PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقايسه بين PicBasic و CCS

/xerxes/
18-01-2013, 01:24
با سلام خدمت دوستان عزيز.ميخواستم اگه ممکنه به مقايسه دقيق ضعف ها و نقاط قوت اين دو در برابر هم بپردازين

amin1139
19-01-2013, 12:27
تو میکرو بیسیک برنامه نویسیش احتیاج داره شما به رجیستر ها ی میکرو مسلط باشین و برای کار با وقفه ها نحوه ی کار با وقفه های میکرو را در اسمبلی بلد باشین و کتابخونه ی کاملی برای پروتکل ها هم داره . ولی برنامه بیشتر تو دسدتون هست. ولی بزرگترین عیب میکرو بیسیک اینه که کرک اصلیش گیر نمیاد و شما نمیتونی بیش از 2 کیلو ورد برنامه بنویسی (بلایی که به سر من امد برنامرو تانصف نوشتم بعد هرچه گشتم کرک اصلشو پیدا نکردم)ولی در ccs شما احتیاج به اطلاعات سخت افزاری کمی دارین و لی برنامه کاملا تو دسدتون نیست و برای کار کردن با متقیر های بیتی هم بوگ داره
من با هر دوتاش کاملا آشنایی دارم سوالی داری در خدمتم

mahdifah
19-01-2013, 12:43
به نظر من مقایسه این 2 تا مثل مقایسه پراید با زانتیاس. ccs خیلی کارار راحتر میکنه ولی منبع آموزشیش خیلی کم هستش . من برنامه ای که تو بیسیک توی 200 تا خط نوشتم توی ccs تونستم تو 20 خط خلاصش کنم!!!!!
توی بیسیک به نظر من قاِیده و قانون خاصی برای برنامه نویس نزاشته و برنامه نویس باید تمام حالتایی که امکان داره رخ بدر باید براش تعریف کنه ولی توی ccs بخاطر استفاده از توابع لازم نیست تمام حالتایی که امکان داره رخ بدر تعریف کنه. مثلا توی فلان جای برنامه اگر یه کلیدی تعریف نکرده باشی و فشارش بدی هیچ کاری نمیکنه ولی توی بیسیک حتما اون کلیدم باید براش تعریف کنی که اگر اینجا زده شد کاری نکنه......