هدف من اجرای برنامه های بینایی ماشین بر روی برد هست. اولین قدم انتخاب یک وبکم مناسب بود، من ms vx-800 رو امتحان کردم تصویر میده ولی کیفیت و فریم ریتش از حالتی که تو کامپیوتر استفاده میشه کمتره (!؟) ولی به هر حال قابل استفاده هست. (اگر کسی وبکم بهتری رو امتحان کرده معرفی کنه)
به عنوان قدم دوم یکسری مثال پردازش تصویر رو روی بورد امتحان کردم، خیلی خوب جواب داد و از نظر پردازشی محدودیتی نداره تقریبا (مثال تشخیص چهره و Feature detection ) و محدودیت اصلی به خاطر دوربین هست همچنان.

سلام مهندس
میخواستم بپرسم که روی این بردی که خریدیدن سیستم عامل دیگه ای نصب نمیشه؟ مثل لینوکس یا ویندوز و .... ؟ این انتخاب اندروید و جاوا از روی اجباره یا دلیل خاصی براش دارید؟ چون من هرچی فکر میکنم میبینم وقتی میشه از سیستم عامل لینوکس و زبان سی++ استفاده کرد به علاوه فریم ورک کراس پلتفرم Qt دیگه چه کاریه ؟ (آدم حس میکنه داره لقمه رو دور سرش میچرخونه!)

اندروید چی داره که مثلا یه توزیع لینوکسی مثل اوبونتو نداره ؟ یا نمیشه توی Qt پیداش کرد؟(چون خود Qt هم یکسری توابع ویژه واسه mobile systems programming داره که البته من باهاش کار نکردم)

و در آخر اینکه شما کجاهارو با جاوا نوشتید و کجاهارو بس سی++ ؟

alamdar
19-02-2013, 13:13
این لینک هم برای کسانی که دلشون نمیخواد از سی و سی++ به جاوا نقل مکان کنند

Necessitasچیست؟! | پروژه کیوت (You can see links before reply)

farzadsw
20-02-2013, 02:43
سلام مهندس
میخواستم بپرسم که روی این بردی که خریدیدن سیستم عامل دیگه ای نصب نمیشه؟ مثل لینوکس یا ویندوز و .... ؟ این انتخاب اندروید و جاوا از روی اجباره یا دلیل خاصی براش دارید؟ چون من هرچی فکر میکنم میبینم وقتی میشه از سیستم عامل لینوکس و زبان سی++ استفاده کرد به علاوه فریم ورک کراس پلتفرم Qt دیگه چه کاریه ؟ (آدم حس میکنه داره لقمه رو دور سرش میچرخونه!)

اندروید چی داره که مثلا یه توزیع لینوکسی مثل اوبونتو نداره ؟ یا نمیشه توی Qt پیداش کرد؟(چون خود Qt هم یکسری توابع ویژه واسه mobile systems programming داره که البته من باهاش کار نکردم)

و در آخر اینکه شما کجاهارو با جاوا نوشتید و کجاهارو بس سی++ ؟

به طور رسمی نه، چون این بورد چیپ پردازندش Rk3066 هست (دو هسته ای و 1.6GHz) و اطلاعات این چیپ در اختیار توسعه دهندگان لینوکس قرار نداشته (جدیدا یه چیزهایی منتشر شده). البته خوشبختانه حدود 1ماهی هست که یک نسخه لینوکس از روی ubuntu برای این چیپ پورت شده و نشخه تقریبا قابل استفاده هست. سایت اصلی این نسخه(picuntu) :
ubuntu.g8.net
نکته جالب اینه که سرور خود این سایت روی ug802 در حال اجرا هست !
اما نسخه ای که تا الان اومده درایور wifi , bluetooth بوردهای MK802IIIS رو نداره! ولی بوردهای MK802III, UG802, MK808 تقریبا همه بخشهاشون ساپورت میشه (بجز شتابدهنده گرافیکی که هنوز کد بسته هست).
من تقریبا هر 2 روز یکبار یه نگاهی میندازم که اگر درایور wifi بورد من هم به کرنل اضافه شده، اقدام به نصب این لینوکس یکنم ولی فعلا خبری نیست (لینوکس بدون ارتباط اینترنت تقریبا بلا استفاده هست). البته چون یکسری از توسعه دهندگان picuntu چینی هستند، امید هست که با پایان تعطیلات سال نوی چینی ها، توسعه این توزیع لینوکس خیلی سریعتر بشه!
من فعلا برنامه نویسی تحت اندروید رو متوقف کردم تا تکلیف لینوکس مشخص بشه، چون همین مشکل فریم ریت پایین تصویر دریافتی دوربین تو اندروید بدجوری روی اعصابه!

MMBMMB20
23-02-2013, 20:44
مهندسین خدا قوت!!!!
آقا چه جوری میشه یک پرینتر usb رو به اندروید معرفی کرد؟؟؟؟
میخام از طریق cobieboard و اندروید روش مخام پرینت بگیرم؟؟؟؟
چیکار کنم؟؟؟؟راهنماییی؟؟؟؟؟؟؟

mzarkoob
25-02-2013, 23:11
سلام
اتفاقی این را دیدم. نگاه نکردم ببینم قبلا دوستان این کتاب را لینک دادند یا نه
دانلود رایگان کتاب آموزش مقدماتی برنامه نویسی اندروید (You can see links before reply)
دانلود از لینک مستقیم (You can see links before reply)

m-arm
27-03-2013, 02:14
با سلام
ایا برای برای برنامه نویسی اندروید توسط سی شارپ وجود داره؟ به خصوص برای برد جدید یعنی مارس برد؟ ایا حتما باید جاوا یاد بگیرم؟ ممنون از راهنماییتون.

dariush_ab
07-04-2013, 18:45
با سلام
ایا برای برای برنامه نویسی اندروید توسط سی شارپ وجود داره؟ به خصوص برای برد جدید یعنی مارس برد؟ ایا حتما باید جاوا یاد بگیرم؟ ممنون از راهنماییتون.

سلام دوست عزیز.
برای لینوکس و روی خود برد میتوانید با c sharp برنامه بنویسید.برای اندروید هم احتمالا بشه.
موفق باشید.

kavir
07-04-2013, 18:49
راستی برای برنامه نویسی اندروید فیلم های آقای کمالان هست که رایگان هستند و چون رایگان هست ما همراه پیج برنامه نویس ییک دی وی دی رایگان به عنوان هدیه می فرستیم
ولی میتونید از سایت اصلیشون دانلود کنید
kamalan.com

dariush_ab
18-04-2013, 11:44
با سلام

یک آموزش سی شارپ برای اندروید در ویکی گذاشتم.
امیدوارم مفید باشه.

alireza_14755
13-08-2013, 14:23
سلام
میخواستم اندروید رو روی سیستم نصب کنم.(به صورت واقعی نه بصورت مجازی).
چیکار کنم؟

alim1369
15-08-2013, 16:03
سلام
میخواستم اندروید رو روی سیستم نصب کنم.(به صورت واقعی نه بصورت مجازی).
چیکار کنم؟
می توانید روی virtualbox نصب کنید البته باید image مربوطه را هم دانلود کنید

abolfazld
16-08-2013, 22:37
سلام.

سلام
خسته نباشید دوستان
ویندوز من 32 بیتی از نوع سون هست و در هنگام ادرس دهی ارور میده مانند ارور قبلی که دوستمون عکسش رو گذاشتن من حتی ورژن DroidExplorer.0.8.8.8.x86.Setupرو دانلود ونصب کردنم ولی بازم ارور میده
خواهشا راهنمایی کنین

ali_aaa
22-09-2013, 13:35
سلام

سلام
خسته نباشید
اگه تکراری نیست به این سایت (You can see links before reply) یه نگاهی بنداز
برای من که خیلی به کارم اومد .
امیدوارم برای شما هم مفید باشه

farzadsw
24-09-2013, 12:40
سلام
خسته نباشید
اگه تکراری نیست به این سایت (You can see links before reply) یه نگاهی بنداز
برای من که خیلی به کارم اومد .
امیدوارم برای شما هم مفید باشه

بابت لینک ممنون،
هنور فرصت نکردم تستش کنم ولی اینطوری که خودش گفته برای اندروید خیلی مناسب تر از opencv هست گویا !

zamanyad
15-12-2013, 23:59
تو اندروید چجوری میشه سخت افزار جدید رو درایو کرد؟

مثلا ماژول gps یا هرچیزی
یا دوربین

titery
21-03-2014, 18:50
سلام یکی از بردهای olimex که تراشه allwinner a13رو داره درباره اندروید یک سمپل هایی زده
صفحه اصلی
A13-OLinuXino - Olimex (You can see links before reply)
دو تا لینک هم در باره ماژول سخت افزاری که لینکش نیاز به قیل.تر شکن داره
A13-OLinuXino playing with GPIOs | olimex (You can see links before reply)
A13-OLinuXino project control relays and read ADCs and IOs with Android | olimex (You can see links before reply)