PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال چند لودسل

amin1139
15-01-2013, 18:45
در پروژه ای به دلیل محدودیتی مجبورم با 3 تا لود سل متوسط وزنو بدم به دوتا نمایشگر که هر کدوم فقط یک ورودی دارن و هر دو هم باید به طور جداگانه با یک پردازشگر جداگانه به لودسل وصل بشن یعنی 3 تا لود سل و دوتا ورودی موازی!!!
نظر خودم استفاده از اپ امپ هست ولی نمیدونم چه آپ امپی؟ نظر شما چیه؟
با تشکر از دوستانی که وقت میذارن انشا... جبران کنم

amin1139
28-03-2014, 14:03
سلام
اگه درست یادم مونده باشه و اشتباه نکنم op 16 خوب چون هم دقت بالایی داره و هم مقاومت ورودی بالا

esi_52000
28-03-2014, 21:01
ببخشید که خارج از بحث شما این سوال رو میپرسم
همونطور که میدونین لودسل به شدت نسبت به نویز حساس هستش.شما برای جلوگیری از این نویزپذیری از چه مداری استفاده میکنین.
به شدت بهش نیاز دارم.ممنون میشم کمکم کنین

1nafar
31-03-2014, 00:41
سلام
من سوال اول رو درست متوجه نشدم .
مشکل کار با لودسل ها ، میزان ولتاژ کم در خروجیشون هست ( تا اونجا که یادمه .5 میلی ولت به ازای هر کیلو گرم بود ).
با توجه به کم بودن ولتاژ خروجی امکان اندازه گیری اون به صورت مستقیم با میکروکنترلر وجود نداره ، با استفاده از تقویت کننده های معمولی هم نمیشه این ولتاژ رو تقویت کرد چون کوچکترین نویز در ورودی یا ولتاژ تغذیه ، تمامی محاسبات رو به هم میریزه .
به نظر من بهتره دنبال adc های با دقت بالا باشید یا خروجی لودسل رو به صورت تفاضلی تقویت کنید .