PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [خبر] CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

attrib
19-03-2014, 01:32
سلام مهندس محیط کاربری زیبایی دارد معلوم است حرفه ایی کار شده است البته توضیحات شما کامل و جامع است
فقط چند تا سوال ذهن من را مشغول می کند:
1- شما فرمودید با php اینترفیس طراحی کرده اید تا آنجایی که من از زبان های تحت سرور می دانم که احتیاج به بررسی کد توسط سرور دارنند و کش سرور آپاچی برای اتصالات php محدود است و تقریبا کنترل ربات با آن چون یک دستور حرکت کوچک باید تقریبا سیستم را realtime طراحی کرد و امکان ندارد با php بتوان این کار را کرد
2-فکر نمی کنید کنترل ربات با زدن این دکمه ها سخت است مثلا برای حرکت چرخش ربات باید دو دکمه را کلیک کنید و این در وب غیر ممکن است چون یک موس داریم...
3-این سیستم ها و دکمه ها قفل امنیتی و بهینه سازی ... برای چیست؟ آدم یاد سیستم های امنیتی صنایع دفاع می اندازد؟!
4- من متوجه لوگ در text نشدم اگر اینگونه باشد که شما از text به عنوان دیتا بیس استفاده کنید و اطلاعات را با آن بخوانید و بنویسید به جز اینکه که سخت است باز هم مشکل کش و سرعت به وجود میاورد؟!

وقتی ظاهر سیستم را دیدم خیلی برای من جالب شد که تمامی قسمت های آن را ببینم و عملکرد ربات در حال حرکت ببینم...
همچنان از اطلاعات ارزشمند شما متشکرم.

arsensp
23-03-2014, 22:05
درود به همگی و سال نو همه مبارک باشه
ببخشید که وسط حرف دوستان میپرم اما فقط یه سوال کوچیک داشتم اونم اینه که آیا روی Cubieboard 3 ویندوز هم نصب میشه یا نه؟ ممنون میشم اگر جواب بدید

shahin
23-03-2014, 22:17
درود به همگی و سال نو همه مبارک باشه
ببخشید که وسط حرف دوستان میپرم اما فقط یه سوال کوچیک داشتم اونم اینه که آیا روی Cubieboard 3 ویندوز هم نصب میشه یا نه؟ ممنون میشم اگر جواب بدید
سلام
ویندوز به دلیل بسته بودن سورس و انحصاری بودنش امکان نصبش روی این برد ها نیست. اگه این داکیومنت ها موجود می بود (که نیست یا حداقل من ندیدم) فقط فکر کنم ویندوز RTو CE , 8 که توانایی نصب روی پردازنده های آرم رو دارند رو میشد نصب کرد. بقیه ویندوز ها معماری x86 دارند.

basamraz
25-03-2014, 13:10
با سلام

من می خواهم از Cubieboard 2 به عنوان مدیاسنتر استفاده کنم . چه سیستم عاملی بهتره استفاده کنم که هم هارد هم sdcsrd و هم usb را پشتیبانی کند ؟
و اینکه برای اتصال دوربین آنالوگ با تعداد بالا به این برد چه باید کنم ؟

با تشکر

dariush_ab
25-03-2014, 22:26
با سلام

من می خواهم از cubieboard 2 به عنوان مدیاسنتر استفاده کنم . چه سیستم عاملی بهتره استفاده کنم که هم هارد هم sdcsrd و هم usb را پشتیبانی کند ؟
و اینکه برای اتصال دوربین آنالوگ با تعداد بالا به این برد چه باید کنم ؟

با تشکر

با سلام.
من کابی 2 رو ندارم ولی فکر می کنم اندروید این سیستم عامل xbmc را دارا می باشد.لینوکس هم بعضی ها دارای xbmc هستند البته برای لینوکس کوبی 2 فکر نکنم پیش فرض xbmc وجود داشته باشد.
برای ارتباط usb و هارد و کارت حافظه هم ممکن است در اندروید بعضی ها کار نکنند.
منظورتون از دوربین آنالوگ دقیقا چیست؟

rabadi8019
30-03-2014, 10:34
سلام
سالی پر از سعادت رو برای همه شما آرزومندم
دو تا سوال داشتم
1) من بخوام اسپیکر به کوبی 3 وصل کنم و یا حداقل با هندزفری آهنگ و فیلم ببینم باید چیکار کنم؟
2) در چه صورتی ما میتونیم از اطلاعاتی که رو فلش(کول دیسک خودمون)ریختیم درون این سیستم عامل استفاده کنیم و یا حتی ببینیمشون؟اصلا همچین امکانی داره؟یا باید فرمت خاصی داشته باشه اطلاعات؟
ممنونم از همه دوستان

dariush_ab
30-03-2014, 11:33
سلام
دو تا سوال داشتم
1) من بخوام اسپیکر به کوبی 3 وصل کنم و یا حداقل با هندزفری آهنگ و فیلم ببینم باید چیکار کنم؟
2) در چه صورتی ما میتونیم از اطلاعاتی که رو فلش(کول دیسک خودمون)ریختیم درون این سیستم عامل استفاده کنیم و یا حتی ببینیمشون؟اصلا همچین امکانی داره؟یا باید فرمت خاصی داشته باشه اطلاعات؟
ممنونم از همه دوستان

سلام.
شما قاعدتا بایستی از همون خروجی هدفون استفاده کنید و یا از خروجی تبدیل hdmi صدا دار! که خوب دومی دلیلی برای استفاده شما ندارد.
از اندورید استفاده می کنید یا لینوکس؟
نه فکر نکنم فرمت خاصی بخواد فقط باید نرم افزار مربوطه رو نصب کنید.
موفق باشید.

shahin
30-03-2014, 19:18
سلام
دو تا سوال داشتم
ممنونم از همه دوستان
آقا داریوش جواب رو دادند. من هم برای تکمیل شدن بگم تو بعضی از ایمیج ها صدا پیش فرض روی HDMI هست و برای تغییر دادن اون به مسیر /etc/asound.conf برید و خروجی صدا رو تغییر بدید.
فلش و sd های معمولی (fat32) رو من تست کردم روی اندروید پیش فرض که روشه و هم روی cubian مشکلی نداشت و فایل ها کاملا در دسترس هستند. اندروید برنامه های لازم برای پخش فیلم و موسیقی رو داره ولی cubian نیاز به نصب جدا داره.

rabadi8019
31-03-2014, 11:12
لوبونتو دسکتاپ استفاده میکنم
من صدایی نمیشنوم. ولی خب تصویر فیلم رو دارم

dariush_ab
31-03-2014, 16:12
من صدایی نمیشنوم. ولی خب تصویر فیلم رو دارم

خوب همانطور که گفتند رفتید به آدرس زیر و تغییرات رو اعمال کردید؟

به مسیر /etc/asound.conf برید و خروجی صدا رو تغییر بدید.

rabadi8019
31-03-2014, 22:41
نه نرفتم. باید اونو هم اعمال کنم ببینم چی میشه.<br>یه سوال واسه همین فلش. آخه من هر چی فلش یا کارت حافظمو میزنم به برد نمیتونم فایلهامو ببینم که بخوام ازشون استفاده کنم!فقط قسمت دیسک ها می بینم که هستن!از کجا شما میتونید به اطلاعات دست پیدا کنید؟<br>نسخه pdf برای لوبونتو با چه دستوری میشه نصب کرد؟<br>با سپاس قبلی

dariush_ab
31-03-2014, 23:53
سلام.
بله چون پیش فرض احتمال زیاد خروجی صدا روی hdmi هستش.میتونین این مورد رو تست کنید.
برای pdf یک تست بکنید ببینید برنامه زیر نصب میشه؟ چون من فعلا برد ندارم نمیتونم تست کنم.

sudo apt-get install evince-gtk

یا

sudo apt-get install adobereader-enu
برای فلش هم مطمئن شوید که mount شده باشه.

rabadi8019
02-04-2014, 09:50
ببخشید من نمیدونم چطوری بفهمم که فلش mount شده یا نه؟؟
یه سوال دیگه اینکه چرا بعضی ها برای راه اندازی wifi از usb wifi استفاده میکنن؟و شما گفتید که از دستورات این Get started with Cubian · cubieplayer/Cubian Wiki · GitHub (You can see links before reply) استفاده کنم؟البته من الان مانیتور ندارم!و دارم همه دستوراتو توی دفترچه مینویسم تا بعد از تعظیلات
بعد این بلوتوث که داره چطوری باید باهاش کار کرد؟
خیلی ممنونم از صبر و شکیباییتون

h_zaman06
03-04-2014, 13:40
با سلام ...
دیروز خبر دادن که ویندوز برای صفحات زیر 9 اینچ رایگان می شود .
می خواستم ببینم در این صورت امکان نصب آن بر روی چنین بوردهایی به وجود می آید یا خیر ؟

با تشکر

dariush_ab
03-04-2014, 15:26
با سلام ...
دیروز خبر دادن که ویندوز برای صفحات زیر 9 اینچ رایگان می شود .
می خواستم ببینم در این صورت امکان نصب آن بر روی چنین بوردهایی به وجود می آید یا خیر ؟

با تشکر

چه کسی این خبر رو داده؟ بعد هم از خبر تا عمل معمولا فاصله زیادی است.
شما منطورتون کدوم ویندوز هستش؟ ویندور 8 ؟
در ضمن احتمالا منظور برای تبلتهای زیر 9 بوده وگرنه سایز صفحه زیاد ارتباط نداره!

dariush_ab
03-04-2014, 16:31
ببخشید من نمیدونم چطوری بفهمم که فلش mount شده یا نه؟؟
یه سوال دیگه اینکه چرا بعضی ها برای راه اندازی wifi از usb wifi استفاده میکنن؟و شما گفتید که از دستورات این
Get started with Cubian · cubieplayer/Cubian Wiki · GitHub (You can see links before reply)
استفاده کنم؟البته من الان مانیتور ندارم!و دارم همه دستوراتو توی دفترچه مینویسم تا بعد از تعظیلات
بعد این بلوتوث که داره چطوری باید باهاش کار کرد؟
خیلی ممنونم از صبر و شکیباییتون

خواهش می کنم.
تو لینوکس معمولا وقتی فلش رو می زنید تو صفحه سمت چپ میاد و شما یک کلیک روش کنید خودش mount میشه و باز میشه ولی اگر نشد:
تو ترمینال ابتدا فرمان fdisk -l رو می زنید تا تمام درایو ها لیست شود و سپس با فرمان mount درایور مربوط به فلش رو با توجه به مشخصاتی که از فرمان فبلی اومده را mount می کنید.
برای بلوتوث هم باید درایورش تو کرنل فعال شده باشد و من این برد رو ندارم و نمی دونم که آیا این در توزیعی از موارد موجود فعال شده یا خیر؟
موفق باشید.

sarab1
05-04-2014, 23:52
با عرض سلام . تبریک سال نو خدمت دوستان :

من در نظر دارم سیستم عامل اندروید رو با a20 سفارشی سازی کنم حالا اولین مورد اینه که چطوری خود سیستم عامل رو فارسی کنم ؟
اگه سیستم به تولید برسه با چه روشی میتوان از کد های برنامه ها و درایور های کرنل و حتی خود سیستم عامل محافظت (کپی رایت) به عمل آورد ؟ روال کار در کار های صنعتی به خصوص گوشی ها و تبلت ها چگونه هست؟

dariush_ab
05-04-2014, 23:59
با عرض سلام . تبریک سال نو خدمت دوستان :

من در نظر دارم سیستم عامل اندروید رو با a20 سفارشی سازی کنم حالا اولین مورد اینه که چطوری خود سیستم عامل رو فارسی کنم ؟
اگه سیستم به تولید برسه با چه روشی میتوان از کد های برنامه ها و درایور های کرنل و حتی خود سیستم عامل محافظت (کپی رایت) به عمل آورد ؟ روال کار در کار های صنعتی به خصوص گوشی ها و تبلت ها چگونه هست؟

سلام.
تو لیست زبانهای اندروید a20 فارسی نیست؟
فکر می کنم در گوشی ها و تبلت ها بیشتر سخت افزارشون انحصاری هستن و درایورهای کرنل و ... رو میشه به راحتی کپی کرد.

sarab1
06-04-2014, 00:15
سلام.
تو لیست زبانهای اندروید a20 فارسی نیست؟
فکر می کنم در گوشی ها و تبلت ها بیشتر سخت افزارشون انحصاری هستن و درایورهای کرنل و ... رو میشه به راحتی کپی کرد.

بعید میدونم باشه! ولی آقای عباسی نژاد من پیش داوری دارم میکنم ... چون هنوز که هنوزه برد دستم نرسیده!!

خوب چیزایی که من احتیاج دارم بهش دارم لود کردن چند تا درایور در ابتدای بوت سیستم و ...

برنامه نوشته شده در جاوا برای اجرا اتوماتیک همزمان با اجرای سیستم عامل اندروید اما توی اندروید کپی کردن یه برنامه اندروید برای اجرا رد سیستم دیگه خیلی راحت هست ....!!! پس پطوری میشه از برنامه ها محافظت (کپی) کرد؟

نمی دونم برای یه دستگاه صنعتی بهتره که نمای دسکتاپ سیستم عامل اندروید دیده بشه یا نه فقط خود برنامه همه چی رو تحت کنترل بگیره و ....

به هر حال من که برنامه پیام رسان رو در یه سیستم صنعتی لازم ندارم و مورد هایی از این قبیل رو باید حذفشون کنم !

sarab1
06-04-2014, 00:47
ببینید الان تو تصویری که میبینید آیا کاربر بعد روشن شدن سیستم عامل اندروید فقط خود App رو میبینه یا نه مثل گوشی ها باید یه آیکنی رو از دسکتاپ لمس بکنه و بعد وارد محیط برنامه کنترلی بشه؟:0013:

7508

dariush_ab
06-04-2014, 20:21
بعید میدونم باشه! ولی آقای عباسی نژاد من پیش داوری دارم میکنم ... چون هنوز که هنوزه برد دستم نرسیده!!

خوب چیزایی که من احتیاج دارم بهش دارم لود کردن چند تا درایور در ابتدای بوت سیستم و ...

برنامه نوشته شده در جاوا برای اجرا اتوماتیک همزمان با اجرای سیستم عامل اندروید اما توی اندروید کپی کردن یه برنامه اندروید برای اجرا رد سیستم دیگه خیلی راحت هست ....!!! پس پطوری میشه از برنامه ها محافظت (کپی) کرد؟

نمی دونم برای یه دستگاه صنعتی بهتره که نمای دسکتاپ سیستم عامل اندروید دیده بشه یا نه فقط خود برنامه همه چی رو تحت کنترل بگیره و ....

به هر حال من که برنامه پیام رسان رو در یه سیستم صنعتی لازم ندارم و مورد هایی از این قبیل رو باید حذفشون کنم !

سلام.
زبان معمولا چیز خاصی نیست احتمال اینکه باشه هم هست!
یک فایل init.rc اگر اشتباه نکنم هست که تو اون درایور رو معرفی می کنید تا لود بشه.
راستش نمیدونم چطوری میشه از درایورها محافظت کنید البته اگر به صورت برنامه و فایل apk در بیارید که خوب میشه یک کارایی کرد. همانطور که می دانید apk نصب شده رو هم میشه رو یک اندروید دیگه کپی کرد ولی خوب حداقل به سورسش دسترسی وجود ندارد.
دلیل خاصی برای استفاده از اندروید دارید ؟ شاید با استفاده از QT این کار جالبتر و سبکتر در بیاد.

ببینید الان تو تصویری که میبینید آیا کاربر بعد روشن شدن سیستم عامل اندروید فقط خود App رو میبینه یا نه مثل گوشی ها باید یه آیکنی رو از دسکتاپ لمس بکنه و بعد وارد محیط برنامه کنترلی بشه؟

من با دیدن صرف این عکس از کجا بدونم ایا نیاز به تاچ آیکن داره یا نه.
در مورد ویرایش اندروید خیلی از موارد رو می تونید حذف کنید شاید بتونید کاری کنید که مثلا Autologin داشته باشید.
اگر کاربر متوجه نشه که سیستم عامل اندرویده بهتره ولی فکر نکنم این راحت باشه چون اندروید تقریبا تابلو شده ولی با این حال اگر موارد زیادی رو از اندروید حذف کنید خوب خواهد شد.
موفق باشید.

ajax007
06-04-2014, 23:48
سلام
دستگاه هایandroid tv box که داخلشون گیرنده دیجیتال دارند تیونر هاشون به چه صورت هست و به کدوم پورت متصل میشن و آیا به نظر شما میشه این تیونرها رو تهیه کرد و به کوبی برد و سایر برها متصل کرد؟
You can see links before reply
باتشکر

rabadi8019
07-04-2014, 22:44
سلام
من دستور fdisk -l رو زدم و با اینکه کارت حافظه و فلش رو به کوبی وصل کرده بودم اما هیچی نشون نداد!اشکال کجاست؟
برای تصویر صفحه دسکتاپم هم که گفته بودم گوشه سمت راستش رو نشون نمیده. ازش عکس گرفتم تا ببینید چون من با چند تا مانیتور امتحان کردم فرقی نکرده، اشکال این یکی کجاست؟؟؟؟گوشه سمت راست عکس اصلا استارتم دیده نمیشه
7526

dariush_ab
07-04-2014, 23:02
سلام
من دستور fdisk -l رو زدم و با اینکه کارت حافظه و فلش رو به کوبی وصل کرده بودم اما هیچی نشون نداد!اشکال کجاست؟
برای تصویر صفحه دسکتاپم هم که گفته بودم گوشه سمت راستش رو نشون نمیده. ازش عکس گرفتم تا ببینید چون من با چند تا مانیتور امتحان کردم فرقی نکرده، اشکال این یکی کجاست؟؟؟؟گوشه سمت راست عکس اصلا استارتم دیده نمیشه

سلام.
تنها موردی که به نظرم بهتون میتونه کمک کنه اینه که با 1-2 ایمیج دیگه هم تست کنید ببینید آیا این موارد وجود دارد؟
شما الان از چه توزیعی استفاده می کنید؟
از لینوکس استفاده می کنید.درسته؟ از lubuntu استفاده می کنید؟

rabadi8019
07-04-2014, 23:09
آره از lubuntu desktop nand استفاده میکنم. چند وقت قبل وقتی fdisk -l رو میزدم اطلاعاتی از وسایل میومد ولی نمیدونستم mount کردن چطوری هست؟
برا تصویر هم نمیدونم شاید اشکال از رزولوشن باشه!قابل تغییر هست یا نه؟

dariush_ab
07-04-2014, 23:17
آره از lubuntu desktop nand استفاده میکنم. چند وقت قبل وقتی fdisk -l رو میزدم اطلاعاتی از وسایل میومد ولی نمیدونستم mount کردن چطوری هست؟
برا تصویر هم نمیدونم شاید اشکال از رزولوشن باشه!قابل تغییر هست یا نه؟

مشکلات شما مشکل خاصی نیست حل میشه ولی مشکل اینجاست که من برد رو ندارم نمیتونم دقیقا بگم چه کار کنید.خودتون باید دستکاری کنید تا درست بشه.برای رزولوشن تصویر هم باید همون فایل اسکریپت رو ویرایش کنید که فکر کنم خودتون یک بار این کار رو کردید.
حالا پیشنهاد من اینه که از ایمیج های دیگر cuietruck - بردتون همین بود درسته؟- یک ایمیج دیگه مثل فدورا یا کوبین یا ابونتو دسکتاپ رو تست کنید.اگر لینک رو هم ندارید بگید براتون بذارم.البته فکر کنم اکثر اینها هم برای خروجی vga نیاز به ویرایش فایل اسکریپت داشته باشند.
الان از چه ورژن lubuntu استفاده می کنید؟آخرین ورژن هستش؟

rabadi8019
08-04-2014, 09:48
سلام
من از این لینک tutorials:a20-cubietruck_lubuntu_desktop_releases [Cubieboard Docs] (You can see links before reply)
اون لوبونتو دسکتاپ ورژن 1 رو استفاده کردم.
ترسم از ایمیج جدید فعالسازی vga هست و گرنه که اگه میگید بهتره که لینکشو بهم بدید.
آقای عباسی نژاد من تونستم مونت کنم فلشم رو:o. دستتون درد نکنه. البته رفتم تو قسمت استارت و جای دیسک ها و آدرس فلش رو ازونجا پیدا کردم و داخل یه پوشه مونتش کردم. فقط هر دفعه که بخوام فلش رو بزنم همین کارو باید انجام بدم؟
برای تغییر رزولوشن میشه بیشتر توضیح بدید؟همونطوری که تو عکس دیدید این واقعا شده یه مشکل بزرگ برام

dariush_ab
08-04-2014, 10:32
سلام
من از این لینک
tutorials:a20-cubietruck_lubuntu_desktop_releases [Cubieboard Docs] (You can see links before reply)

اون لوبونتو دسکتاپ ورژن 1 رو استفاده کردم.
ترسم از ایمیج جدید فعالسازی vga هست و گرنه که اگه میگید بهتره که لینکشو بهم بدید.
آقای عباسی نژاد من تونستم مونت کنم فلشم رو
:o
. دستتون درد نکنه. البته رفتم تو قسمت استارت و جای دیسک ها و آدرس فلش رو ازونجا پیدا کردم و داخل یه پوشه مونتش کردم. فقط هر دفعه که بخوام فلش رو بزنم همین کارو باید انجام بدم؟
برای تغییر رزولوشن میشه بیشتر توضیح بدید؟همونطوری که تو عکس دیدید این واقعا شده یه مشکل بزرگ برام

سلام.خیلی خوبه.
ورژن جدیدش 1.02 هستش.
شما چه مدت هستش این ایمیج رو روی برد دارید.شاید ناخودآگاه بهم ریختینش؟
یک عکس کامل میذارید تو این تصویر دقیقا معلوم نیست مشکل از کجاست.شما الان از چه مانیتوری استفاده می کنید؟
گفتید با تنظیمات خود مانیتور درست نشد؟
طبق همون آموزشی که داشتید فایل اسکریپت رو برای رزولوشنهای دیگر ساپورت شده مانیتورتون تغییر بدید به احتمال زیاد درست میشود.

sarab1
08-04-2014, 21:42
اساتید بزرگوار کمکی بکنند.... که من در مرحله کامپایل اندروید به خطاهای زیر میرسم...
خ.دم که فکر می کنم علت از set java_home باشه ولی تنظیمات جاوا رو مطابق زیر ست کردم ولی نشد که نشد!!!!!!:(:(:(
JAVA_HOME=/work/tools/jdk1.6.0_33
export JRE_HOME=/work/tools/jdk1.6.0_33/jre
export CLASSPATH=.:$JAVA_HOME/lib:$JRE_HOME/lib:$CLASSPATH
export PATH=$JAVA_HOME/bin:$JRE_HOME/bin:$PATH

Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/eas.h
Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/eas_types.h
Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/eas_reverb.h
Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/jet.h
Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/ARM_synth_constants_gnu.inc
Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libwpa_client/wpa_ctrl.h
Import includes file: out/host/linux-x86/obj/STATIC_LIBRARIES/libhost_intermediates/import_includes
Export includes file: build/tools/acp/Android.mk -- out/host/linux-x86/obj/EXECUTABLES/acp_intermediates/export_includes
Notice file: external/guava/NOTICE -- out/host/linux-x86/obj/NOTICE_FILES/src//framework/guavalib.jar.txt
host Java: antlr-runtime (out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/antlr-runtime_intermediates/classes)
Notice file: external/antlr/NOTICE -- out/host/linux-x86/obj/NOTICE_FILES/src//framework/antlr-runtime.jar.txt
Notice file: external/doclava/NOTICE -- out/host/linux-x86/obj/NOTICE_FILES/src//framework/doclava.jar.txt
target Java: core (out/target/common/obj/JAVA_LIBRARIES/core_intermediates/classes)
host Java: dx (out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/dx_intermediates/classes)
/bin/bash: jar: command not found
make: *** [out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/jsr305lib_intermediates/javalib.jar] Error 127
make: *** Waiting for unfinished jobs....
Note: Some input files use unchecked or unsafe operations.
Note: Recompile with -Xlint:unchecked for details.
make: *** [out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/antlr-runtime_intermediates/javalib.jar] Error 127
make: *** [out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/dx_intermediates/javalib.jar] Error 127
Note: Some input files use or override a deprecated API.
Note: Recompile with -Xlint:deprecation for details.
make: *** [out/target/common/obj/JAVA_LIBRARIES/core_intermediates/classes-full-debug.jar] Error 127

dariush_ab
08-04-2014, 22:05
اساتید بزرگوار کمکی بکنند.... که من در مرحله کامپایل اندروید به خطاهای زیر میرسم...
خ.دم که فکر می کنم علت از set java_home باشه ولی تنظیمات جاوا رو مطابق زیر ست کردم ولی نشد که نشد!!!!!!
:(:(:(

JAVA_HOME=/work/tools/jdk1.6.0_33
export JRE_HOME=/work/tools/jdk1.6.0_33/jre
export CLASSPATH=.:$JAVA_HOME/lib:$JRE_HOME/lib:$CLASSPATH
export PATH=$JAVA_HOME/bin:$JRE_HOME/bin:$PATH

ازچه لینوکسی دارید استفاده می کنید؟
دلیل خاصی برای کامپایل اندروید دارید؟

sarab1
09-04-2014, 02:12
ازچه لینوکسی دارید استفاده می کنید؟
دلیل خاصی برای کامپایل اندروید دارید؟
از Ubuntu 64-bit تحت vmware
برای نیاز پروژه باید از اندروید به صورت سفارشی سازی شده استفاده کنم
راستش بد جوری تو ذهنم گیر کرده که هر جوریه باید این اندروید رو کالبد شکافیش کنم!!!!! دست خودم نیست:0013::0013:

sarab1
10-04-2014, 23:32
از Ubuntu 64-bit تحت vmware
برای نیاز پروژه باید از اندروید به صورت سفارشی سازی شده استفاده کنم خدا رو چه دیدی شاید روزی تولید کننده تبلت شدیم....:0013::0013::0013::0013::0013::0013::0 013::0013::0013:

آقا کسی نیست پاسخگو باشه؟؟؟ اساتید که دیگه کم پیدا شدن!!

rashvand
11-04-2014, 15:36
برای نصب جاوا از این لینک پیش برید...
سعی کنین برای کامپایل اندروید از لینوکس نصب بروی سیستم خود، استفاده کنید. نصب های مجازی اذیت می کنه...
و این نکته هم مد نظر داشته باشید که اکثر منابع لازم برای کامپایل اندروید از لوکیشن ایران تحریم شده است...
موفق باشین...

sarab1
11-04-2014, 18:11
برای نصب جاوا از این لینک پیش برید...
سعی کنین برای کامپایل اندروید از لینوکس نصب بروی سیستم خود، استفاده کنید. نصب های مجازی اذیت می کنه...
و این نکته هم مد نظر داشته باشید که اکثر منابع لازم برای کامپایل اندروید از لوکیشن ایران تحریم شده است...
موفق باشین...

مهندس شما تشخیص دادید که علت ارور از نصب جاوا باشه ؟

dariush_ab
11-04-2014, 20:43
آقا کسی نیست پاسخگو باشه؟؟؟ اساتید که دیگه کم پیدا شدن!!

مهندس شما تشخیص دادید که علت ارور از نصب جاوا باشه ؟

مهندس شما فقط یک تکه از کارتون رو اینجا آوردید.
در ضمن شما از اساتید جواب خواستید من هر چی با خودم فکر کردم دیدم استاد نیستم نظر ندادم.
شما برای نصب جاوا از لینکی که دوستمون دادن استفاده کنید یا :
ابتدا از سایت اوراکل jdk-6u24-linux-x64.bin را دانلود کنید سپس مد آن را تغییر داده و اجراش کنید :

chmod +x jdk-6u24-linux-x64.bin
./jdk-6u24-linux-x64.bin
سپس :

sudo mkdir /usr/lib/jvm
sudo mv jdk1.6.0_24 /usr/lib/jvm
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/java" "java" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/java" 1
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/javac" "javac" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/javac" 1
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/javaws" "javaws" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/javaws" 1
sudo update-alternatives --config java
sudo update-alternatives --config javac
بعد

sudo nano /etc/environment
ودر انتهای فایل خط زیر رو اضافه کنید:

JAVA_HOME="/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24"
ودر انتها

source /etc/environment
احتمال داره مشکل از جاوا باشه ولی من مطمئن نیستم با vmware هم مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشید.

sarab1
11-04-2014, 21:29
مهندس شما فقط یک تکه از کارتون رو اینجا آوردید.
در ضمن شما از اساتید جواب خواستید من هر چی با خودم فکر کردم دیدم استاد نیستم نظر ندادم.
شما برای نصب جاوا از لینکی که دوستمون دادن استفاده کنید یا :

احتمال داره مشکل از جاوا باشه ولی من مطمئن نیستم با vmware هم مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشید.
مهندس همین که ما خیلی چیز ها از شما یاد گرفتیم دلیلی بر بزرگواری شماست و ما همیشه منتظر و مدیون نظرات و راهنمایی های شما هستیم
ببخشید فکر کردم همه در جریان کار باشن ولی زیاد کار خاصی نکردم فقط طبق لینک :
tutorials:cb2:development:building_your_own_androi d_image [Cubieboard Docs] (You can see links before reply)
عمل میکنم نصب جاوا رو هم دقیقا طبق همون مراحلی که ذکر کردید نصب کرده بودم (یه مورد هم مو نمیزنه!) دست شما درد نکنه:0013::0013:
من فقط کارم شده دانلود سورس کد های اندروید از .... cubie2 cubie3 tvbox mars pcduino olimex rockchip
(البته هر شب به خاطر سرعت بالا 10 گیگ میتونستم دانلود کنم که زود تموم شدند..!)
تا شاید بتونم این کامپایل اندروید رو موفقیت آمیز ببینم البته کرنل که موفقیت آمیز بوده ولی خود سورس اندروید که .... بیچارم کرده ... البته برای آخرین بار هم روز یکشنبه دوباره تست میکنم
و گزارش میدم که چی شد.

dariush_ab
11-04-2014, 21:45
مهندس همین که ما خیلی چیز ها از شما یاد گرفتیم دلیلی بر بزرگواری شماست و ما همیشه منتظر و مدیون نظرات و راهنمایی های شما هستیم
ببخشید فکر کردم همه در جریان کار باشن ولی زیاد کار خاصی نکردم فقط طبق لینک :
tutorials:cb2:development:building_your_own_androi d_image [cubieboard docs] (You can see links before reply)

عمل میکنم نصب جاوا رو هم دقیقا طبق همون مراحلی که ذکر کردید نصب کرده بودم (یه مورد هم مو نمیزنه!) دست شما درد نکنه
:0013::0013:

من فقط کارم شده دانلود سورس کد های اندروید از .... Cubie2 cubie3 tvbox mars pcduino olimex rockchip
(البته هر شب به خاطر سرعت بالا 10 گیگ میتونستم دانلود کنم که زود تموم شدند..!)
تا شاید بتونم این کامپایل اندروید رو موفقیت آمیز ببینم البته کرنل که موفقیت آمیز بوده ولی خود سورس اندروید که .... بیچارم کرده ... البته برای آخرین بار هم روز یکشنبه دوباره تست میکنم
و گزارش میدم که چی شد.

اختیار دارید من خوشحال می شوم کمکی بتونم بکنم.
من ایمیج کابی 1 رو تست کردم و تونستم اندروید رو کامپایل کنم مشکلی نبود.
من صف دانلودم پر هستش شبی حدود 1.5 گیگ بیشتر نمیتونم دانلود کنم ولی سعی میکنم این ایمیج کابی 2 رو هم تست کنم و نتیجه رو بهتون بگم.
مهندس یک سوال :
شما از کدوم ورژن sdk استفاده میکنید؟
از cubieboard2_android_SDK_v1.05؟؟؟؟؟؟
با تشکر.

sarab1
12-04-2014, 00:24
اختیار دارید من خوشحال می شوم کمکی بتونم بکنم.
من ایمیج کابی 1 رو تست کردم و تونستم اندروید رو کامپایل کنم مشکلی نبود.
من صف دانلودم پر هستش شبی حدود 1.5 گیگ بیشتر نمیتونم دانلود کنم ولی سعی میکنم این ایمیج کابی 2 رو هم تست کنم و نتیجه رو بهتون بگم.
مهندس یک سوال :
شما از کدوم ورژن sdk استفاده میکنید؟
از cubieboard2_android_SDK_v1.05؟؟؟؟؟؟
با تشکر.

مهندس من هر دو رو دانلود کردم (1.03 و 1.05)
با 1.03 نتونستم رفتم سراغ 1.05 نشد
ولی اگه شما بتونید همین ورژن 1.05 رو دانلود و تست بکنید (حجمش هم به نسبت کمتره خیلی فشرده شده دو بار. البته بعد از اکسترکت 9.5 گیگ میشه!) خیالم راحت میشه که حداقل یکی از ایران میکرویی ها تونسته کامپایل رو انجام بده:0013::0013:

dariush_ab
12-04-2014, 10:09
مهندس من هر دو رو دانلود کردم (1.03 و 1.05)
با 1.03 نتونستم رفتم سراغ 1.05 نشد
ولی اگه شما بتونید همین ورژن 1.05 رو دانلود و تست بکنید (حجمش هم به نسبت کمتره خیلی فشرده شده دو بار. البته بعد از اکسترکت 9.5 گیگ میشه!) خیالم راحت میشه که حداقل یکی از ایران میکرویی ها تونسته کامپایل رو انجام بده
:0013:

سلام.
باشه مهندس من با همین 1.05 تست میکنم.البته قبلش باید یک رم 4 ذیگه برای لپ تاپ بگیرم چون با vmware حسابی مشکل رم پیش میاد.

یکی از دلایلی هم که دوست عزیزمون این مورد رو میگن همین مشکل رم هستش.

sarab1
12-04-2014, 16:44
سلام.
باشه مهندس من با همین 1.05 تست میکنم.البته قبلش باید یک رم 4 ذیگه برای لپ تاپ بگیرم چون با vmware حسابی مشکل رم پیش میاد.

یکی از دلایلی هم که دوست عزیزمون این مورد رو میگن همین مشکل رم هستش.

سلام مهندس من لب تاپم 4 گیگ داره اما خود گوگل گفته که به نظرم 16 گیگ رم باید داشته باشید!!!!
من فقط 2 گیگ رم اختصاص به vmware داده بودم که در مرحله کرنل که به مشکل برنخورد ولی سورس که ... البته من مدام میزام مصرف CPU , RAM HARD مصرفی رو توی vmware زیر نظر داشتم
خیلی منابع سخت افزاری زیادی نمیطلبید!!!:0013::0013:

من فردا نتیجه تست رو اعلام میکنم البته بدون vmware

sarab1
13-04-2014, 20:10
نشد...!

dariush_ab
13-04-2014, 20:40
نشد...!

سلام.
باشه مهندس من تست میکنم نتیجه رو بهتون اعلام میکنم.
امروز یک رم 4 هم اضافه کردم تا سیستم یک کمی نفس بکشه.

rabadi8019
14-04-2014, 12:26
حدود دو ماه هست که نصب کردم ولی از همون اول هم با خروجی vga مشکل داشت و نمیتونستم سمت راست تصویرمو ببینم. عکسشم شب میزارم براتون. با تنظیمات مانیتور هم درست نشد. برا تغییر خروجی هم چون از فایلای اسکریبت استفاده نکردم نمیدونم چجوری هست!میشه توضیح بدید یا ارجاع بدید منو؟؟
من یه سوال دیگه دارم. از اون لینکی که گفتید واسه فعال کردن وایرلس رفتم.دستورات
sudo cat>>/etc/network/interfaces<<EOF رو تا
>EOF زدم
که خطا میده میگهbash: /etc/network/interfaces: Permission denied....
مشکل چی هست؟ از طرفی وقتی دستورiwlist wlan0 scan رو میزنم تا آنتن های وایرلس رو ‍‍‍بیدا کنه خطا میده
wlan0 Interface doesn't support scanning
در کل منو راهنمایی کنید
با سباس فراوان

dariush_ab
14-04-2014, 17:30
نشد...!

تست کردم.مشکلی نبود.کامپایل شد.
مشکل شما از آماده سازی محیط کامپایل باید باشه.
یک سوال :
شما از کدوم لینک برای آماده سازی لینوکس برای کامپایل کرنل اندروید استفاده کرده اید؟

sarab1
14-04-2014, 23:33
تست کردم.مشکلی نبود.کامپایل شد.
یک سوال :
شما از کدوم لینک برای آماده سازی لینوکس برای کامپایل کرنل اندروید استفاده کرده اید؟

سپاس و تشکر فراوان از شما:0013:

مهندس من طبق سایت کیوبی و لینوکس ... که همشون به خود سایت گوگل ارجاع دادند استفاده کردم Initializing a Build Environment | Android Developers (You can see links before reply)

اما دقیقتر به صورت زیر مراحل رو طی میکنم:

اوبونتو 12.04---64بیتی 4 گیگابایت رم و 120 گیگ هارد

apt-get update
apt-get upgrade

نصب جاوا دانلود شده : jdk-6u45-linux-x64.bin

cd ~/Downloads/
chmod +x jdk-6u45-linux-x64.bin
./jdk-6u45-linux-x64.bin

sudo mkdir /usr/lib/jvm
sudo mv jdk1.6.0_45 /usr/lib/jvm
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/java" "java" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/java" 1
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/javac" "javac" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/javac" 1
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/javaws" "javaws" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/javaws" 1

# add this line at file tail
JAVA_HOME="/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45"

source /etc/environment

به موارد ذکر شده در این صفحه توجهی نکردم گفتم شاید احتیاجی نباشه!!
Downloading and Building | Android Developers (You can see links before reply)

بعد :

sudo apt-get install git gnupg flex bison gperf build-essential zip curl libc6-dev libncurses5-dev:i386 \
x11proto-core-dev libx11-dev:i386 libreadline6-dev:i386 libgl1-mesa-glx:i386 \
libgl1-mesa-dev g++-multilib mingw32 tofrodos python-markdown libxml2-utils xsltproc \
zlib1g-dev:i386

$ sudo apt-get install git gnupg flex bison gperf build-essential \
zip curl libc6-dev libncurses5-dev:i386 x11proto-core-dev \
libx11-dev:i386 libreadline6-dev:i386 libgl1-mesa-glx:i386 \
libgl1-mesa-dev g++-multilib mingw32 tofrodos \
python-markdown libxml2-utils xsltproc zlib1g-dev:i386
$ sudo ln -s /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1 /usr/lib/i386-linux-gnu/libGL.so

sudo apt-get install git gnupg flex bison gperf build-essential \
zip curl libc6-dev libncurses5-dev:i386 x11proto-core-dev \
libx11-dev:i386 libreadline6-dev:i386 libgl1-mesa-glx:i386 \
libgl1-mesa-dev g++-multilib mingw32 tofrodos \
python-markdown libxml2-utils xsltproc zlib1g-dev:i386

در تمام اینها من در حالت root هستم دیروز یه جایی رو میخوندم که گفته بود باید در حالت معمولی کامپایل انجام بشه!

این دو مورد پایینی رو هم رعایت نکردم!:

GNU Make need v.3.81 not 3.82
All commands must run from user not root

در نهایت هم که با ورژن 1.05 :

$ cd lichee
$ ./build.sh -p sun7i_android
$ cd ../android42
$ source build/envsetup.sh
$ lunch (select sugar-cubieboard2)
$ extract-bsp
$ make -j4

dariush_ab
15-04-2014, 00:11
سلام.
خواهش میکنم.
مهندس چه همه پکیج نصب کردید؟؟ به نظر درست میاد ولی شما یک بار از صفر یک ubuntu 12.04 4 نصب کنید و بعد به ترتیب مراحل زیر رو :
برای جاوا هم هرچند نباید فرق کنه ولی برای اطمینان ورژن زیر رو مجدد دانلود کنید:

sudo apt-get install curl
curl You can see links before reply > ~/android/bin/repo
chmod a+x ~/android/bin/repo

cd ~/Downloads/
chmod +x jdk-6u24-linux-x64.bin
./jdk-6u24-linux-x64.bin sudo mkdir /usr/lib/jvm
sudo mv jdk1.6.0_24 /usr/lib/jvm
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/java" "java" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/java" 1
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/javac" "javac" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/javac" 1
sudo update-alternatives --install "/usr/bin/javaws" "javaws" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/javaws" 1
sudo update-alternatives --config javac
# add this line at file tail
JAVA_HOME="/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24"
source /etc/environment

برای پکیج ها موارد زیر کافی هستند. فکر کنم شما اشتباهی پکیجهای 12.10 رو نصب کردید:

sudo apt-get install git gnupg flex bison gperf build-essential zip curl libc6-dev libncurses5-dev:i386 \
x11proto-core-dev libx11-dev:i386 libreadline6-dev:i386 libgl1-mesa-glx:i386 \
libgl1-mesa-dev g++-multilib mingw32 tofrodos python-markdown libxml2-utils xsltproc \
zlib1g-dev:i386
sudo ln -s /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1 /usr/lib/i386-linux-gnu/libGL.so

راستی ابونتو رو همانطور که میدونید اگر در این مرحله خاموش کنید بالا نمیاد چون ubuntu-desktop و xorg پاک شده.
با روش بالا تست کنید به امید خدا درست میشه.

dariush_ab
15-04-2014, 00:22
حدود دو ماه هست که نصب کردم ولی از همون اول هم با خروجی vga مشکل داشت و نمیتونستم سمت راست تصویرمو ببینم. عکسشم شب میزارم براتون. با تنظیمات مانیتور هم درست نشد. برا تغییر خروجی هم چون از فایلای اسکریبت استفاده نکردم نمیدونم چجوری هست!میشه توضیح بدید یا ارجاع بدید منو؟؟
من یه سوال دیگه دارم. از اون لینکی که گفتید واسه فعال کردن وایرلس رفتم.دستورات
sudo cat>>/etc/network/interfaces<<EOF رو تا
>EOF زدم
که خطا میده میگهbash: /etc/network/interfaces: Permission denied....
مشکل چی هست؟ از طرفی وقتی دستورiwlist wlan0 scan رو میزنم تا آنتن های وایرلس رو ‍‍‍بیدا کنه خطا میده
wlan0 Interface doesn't support scanning
در کل منو راهنمایی کنید
با سباس فراوان

سلام.
من یک مورد رو گفتم ولی هنوز تست نکردید. شما نباید خودتون رو محدود به یک سیستم عامل خاص لینوکس کنید.
یک لینوکس دیگه روی برد نصب کنید ترجیحا هم از روی کارت حافظه که راحت بتونید تنظیمات تصویر رو روی vga بیارید.بعد ببینید آیا مشکل vga حل میشود؟
برای تغییر تنظیمات مانیتور یک فایل هستش که ممکنه نامهای متفاوتی داشته باشه ولی معمولا اسمش script.bin هستش شما هم میتونید از طریق لینوکس هم در ویندوز این فایل رو ویرایش کنید.
اگر با این تا حالا کار نکرده اید بگید بیشتر راهنماییتون بکنم.
برای مشکل permission denied اگر میتونید با یوزر root تست کنید یا قبل از دادن فرمان در ترمینال فرمان زیر را تایپ کنید ببینید درست میشه؟

sudo su

این مورد "
wlan0 Interface doesn't support scanning" شاید به این دلیل باشه که اصلا وایرلس برد این قابلیت scan رو ساپورت نمی کند!

sarab1
15-04-2014, 00:23
sudo apt-get install curl
curl You can see links before reply > ~/android/bin/repo
chmod a+x ~/android/bin/repo

راستی ابونتو رو همانطور که میدونید اگر در این مرحله خاموش کنید بالا نمیاد چون ubuntu-desktop و xorg پاک شده.
با روش بالا تست کنید به امید خدا درست میشه.

ممنون من سه سطر بالایی رو نمیتونم اعمال کنم چون در اوبونتو دسترسی به فندق بشکن! ندارم! شما چطوری اقدام کردید؟ البته چه نیازی به این سه دستور داریم؟
مهندس میتونی بگی منظورتاز ropo و curl چی بوده؟ اینا چی کار میکنن؟
بلی بعد هر بار xorg رو دستورش رو میزنم درست میکنم اما نمیدونم این xorg اصلا چی هستش؟ اگه این مورد رو هم راهنمایی کنید لطف میکنید!:0013::0013::0013::0013:

dariush_ab
15-04-2014, 00:31
این سه سطر بعید میدونم مهم باشند و البته این repo هم outdated شده ولش کنید بقیه رو چک کنید.
این repo احتمالا برای تعیین repository یا منابع قابل رجوع هستش.
در ضمن هر بار بهتره از ubuntu vmware یک backup بگیرید.
xorg هم یک X Window System در لینوکس هستش که پایه محیط گرافیکی لینوکس هستش و خودش شامل چندین پکیج هستش و ....

sarab1
15-04-2014, 00:40
ضمن تشکر از همکاری سیستم فروشگاهی کویر و مدیریت (آقای زارعی) شایان ذکر است که برد کیوبی اینجانب با یک عدد برد نو تعوض گردید.البته من از فروشگاه خیلی خرید داشتم و حتی یک مورد هم نبوده که قطعه ای سالم نبوده باشه! که این قبیل موارد باعث میشه که حس خوبی به آدم دست بده!:0013: و با خیال راحت خرید کنه!
من الان دو روز هستش که برد به دستم رسیده و روی بیس برد و با مانیتور VGA به راحتی خروجی تصویر دارم (بدون ویرایش sys config) و در این حالت خروجی HDMI نیز فعال هستش!!!:0013: جون با یه مانیتور دارای ورودی HDMI نیز تست کردم!
یه مورد دیگه هم بگم که الان من به راحتی ایمیج های مختلفی رو تست کردم و زبان فارسی برای منو ها و حتی برای کیبرد نیز فعال میشه فکر کنم در همه ورژن ها(لااقل سه تاش که اینجوری بود.)

sarab1
15-04-2014, 00:55
مهندس اشاره به منابع سخت افزاری سیستم تون نکردید میتونید اونا رو هم ذکر کنید؟ مثلا مقدار رم و ورژن اوبونتو و ...تحت vmware بودن یا....

dariush_ab
15-04-2014, 00:57
در ضمن مهندس برای میزان رم هم توجه داشته باشید که برای کامپایل اندروید توسط vmware چهارگیگ خیلی کم هستش.
من خودم با 4 تا کامپایل کردم ولی سیستم تقریبا بلا استفاده میشه. چون از 4 گیگ 3.6 قابل استفاده هستش و 1.2 معمولا بدون هیچ برنامه ای خود 7 میگیره حالا اگر 2 تا به لینوکس بدیم 0.4 میمونه که خیلی کم هستش.
الان من رم 8 دارم و 3 گیگ دادم به لینوکس و الان 6.6 گیگ داره استفاده میشه.

sarab1
15-04-2014, 01:09
یه مورد دیگه اینکه خروجی HP مگه فعال نیست؟ من با هدفون خروجی صدا ندارم (البته با HDMI ) داشتم تحت اندروید

و اینکه من adb رو توی ویندوز باز میکنم (پیشفرض فعال هست) و به برد وصل میشم اما دستورات تغییر در sys config که برای ترمینال لینوکس هستش طبق این صفحه:

tutorials:common:edit_the_system_configuration [Cubieboard Docs] (You can see links before reply)

پس با این حساب adb باید جدا روی لینوکس نصب بشه؟

من adt-bundle-linux-x86_64-20131030 رو از سایت گوگل گرفتم اما مثل اینکه شبیه adt-bundle-windows-x86_64-20131030 نیست که به adb دسترسی داشته باشیم درسته؟

sarab1
15-04-2014, 01:15
در ضمن مهندس برای میزان رم هم توجه داشته باشید که برای کامپایل اندروید توسط vmware چهارگیگ خیلی کم هستش.
من خودم با 4 تا کامپایل کردم ولی سیستم تقریبا بلا استفاده میشه. چون از 4 گیگ 3.6 قابل استفاده هستش و 1.2 معمولا بدون هیچ برنامه ای خود 7 میگیره حالا اگر 2 تا به لینوکس بدیم 0.4 میمونه که خیلی کم هستش.
الان من رم 8 دارم و 3 گیگ دادم به لینوکس و الان 6.6 گیگ داره استفاده میشه.

من پس فردا 16 گیگ رم تو سیستم میندازم تا به قول شما نفس بکشه! اما با این اوصاف کامپایل اندروید در سیستم شما چقدر طول کشید؟ 5 ساعت یا بیشتر؟
البته مهندس به ورژن اوبونتو اشاره نکردی؟ همون 12.04 دیگه؟
امیدوارم که خسته ات نکرده باشم:0013::0013::0013:ببخشید که اینقدر زیاد شد و شما هم بی منت جواب میدید! آخه در تمام مدتی که برد برای تعویض رفته بود مجبور بودم تئوریک وار مطالعه کنم اما الان که برد به دستم رسیده دیگه بحث عملی شده.

dariush_ab
15-04-2014, 01:19
یه مورد دیگه اینکه خروجی HP مگه فعال نیست؟ من با هدفون خروجی صدا ندارم (البته با HDMI ) داشتم تحت اندروید

و اینکه من adb رو توی ویندوز باز میکنم (پیشفرض فعال هست) و به برد وصل میشم اما دستورات تغییر در sys config که برای لینوکس هستش طبق این صفحه:

tutorials:common:edit_the_system_configuration [Cubieboard Docs] (You can see links before reply)

پس با این حساب adb باید جدا روی لینوکس نصب بشه؟

من adt-bundle-linux-x86_64-20131030 رو از سایت گوگل گرفتم اما مثل اینکه شبیه adt-bundle-windows-x86_64-20131030 نیست که به adb دسترسی داشته باشیم درسته؟

خروجی صدا فکر میکنم پیش فرض با hdmi هستش و نه HP !
ADB برای چی توی لینوکس نصب بشه؟ تو ویندوز 7 مشکلی هستش یا نه شما لینوکس کار حرفه ای هستید:0013:
ADB یک ترمینال دیباگ اندروید هستش که شما از اون طریق می تونید مثلا همون اسکریپت اندروید رو تغییر بدید.
برای لینوکس نمیدونم باید تست کنم ولی نباید فرق چندانی باشه.
البته نمیدونم بالاخره درایور ADB برای A20 پیدا شد یانه؟

sarab1
15-04-2014, 01:22
خروجی صدا فکر میکنم پیش فرض با hdmi هستش و نه HP !
ADB برای چی توی لینوکس نصب بشه؟ تو ویندوز 7 مشکلی هستش یا نه شما لینوکس کار حرفه ای هستید:0013:
ADB یک ترمینال دیباگ اندروید هستش که شما از اون طریق می تونید مثلا همون اسکریپت اندروید رو تغییر بدید.
برای لینوکس نمیدونم باید تست کنم ولی نباید فرق چندانی باشه.
البته نمیدونم بالاخره درایور ADB برای A20 پیدا شد یانه؟

بلی اگه سیستم به اینترنت وصل باشه خودش میره دایور adb متناسب رو از اینترنت دانلود میکنه و نصب هم میکنه:wink:

حالا یه سوال : نمیشه خود ایمیج اندروید رو با imgRePacker_204 ویرایش کرد (منظورم sys config هستش.) و بعد ... مثلا تو بحث ال سی دی 4.3 یا 7 اینچ؟

dariush_ab
15-04-2014, 01:33
حالا یه سوال : نمیشه خود ایمیج اندروید رو با imgRePacker_204 ویرایش کرد (منظورم sys config هستش.) و بعد ... مثلا تو بحث ال سی دی 4.3 یا 7 اینچ؟

نه متاسفانه نمیشود!:sa:

sarab1
15-04-2014, 01:36
نه متاسفانه نمیشود!:sa:

پس کاربرد imgRePacker چی هستش؟ فقط مشاهده؟ البته من نمیدونم اشکال کار از کجا باید باشه ولی من sys config رو تغییر دادم و ذخیره هم کردم مشکلی نبود ... صبر کنین یه امتحانی روی برد انجام بدم ببینم چی میشه!:0013::0013::wink:

dariush_ab
15-04-2014, 01:41
پس کاربرد

imgRePacker چی هستش؟ فقط مشاهده؟ البته من نمیدونم اشکال کار از کجا باید باشه ولی من sys config رو تغییر دادم و ذخیره هم کردم مشکلی نبود ... صبر کنین یه امتحانی روی برد انجام بدم ببینم چی میشه!:0013::0013:

بله تغییر میکند و ذخیره میشود ولی این کار شما بیهوده هستش.خواهید دید که تغییری صورت نمیگیرد.:0013:
فکرکنم اگر قبل از کامپایل اندروید این فایل رو پیدا کنید تغییر بدید تغییرات اعمال بشوند.
من متاسفانه برد ندارم تست کنم.قبل از عید اومدم السیدی رو برای دوستان تست کنم دست گل به آب دادم برد سوخت.

sarab1
15-04-2014, 02:17
بله تغییر میکند و ذخیره میشود ولی این کار شما بیهوده هستش.خواهید دید که تغییری صورت نمیگیرد.:0013:
فکرکنم اگر قبل از کامپایل اندروید این فایل رو پیدا کنید تغییر بدید تغییرات اعمال بشوند.
من متاسفانه برد ندارم تست کنم.قبل از عید اومدم السیدی رو برای دوستان تست کنم دست گل به آب دادم برد سوخت.

بلی حق با شما بود ولی در عین حالی که خروجی ال سی دی هم نداریم خروجی vga قطع شد!!!!!
برای اطمینان میپرسم : تا زمانی که ال سی دی فعال نشه از طریق SYS config بک لایت هم خاموش میمونه دیگه درسته؟

dariush_ab
15-04-2014, 02:52
برای اطمینان میپرسم : تا زمانی که ال سی دی فعال نشه از طریق SYS config بک لایت هم خاموش میمونه دیگه درسته؟

بله فکر میکنم همینطور باشه.

rabadi8019
15-04-2014, 11:52
سلام.

برای مشکل permission denied اگر میتونید با یوزر root تست کنید یا قبل از دادن فرمان در ترمینال فرمان زیر را تایپ کنید ببینید درست میشه؟

sudo su

این مورد "
wlan0 Interface doesn't support scanning" شاید به این دلیل باشه که اصلا وایرلس برد این قابلیت scan رو ساپورت نمی کند!

یعنی چی که ساپورت نمیکنه؟
من بعد از اینکه دستور sudo su رو زدم و بعد کارهای دیروزم رو. پیغام اومد که برو سایت dhcp اطلاعات کسب کن و پیغام داده بود که دیوایسی پیدا نشده. مگه من باید برم از dhcp برای خودم IPبگیرم؟! الان چی شده!
یه سوال دیگه: میشه وقتی دارم با برد کار میکنم یهو خاموش بشه؟الکی؟

dariush_ab
15-04-2014, 12:10
یعنی چی که ساپورت نمیکنه؟
من بعد از اینکه دستور sudo su رو زدم و بعد کارهای دیروزم رو. پیغام اومد که برو سایت dhcp اطلاعات کسب کن و پیغام داده بود که دیوایسی پیدا نشده. مگه من باید برم از dhcp برای خودم IPبگیرم؟! الان چی شده!
یه سوال دیگه: میشه وقتی دارم با برد کار میکنم یهو خاموش بشه؟الکی؟

دستور sudo su برای دادن دسترسی root هستش ربطی به dhcp نداره!
نه برای چی خاموش بشه البته ممکنه پردازنده بیش از حد داغ بشه خاموش بشه.داشتید باهاش چه کار میکردید؟

dariush_ab
15-04-2014, 19:52
کلاستر ARM برپایه کابی برد :

sarab1
16-04-2014, 01:49
سلام من بالاخره با ADB این script.bin اندروید رو برای A20 بیرون آوردم و به fex تبدیل کردم و ویرایش رو انجام دادم تحت ویندوز

اما..cry::cry::cry:: هر کاری میکنم این fex دیگه به bin تبدیل نمیشه!!! موندم چیکار کنم؟

البته در مورد سایر script های همراه بیس برد یا فیلم کیوبی برد مشکلی وجود نداره!!!!

فکر میکنید مشکل از کجا میتونه باشه؟

فایل رو براتون آپلود کردم (به bin. تبدیل نمیشه!)

mahdichi
16-04-2014, 18:44
سلام من بالاخره با ADB این script.bin اندروید رو برای A20 بیرون آوردم و به fex تبدیل کردم و ویرایش رو انجام دادم تحت ویندوز

اما..cry::cry::cry:: هر کاری میکنم این fex دیگه به bin تبدیل نمیشه!!! موندم چیکار کنم؟

البته در مورد سایر script های همراه بیس برد یا فیلم کیوبی برد مشکلی وجود نداره!!!!

فکر میکنید مشکل از کجا میتونه باشه؟

فایل رو براتون آپلود کردم (به bin. تبدیل نمیشه!)

با سلام
بیشتر مواقع علت اینکه فایل fex به bin تبدیل نمیشه این هست که جایی تغییر غیر مجاز انجام داده اید.

بگید کدام قسمت را تغییر دادید تا همانجا را بررسی کنم.

sarab1
16-04-2014, 19:56
با سلام
بیشتر مواقع علت اینکه فایل fex به bin تبدیل نمیشه این هست که جایی تغییر غیر مجاز انجام داده اید.

بگید کدام قسمت را تغییر دادید تا همانجا را بررسی کنم.

مهندس چنگانی من فقط خواستم ال سی دی 4.3 رو فعال کنم همین!البته تو اندروید برای a20

sarab1
16-04-2014, 22:45
مهندسان عزیز من بالاخره طبق فرمایش آقای عباسی نژاد در مورد کامپایل اندروید عمل کردم ولی باز هم به نتیجه نرسیدم:

طبق این صفحه : tutorials:cb2:development:building_your_own_androi d_image [Cubieboard Docs] (You can see links before reply)

cd lichee
./build.sh -p sun7i_android

7564

7565

7562

mahdichi
16-04-2014, 23:00
مهندس چنگانی من فقط خواستم ال سی دی 4.3 رو فعال کنم همین!البته تو اندروید برای a20

فایل اسکریپتی که قبلا تست کردم را می فرستم.
البته این ماله کوبی 1 هست.
امیدوارم بکار بیاد.

sarab1
16-04-2014, 23:24
فایل اسکریپتی که قبلا تست کردم را می فرستم.
البته این ماله کوبی 1 هست.
امیدوارم بکار بیاد.

مهندس من از رو همین فایل ویرایش کردم نتیجه نگرفتم!!

الان یه بررسی دیگه هم کردم اصلا فایل script.bin که از NAND استخراج شده رو بعد از این که به script.fex تبدیل کردم بدون هیچ ویرایشی دیگه به script.bin تبدیل نمیشه؟؟؟؟

dariush_ab
17-04-2014, 00:06
الان یه بررسی دیگه هم کردم اصلا فایل script.bin که از NAND استخراج شده رو بعد از این که به script.fex تبدیل کردم بدون هیچ ویرایشی دیگه به script.bin تبدیل نمیشه؟؟؟؟

سلام.
تو ویندوز تبدیل می کنید یا داخل لینوکس؟

مهندسان عزیز من بالاخره طبق فرمایش آقای عباسی نژاد در مورد کامپایل اندروید عمل کردم ولی باز هم به نتیجه نرسیدم:

این که مربوط به کامپایل کرنل هستش! شما گفتید این مرحله رو پشت سر گذاشتید؟
یک سوال:
شما بعد از اینکه xorg پاک میشود چی نصب می کنید تا دوباره بالا بیاد؟

sarab1
17-04-2014, 00:24
سلام.
تو ویندوز تبدیل می کنید یا داخل لینوکس؟

این که مربوط به کامپایل کرنل هستش! شما گفتید این مرحله رو پشت سر گذاشتید؟
یک سوال:
شما بعد از اینکه xorg پاک میشود چی نصب می کنید تا دوباره بالا بیاد؟

سلام توی ویندوز دارم تبدیل میکنم ...

بلی قبلا مشکل توی کرنل نداشتم ولی الان دقیقا طبق تنظیماتی که ارائه دادید لینوکس رو آماده کردم ولی همون طور که میبینید این بار توی کرنل گیر کرده .... هر دو ورژن 1.03 و 1.05 هم تست کردم نتیجه این بود که تو هر دو تاش در کامپایل کرنل گیر کردند! cry:::018: حالا بیا و درستش کن....!!!!:018:

sudo apt-get install xserver-xorg xorg ubuntu-desktop

sarab1
17-04-2014, 00:33

آقا بالاخره درست شد مجبور شدم برم توی لینوکس و اونجا با ترمینال تبدیل کنم! به قول آقای عباسی لینوکس کار حرفه ای شدیم مثل اینکه خودمون خبر نداریم D...:wink:

dariush_ab
17-04-2014, 00:51
آقا بالاخره درست شد مجبور شدم برم توی لینوکس و اونجا با ترمینال تبدیل کنم! به قول آقای عباسی لینوکس کار حرفه ای شدیم مثل اینکه خودمون خبر نداریم D...

بله مشکل شما همینجا هستش.
برای ویندوز هم احتمالا شما نام فایل fex رو عوض نمی کنید.اگر این کار رو کردید مشکل همینجاست وگرنه خود برنامه رو دستکاری کردید که تبدیل نمیکنه.
برای کامپایل کرنل هم اول باید پکیج ها رو برای آماده سازی محیط نصب کنید. فعلا کامپایل کرنل رو نمیخواد خود اندروید رو تست کنید.

sarab1
17-04-2014, 01:01
بله مشکل شما همینجا هستش.
برای ویندوز هم احتمالا شما نام فایل fex رو عوض نمی کنید.اگر این کار رو کردید مشکل همینجاست وگرنه خود برنامه رو دستکاری کردید که تبدیل نمیکنه.
برای کامپایل کرنل هم اول باید پکیج ها رو برای آماده سازی محیط نصب کنید. فعلا کامپایل کرنل رو نمیخواد خود اندروید رو تست کنید.

مهندس جان نه بابا دیگه اینقدر هم پیش پا افتاده نیستیما.... مارو دست کم گرفتی!!:wink: نام فایل ها رو مد نظر قرار دادم ولی ...
اما همین الان توی ویندوز برنامه ویرایش شده به bin تبدیل نمیشه ولی توی لینوکس بدون مشکل تبدیل شد . تا لحظاتی چند سخت افزاری هم تست میکنم ببینم چی میشه.
اما مگه یه غیر از اون مورد هایی که گفتید در صفحه قبل چیز دیگه ای هم مونده؟ منظورتون از پکیج ها چیا هستن؟
همین الان می روم خود اندروید رو تست کنم..:0013:

dariush_ab
17-04-2014, 01:05
مهندس جان نه بابا دیگه اینقدر هم پیش پا افتاده نیستیما.... مارو دست کم گرفتی!!:wink:
نام فایل ها رو مد نظر قرار دادم ولی ...
اما همین الان توی ویندوز برنامه ویرایش شده به bin تبدیل نمیشه ولی توی لینوکس بدون مشکل تبدیل شد . تا لحظاتی چند سخت افزاری هم تست میکنم ببینم چی میشه.
اما مگه یه غیر از اون مورد هایی که گفتید در صفحه قبل چیز دیگه ای هم مونده؟ منظورتون از پکیج ها چیا هستن؟
همین الان می روم خود اندروید رو تست کنم..

نه بابا شما استاد ما هستید ولی خوب برای اطمینان موارد پیش پا افتاده هم باید در نظر گرفت.
بله یک سری پکیج دیگه هم لازمه! حالا تست کنید باید اندروید کامپایل بشه.

sarab1
17-04-2014, 01:49
نه بابا شما استاد ما هستید ولی خوب برای اطمینان موارد پیش پا افتاده هم باید در نظر گرفت.
بله یک سری پکیج دیگه هم لازمه! حالا تست کنید باید اندروید کامپایل بشه.

اختیار دارید مهندس نظر لطف شماست
کامپایل که در حال انجام هستش برای شما چقدر طول کشید؟
متاسفانه ال سی دی رو به بیس برد وصل کردم ولی هیچ علائمی در کار نبود(lcd 4.3 ) حتی من که خروجی hdmi رو غیر فعال کرده بودم باز هم خروجی hdmi داشتم
پس چرا تنظیمات ست نشده اند؟ نظرتون چیه؟
ببینم مطمئن باشم که سوکت 40 پین روی بیس برد مشکلی نداره ؟ ( آخه من به سالم بودن ال سی دی که مطمئن هستم با برد 1788 تستش کردم!)

dariush_ab
17-04-2014, 01:58
اختیار دارید مهندس نظر لطف شماست
کامپایل که در حال انجام هستش برای شما چقدر طول کشید؟
متاسفانه ال سی دی رو به بیس برد وصل کردم ولی هیچ علائمی در کار نبود(lcd 4.3 ) حتی من که خروجی hdmi رو غیر فعال کرده بودم باز هم خروجی hdmi داشتم
پس چرا تنظیمات ست نشده اند؟ نظرتون چیه؟
ببینم مطمئن باشم که سوکت 40 پین روی بیس برد مشکلی نداره ؟ ( آخه من به سالم بودن ال سی دی که مطمئن هستم با برد 1788 تستش کردم!)

مهندس زیاد عجله نکنید این اندروید خیلی ریزه کاری داره. السیدی مشکلی ندارد.
برای کامپایل حدود 4-5 ساعتی طول میکشه.
شما تنطیمات اسکریپت رو تغییر دادید برد رو خاموش و روشن کردید؟

sarab1
17-04-2014, 02:05
مهندس زیاد عجله نکنید این اندروید خیلی ریزه کاری داره. السیدی مشکلی ندارد.
برای کامپایل حدود 4-5 ساعتی طول میکشه.
شما تنطیمات اسکریپت رو تغییر دادید برد رو خاموش و روشن کردید؟

پس با این حساب خبر کامپایل اندروید رو ساعت 5-6 صبح بهتون میدم ولی ...
این ال سی دی رو حالا چیکارش کنم؟ بلی در آخر دستور reboot رو زدم!
بعدش بعد از اینکه کار نکرد sxcript رو بیرون کشیدم دوباره به fex تبدیل کردم دیدم تنظیمات این بار درست اعمال شده بودند ولی ال سی دی 4.3 اصلا هیچ علائمی از خودش نشون نمیده!

dariush_ab
17-04-2014, 02:22
من یک مشکلی دارم اعصابم رو خورد کرده چند روزه الافم کرده.
من دوباره که xorg رو نصب میکنم و reboot میکنم این موس دیگه درست کار نمیکنه.کلیک میکنم میپره یک جای دیگه.
حوصله ام رو سر برده.شما از چه نسخه vmware استفاده می کنید؟
نمیدونم اون مورد السیدی رو برد باید دستم باشه تست کنم فعلا که یک برد سوخته بیشتر ندارم!
یک مورد هم هست که وقتی اندروید بالا میاد خودش دوباره سیستم تصویر رو overwrite میکنه.

sarab1
17-04-2014, 02:37
من یک مشکلی دارم اعصابم رو خورد کرده چند روزه الافم کرده.
من دوباره که xorg رو نصب میکنم و reboot میکنم این موس دیگه درست کار نمیکنه.کلیک میکنم میپره یک جای دیگه.
حوصله ام رو سر برده.شما از چه نسخه vmware استفاده می کنید؟
نمیدونم اون مورد السیدی رو برد باید دستم باشه تست کنم فعلا که یک برد سوخته بیشتر ندارم!
یک مورد هم هست که وقتی اندروید بالا میاد خودش دوباره سیستم تصویر رو overwrite میکنه.

نمیدونم برای من که همجین اتفاقی می افته (مثل بچه آدم حرف گوش کنه!!)
من نسخه 10 رو دارم استفاده میکنم
دارم بعضی از تنظیمات اسکریپت رو دوباره تغییر میدم ببینم چی میشه.

sarab1
17-04-2014, 03:34
الان این تنظیمات داخل ناند هستند:

[disp_init]
disp_init_enable = 1
disp_mode = 0
screen0_output_type = 1
screen0_output_mode = 4
screen1_output_type = 1
screen1_output_mode = 4
fb0_framebuffer_num = 2
fb0_format = 10
fb0_pixel_sequence = 0
fb0_scaler_mode_enable = 1
fb1_framebuffer_num = 2
fb1_format = 10
fb1_pixel_sequence = 0
fb1_scaler_mode_enable = 0
lcd0_backlight = 197
lcd1_backlight = 197
lcd0_bright = 50
lcd0_contrast = 50
lcd0_saturation = 57
lcd0_hue = 50
lcd1_bright = 50
lcd1_contrast = 50
lcd1_saturation = 57
lcd1_hue = 50

[lcd0_para]
lcd_used = 1
lcd_x = 480
lcd_y = 272
lcd_dclk_freq = 9
lcd_pwm_not_used = 0
lcd_pwm_ch = 0
lcd_pwm_freq = 1000
lcd_pwm_pol = 0
lcd_if = 0
lcd_hbp = 40
lcd_ht = 525
lcd_vbp = 8
lcd_vt = 576
lcd_vspw = 0
lcd_hspw = 0
lcd_hv_if = 0
lcd_hv_smode = 0
lcd_hv_s888_if = 0
lcd_hv_syuv_if = 0
lcd_lvds_ch = 0
lcd_lvds_mode = 0
lcd_lvds_bitwidth = 0
lcd_lvds_io_cross = 0
lcd_cpu_if = 0
lcd_frm = 0
lcd_io_cfg0 = 268435456
lcd_gamma_correction_en = 0
lcd_gamma_tbl_0 = 0x0
lcd_gamma_tbl_1 = 0x10101
lcd_gamma_tbl_255 = 0xffffff
lcd_bl_en_used = 1
lcd_bl_en = port:PH07<1><0><default><1>
lcd_power_used = 1
lcd_power = port:PH08<1><0><default><1>
lcd_pwm_used = 1
lcd_pwm = port:PB02<2><0><default><default>
lcdd0 = port:PD00<2><0><default><default>
lcdd1 = port:PD01<2><0><default><default>
lcdd2 = port:PD02<2><0><default><default>
lcdd3 = port:PD03<2><0><default><default>
lcdd4 = port:PD04<2><0><default><default>
lcdd5 = port:PD05<2><0><default><default>
lcdd6 = port:PD06<2><0><default><default>
lcdd7 = port:PD07<2><0><default><default>
lcdd8 = port:PD08<2><0><default><default>
lcdd9 = port:PD09<2><0><default><default>
lcdd10 = port:PD10<2><0><default><default>
lcdd11 = port:PD11<2><0><default><default>
lcdd12 = port:PD12<2><0><default><default>
lcdd13 = port:PD13<2><0><default><default>
lcdd14 = port:PD14<2><0><default><default>
lcdd15 = port:PD15<2><0><default><default>
lcdd16 = port:PD16<2><0><default><default>
lcdd17 = port:PD17<2><0><default><default>
lcdd18 = port:PD18<2><0><default><default>
lcdd19 = port:PD19<2><0><default><default>
lcdd20 = port:PD20<2><0><default><default>
lcdd21 = port:PD21<2><0><default><default>
lcdd22 = port:PD22<2><0><default><default>
lcdd23 = port:PD23<2><0><default><default>
lcdclk = port:PD24<2><0><default><default>
lcdde = port:PD25<2><0><default><default>
lcdhsync = port:PD26<2><0><default><default>
lcdvsync = port:PD27<2><0><default><default>

[lcd1_para]
lcd_used = 0
lcd_x = 0
lcd_y = 0
lcd_dclk_freq = 0
lcd_pwm_not_used = 0
lcd_pwm_ch = 1
lcd_pwm_freq = 0
lcd_pwm_pol = 0
lcd_if = 0
lcd_hbp = 0
lcd_ht = 0
lcd_vbp = 0
lcd_vt = 0
lcd_vspw = 0
lcd_hspw = 0
lcd_hv_if = 0
lcd_hv_smode = 0
lcd_hv_s888_if = 0
lcd_hv_syuv_if = 0
lcd_lvds_ch = 0
lcd_lvds_mode = 0
lcd_lvds_bitwidth = 0
lcd_lvds_io_cross = 0
lcd_cpu_if = 0
lcd_frm = 0
lcd_io_cfg0 = 0
lcd_gamma_tbl_0 = 0x0
lcd_gamma_tbl_1 = 0x10101
lcd_gamma_tbl_255 = 0xffffff
lcd_bl_en_used = 0
lcd_bl_en =
lcd_power_used = 0
lcd_power =
lcd_pwm_used = 1
lcd_pwm = port:PI03<2><0><default><default>
lcd_gpio_0 =
lcd_gpio_1 =
lcd_gpio_2 =
lcd_gpio_3 =
lcdd0 = port:PH00<2><0><default><default>
lcdd1 = port:PH01<2><0><default><default>
lcdd2 = port:PH02<2><0><default><default>
lcdd3 = port:PH03<2><0><default><default>
lcdd4 = port:PH04<2><0><default><default>
lcdd5 = port:PH05<2><0><default><default>
lcdd6 = port:PH06<2><0><default><default>
lcdd7 = port:PH07<2><0><default><default>
lcdd8 = port:PH08<2><0><default><default>
lcdd9 = port:PH09<2><0><default><default>
lcdd10 = port:PH10<2><0><default><default>
lcdd11 = port:PH11<2><0><default><default>
lcdd12 = port:PH12<2><0><default><default>
lcdd13 = port:PH13<2><0><default><default>
lcdd14 = port:PH14<2><0><default><default>
lcdd15 = port:PH15<2><0><default><default>
lcdd16 = port:PH16<2><0><default><default>
lcdd17 = port:PH17<2><0><default><default>
lcdd18 = port:PH18<2><0><default><default>
lcdd19 = port:PH19<2><0><default><default>
lcdd20 = port:PH20<2><0><default><default>
lcdd21 = port:PH21<2><0><default><default>
lcdd22 = port:PH22<2><0><default><default>
lcdd23 = port:PH23<2><0><default><default>
lcdclk = port:PH24<2><0><default><default>
lcdde = port:PH25<2><0><default><default>
lcdhsync = port:PH26<2><0><default><default>
lcdvsync = port:PH27<2><0><default><default>

[tv_out_dac_para]
dac_used = 1
dac0_src = 4
dac1_src = 5
dac2_src = 6
dac3_src = 0

[hdmi_para]
hdmi_used = 0

ولی چیزی روی ال سی دی 4.3 نمایش داده نمیشه!

sarab1
17-04-2014, 04:02
خوب بالاخره بعد حدود 2.5-3 ساعت کامپایل انجام شد ظاهرا ایراد خاصی در حین کامپایل وجود نداشت تا اینکه :

7570

dariush_ab
17-04-2014, 10:22
سلام.
دیشب اصلا خوابیدید؟
می بینم که حسابی مصر هستید و من هم به این خاطر سعی می کنم مشکلتون رو حل کنم. خوشم میاد بیخیالش نمی شوید!
شما از j? برای کامپایل استفاده کرده اید؟پردازنده شما چیست و چند هسته مجازی رو به vmware اختصاص داده اید؟
مقدار رمی که به vmware اختصاص دادید چقدر هستش؟
مقدار هارد vmware چقدر هستش؟

sarab1
17-04-2014, 11:21
سلام.
دیشب اصلا خوابیدید؟
می بینم که حسابی مصر هستید و من هم به این خاطر سعی می کنم مشکلتون رو حل کنم. خوشم میاد بیخیالش نمی شوید!
شما از j? برای کامپایل استفاده کرده اید؟پردازنده شما چیست و چند هسته مجازی رو به vmware اختصاص داده اید؟
مقدار رمی که به vmware اختصاص دادید چقدر هستش؟
مقدار هارد vmware چقدر هستش؟

وای نگو! الان از خواب بلند شدم (10) اونم به سختی:( خدا رو شکر ساعت 2.45 صبح کامپایل تموم شد.. دیگه منم رفتم خاب!!!

بله دیگه :0013: دیگه چیکار کنم ... ولی این رو هم بگم : میبینم شما هم کمک میکنید من دیگه سمج تر میشم!!! :wink:

خوب من از J4 استفاده کردم دو هسته با دو تا core بهش اختصاص دادم (core i7) روی لب تاپم هست که حدود 4 سال پیش گرفته بودم میزان مصرف cpu هم 55 در صد بود. در حین کامپایل.

رم هم 2 گیگ در نظر گرفتم هارد رو هم 100 تا

ولی توی اون تصویر بالایی یه دونه error زده اون چیه به نظرتون؟ نکنه کامپایل نصفو نیمه انجام شده؟

البته بعد اینکه دستور pack رو زدم اینطوری شد:

7571

dariush_ab
17-04-2014, 11:32
وای نگو! الان از خواب بلند شدم (10) اونم به سختی
:(
خدا رو شکر ساعت 2.45 صبح کامپایل تموم شد.. دیگه منم رفتم خاب!!!

بله دیگه
:0013:
دیگه چیکار کنم ... ولی این رو هم بگم : میبینم شما هم کمک میکنید من دیگه سمج تر میشم!!!
:wink:

خوب من از J4 استفاده کردم دو هسته با دو تا core بهش اختصاص دادم (core i7) روی لب تاپم هست که حدود 4 سال پیش گرفته بودم میزان مصرف cpu هم 55 در صد بود. در حین کامپایل.

رم هم 2 گیگ در نظر گرفتم هارد رو هم 100 تا

ولی توی اون تصویر بالایی یه دونه error زده اون چیه به نظرتون؟ نکنه کامپایل نصفو نیمه انجام شده؟

البته بعد اینکه دستور pack رو زدم اینطوری شد:

کامپایل عکس قبلی کامل نیست باید دوباره دستور کامپایل رو بزنید البته این بار فکر میکنم کار رو ادامه میده فقط :
از j3 بهتره استفاده کنید.
مقدار رم رو حداقل 2.5 و اگر دارید 3 کنید.
هارد هم خوبه.
دوباره تست کنید درست خواهد شد.

بله دیگه
دیگه چیکار کنم ... ولی این رو هم بگم : میبینم شما هم کمک میکنید من دیگه سمج تر میشم!!!

من تا کامپایل موفقیت آمیز اندروید کنار شما خواهم بود به بعدش به امید خدا تنهایی پیش خواهید رفت.:0013:

sarab1
17-04-2014, 14:44
مهندس بالاخره سورس کامپایل شد :o ایمیج هم ساخته شد (.img) تشکر ویژه ازتون به خاطر راهنمایی هایی که کردید دارم!!:0013:
اما کرنل رو چیکارش کنم؟ من یه فایلی پیدا کردم که فکر میکنم اگه اون رو توی کرنل تغییر بدم تنظیمات پیشفرض ال سی دی 4.3 روی ایمیج تولیدی خروجی ثبت میشه!
فقط این کرنل... قبلا ها دو باری کامپایل کرده بودم ولی اون موقع دیگه سورس کامپایل نمیشد!! عجب گرفتاری D انگار ایندو از هم خوششون نمییاد!

jangaljangal
17-04-2014, 15:49

این مشکل ناشی از اعداد منفی در fex است (1-) . من این اعداد را به 1 تغییر میدم و بعد تبدیل میکنم. تا حالا که مشکلی نداشته.

sarab1
18-04-2014, 01:04
سلام به همه من بالاخره کرنل رو هم کامل کامپایل کردم والان یه ایمیج سفارشی دارم این موفقیت رو مرهون لطف دوستانی می دانم که انحصاری به داشته ها یشان نمی نگرند و به این فکر میکنند که یاد دادن علم به دیگران نه تنها باعث عقب ماندگي نمیشود بلکه باعث پیشرفت فوق العاده میشود چیزی که خودم بهش اعتقاد نداشتم ولی الان افکارم عوض شده. ..
بقیه اش رو شما کامل کنید.موفق باشید.

dariush_ab
18-04-2014, 01:30
سلام به همه من بالاخره کرنل رو هم کامل کامپایل کردم والان یه ایمیج سفارشی دارم این موفقیت رو مرهون لطف دوستانی می دانم که انحصاری به داشته ها یشان نمی نگرند و به این فکر میکنند که یاد دادن علم به دیگران نه تنها باعث عقب ماندگي نمیشود بلکه باعث پیشرفت فوق العاده میشود چیزی که خودم بهش اعتقاد نداشتم ولی الان افکارم عوض شده. ..
بقیه اش رو شما کامل کنید.موفق باشید.

سلام.
بسیار خوب است مهندس.امیدوارم همیشه موفق باشید.:0013:
دیدید گفتم شما خودتون استادید مشکل دوم رو با موفقیت پشت سر گذاشتید.:0013:

dariush_ab
19-04-2014, 01:08
سلام.
بالاخره تونستید تصویر رو روی lcd بیارید؟

sarab1
19-04-2014, 13:27
سلام.
بالاخره تونستید تصویر رو روی lcd بیارید؟

سلام مهندس این نظر لطف شماست من بهتون ارادت دارم
انشاا... تا آخر هفته ال سی دی رو هم تست میکنم و ....:0013::0013:

sarab1
19-04-2014, 21:05
این مشکل ناشی از اعداد منفی در fex است (1-) . من این اعداد را به 1 تغییر میدم و بعد تبدیل میکنم. تا حالا که مشکلی نداشته.

ببخشید شما بر چه اساسی این تغییر رو انجام میدید؟
البته این منفی ها قبلش به صورت 0xffffff هستند ولی مثل اینکه وقتی داخل nand بار گذاری میشوند منفی میشوند. اما نمی دونم چرا؟

dariush_ab
20-04-2014, 19:27
یک خبر فوق العاده !!!!!!!!!!
اگر دروغ نباشد به زودی Windows 8 را می توانید روی A10 بریزید!
جالبتر اینکه سرعت ویندوز دو برابر لینوکس است!

jangaljangal
20-04-2014, 21:33
ببخشید کسی میدونه چطوری میشه از توی محیط اندروید به پایه ها دسترسی داشت؟؟ اصلاً امکان داره. میخوام اگه بشه یه app بسازم که بشه باش راحت پایه ها را کنترل کرد.

ببخشید شما بر چه اساسی این تغییر رو انجام میدید؟
البته این منفی ها قبلش به صورت 0xffffff هستند ولی مثل اینکه وقتی داخل nand بار گذاری میشوند منفی میشوند. اما نمی دونم چرا؟

ولا من این را از تو فروم خود کوبی این را پیدا کردم و اساس خاصی هم نداره.

با تشکر

dariush_ab
20-04-2014, 22:12
ببخشید کسی میدونه چطوری میشه از توی محیط اندروید به پایه ها دسترسی داشت؟؟ اصلاً امکان داره. میخوام اگه بشه یه app بسازم که بشه باش راحت پایه ها را کنترل کرد.

بله امکانش هست.برای چی امکانش نباشه؟!
اینجا توضیحش هست.شما خودتون هم می توانید با اکلیپس طراحی کنید.
tutorials:common:gpio_on_android [Cubieboard Docs] (You can see links before reply)
موفق باشید.

jangaljangal
22-04-2014, 18:34
سلام
توی adb اندروید dmesg زدم دیدم پیغام آخرش نوشته:

_max: 79<200
<5>[ 69.175669] CPU1: shutdown
<6>[ 69.175687] [hotplug]: cpu(0) try to kill cpu(1)
<6>[ 69.176693] [hotplug]: cpu1 is killed!

آیا این به دلیل اینه که چون کاری انجام نمیداده برای صرفه جویی cpu1 را خاموش کرده یا دلیل دیگه داره؟
دو تا sun7i-ir.ko گیر اورده بودم میخواستم امتحان کنم ولی هیچ کدوم کنترل های من را نمیشناختن :(
_

jangaljangal
28-04-2014, 17:05
سلام

من قبلا از این صفحه CUBIUNTU A20 (You can see links before reply)
cubiuntu 0.777 را نصب کردم. قبلا با شبکه یک راست وصل مودم میکردم و با vnc و آدرس 192.168.1.155 راحت وصل میشد.
اما الان با شبکه به خود کامپیوتر وصل کردم و دیگه وصل نمیشه. شبکه کامپیوتر درست ایپی نمیده.و آیپی دستی هم نشد.

آیا باید به جای کابل مستقیم از کابل کراس استفاده کرد؟؟؟

ممنون

mahdichi
28-04-2014, 19:00
سلام

من قبلا از این صفحه CUBIUNTU A20 (You can see links before reply)
cubiuntu 0.777 را نصب کردم. قبلا با شبکه یک راست وصل مودم میکردم و با vnc و آدرس 192.168.1.155 راحت وصل میشد.
اما الان با شبکه به خود کامپیوتر وصل کردم و دیگه وصل نمیشه. شبکه کامپیوتر درست ایپی نمیده.و آیپی دستی هم نشد.

آیا باید به جای کابل مستقیم از کابل کراس استفاده کرد؟؟؟

ممنون

با سلام

اگر برد را مستقیم به کامپیوترتون وصل می کنید حتما باید ip را به صورت دستی تنظیم کنید به طوری که ip هر دو سیستم در یک رنج باشند.
برای اتصال مستقیم حتما باید از کابل کراس استفاده کنید. (با این حال بعضی از کارت های شبکه به صورت خودکار پایه های rx و tx را تنظیم می کنند.)
اگر چراغ های پورت اترنت روشن بشه یعنی ارتباطتون درسته.

rabadi8019
30-04-2014, 23:43
سلام
من بالاخره ایمیج ابونتو رو نصب کردم(در واقع ایمیجم رو عوض کردم!با اجازه آقای عباسی نژاد)
حالا اومدم با استفاده از ویرایش فایل اسکریپت، خروجی vga رو فعال کنم.فایل sunxi-tools-master رو کپی کردم اما وقتی خواستم برم توی پوشه(اون دستور اول ویکی رو زدم) پیغام خطا داد که <bash: cd/.................../no such directeroy..;
الان مشکل کجاست؟؟؟

dariush_ab
01-05-2014, 13:32
سلام.شما اول برید به محل پوشه ای که فایل فشرده اونجاست.سپس ترمینال را باز کرده و یک cd تایپ کنید.بعد اسم پوشه رو با موس بکشید داخل ترمینال - محل پوشه جلوی cd میاد.در نهایت enter رو بزنید به محل پوشه دلخواه خواهید رفت.

rabadi8019
03-05-2014, 14:23
خب من ایمیج رو روی نند ریختم. این فایل script.bin رو از کجا بیارم؟

mahdichi
04-05-2014, 00:50
خب من ایمیج رو روی نند ریختم. این فایل script.bin رو از کجا بیارم؟

با سلام.
این فایل را به همراه فایل کرنل می تونید در پارتیشن nanda پیدا کنید.

mahdichi
04-05-2014, 18:49
آموزش جدید از مجموعه آموزشی

آموزش شماره 30: راه اندازی تاچ اسکرین در کوبین (You can see links before reply)

بزودی منتظر آموزشهای QT باشید

sarab1
04-05-2014, 23:27
مهندسان عزیز من اول فایل sys config رو ویراش میکنم و ایمیج اندروید رو کامپایل میکنم و در نهایت روی سیستم میریزم
من در تنظیمات fex اندروید برای A20 برای LCD 50 Pin - innolux هر کاری میکنم خروجی ندارم !!!!! البته فقط آرم اندروید موقع بوت سیستم نمایش داده میشه و دیگه میره به کما D!
حدود بیشتر از 10 بار تنظیمات رو عوض کردم وتست کردم اما نتیجه ای نداشت! نمیدونم انگاری یه چیزی تو این ال سی دی های 50 پین با 40 پین ها فرق میکنه!!!
اونی که آقای چنگانی راه اندازی کردن توی فیلم آموزشی استاندارد 40 پین هستش! بنابراین من حتی تنظیماتی که آقای فتاحی اشاره کرده بودند رو هم ....
آخرین بار اینها رو زدم اما بی نتیجه::(

[disp_init]
disp_init_enable = 1
disp_mode = 0

screen0_output_type = 1
screen0_output_mode = 5

screen1_output_type = 1
screen1_output_mode = 5

fb0_framebuffer_num = 2
fb0_format = 10
fb0_pixel_sequence = 0
fb0_scaler_mode_enable = 0

fb1_framebuffer_num = 2
fb1_format = 10
fb1_pixel_sequence = 0
fb1_scaler_mode_enable = 0

lcd0_backlight = 197
lcd1_backlight = 197

lcd0_bright = 50
lcd0_contrast = 50
lcd0_saturation = 57
lcd0_hue = 50

lcd1_bright = 50
lcd1_contrast = 50
lcd1_saturation = 57
lcd1_hue = 50

[lcd0_para]
lcd_used = 1

lcd_x = 800
lcd_y = 480
lcd_dclk_freq = 33
lcd_pwm_not_used = 0
lcd_pwm_ch = 0
lcd_pwm_freq = 10000
lcd_pwm_pol = 0
lcd_if = 0
lcd_hbp = 46
lcd_ht = 1056
lcd_vbp = 23
lcd_vt = 1050
lcd_vspw = 1
lcd_hspw = 30
lcd_hv_if = 0
lcd_hv_smode = 0
lcd_hv_s888_if = 0
lcd_hv_syuv_if = 0
lcd_lvds_ch = 0
lcd_lvds_mode = 0
lcd_lvds_bitwidth = 0
lcd_lvds_io_cross = 0
lcd_cpu_if = 0
lcd_frm = 1
lcd_io_cfg0 = 0x10000000
lcd_gamma_tbl_0 = 0x00000000
lcd_gamma_tbl_1 = 0x00010101
lcd_gamma_tbl_255 = 0x00ffffff

shahin
05-05-2014, 09:29
مهندسان عزیز من اول فایل sys config رو ویراش میکنم و ایمیج اندروید رو کامپایل میکنم و در نهایت روی سیستم میریزم
من در تنظیمات fex اندروید برای a20 برای lcd 50 pin - innolux هر کاری میکنم خروجی ندارم !!!!! البته فقط آرم اندروید موقع بوت سیستم نمایش داده میشه و دیگه میره به کما d!
حدود بیشتر از 10 بار تنظیمات رو عوض کردم وتست کردم اما نتیجه ای نداشت! نمیدونم انگاری یه چیزی تو این ال سی دی های 50 پین با 40 پین ها فرق میکنه!!!
اونی که آقای چنگانی راه اندازی کردن توی فیلم آموزشی استاندارد 40 پین هستش! بنابراین من حتی تنظیماتی که آقای فتاحی اشاره کرده بودند رو هم ....
آخرین بار اینها رو زدم اما بی نتیجه::(

وقتی لوگو اندروید رو نشون میده یعنی lcd بدبخت داره کار میکنه دیگه ! مشکل از ایمیج اندروید هست که نمیتونه بوت بشه! از یه ایمیج دیگه استفاده کنید ایشالا حل میشه.

sarab1
05-05-2014, 10:36
وقتی لوگو اندروید رو نشون میده یعنی lcd بدبخت داره کار میکنه دیگه ! مشکل از ایمیج اندروید هست که نمیتونه بوت بشه! از یه ایمیج دیگه استفاده کنید ایشالا حل میشه.

مهندس خیلی ممنون ولی همونطور که قبلا اشاره کردم ایمیج رو خوردم میسازم (کامپایل میکنم) در حالت پیش فرض که خروجی HDMI فعال است و من مشکلی ندارم مشکل از اونجایی شروع میشه که من تنظیمات فایل sys config رو که قیل کامپایل عوض میکنم و ایمیج رو میسازم به این حالت میفته!!!

rabadi8019
05-05-2014, 11:32
با سلام.
این فایل را به همراه فایل کرنل می تونید در پارتیشن nanda پیدا کنید.

خب من فایلو پیدا کردم و توی پوشه sunxi کپی کردم اما بعد از اینکه تغییراتی دادم و خواستم دوباره script.bin رو برگردونم توی nanda بریزم.قفل شده بود و اجازه کپی کردن داخل پارتیشن رو نمیداد.من باید چیکار کنم؟

sarab1
05-05-2014, 11:57
خب من فایلو پیدا کردم و توی پوشه sunxi کپی کردم اما بعد از اینکه تغییراتی دادم و خواستم دوباره script.bin رو برگردونم توی nanda بریزم.قفل شده بود و اجازه کپی کردن داخل پارتیشن رو نمیداد.من باید چیکار کنم؟

این به این دلیل هستش که شما فایل رو از ناند بیرون کشیدید و برد تون حتما یه بار خاموش رو شن شده ! و حالا میخواهید فایل رو برگردونید! شما مراحل رو به نظرم باید به طور پیوسته انجام دهید:wink:

electera
05-05-2014, 12:27

تو اندروید فایلهای سیستمی رو بدون تغییر پریمیشن نمیتونید بریزید. و مقدار پریمیشن قبل از پاک کردن حتماً یادداشت کنید که بعداً خواستید فایلی شبیه اونو بریزید مقدارها یکی باشه.

rabadi8019
06-05-2014, 22:39
سلام
دوستان ببخشید برای اینکه شبکه کنیم این کوبی رو.میشه با سیستم های ویندوز اینکارو کرد؟و چه ملزوماتی نیاز داره؟اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید
با سپاس

rabadi8019
20-05-2014, 08:50
سلام
من یه سوال داشتم... الان ابونتو روی نند کوبی تراک من نصب هست...هارد هم دارمآیا میتونم یه سیستم عامل اندروید هم در کنار ابونتو داشته باشم؟چطوری؟میشه توضیح بدید؟

titery
20-05-2014, 16:41
سلام
من یه سوال داشتم... الان ابونتو روی نند کوبی تراک من نصب هست...هارد هم دارمآیا میتونم یه سیستم عامل اندروید هم در کنار ابونتو داشته باشم؟چطوری؟میشه توضیح بدید؟

سلام شما ابونتو رو روی sdcard بریز و اندروید هم در نند،حالا اگه مموری داخل نباشه اندروید میاد بالا اگه باشه اوبنتو لود میشه
(در باره هارد اطلاعاتی ندارم)

arash.abdi
23-05-2014, 00:02
سلام
آقا من تازه بورد رو تهیه کردم
رو سیستمم linux رو نصب کردم رو vmware 10 بعد از نصب خواستم drag کنم ولی نمیشه 14.04 desktop هم ورژنشه به نظر شما مشکل چیه؟
بعد من نتونستم linaro رو برای download پیدا کنم پیدا کردم از سایت هایی ولی اونی که باید باشه نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر کسی که تجربه این قضیه رو داره لطفا راهنمایی کنین؟ممنون

mahdichi
23-05-2014, 00:47
سلام
آقا من تازه بورد رو تهیه کردم
رو سیستمم linux رو نصب کردم رو vmware 10 بعد از نصب خواستم drag کنم ولی نمیشه 14.04 desktop هم ورژنشه به نظر شما مشکل چیه؟
بعد من نتونستم linaro رو برای download پیدا کنم پیدا کردم از سایت هایی ولی اونی که باید باشه نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر کسی که تجربه این قضیه رو داره لطفا راهنمایی کنین؟ممنون

سلام
برای فعال شدن درگ داخل vmware باید vmware tools نصب باشه.
برای اینکه اتوماتیک نصب بشه، وقتی می خواهید اوبونتو را نصب کنید از easy install استفاده کنید.

برای ایمیج هم از کوبین (You can see links before reply)استفاده کنید.

rabadi8019
23-05-2014, 10:58
سلام
من این ایمیج اندروید رو نصب کردم روی نند کوبی تراک
sun7i_android_sugar-cubietruck_1080p.img.tar.gz - Google Drive (You can see links before reply)
میخوام خروجی vga اش رو فعال کنم. یه فایل sys_config بود که گفتید ویرایش کنم. اما من نمیدونم از کجا باید بیارمش.میشه کسی بهم توضیح بده؟
ممننون

mahdichi
23-05-2014, 12:49
سلام
من این ایمیج اندروید رو نصب کردم روی نند کوبی تراک
sun7i_android_sugar-cubietruck_1080p.img.tar.gz - google drive (You can see links before reply)
میخوام خروجی vga اش رو فعال کنم. یه فایل sys_config بود که گفتید ویرایش کنم. اما من نمیدونم از کجا باید بیارمش.میشه کسی بهم توضیح بده؟
ممننون

با سلام

ساده ترین راه این هست که برد را به نمایشگر با hdmi وصل کرده و خروجی آن را روی vga تغییر بدید.
از این به بعد خروجی پیشفرض عوض خواهد شد.

arash.abdi
23-05-2014, 15:47
سلام
من linux رو که نصب کردم ولی install tools کار نمی کنه !!!!!
نه usb ,sd,hard ext رو نمی شناسه واقعا گیر کردم؟؟؟؟؟؟
و اون سایت کوبی که معرفی کردین tool chain ,u-boot,kernel ,cubiean 2 رو دانلود کردم ولی نمی دونم باید چی کارشون کنم ؟؟؟؟؟
ممنکه خواهش کنم اگه pdf ای هست در اختیارم قرار بدین واقعا گیر کردم :(

dariush_ab
23-05-2014, 19:54
سلام
من linux رو که نصب کردم ولی install tools کار نمی کنه !!!!!
نه usb ,sd,hard ext رو نمی شناسه واقعا گیر کردم؟؟؟؟؟؟
و اون سایت کوبی که معرفی کردین tool chain ,u-boot,kernel ,cubiean 2 رو دانلود کردم ولی نمی دونم باید چی کارشون کنم ؟؟؟؟؟
ممنکه خواهش کنم اگه pdf ای هست در اختیارم قرار بدین واقعا گیر کردم

سلام مهندس.
ببخشید میشه کمی بیشتر توضیح بدید می خواهید چه کار کنید؟
منطورتون از لینوکس ubuntu برای کامپیوترتون هستش؟ سعی کنید از ubuntu 12.04 استفاده کنید نه ورژنهای بالاتر.
موفق باشید.

rabadi8019
23-05-2014, 22:32
- - - Updated - - -

با سلام

ساده ترین راه این هست که برد را به نمایشگر با hdmi وصل کرده و خروجی آن را روی vga تغییر بدید.
از این به بعد خروجی پیشفرض عوض خواهد شد.

ممنونم
ولی خب من همین تغییر خروجی رو از کجا انجام بدم؟یعنی داخل سیستم عامل اندروید گزینه ای با این عنوان هست؟

dariush_ab
23-05-2014, 22:55
ممنونم
ولی خب من همین تغییر خروجی رو از کجا انجام بدم؟یعنی داخل سیستم عامل اندروید گزینه ای با این عنوان هست؟

بله داخل Settings نگاه کنید پیداش می کنید.
بعد از اینکه تنظیم رو روی vga بردید از اون به بعد vga باقی خواهد ماند.

ya_montazar
24-05-2014, 00:47
دوستان و اساتید محترم سلام عرض میکنم
بنده تا حالا اصلا arm کار نکردم. تنها تجربه من در fpgaهست. از اونجایی که در خانواده های جدید fpgaها هسته arm cortex A9 به صورت سخت افزاری گنجونده شده. لازم دیدم در این مورد هم مهارت کسب کنم. برای شروع به نظرم کار با این بردها باید خوب باشه. نظر اساتید چیه؟ با توجه به عدم تجربه بنده در آرم میتونم خوب راه بیفتم با self study ؟ البته با avr آشنایی دارم و کار کردم.

roohlla
24-05-2014, 04:12
کوبی برد 8 هم اومد !!!!

cubieboard.org/2014/05/04/cubietech-will-promote-a80-high-performance-mini-pc/

آقای زارعی در مورد این برد برنامه ای دارند ؟

dariush_ab
24-05-2014, 09:47
دوستان و اساتید محترم سلام عرض میکنم
بنده تا حالا اصلا arm کار نکردم. تنها تجربه من در fpgaهست. از اونجایی که در خانواده های جدید fpgaها هسته arm cortex A9 به صورت سخت افزاری گنجونده شده. لازم دیدم در این مورد هم مهارت کسب کنم. برای شروع به نظرم کار با این بردها باید خوب باشه. نظر اساتید چیه؟ با توجه به عدم تجربه بنده در آرم میتونم خوب راه بیفتم با self study ؟ البته با avr آشنایی دارم و کار کردم.

سلام.
برای یادگیری و کار با این بردها شما زیاد درگیر خود آرم نمیشوید و این یکی از اهداف این برد ها و سیستم عامل هستش.
شما باید یاد بگیرید چگونه با لینوکس یا اندروید کار کنید و بعد هم یک زبان برنامه نویسی مثل جاوا یا پایتان یا سی یا .....
شما اگر علاقه داشته باشید مشکلی در یادگیری نخواهید داشت و از طرفی هم آموزشها - مثل آموزش آقای چنگانی - و کتابهای خوبی برای این بردها وجود دارد.
موفق باشید.

rabadi8019
24-05-2014, 10:38
سلام
من اگه بخوام لینوکس هم روی بردم بریزم. میتونم از هارد استفاده کنم؟یعنی روی هارد بریزم؟
این نسخه اندروید که دقیقا تبلت یا گوشی هست... ترمینال نداره بخوایم توش تغییرات بدیم؟

dariush_ab
24-05-2014, 11:07
سلام
من اگه بخوام لینوکس هم روی بردم بریزم. میتونم از هارد استفاده کنم؟یعنی روی هارد بریزم؟
این نسخه اندروید که دقیقا تبلت یا گوشی هست... ترمینال نداره بخوایم توش تغییرات بدیم؟

سلام.
شما فقط می توانید rootfs را روی هارد داشته باشید ولی کل لینوکس روی هارد باشد فکر نکنم بشود.
چرا همه اندرویدها ترمینال دارند.شما در ترمینال اندروید تبلت یا گوشی چه تغییری مگر میخواهید ایجاد کنید؟

arash.abdi
25-05-2014, 19:07
سلام
من فیلم آموزش linux آقای چنگانی رو تهیه کردم و ایشون با ورژن 13.04 دسکتاپ کار کردن و توسیعه کردن ما با ورژن های روز کار کنیم و ایشون با کوبی 1 کار کردن
و من طبق توسیعه آقای زارعی کوبی 2 رو تهیه کردم حالا مشکل اینه که آقای چنگانی ساتی رو معرفی کردن که toolchain,u-boot,kernel,ubuntu desktop در اون برای دانلود بود و یک video که چندین بار دانلود کردم
ولی error میده.
من چطوری باید این موارد بالا رو به linux ,اضافه کنم؟
ممنون

- - - Updated - - -

سلام
من فیلم آموزش linux آقای چنگانی رو تهیه کردم و ایشون با ورژن 13.04 دسکتاپ کار کردن و توسیعه کردن ما با ورژن های روز کار کنیم و ایشون با کوبی 1 کار کردن
و من طبق توسیعه آقای زارعی کوبی 2 رو تهیه کردم حالا مشکل اینه که آقای چنگانی ساتی رو معرفی کردن که toolchain,u-boot,kernel,ubuntu desktop در اون برای دانلود بود و یک video که چندین بار دانلود کردم
ولی error میده.
ممنون

dariush_ab
25-05-2014, 23:19
سلام
ولی error میده.

سلام.
معمولا برای موارد مرتبط با embedded linux از ubuntu 12.04 استفاده میشود.
برای ایمیج اگر قصد یادگیری دارید و میخواهید خودتون بسازید می تونید مواردی که میخواهید سرچ کنید و تو سایتهای دیگه پیدا کنید. اگر موردی هم در نهایت پیدا نشد بگید تا اگر داشتم براتون آپلود کنم.
اگر هم ایمیج آماده کارتون رو راه میندازه کمی صبر کنید تا cubik آماده بشود.
موفق باشید.

arash.abdi
26-05-2014, 14:10
سلام
linaro13.7.203 برای کوبی 2 هم قابل استفاده است؟ اگه نیست جایگزینش چیه و از کجا باید دانلود کنم؟
ممنون

dariush_ab
26-05-2014, 15:24
سلام
linaro13.7.203 برای کوبی 2 هم قابل استفاده است؟ اگه نیست جایگزینش چیه و از کجا باید دانلود کنم؟
ممنون

سلام.
اگر منظورتون ایمیجهای داخل سایت لینارو هستش خیر.
برای ایمیجهای آماده برای کابی 2 به لینک زیر مراجعه کنید.
Index of /software/a20-cubieboard (You can see links before reply)

arash.abdi
29-05-2014, 22:09
سلام
فونیکس رو نصب کردم و درایورش درست نصب نمی شه منظورم اینه که فرایند نصب به طور کامل طی میشه حتی نصب درایورش ولی وقتی کوبی رو با نگه داشتن otg به برد وصل می کنم نمی شناستش به نظرتون باید چه کار کنم؟
چندین بار نصبش کردم مشکل حل نشد؟؟؟؟؟؟
ممنون از راهنماییتون

tofan8
03-06-2014, 15:10
درود دوستان ،
بنده lcd 4.3 رو راه اندازی کردک ولی نور پس زمینه اش در ابتدای بوت شدن کم میشه چطوری میشه افزایش داد ؟

arash.abdi
04-06-2014, 23:01
سلام
اولین img واسه کوبی 2 چی توصیه می کنین که بتونه تمام کارای فیلم آموزشی لینوکس رو پوشش بده؟ ممنونم از راهنماییتون

arash.abdi
04-06-2014, 23:19
با سلامی مجدد
من cb_a20_ubn_12.04_x-v1.03-hdmi ورژن رو دانلود کردم و نصبش هم با موفقیت انجام شد
حالا می خوام با usb to serial با برد ارتباط برقرار کنم
منبع تغذیه همون آداپتوره ps2 باشه ؟
ویا برد رو به برد توسعه نصب کنم و فقط یک تغذیه به برد توسعه بدم یا هر دو؟

dariush_ab
05-06-2014, 10:16
با سلامی مجدد
من cb_a20_ubn_12.04_x-v1.03-hdmi ورژن رو دانلود کردم و نصبش هم با موفقیت انجام شد
حالا می خوام با usb to serial با برد ارتباط برقرار کنم
منبع تغذیه همون آداپتوره ps2 باشه ؟
ویا برد رو به برد توسعه نصب کنم و فقط یک تغذیه به برد توسعه بدم یا هر دو؟

سلام.
usb to serial رو برای دیباگ میخواین یا ارتباط سریال معمولی؟
برای تغذیه برد یک تغذیه باید به برد توسعه بدید و یک تغذیه به کابی برد - تغذیه کابی برد رو هم میتونید از usb روی برد توسعه بگیرید.( یعنی یک تغذیه به برد توسعه کافیست)

• USB POWER : تامین تغذیه برد CUBIEBOARD خروجی آن 5ولت می باشد
موارد لینک زیر رو حتما کامل و دقیق مطالعه کنید :

VGA,AV,Serial port,LVDS,TFT 4.3,5.0,7.0, Cp touch,Camera,... (You can see links before reply)

tofan8
05-06-2014, 12:01
درود دوستان ،
بنده lcd 4.3 رو راه اندازی کردک ولی نور پس زمینه اش در ابتدای بوت شدن کم میشه چطوری میشه افزایش داد ؟

لطفا یکی کمک کنه .. :o

arash.abdi
11-06-2014, 15:13
سلام
خوشبختانه تونستم رو نند توسط livesuit ایمج cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram480رو نصب کنم حالا می خوام رو sd سیستم عامل linux رو آپ کنم ولی هیچ linaro یی مناسب پیدا نکردم
و من از جایی که بهم معرفی شد که تمام ایمج های A02 بود رو دیدم و خواستم دانلود کنم که متاسفانه فایل هاش damage بودن
لطفا لینکی برای linaro یی مناسب کوبی 2 معرفی کنین برای دانلود که ایمج cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram480 اون رو ساپورت کنه ممنون

mahdichi
12-06-2014, 15:47
سلام
خوشبختانه تونستم رو نند توسط livesuit ایمج cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram480رو نصب کنم حالا می خوام رو sd سیستم عامل linux رو آپ کنم ولی هیچ linaro یی مناسب پیدا نکردم
و من از جایی که بهم معرفی شد که تمام ایمج های A02 بود رو دیدم و خواستم دانلود کنم که متاسفانه فایل هاش damage بودن
لطفا لینکی برای linaro یی مناسب کوبی 2 معرفی کنین برای دانلود که ایمج cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram480 اون رو ساپورت کنه ممنون

با سلام

پیشنهاد می کنم از ایمیج کوبیک (You can see links before reply) که روی سایت قرار گرفته استفاده کنید.

arash.abdi
29-06-2014, 16:11
سلام
طاعات و عبادات همه دوستان قبول باشه
آقای چنگانی عزیز من می خوام ssh رو راه اندازی کنم ولی کوبی رو که طبق سناریو توی فیلم متصل می کنم و ifconfig می گیرم اصلا متصل نمیشه و حتی ping هم گرفتم به نظرتون مشکل کجاست؟
و آیا این کوبی پایدار هست؟منظورم کانکت شدنشه و ممکنه قطی داشته باشه در حین کار چه با سیم و بی سیم؟
ممنونم

mahdichi
29-06-2014, 23:50
سلام
طاعات و عبادات همه دوستان قبول باشه
آقای چنگانی عزیز من می خوام ssh رو راه اندازی کنم ولی کوبی رو که طبق سناریو توی فیلم متصل می کنم و ifconfig می گیرم اصلا متصل نمیشه و حتی ping هم گرفتم به نظرتون مشکل کجاست؟
و آیا این کوبی پایدار هست؟منظورم کانکت شدنشه و ممکنه قطی داشته باشه در حین کار چه با سیم و بی سیم؟
ممنونم

سلام
از نظر پایداری مطمئن باشید که کوبی هیچ مشکلی نداره.
درباره نوع ارتباطتون توضیح بدید که به صورت بی سیم هست یا با سیم؟
اگر با سیم هست به مودم متصل شده اید یا مستقیما به کامپیوتر؟
از تنظیمات فایل interface مطمئن هستید؟

arash.abdi
03-07-2014, 15:48
سلام
مشکل برطرف شد.
ممنون

arash.abdi
13-07-2014, 23:50
سلام
خسته نباشید و طاعاتتون قبول باشه
تو راه اندازی wifi به مشکل برخوردم طبق فیلم پیش می رم ولی کد psk رو به من نمیده
با نادید گرفتن این قضیه پیش میرم ولی به صورت wifi به شبکه متصل نمی شم به نظرتون مشکل از چیه؟
ممنون

basamraz
20-07-2014, 11:41
سلام
دوستان .من میخوام با استفاده از کوبی برد ۲ یک وب سرور راهاندازی کنم که وقتی ip کوبی رو با هر سیستمی میزنم پنل وبی که طراحی کردم بیاد بالا. تا اینجارو مشکلی ندارم . ولی میخوام وقتی رو اون پنل یه کلیدی رو که طراحی شده فشار میدم رو یکی از پایه هام یه اطلاعاتی رو بفرسسته مثلا بگه 0 شه یا ۱ شه. پنل رو با html می نویسم. این کار شدنیه ؟
با تشکر

newman
28-07-2014, 21:35
سلام امکان داره footprintt کوبی برد برای من اینجا قرار بدید ؟

m-soori
20-08-2014, 00:10
سلام
من وقتی دارم از سریال های روی برد استفاده می کنم.
تادستور cat /dev/ttyS5 را می زنم کوبی برد هنگ می کند
آیا کسی تا خالا این مشکل را داشته است ؟؟؟؟؟؟

dariush_ab
07-09-2014, 22:33
جدول مقایسه حافظه ها :

بی مخ!
10-09-2014, 22:05
سلام
دوستان .من میخوام با استفاده از کوبی برد ۲ یک وب سرور راهاندازی کنم که وقتی ip کوبی رو با هر سیستمی میزنم پنل وبی که طراحی کردم بیاد بالا. تا اینجارو مشکلی ندارم . ولی میخوام وقتی رو اون پنل یه کلیدی رو که طراحی شده فشار میدم رو یکی از پایه هام یه اطلاعاتی رو بفرسسته مثلا بگه 0 شه یا ۱ شه. پنل رو با html می نویسم. این کار شدنیه ؟
با تشکر
بنده اینکارو با php میخواستم بکنم یک سال پیش و به نتیجه ای نرسیدم بطور مستقیم.
برنامه ارتباط با سخت افزارمو با یه زبون دیگه نوشتمو اصطلاحا guiام رو با php.
البته اینم باز مشکلات خودش رو داره ولی کار راه اندازه

aminta
17-10-2014, 19:52
سلام
چنتا سوال داشتم ممنون میشم دوستان جواب بدن
:cry:
اول از همه من تازه کوبی2 خریدم و میخوام فعلن با اندرویدش کار کنم که ...
1.من چند وقت پیش یک برد توسعه و السیدی سفارش دادم تا بتونم تصویر رو روی مانیتور هم داشته باشم
ولی اول از همه به خاطر وجود usb برد توسعه که برای تغذیه کوبی هست خود کوبی خوب جا نمیره پایه هاش تو میره ولی نصفه
واقعا تعجب کردم خودمم که یعنی قبلا تست نشده یا من دارم اشتباه میزنم
بعد رفتم تو سایت فروشگاه دیدم نه درست زدم!!!!!!!!!!!!!!ii998)
بعد من با tv که hdmi داش رفتم تو setting اندروید خروجی را گذاشتم رو vga اومدم بردو گذاشتم رو برد توسعه و وصل مانیتور کردم
به برد توسعه هم 5 ولت دادم آخه تو شماتیکش نوشته بود قسمت vga پنج ولت!! هر چند مطمعن نیسم
چیزی رو صفحه نشون نداد یعنی اصلا چراغ standby مانیتور سبز نشد!
:(:(
2. در مورد السیدی من 4.3 خریدم بعد تو دیتا شیت نوشته بک لایت 16 ولت!!!!
یک جا خوندم نوشته بود ولتاژ ورودی مستقیم به بک لایت وصله
بعد من نمیدونم اول یک منبع 16 ولت از کجا بیارم!!!!
دوم گیر آوردم این 16 ولت به بقیه آسیب نمیزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :baad:

دوستان شرمنده پر حرفی کردم ولی خواهشا هر نظری کمکی بر میاد دریغ نکنین cry::cry::
ممنون

dariush_ab
17-10-2014, 22:59
سلام
چنتا سوال داشتم ممنون میشم دوستان جواب بدن
:cry:

اول از همه من تازه کوبی2 خریدم و میخوام فعلن با اندرویدش کار کنم که ...
1.من چند وقت پیش یک برد توسعه و السیدی سفارش دادم تا بتونم تصویر رو روی مانیتور هم داشته باشم
ولی اول از همه به خاطر وجود usb برد توسعه که برای تغذیه کوبی هست خود کوبی خوب جا نمیره پایه هاش تو میره ولی نصفه
واقعا تعجب کردم خودمم که یعنی قبلا تست نشده یا من دارم اشتباه میزنم
بعد رفتم تو سایت فروشگاه دیدم نه درست زدم!!!!!!!!!!!!!!
ii998)

بعد من با tv که hdmi داش رفتم تو setting اندروید خروجی را گذاشتم رو vga اومدم بردو گذاشتم رو برد توسعه و وصل مانیتور کردم
به برد توسعه هم 5 ولت دادم آخه تو شماتیکش نوشته بود قسمت vga پنج ولت!! هر چند مطمعن نیسم
چیزی رو صفحه نشون نداد یعنی اصلا چراغ standby مانیتور سبز نشد!
:(:(

2. در مورد السیدی من 4.3 خریدم بعد تو دیتا شیت نوشته بک لایت 16 ولت!!!!
یک جا خوندم نوشته بود ولتاژ ورودی مستقیم به بک لایت وصله
بعد من نمیدونم اول یک منبع 16 ولت از کجا بیارم!!!!
دوم گیر آوردم این 16 ولت به بقیه آسیب نمیزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:baad:

دوستان شرمنده پر حرفی کردم ولی خواهشا هر نظری کمکی بر میاد دریغ نکنین
cry::cry::

ممنون

سلام.
برد توسعه نباید مشکلی داشته باشه به عکس توجه کنید.
به جزییات ولتاژ ها کار نگیرید.
برای السیدی high voltage روی برد هستش کافیست السیدی رو درست وصل کنید.
اگر در زمان روشن بودن برد برد توسعه رو دستکاری نکنید مشکل پیش نمیاد.
در ضمن اگر نسبت به اتصال یو اس بی به برد خیلی حساس هستید یک ورق عایق بین دو برد می تونید بذارید.
موفق باشید.

edisonkocholoo
18-10-2014, 18:32
با سلام به همه دوستان عزیز
دوربین کوچکی در فروشگاه برای کوبی برد ارائه شده را من خریداری کردم. همچنین بردتوسعه راهم گرفتم ام ولی وقتی دوریین را به بردتوسعه متصل میکنم توسط هیچ کدام از ایمیج هایی که در سایت کوبی برد هست نتونستم تصویر دوریین را روی تلویزیون بیارم. ایراد کار من از کجاست؟ میشه یک نفر راهنمایی کنه

باتشک از دوستان عزیز

dariush_ab
19-10-2014, 18:08
با سلام به همه دوستان عزیز
دوربین کوچکی در فروشگاه برای کوبی برد ارائه شده را من خریداری کردم. همچنین بردتوسعه راهم گرفتم ام ولی وقتی دوریین را به بردتوسعه متصل میکنم توسط هیچ کدام از ایمیج هایی که در سایت کوبی برد هست نتونستم تصویر دوریین را روی تلویزیون بیارم. ایراد کار من از کجاست؟ میشه یک نفر راهنمایی کنه

باتشک از دوستان عزیز

سلام.
همین که یک سخت افزار به برد وصل بشه کفایت نمیکنه بایستی درایور اون در کرنل بوده و لود شده باشه و یک موارد دیگه.
برای دوربین ov7670 هم لازمه که یک سری درایور راه اندازی شود که خوب کار مشکلی هم هست.
موفق باشید.

edisonkocholoo
20-10-2014, 07:26
با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز
میشه لطفا یک سایت یا منبعی به من معرفی کنید که من بتونم کرنل را بری این هدف edit کنم. اگر هم خودتون ایمیجی دارین که کرنل را ادیت کردین ممنون میشم به منم بدین.
با سپاس فراوان

dariush_ab
20-10-2014, 15:32
میشه لطفا یک سایت یا منبعی به من معرفی کنید که من بتونم کرنل را بری این هدف edit کنم. اگر هم خودتون ایمیجی دارین که کرنل را ادیت کردین ممنون میشم به منم بدین.
با سپاس فراوان

خواهش میکنم.
نه متاسفانه فقط فکر میکنم روی برد توسعه خود سایت کیوبی ov7670 مثال باشه البته زیاد مطمئن نیستم.
در کل هنوز جایی ندیدم کسی راه انداخته باشه.
اینجا هم دوستان تلاش کردن ولی حداقل من ندیدم کسی جواب بگیره.
تو سایت docs.cubieboard.org یک سری موارد نوشته میتونید پیگیری کنید.من که متا سفانه وقت ندارم.
موفق باشید.

Veria
22-10-2014, 23:17
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
مشکل با lvds و مانیتور 7 اینچ (You can see links before reply)

aminta
24-10-2014, 10:39
سلام
چنتا سوال داشم
من طبق فیلم کوبیک که تو سایت بود عمل کردم وایمیج روی مموری 8 گیگ ریختم
همچیزم درسته :o
خیلی ممنون خدا خیرت بده کار ما رو راحت کردی :0013:
تصویرم راحت انداختم رو السیدی 4.3 تاچش هم کار میده
فقط 2 تا چیز
1.تو فایل منیجر که میرم نوشته فری اسپیس 65 مگ دقیقا همون موقع که داشتم ایمیجو رایت میکرد تموم که شد مموری رو به عنوان یک حافظه 65 مگی میشناخت کامپیوتر!
حالا میخوام ببینم بقیه حافظه برای سیستم عامل رفته یا نه؟
4 تا پکیج نصب کردم پر شد
باید از مموری 16 استفاده کنم؟
2.من یک وب کم دارم uvc تو اوبونتو تست کردم حالا تو کوبیک چطور میتونم بهش دسترسی داشته باشم
با برنامه cheese میشه دیدش؟
برای پردازش تصویر نیاز دارم

ممنون میشم راهنماییم کنین :018:

dariush_ab
24-10-2014, 20:06
1.تو فایل منیجر که میرم نوشته فری اسپیس 65 مگ دقیقا همون موقع که داشتم ایمیجو رایت میکرد تموم که شد مموری رو به عنوان یک حافظه 65 مگی میشناخت کامپیوتر!
حالا میخوام ببینم بقیه حافظه برای سیستم عامل رفته یا نه؟

سلام.
این مورد بارها گفته شده و تو آموزشها هم مهندس چنگانی اشاره کردن.
در هنگام رایت ایمج 2 پارتیشن ایجاد میشود که پارتیشن بزرگتر در ویندوز قابل رویت نیست.برای دیدن مموری رو به سیستم ابونتو وصل کنید.
موفق باشید.

aminta
24-10-2014, 21:13
ممنون از اینکه وقت گذاشتین
شرمنده این قدر سوال میکنم :(
اول من توی خود کوبیک دیدم 65 مگ بیشتر جا ندارم
بعد رفتم وتوی اوبونتو هم دیدم دوتا پارتیشن شده یکی 1.5 گیگی و یک 65 مگی
حالا میخوام اون 65 مگی را بزرگترش کنم آخه مموریم 8 گیگه
من پیرو حرف شما تو ویکی و انجمن سرچ زدم برای اینکار باید از این استفاده کنم؟؟؟
تغییر مسیر پوشه های سیستم عاملی در usd
من فقط چند گیگ جا برای نصب پکیجای مورد نیازم میخوام همین
اما نمیدونم دقیقا چیکار کنم!cry::

kavir
24-10-2014, 21:30
با سپاس فراوان
یک پروژه محرمانه هست دقیقا نمی تونم توضیح بدم ولی با وبکم 16 مگا پیکلسی انجام شده بهترین روش وبکم هست اونوبم توی بازار خودمون 30-40 تومن هست
توی پرانتز
خیلی دوستان از ما می پرسن آیا کوبی برد در پروژه های سنگین استفاده شده
در جواب باید عرض کنم بله نمونه عکسی هست که در یک پروژه ما 300 عدد کوبی وارد کردیم و در همه استانهای ایران و بیشتر شهرها داره کار میکنه اونقدر این پروژه سنگین و حساس بود که ماهها کوبی زیر تست بود و کارفرمای اون طرح بعد از یکسال هنوز رفیق صمیمی ما شده سر این پروژه و خیر برکتی زیاد داشت برای هممون
کلیت میخوام بگم که سخت افزار بسیار عالی داره و بسیار عالی هست
توجه: برای کم شدن هزینه بردها ما هر دوتا کوبی توی یه کارتنش اوردیم
8163

dariush_ab
24-10-2014, 22:48
شرمنده این قدر سوال میکنم :(

اول من توی خود کوبیک دیدم 65 مگ بیشتر جا ندارم
بعد رفتم وتوی اوبونتو هم دیدم دوتا پارتیشن شده یکی 1.5 گیگی و یک 65 مگی
حالا میخوام اون 65 مگی را بزرگترش کنم آخه مموریم 8 گیگه
من پیرو حرف شما تو ویکی و انجمن سرچ زدم برای اینکار باید از این استفاده کنم؟؟؟
تغییر مسیر پوشه های سیستم عاملی در usd
من فقط چند گیگ جا برای نصب پکیجای مورد نیازم میخوام همین
اما نمیدونم دقیقا چیکار کنم!

شما بهتره از ایمج اختصاصی شرکت یعنی کوبیک استفاده کنید.
در این ایمج شما می تونید با اسکریپت آماده ای که وجود داره فضای استفاده نشده رو به پارتیشن دوم اضافه کنید.
برای بقیه توزیعها هم بایستی از برنامه مدیریت پارتیشن استفاده کنید که در آموزش لینوکس سایت موجوده.
موفق باشید.

rabadi8019
24-01-2015, 21:03
سلام
وقتتون بخیر
می بخشید. من میخواستم یه تاچ نصب کنم به کوبی تراک. یه تاچ اسکرین 19 اینچ. میخواستم ببینم که آیا میتونم اینکارو بکنم؟
بعد اینکه درایور مخصوص این تاچ اسکرین لینوکس و ویندوز رو میتونه پشتیبانی کنه، و نسخه های لینوکس اون
Linux-32bit Redhat/Ubuntu/Fedora/Suse/CentOS/Debian
Rs232/USB
و Linux-64bit Redhat/Ubuntu/Fedora/Suse/CentOS/Debian
Rs232/USB
هست. آیا ایمیج این هست؟ من میتونم روی کوبی نصبش کنم؟
ممنون میشم اگه جوابمو بدید

dariush_ab
25-01-2015, 12:25
سلام
وقتتون بخیر
می بخشید. من میخواستم یه تاچ نصب کنم به کوبی تراک. یه تاچ اسکرین 19 اینچ. میخواستم ببینم که آیا میتونم اینکارو بکنم؟
بعد اینکه درایور مخصوص این تاچ اسکرین لینوکس و ویندوز رو میتونه پشتیبانی کنه، و نسخه های لینوکس اون
Linux-32bit Redhat/Ubuntu/Fedora/Suse/CentOS/Debian
Rs232/USB
و Linux-64bit Redhat/Ubuntu/Fedora/Suse/CentOS/Debian
Rs232/USB
هست. آیا ایمیج این هست؟ من میتونم روی کوبی نصبش کنم؟
ممنون میشم اگه جوابمو بدید

سلام.
بایستی بررسی کنید که این تاچ از چه درایوری استفاده می کند و آیا در نسخه های کیوبی تراک این درایور موجود است یا خیر.
احتمال کارکردنش زیاد هستش ولی تضمینی هم وجود ندارد.
موفق باشید.

rabadi8019
25-01-2015, 23:01
ممنون آقای عباسی نژاد
منظورتون از چه درایوری چی هست؟
من درایورهای لینوکسش رو نوشتم.
اینم سایتش
KeeTouch (You can see links before reply)

dariush_ab
26-01-2015, 01:03
ممنون آقای عباسی نژاد
منظورتون از چه درایوری چی هست؟
من درایورهای لینوکسش رو نوشتم.
اینم سایتش
KeeTouch (You can see links before reply)

اینجا درایورها هستش ولی این درایورها مربوط به لینوکس دسکتاپ هستش و پلت فرم اینتل.
برای پلتفرم آرم و سیستم عامل لینوکس احتمالا کار میکند ولی ممکنه نیاز به کار داشته باشه.
من تا حالا با این تاچ های یو اس بی کار نکردم. نمی دونم اصول کارش و نحوه راه اندازیش تو لینوکس به چه نحوی هستش.
شما این تاچ رو میخواین سفارش بدین؟
فروشگاه یک مورد مشابه برای راه اندازی تاچ داره. حداقل قیمت این زیاد نیست.
برد usb touch (You can see links before reply)
موفق باشید.

rabadi8019
26-01-2015, 23:10
آره میخوام سفارشش بدم. حداقل اندازه ای که واسه تاچ مد نظرم هستش 17 اینچه. ببخشسد من کاربرد این برد رو متوجه نشدم. اگه واسطه بین تاچ و دستگاه باشه بدون نیاز به درایور تاچ که بیشتر از اینها هم حاضرم هزینه کنم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

dariush_ab
27-01-2015, 00:31
آره میخوام سفارشش بدم. حداقل اندازه ای که واسه تاچ مد نظرم هستش 17 اینچه. ببخشسد من کاربرد این برد رو متوجه نشدم. اگه واسطه بین تاچ و دستگاه باشه بدون نیاز به درایور تاچ که بیشتر از اینها هم حاضرم هزینه کنم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

به نظرم شما موردی رو کار کنید که هم تو ایران باشه و هم قیمتش مناسب باشه. این که میخواین سفارش بدین قیمتش چند هستش؟
فروشگاه تاچ 14 هم داره. دیدین؟
از آنجایی که همه تاچ های مقاومتی در سایزهای گوناگون 4 سیمه هستندبا این برد می توانید یک طرف به تاچ و طرف دیگر به یو اس بی وصل کرده و ارتباط برقرار کنید.شکل زیر رو ببینید:

rabadi8019
28-01-2015, 09:02
این تاچ تو ایران هست. یه فروشگاه توی مشهد تاچ های آخرشه. پورتش هم یو اس بی هست.(فک نکنم دیگه نیاز به این بورد باشه، نه؟) اما اینکه من بتونم با کوبی راهش بندازم برام سواله.
یه بار که تماس گرفتم تا 10 اینچ بیشتر نداشت فروشگاه.

rabadi8019
02-02-2015, 00:23
سلام میبخشید یه سوال دیگه
خروجی ایمیج فدورا رو چطوری میتونم از hdmi به vga تبدیل کنم؟
این تبدیل رو برای لوبونتو بلدم. این هم مثه اون هستش؟

dariush_ab
02-02-2015, 18:09
سلام میبخشید یه سوال دیگه
خروجی ایمیج فدورا رو چطوری میتونم از hdmi به vga تبدیل کنم؟
این تبدیل رو برای لوبونتو بلدم. این هم مثه اون هستش؟

سلام.
بله. برای فدورا هم بایستی فایل اسکریپت رو تغییر بدهید.

rabadi8019
08-02-2015, 02:38
سلام وقت بخیر
می بخشیدا
من حدود دو ماه پیش هر چی ایمیچ میخواستم از لینوکس و اندروید روی نند کوبی خودم میریختم(با همون ترتیبی که fel رو میگرفتیم و ...) اما الان وقتی کابل otg رو وصل میکنم اصلا چراغ کوبی روشن نمیشه. با پاور میتونم کوبی رو روشن کنم. اما دیگه نمیتونم روی کوبی چیزی بریزم. چون اون چراغش هم روشن نمیشه، با هیچ سیستمی(تقریبا 6 -7 تا سیستم رو امتحان کردم:-(( ) نمیتونم ایمیج ر روی نند بریزم
بنظرتون اشکالی و یا اتفاقی برای کوبی رخ داده؟ اگر راه حلی داره، میشه کمک کنید؟
با سپاس فراوان

basamraz
10-02-2015, 20:03
با سلام
روی 10 تا کوبی برد 2 آندروید ریختم. میخواستم ببینم امکان داره از روی یه سیستم ازطریق شبکه فایلی رو به همه این 10 تا برد ارسال کنم؟
درواقع میخوام یه فایل تصویری رو همزمان روی این 10 دستگاه ارسال کنم و همه این دستگاها همزمان روی مانیتوری که بهشون متصل هست پخش کنن.
این کار رو رو لینوکس ویا ویندوز میتونم انجام بدهم. ولی طبق درخواست کارفرما سیستم عامل باید آندروید باشد.

با تشکر

dariush_ab
10-02-2015, 21:32
با سلام
روی 10 تا کوبی برد 2 آندروید ریختم. میخواستم ببینم امکان داره از روی یه سیستم ازطریق شبکه فایلی رو به همه این 10 تا برد ارسال کنم؟
درواقع میخوام یه فایل تصویری رو همزمان روی این 10 دستگاه ارسال کنم و همه این دستگاها همزمان روی مانیتوری که بهشون متصل هست پخش کنن.
این کار رو رو لینوکس ویا ویندوز میتونم انجام بدهم. ولی طبق درخواست کارفرما سیستم عامل باید آندروید باشد.

با تشکر
سلام.
با NFS Share شما می توانید از طریق اندروید به شبکه و ویندوزتون دسترسی پیدا کنید و یک فایل ویدویی رو اجرا کنید.
در مورد اجرای خودکار تست نکردم ببینم چگونه می شود این کار رو انجام داد.
موفق باشید.

basamraz
10-02-2015, 22:47
ینی این برنامه روباید روی سیستم آندرویدنصب کنم یا رو ویندوز؟
من میخوام با ویندوز این فایلها روروی همه اینها همزمان ارسال کنم
با تشکر

dariush_ab
10-02-2015, 23:47
ینی این برنامه روباید روی سیستم آندرویدنصب کنم یا رو ویندوز؟
من میخوام با ویندوز این فایلها روروی همه اینها همزمان ارسال کنم
با تشکر
برنامه مورد نیاز در کیوبی که نصب هستش ولی در ویندوز باید یک nfs server رو نصب کنید و یک پوشه را به اشتراک بذارید.
برای کار شما شاید airdroid بهتر باشه. اون رو هم یک بررسی بفرمایید.
AirDroid: The easiest way to swap files between your PC and Android device | CITEworld (You can see links before reply)

basamraz
11-02-2015, 00:58
برنامه مورد نیاز در کیوبی که نصب هستش ولی در ویندوز باید یک nfs server رو نصب کنید و یک پوشه را به اشتراک بذارید.
برای کار شما شاید airdroid بهتر باشه. اون رو هم یک بررسی بفرمایید.
AirDroid: The easiest way to swap files between your PC and Android device | CITEworld (You can see links before reply)

سایتی که دادین و چک کردم و ولی درحد مدیریت گوشیه.
دنبال یه چیزی شبیه اکتیودایرکتوری تو ویندوزم که همزمان 10 کوبی رو یکجا بتونم مدیریت کنم و ببینم
و یا همزمان دستوری رو صادر کنم

dostajn
11-02-2015, 01:04
سلام
nfs معمولا بین سیستم های یونیکس بیس هست.
برای ارتباط با ویندوز بهتره از سامبا یا اف تی پی استفاده کنید.

HELIOS - AFP vs. SMB and NFS file sharing for network clients (You can see links before reply)

basamraz
11-02-2015, 01:18
سلام
nfs معمولا بین سیستم های یونیکس بیس هست.
برای ارتباط با ویندوز بهتره از سامبا یا اف تی پی استفاده کنید.

HELIOS - AFP vs. SMB and NFS file sharing for network clients (You can see links before reply)

سامبا فک نکنم بین ویندوزو آندروید ارتباظ بر قرار کنه و من نیاز به مدیریت کامل و هم زمان روی 10 تا کوبی با سیستم عامل آندروید دارم
با تشکر

electera
12-02-2015, 12:17
دوست عزیز شما میتوانید به 100 ها دستگاه از طریق شبکه دسترسی داشته باشید.
برای استفاده از برنامه های آماده، گیرنده میبایست با دستگاه کار کنه و به پیغام های ارسالی پاسخ بده که فکر نمیکنم مد نظر شما باشه.
بهترین کار اینه که برنامه اونو بنویسین و از طریق توابع به شبکه متصل بشین تا این کار اتوماتیک انجام بشه.

basamraz
13-02-2015, 01:41
دوست عزیز شما میتوانید به 100 ها دستگاه از طریق شبکه دسترسی داشته باشید.
برای استفاده از برنامه های آماده، گیرنده میبایست با دستگاه کار کنه و به پیغام های ارسالی پاسخ بده که فکر نمیکنم مد نظر شما باشه.
بهترین کار اینه که برنامه اونو بنویسین و از طریق توابع به شبکه متصل بشین تا این کار اتوماتیک انجام بشه.

دوست عزیز دقیقا دنبال یه برنامه آمادم که بتونم باهاش همزمان 1ویدیوو رو از طریق 10 تا کوبی با سیستم آمل آندروید رو 10 تا مانیتور پخش کنم
امکان نگارش نیست چون 2روز دیگه باید به کارفرما جواب بدم که میشه یا نه

با تشکر

basamraz
14-02-2015, 23:27
ممنون میشم اگه امکانش باشه دوستان راهنمایی یا برنامه ای رو معرفی کنن
با تشکر

rabadi8019
17-02-2015, 17:48
سلام و قت بخیر
من این ایمیج رو روی کوبی تراکم ریختم، fedora20-nand-lxde-vga.img.gz.md5 (You can see links before reply)،
حالا اولش از من یوزر و پسورد میخواد. من چی باید بزنم؟؟؟
از این صفحه دانلود شده
Index of /software/a20-cubietruck/fedora/ct-fedora20-lxde-v2 (You can see links before reply)

dariush_ab
17-02-2015, 18:22
سلام و قت بخیر
من این ایمیج رو روی کوبی تراکم ریختم، fedora20-nand-lxde-vga.img.gz.md5 (You can see links before reply)،
حالا اولش از من یوزر و پسورد میخواد. من چی باید بزنم؟؟؟
از این صفحه دانلود شده
Index of /software/a20-cubietruck/fedora/ct-fedora20-lxde-v2 (You can see links before reply)
سلام.
در فدورا فکر کنم سری اول خودتون باید یوزر و پسورد ایجاد کنید. پیش فرض چیزی نباشه.

rabadi8019
23-02-2015, 15:37
سلام
من تاچ اسکرین 19 اینچ خریدم که درایورش یه سری دستورات داره. میخاستم اگر کسی میتونه و بلد هست. منو راهنمایی کنه. در واقع من زیاد از نحوه دستوراتش متوجه نمیشم چی هست:-(

dariush_ab
23-02-2015, 18:25
سلام
من تاچ اسکرین 19 اینچ خریدم که درایورش یه سری دستورات داره. میخاستم اگر کسی میتونه و بلد هست. منو راهنمایی کنه. در واقع من زیاد از نحوه دستوراتش متوجه نمیشم چی هست:-(

سلام.
خوب دستوراتش رو بذارید ببینم چی هستش.

rabadi8019
23-02-2015, 20:28
#!/bin/bash

export LD_LIBRARY_PATH=./opt/tbupddlx:$LD_LIBRARY_PATH

SYSARC=`uname -m`
count=0

if [ -f "./opt/tbupddlx/i686" ]; then
BUILDARC="i686"
count=`expr $count + 1`
fi

if [ -f "./opt/tbupddlx/x86_64" ]; then
BUILDARC="x86_64"
count=`expr $count + 1`
fi

if [ -f "./opt/tbupddlx/armv5tejl" ]; then
BUILDARC="armv5tejl"
count=`expr $count + 1`
fi

if [ $count = 0 ]; then
echo "Build architecture not specified. Bad build. Quitting..."
exit 1
el

توی ست آپ اولاش اینا بود که البته دستورات بعدشو نیاورم دیگه.

dariush_ab
23-02-2015, 20:40
#!/bin/bash

export LD_LIBRARY_PATH=./opt/tbupddlx:$LD_LIBRARY_PATH

SYSARC=`uname -m`
count=0

if [ -f "./opt/tbupddlx/i686" ]; then
BUILDARC="i686"
count=`expr $count + 1`
fi

if [ -f "./opt/tbupddlx/x86_64" ]; then
BUILDARC="x86_64"
count=`expr $count + 1`
fi

if [ -f "./opt/tbupddlx/armv5tejl" ]; then
BUILDARC="armv5tejl"
count=`expr $count + 1`
fi

if [ $count = 0 ]; then
echo "Build architecture not specified. Bad build. Quitting..."
exit 1
el

ببینید مهندس شما باید بر اساس یک روالی که خود شرکت برای پلت فرم آرم معرفی کرده راه اندازی را انجام بدید.
من نمیدونم الان شما چی دارید و بر اساس چه دستور العملی کار می کنید؟
آیا این دستورات در همون لینک درایور ها هستش که دادید؟ من چند بار سعی کردم ولی نتونستم دانلودش کنم.
در هر حال :
این دستورات مربوط به یک فایل bash script هستش که شما می تونید در ترمینال اون رو اجرا کنید.
و این قسمت "
BUILDARC="armv5tejl" نشان میده که این درایور برای آرم هم قابل راه اندازی هستش البته کیوبی شما armv7 هستش.

rabadi8019
23-02-2015, 21:59
آقای مهندس عباسی اصلا روالی رو شرکت معرفی نکرده. بله از همون لینک هست. من خودم هم دانلودش کردم. اونجا یه فایلی به اسمsetup داره که بخشی از دستورات ابتدا رو آوردم براتون.
یعنی عینا همین دستورات رو وارد کنم؟
اگر ممکنه ایمیل بدید تا براتون ایمیل کنم فایلش رو

dariush_ab
24-02-2015, 00:01
من
Linux-32bit Redhat/Ubuntu/Fedora/Suse/CentOS/Debian را دانلود کردم.

ببینید نصبش نکته خاصی نداره ولی احتمالا برای کیوبی 2 کار نکنه چون این درایورها برای پلت فرم x86 هستن. با این حال می تونین تست کنید.
شما کافیست فایل رو اکسترکت کنید و بعد در ترمینال به پوشه ایجاد شده برید و :

./setup

اگر درست نباشه میگه :
Incompatible architectures, quitting...
امیدوارم کار کنه اگر کار نکنه باید از خود شرکتش بخواین درایورش رو در صورت امکان به شما بدن یا مهیا کنن و گرنه راه اندازیش برای من و شما راحت نیست.
موفق باشید.

rabadi8019
24-02-2015, 13:37
:(
آقای عباسی
من اولش که permission denied میزد اومدم و فایل رو قابل خوندن کردم با دستور chmod و.... بعدش این شد نتیجه اش که شما هم پیش بینی کرده بودین
build architecture : i686
system architecture : armv7l
Incompatible architectures, quitting...
به فروشگاهی هم که خریداری کردم، زنگ زدم و گفت ما نمیدونیم.نمیتونیم کاری بکنیم براتون
من چیکار کنم حالا؟

dariush_ab
24-02-2015, 23:09
من چیکار کنم حالا؟

نمیدونم والا. فکر نکنم بشه کاری کرد.
یک راه این هستش که بیخیال آرم بشین و از تاچ برای یک پلت فرم x86 استفاده کنید و یا هم یک برد x86 بگیرید.
نمیدونم اصلا دلیل خرید شما از این تاچ چی بود؟

rabadi8019
27-02-2015, 21:44
نمیدونم اصلا دلیل خرید شما از این تاچ چی بود؟
من خودم هم نمیدونم هنوز! سرگروه ما علاقه داشتن که کوبی رو با یه تاچ 19 اینچ راه اندازی کنند، از قضا یه نیم تستی هم انجام دادن که یکم کار میکرده کوبی و تاچ...الان هم که کار نمیکنه:-(
خب حالا لطفا بردهx86 قیمت مناسب معرفی کنید ببینم باید خسارت بدم به سرگروه یا یه کار دیگه بکنم:-((

dariush_ab
27-02-2015, 23:36
من خودم هم نمیدونم هنوز! سرگروه ما علاقه داشتن که کوبی رو با یه تاچ 19 اینچ راه اندازی کنند، از قضا یه نیم تستی هم انجام دادن که یکم کار میکرده کوبی و تاچ...الان هم که کار نمیکنه:-(
خب حالا لطفا بردهx86 قیمت مناسب معرفی کنید ببینم باید خسارت بدم به سرگروه یا یه کار دیگه بکنم:-((

به نظرم این روال درست نیست.
شما باید کارتون و روال پروژه را مدیریت کنید. فازهای اولیه یک پروژه شامل یک بخش امکان سنجی میشود که خود این بخش هم شامل امکان سنجی سخت افزاری و اقتصادی و ... هستش.
شما مثل اینکه فاز امکان سنجی و تعریف پروژه خوبی نداشتید.
الان هم شاید سوییچ روی x86 خوب نباشه.
من نمیدونم شما چه کار قرار هست بکنید و یا تیراژ کارتون چند تا هستش و یا موارد دیگر.
برای برد x86 اگر تیراژ کارتون زیاد هست می تونید با فروشگاه تماس بگیرید و مشاوره و سفارش داشته باشید.
برای السیدی هم شما می تونید روی کیوبی 2 سوییچ کنید. نمیدونم چرا کیوبی تراک را انتخاب کردید؟

rabadi8019
28-02-2015, 01:12
دقیقا همه مشکلاتی که شما می فرمایید و معلق موندن این پروژه و یه پروژه دیگه بعلت مشکلات اداری و ... این مشکلات رو بهمراه آورده:-(
نه فعلا که در حد آزمایش میخایم راه اندازی کنیم.
وقتی حدود 8 ماه پیش کوبی تراک رو خریداری کردیم تنها بعلت پردازنده قویترش! و داشتن مثلا خروجی vga اون و ... اونو خریدیم. خب کوبی 2 از کجا معلوم که جواب بده با این تاچ اسکرین ما؟(چون گفته بودیدarm5?)
اگه کوبی 2 جواب بده که کوبی 2 رو خریداری میکنم(لا اقل از خانواده کوبی برده دیگه)

dariush_ab
28-02-2015, 01:23
دقیقا همه مشکلاتی که شما می فرمایید و معلق موندن این پروژه و یه پروژه دیگه بعلت مشکلات اداری و ... این مشکلات رو بهمراه آورده:-(
نه فعلا که در حد آزمایش میخایم راه اندازی کنیم.
وقتی حدود 8 ماه پیش کوبی تراک رو خریداری کردیم تنها بعلت پردازنده قویترش! و داشتن مثلا خروجی vga اون و ... اونو خریدیم. خب کوبی 2 از کجا معلوم که جواب بده با این تاچ اسکرین ما؟(چون گفته بودیدarm5?)
اگه کوبی 2 جواب بده که کوبی 2 رو خریداری میکنم(لا اقل از خانواده کوبی برده دیگه)

نه مهندس اون armv5 رو فراموش کنید نمیشه روی اون حساب کرد.
کیوبی 2 هم با این تاچ که جواب نمیده. کیوبی 2 رو گفتم چون با برد توسعه می تونید انواع السیدیها و السیدی 14 لپ تاپی رو با تاچ مقاومتی راه بندازید.
السیدی 7 کارتون رو راه نمیندازه؟
اگر تست درست در بیاد فکر میکنید چند تا بخواین کلا ؟
اندروید میخواین کار کنین یا لینوکس؟
پروژه کلیتون رو اگر میتونین با حفظ محرمانگی توضیح بدید.

behnam159
05-03-2015, 16:10
سلام
چندتا سوال
1- برای کوبی تک هسته ای ایمیج ubuntu رو از کجا باید دانلود کنم؟
2- با phonixsuit هر ایمیجی رو که میخوام روش بریزم این ارور رو میده:
You can see links before reply (You can see links before reply)
ایراد کارم کجاست؟

- - - Updated - - -

لینک ایراد You can see links before reply

dariush_ab
05-03-2015, 17:14
سلام
چندتا سوال
1- برای کوبی تک هسته ای ایمیج ubuntu رو از کجا باید دانلود کنم؟
2- با phonixsuit هر ایمیجی رو که میخوام روش بریزم این ارور رو میده:
You can see links before reply (You can see links before reply)
ایراد کارم کجاست؟

- - - Updated - - -

لینک ایراد You can see links before reply

سلام.
Index of /software/a10-cubieboard/lubuntu (You can see links before reply)
برای A10 ترجیحا از LIVESUIT استفاده کنید.
موفق باشید.

shayanmelody
14-03-2015, 12:52
مهندسین عزیز برای راه اندازی بلوتوث روی کوبی 2 و ایمیج اندروید میشه کاری کرد ؟

dariush_ab
14-03-2015, 13:49
مهندسین عزیز برای راه اندازی بلوتوث روی کوبی 2 و ایمیج اندروید میشه کاری کرد ؟
سلام مهندس.
تا جایی که میدونم یا بایستی از ماژولهایی که ارتباط سریال دارند استفاده کنیم و یا هم دانگلهای یواس بی.
نمیدونم تو گوشی ها از چی استفاده میکنن؟

shayanmelody
14-03-2015, 17:46
سلام مهندس.
تا جایی که میدونم یا بایستی از ماژولهایی که ارتباط سریال دارند استفاده کنیم و یا هم دانگلهای یواس بی.
نمیدونم تو گوشی ها از چی استفاده میکنن؟

مهندس منظور منم همون دانگل یو اس بی بود ، مثل دانگا وای فای که درایورش موجوده
درایور اینا هم هست ؟

dariush_ab
14-03-2015, 19:04
درایور اینا هم هست ؟
الان شما می دونید تو بازار ما چه دانگلهایی موجود هستن؟
از لیست زیر تو بازار چیزی هست:
Supported Bluetooth Dongles · ytai/ioio Wiki · GitHub (You can see links before reply)

dariush_ab
14-03-2015, 21:41
درایور اینا هم هست ؟

بله مهندس.چک کردم درایورشون موجود هستش. فقط نمیدونم چی تو بازار موجود هستش؟

sadra
20-03-2015, 00:35
سلام دوستان
شاید شنیده اید و یا حتما دیده اید! ...

یک خبر جدید ( البته شش ماه از این خبر گذشته!... )
برگرفته شده از khorshidemaghreb.ir (You can see links before reply)

تقریبا 24 ساعت به تحویل سال نو مانده، پیشاپیش: عزیزان، عیدتان مبارک

rabadi8019
05-04-2015, 23:24
نه مهندس اون armv5 رو فراموش کنید نمیشه روی اون حساب کرد.
کیوبی 2 هم با این تاچ که جواب نمیده. کیوبی 2 رو گفتم چون با برد توسعه می تونید انواع السیدیها و السیدی 14 لپ تاپی رو با تاچ مقاومتی راه بندازید.
السیدی 7 کارتون رو راه نمیندازه؟
اگر تست درست در بیاد فکر میکنید چند تا بخواین کلا ؟
اندروید میخواین کار کنین یا لینوکس؟
پروژه کلیتون رو اگر میتونین با حفظ محرمانگی توضیح بدید.

سلام جناب مهندس عباسی
با عرض معذرت میشه یه پل ارتباطی خصوصی غیر از اینجا بهم بگید تا از اونجا در این مورد به شما بگم و تا حدی شما رو در روند کار قرار بدم
بسیار سپاسگزارم از همکاریتون

dariush_ab
05-04-2015, 23:39
سلام جناب مهندس عباسی
با عرض معذرت میشه یه پل ارتباطی خصوصی غیر از اینجا بهم بگید تا از اونجا در این مورد به شما بگم و تا حدی شما رو در روند کار قرار بدم
بسیار سپاسگزارم از همکاریتون
سلام.
در قسمت کنترل پنل کاربر من ایمیل من هست.
البته توجه داشته باشید که به دلیل درگیری شدید صرفا جمعه ها از 11-12 شب پاسخگو هستم.
بقیه زمانها صرفا به فروم سر میزنم.
موفق باشید.

dariush_ab
01-06-2015, 22:29
با سلام.
Cubietech سری جدید بردها با نام Einstein را معرفی می کند.
خوبی این سری این هستش که کلی پایه در دسترس هستند که انعطاف پذبری خیلی خوبی را مهیا می کند.

shayanmelody
25-09-2015, 18:49
سلام
من با کوبی 2 و ایمیج cb-a20-lubuntu-12.10-v1.05 که مخصوص نند هست استفاده میکنم یه مشکلی دارم که مطرح میکنم
اول از ههه nanda رو تو یه مسیری mount میکنم
بعدش فایل script.bin رو به fex تبدیل میکنم و با ادیتور نانو بازش میکنم
screen0_output_type که مقدار پیش فرض 3 داره (hdmi) بهش مقدار 4 میدم که بره روی vga ، پارامترهای دیگه مقدار پیشفرض خودشونو دارن
فایل fex رو به bin تبدیل میکنم و مسیری که nanda رو توش mount کرده بودم umount میکنم و در نهایت reboot
اما تصویر رو vga نمیاد
مورد دیگه ای باید انجام بدم که از قلم افتاده ؟
ممنون

dariush_ab
25-09-2015, 19:03
سلام
من با کوبی 2 و ایمیج cb-a20-lubuntu-12.10-v1.05 که مخصوص نند هست استفاده میکنم یه مشکلی دارم که مطرح میکنم
اول از ههه nanda رو تو یه مسیری mount میکنم
بعدش فایل script.bin رو به fex تبدیل میکنم و با ادیتور نانو بازش میکنم
screen0_output_type که مقدار پیش فرض 3 داره (hdmi) بهش مقدار 4 میدم که بره روی vga ، پارامترهای دیگه مقدار پیشفرض خودشونو دارن
فایل fex رو به bin تبدیل میکنم و مسیری که nanda رو توش mount کرده بودم umount میکنم و در نهایت reboot
اما تصویر رو vga نمیاد
مورد دیگه ای باید انجام بدم که از قلم افتاده ؟
ممنون
سلام.
لینک زیر آخرش رو یک نگاه بکنید. یک بار دیگه به اون طریق عمل کنید ببینید درست نمیشه.
فکر کنم من هم همین مشکل رو داشتم. قاعدتا باید تغییر کند ولی ممکنه تنظیمات روی حالت نند از جای دیگه خونده بشه!
Lubuntu 1.05 (NAND) - ignoring settings (You can see links before reply)

shayanmelody
25-09-2015, 20:52
سلام.
لینک زیر آخرش رو یک نگاه بکنید. یک بار دیگه به اون طریق عمل کنید ببینید درست نمیشه.
فکر کنم من هم همین مشکل رو داشتم. قاعدتا باید تغییر کند ولی ممکنه تنظیمات روی حالت نند از جای دیگه خونده بشه!
Lubuntu 1.05 (NAND) - ignoring settings (You can see links before reply)

والله بحثاشون یکم سنگین بود نفهمیدم :mrgreen: اما تا اینجا فهمیدم که مشکل رو اسکریپت هست
الآن یعنی هر ایمیج نند دیگه ای نصب بکنم رو تغییر فایل اسکریپت همین مشکل هست ؟ ii998)

dariush_ab
25-09-2015, 21:00
والله بحثاشون یکم سنگین بود نفهمیدم :mrgreen: اما تا اینجا فهمیدم که مشکل رو اسکریپت هست
الآن یعنی هر ایمیج نند دیگه ای نصب بکنم رو تغییر فایل اسکریپت همین مشکل هست ؟ ii998)
بر اساس این نوشته عمل کنید. البته شما هم شبیه همین عمل کردید ولی باز هم یک بار دیگر تست کنید.

script.bin goes on /dev/nanda
so as root mount /dev/nanda /mnt
# Save the original
cp /mnt/script.bin /mnt/script.bin.orig
cp script.bin /mnt
umount /mnt
reboot
# Best to do all this from a sd booted machine

خط آخر گفته که بهتره این کارها رو با سیستم عامل روی اس دی انجام بدید.
در اسکریپت یک مورد دیگر رو هم تغییر بدید علاوه بر نمایشگر ببینید آیا اعمال میشه؟

shayanmelody
25-09-2015, 21:46
بر اساس این نوشته عمل کنید. البته شما هم شبیه همین عمل کردید ولی باز هم یک بار دیگر تست کنید.

خط آخر گفته که بهتره این کارها رو با سیستم عامل روی اس دی انجام بدید.
در اسکریپت یک مورد دیگر رو هم تغییر بدید علاوه بر نمایشگر ببینید آیا اعمال میشه؟

روش آخر رو هم انجام دادم که .بین رو پاک کنم و اینا که نشد ، تغییر دیگه هم اون موقع به ذهنم نرسید که تست کنم
رفتم تو سایت کوبی ایمیج nand hdmi cubeez رو گرفتم هلو کار کرد

dariush_ab
25-09-2015, 21:52
روش آخر رو هم انجام دادم که .بین رو پاک کنم و اینا که نشد ، تغییر دیگه هم اون موقع به ذهنم نرسید که تست کنم
رفتم تو سایت کوبی ایمیج nand hdmi cubeez رو گرفتم هلو کار کرد
من فکر میکنم بعضی از ایمجها همون اون که ساخته میشوند اسکریپتشون تعیین میشوند و بعدش قابل تغییر نیست.

shayanmelody
25-09-2015, 22:00
من فکر میکنم بعضی از ایمجها همون اون که ساخته میشوند اسکریپتشون تعیین میشوند و بعدش قابل تغییر نیست.

الآن یه مشکل دیگه پیش اومده
رو لوبونتو تو اجرای جاوا مشکلی نداشتم ، اما الآن اومدم jdk انتقال دادم خاستم دستور ورژن رو چک کنم پیغام پرمیشن دیناید میده
هم با یوزر کوبی و هم با یوزر رووت امتحان کردم
مسیر jdk اول پوشه opt بودش ، تو پوشه home هم انتقال دادم همچنان همان مشکل !

dariush_ab
25-09-2015, 22:05
الآن یه مشکل دیگه پیش اومده
رو لوبونتو تو اجرای جاوا مشکلی نداشتم ، اما الآن اومدم jdk انتقال دادم خاستم دستور ورژن رو چک کنم پیغام پرمیشن دیناید میده
هم با یوزر کوبی و هم با یوزر رووت امتحان کردم
مسیر jdk اول پوشه opt بودش ، تو پوشه home هم انتقال دادم همچنان همان مشکل !

دستور java -version ؟
jdk رو از کجا به کجا انتقال دادید؟
ایمجهای کیوبی هر کدوم یک مشکل دارن.
دقت کنید خود جاوا هم اجرایی باشد.
Linux JAVA in path but permissions denied - Stack Overflow (You can see links before reply)
java - when I install JDK on Ubuntu - Ask Ubuntu (You can see links before reply)

shayanmelody
26-09-2015, 00:12
مشکل حل شد با سر نخ هایی که لینک های شما داد ، مرسی

dariush_ab
26-09-2015, 00:26
مشکل حل شد با سر نخ هایی که لینک های شما داد ، مرسی

بسیار عالی.
موفق باشید.
خواهش میکنم.

shayanmelody
27-09-2015, 21:20
بسیار عالی.
موفق باشید.
خواهش میکنم.

امکانش هست سورس پروژه gpio کوبی که با جاوا نوشته بودین رو دوباره قرار بدین ؟
مرسی

dariush_ab
27-09-2015, 22:46
امکانش هست سورس پروژه gpio کوبی که با جاوا نوشته بودین رو دوباره قرار بدین ؟
مرسی
سلام.
متاسفانه چند روزی است که اطلاعات هاردم از بین رفته و زمان میبره تا بازیابی کنم.
در ضمن اون سورس مربوط به کیوبی تک هسته ای بود و یک ایمج خاص که درایور gpio اون ایمج کمی فرق داشت و باید برای استفاده در اندروید کیوبی 2 تغییر کند
موفق باشید.

shayanmelody
27-09-2015, 23:13
سلام.
متاسفانه چند روزی است که اطلاعات هاردم از بین رفته و زمان میبره تا بازیابی کنم.
در ضمن اون سورس مربوط به کیوبی تک هسته ای بود و یک ایمج خاص که درایور gpio اون ایمج کمی فرق داشت و باید برای استفاده در اندروید کیوبی 2 تغییر کند
موفق باشید.

در مورد سورس مشکلم حل شد ، ممنون
فقط یه موضوعی توش موندم و اونم دو راهی بین اکلیپس و نت بینز هست
برای نوشتن gui واس لینوکس کدومشو انتخاب کنم
البته با جفتش مراحل ابتدایی رو رفتم جلو و تا اینجا فرق خاصی ندارن
نمیدونم جلوتر برم فرقشون مشهود میشه یا نه

dariush_ab
27-09-2015, 23:44
در مورد سورس مشکلم حل شد ، ممنون
فقط یه موضوعی توش موندم و اونم دو راهی بین اکلیپس و نت بینز هست
برای نوشتن gui واس لینوکس کدومشو انتخاب کنم
البته با جفتش مراحل ابتدایی رو رفتم جلو و تا اینجا فرق خاصی ندارن
نمیدونم جلوتر برم فرقشون مشهود میشه یا نه
برای زبان جاوا هر دو جزو پرطرفدارترین و بهترینها هستند.
برای gui بهتره ببینید می خواهید بر اساس چه آموزشی پیش برید.
برای gui جاوا swing بد نیست. لینک زیر برای swing و netbeans هستش:
Designing a Swing GUI in NetBeans IDE - Tutorial (You can see links before reply)

shayanmelody
27-09-2015, 23:50
برای زبان جاوا هر دو جزو پرطرفدارترین و بهترینها هستند.
برای gui بهتره ببینید می خواهید بر اساس چه آموزشی پیش برید.
برای gui جاوا swing بد نیست. لینک زیر برای swing و netbeans هستش:
Designing a Swing GUI in NetBeans IDE - Tutorial (You can see links before reply)

برای سویینگ تو اکلیپس یه سری کیلیپ دانلود کردم که فوق العادست ،عملا کل دل و روده جاوا سویینگ رو میریزه بیرون و توضیح میده !!!
حجم کلش هم حدود هفتصد مگه ، کسی دوست داره بگه لینک بگم

dariush_ab
27-09-2015, 23:58
برای سویینگ تو اکلیپس یه سری کیلیپ دانلود کردم که فوق العادست ،عملا کل دل و روده جاوا سویینگ رو میریزه بیرون و توضیح میده !!!
حجم کلش هم حدود هفتصد مگه ، کسی دوست داره بگه لینک بگم
خیلی خوبه.
برای سویینگ در نت بینز هم آموزش کامل وجود داره.

shayanmelody
28-09-2015, 00:16
خیلی خوبه.
برای سویینگ در نت بینز هم آموزش کامل وجود داره.
هدف اصلیم اینه که اونیو انتخاب کنم که بعدش خاستم برم سراغ اندروید راحتتر باشم
حالا با این اوصاف بر چه اساسی برم جلو ؟

dariush_ab
28-09-2015, 00:34
هدف اصلیم اینه که اونیو انتخاب کنم که بعدش خاستم برم سراغ اندروید راحتتر باشم
حالا با این اوصاف بر چه اساسی برم جلو ؟
نمیدونم والا. این رو کسی میتونه بگه که مدتها بااینها کار کرده باشه.
قبلا برای اندروید اکلیپس حرف اول رو میزد اما الان Android Studio در الویت هستش.

shayanmelody
04-10-2015, 18:02
سلام
برای اجرای یه برنامه گرافیکی روی سیستم عامل لینوکس متنی چیکار باید کرد ؟

dariush_ab
04-10-2015, 19:42
سلام
برای اجرای یه برنامه گرافیکی روی سیستم عامل لینوکس متنی چیکار باید کرد ؟
سلام.
منظورتون از سیستم عامل متنی چیست؟ سیستم عامل بدون محیط گرافیکی دسکتاپ؟

shayanmelody
17-10-2015, 19:39
سلام.
منظورتون از سیستم عامل متنی چیست؟ سیستم عامل بدون محیط گرافیکی دسکتاپ؟

درسته منظورم همین بود ، ببخشید اگه درست نرسوندم

------------------------------
ده روزی درگیر مسابقات دانشگامون بودم نتونستم کارو ادامه بدم ، الآن به یه مشکلی برخوردم
با جاوا تو همه پوشه های سیستمی لینوکس مثل home , mnt, opt و ... میتونم یه فایل تکست درست کنم بجز پوشه sys که کار اصلیم اونجاست
وقتی برنامه رو از طریق ترمینال اجرا میکنم برنامه ارور میده که فایل یا مسیر مورد نظر وجود نداره
نکته خاصی داره دسترسی به این پوشه از طریق نرم افزار ؟

shayanmelody
17-10-2015, 19:56
الآن که چک کردم تو محیط دسکتاپ با یوزر روت رفتم تو پوشه sys میخاستم یه پوشه یا یه فایل تکست درست کنم که همون اروری که برنامه جاوا میداد رو نشون داد

dariush_ab
17-10-2015, 20:34
الآن که چک کردم تو محیط دسکتاپ با یوزر روت رفتم تو پوشه sys میخاستم یه پوشه یا یه فایل تکست درست کنم که همون اروری که برنامه جاوا میداد رو نشون داد
سلام.
sys یک پوشه خاص است که حتی روت هم نمی تواند در آنجا مستقیما چیزی ایجاد کند و مربوط به کرنل می شود.

shayanmelody
17-10-2015, 20:39
سلام.
sys یک پوشه خاص است که حتی روت هم نمی تواند در آنجا مستقیما چیزی ایجاد کند و مربوط به کرنل می شود.

خوب برای دسترسی به gpio باید به این پوشه دسترسی داشته باشم که متاسفانه نمیشه :|

dariush_ab
17-10-2015, 21:12
خوب برای دسترسی به gpio باید به این پوشه دسترسی داشته باشم که متاسفانه نمیشه :|
مهندس من نمیدونم میخواین چه کار کنین!
برای gpio کاری که انجام میشه اینه که از export استفاده میشود.
زمانی که شما یک پایه رو از kernel space به user space با استفاده از دستور export انتقال می دید می توانید در مقدار پایه بنویسید.

shayanmelody
17-10-2015, 21:35
مهندس من نمیدونم میخواین چه کار کنین!
برای gpio کاری که انجام میشه اینه که از export استفاده میشود.
زمانی که شما یک پایه رو از kernel space به user space با استفاده از دستور export انتقال می دید می توانید در مقدار پایه بنویسید.

میخام با جاوا به gpio دسترسی داشته باشم منتها ارور میده بهم
با همون کدهایی که باهاش رو gpio جواب نگرفتم میتونم فایل های دلخواه تو مسیر های مختلف رو ویرایش کنم جز پوشه sys
مشکلم دقیقا همینجاست که نمیتونم فایل export , direction , value و امثالهم رو ادیت کنم

shayanmelody
17-10-2015, 21:59
متن برنامه و ارور رو قرار میدم شاید بهتر باشه :
برنامه :

package pkg1;

import java.io.FileNotFoundException;
import java.io.FileOutputStream;
import java.io.IOException;

public class Main {

public static void main(String[] args) throws FileNotFoundException, IOException {

FileOutputStream file = new FileOutputStream("/sys/class/gpio/export");
byte b=3;
file.write(b);
file.close();

}

}

متن ارور :

Exception in thread "main" java.io.IOException: Invalid argument
at java.io.FileOutputStream.write(Native Method)
at java.io.FileOutputStream.write(FileOutputStream.ja va:290)
at pkg1.Main.main(Main.java:16)

dariush_ab
17-10-2015, 22:03
میخام با جاوا به gpio دسترسی داشته باشم منتها ارور میده بهم
با همون کدهایی که باهاش رو gpio جواب نگرفتم میتونم فایل های دلخواه تو مسیر های مختلف رو ویرایش کنم جز پوشه sys
مشکلم دقیقا همینجاست که نمیتونم فایل export , direction , value و امثالهم رو ادیت کنم
ببینید تو سی می تونید این کار رو بکنید؟ مثالش تو لینک زیر هست.
RPi GPIO Code Samples - eLinux.org (You can see links before reply)
Access GPIO from Linux user space | FalsinSoft (You can see links before reply)
نمیدونم در سی فکر میکنم کافیست تا export رو به شکل زیر باز کنید.

fd = open("/sys/class/gpio/export", O_WRONLY);

لینکهای زیر رو ببینید:
raspbian - gpio /value file appears with wrong permissions momentarily - Raspberry Pi Stack Exchange (You can see links before reply)
Raspberry Pi View topic - Can't access GPIO using Java ME (You can see links before reply)

این هم یک برنامه جاوا رزبری هست:

package fr.drd.raspberrypi.gpio;

import java.io.File;
import java.io.FileInputStream;
import java.io.IOException;

/**
* This is a pure java implementation of a GPIO class that controls Raspberry Pi's GPIOs
* It uses the GPIOs file mapping and thus *REQUIRES* root privileges and is not very fast.
* It nevertheless can achieve around 30kHz max frequency, which is enough for a lot of applications.
*
* Usage (example):
* (reads state of GPIO_1 and duplicates it onto GPIO_0)
*
* GPIO myOutputPin = GPIO_0;
* GPIO myInputPin = GPIO_1;
* myOutputPin.open();
* myInputPin.open();
* myOutputPin.setDirection(GPIO.SENS.out);
* myInputPin.setDirection(GPIO.SENS.in);
* myOutputPin.output(myInputPin.input());
* myOutputPin.close();
* myInputPin.close();
*
* @author druide
*
*/
public enum GPIO {

/**
* Theses are all the usable GPIOs for Raspberry Pi
*/
GPIO_0(0),GPIO_1(1),GPIO_4(4),GPIO_7(7),GPIO_8(8), GPIO_9(9),GPIO_10(10),GPIO_11(11),GPIO_14(14),
GPIO_15(15),GPIO_17(17),GPIO_18(18),GPIO_21(21),GP IO_22(22),GPIO_23(23),GPIO_24(24),GPIO_25(25);

private static final File export = new File("/sys/class/gpio/export");
private static final File unexport = new File("/sys/class/gpio/unexport");
public static enum SENS{in, out};

private String nb;
private File value;
private File direction;
private FileInputStream in;
private FileOutputStream out;

private GPIO(int nb){
this.nb = "" + nb;
this.value = new File("/sys/class/gpio/gpio"+nb+"/value");
this.direction = new File("/sys/class/gpio/gpio"+nb+"/direction");
}

/**
* Opens a GPIO, that is ask the system to "expose" it through system's files.
* GPIOs *MUST* be opened before being used
* @throws IOException
*/
public void open() throws IOException{
FileOutputStream exp = new FileOutputStream(export);
exp.write(nb.getBytes());
exp.close();

in = new FileInputStream(value);
out = new FileOutputStream(value);

}

/**
* Closes the GPIO, that is closes all opened files and ask the system not to expose it through system's files anymore.
* @throws IOException
*/
public void close() throws IOException{
in.close();
out.close();
FileOutputStream unexp = new FileOutputStream(unexport);
unexp.write(nb.getBytes());
unexp.close();
}

/**
* Changes the direction (in/out) of GPIO.
* @param sens One of the values GPIO.SENS.in or GPIO.SENS.out
* @throws IOException
*/
public void setDirection(SENS sens) throws IOException{
FileOutputStream dir = new FileOutputStream(direction);
dir.write(sens.toString().getBytes());
dir.close();
}

/**
* Sets the value of an output pin.
* @param bit "true" if you want to have a logical "1" (3.3v) on the pin, or "false" if you want a logical "0" (0v) on the pin.
* @throws IOException
*/
public void output(boolean bit) throws IOException{
out.write(bit?'1':'0');
}

/**
* Reads the logical state of an input pin
* @return "true" if there is a logical "1" (3.3v) on the pin, or "false" if there is a logical "0" (0v) on the pin
* @throws IOException
*/
public boolean input() throws IOException{
return in.read() == '1';
}

/**
* Little example to test the max speed
* On my Pi, the result is around 24kHz. Although, the loop test consumes time and if you replace it by a "while(true)" you can
* see a square wave at about 30kHz on an oscilloscope.
* @param args
*/
public static void main(String[] args){
GPIO g0 = GPIO_0;
try{
g0.open();
g0.setDirection(GPIO.SENS.out);

int i=100000;
long time = System.currentTimeMillis();
while(i-->0){
g0.output(true);
g0.output(false);
}
time = System.currentTimeMillis()-time;
System.err.println("Frequency achieved = "+(100000000f/time)+ " Hz");

}catch (Exception e) {
e.printStackTrace();
}finally{
try{
g0.close();
}catch (Exception e) {
e.printStackTrace();
}
}
}

}

dariush_ab
17-10-2015, 22:09
این هم یک نمونه برنامه جاوا اندروید است:

import java.io.File;

import java.io.FileInputStream;

/**

* Created by kurain on 15-7-9.

*/

public class GPIOCommon {

private static String sys_gpio_path = "/sys/class/gpio";

private static String export_path = "/sys/class/gpio/export";

private static String unexport_path = "/sys/class/gpio/unexport";

public int export(int id){

try {

File file = new File(export_path);

FileOutputStream fos = new FileOutputStream(file);

byte [] bytes = new String().valueOf(id).getBytes();

fos.write(bytes);

fos.close();

}catch (Exception e){

e.printStackTrace();

}

return 0;

}

public int unexport(int id){

try {

File file = new File(unexport_path);

byte [] bytes = new String().valueOf(id).getBytes();

fos.write(bytes);

fos.close();

}catch (Exception e){

e.printStackTrace();

}

return 0;

}

public int enable_out(int id){

try {

// the final direction path looks like "/sys/class/gpio/gpioXXX/direction"

String out_path = sys_gpio_path + "/gpio" + String.valueOf(id) + "/direction";

File file = new File(out_path);

byte [] bytes = new String("out").getBytes();

fos.write(bytes);

fos.close();

}catch (Exception e){

e.printStackTrace();

}

return 0;

}

public int enable_in(int id){

try {

// the final direction path looks like "/sys/class/gpio/gpioXXX/direction"

String in_path = sys_gpio_path + "/gpio" + String.valueOf(id) + "/direction";

File file = new File(in_path);

byte [] bytes = new String("in").getBytes();

fos.write(bytes);

fos.close();

}catch (Exception e){

e.printStackTrace();

}

return 0;

}

public int read(int id){

int ret = -1;

try {

// the final direction path looks like "/sys/class/gpio/gpioXXX/value"

String in_path = sys_gpio_path + "/gpio" + String.valueOf(id) + "/value";

FileInputStream fos = new FileInputStream(file);

byte [] bytes = new byte[16] ;

if(0 == fos.read(bytes))

{

String ret_str = new String(bytes);

ret_str = String.copyValueOf(ret_str.toCharArray(), 0, bytes.length);

ret =Integer.parseInt(ret_str);

}

fos.close();

}catch (Exception e){

e.printStackTrace();

}

return ret;

}

public int write(int id, int bon){

try {

// the final direction path looks like "/sys/class/gpio/gpioXXX/value"

String in_path = sys_gpio_path + "/gpio" + String.valueOf(id) + "/value";

byte [] bytes = String.valueOf(0 == bon ? 0:1).getBytes();

fos.write(bytes);

fos.close();

}catch (Exception e){

e.printStackTrace();

}

return 0;

}

}

dariush_ab
17-10-2015, 22:15
در لینک زیر برنامه مورد نظر برای کیوبین هستش:
jarain78/Cubian_JAVA_GPIO · GitHub (You can see links before reply)

shayanmelody
17-10-2015, 22:28
وااااااااااااااااای
من چه سوتی ای داده بودم :cry:

متشکر از لینک های مفیدتون ، مشکل حل شدش :wink:

dariush_ab
17-10-2015, 23:16
وااااااااااااااااای
من چه سوتی ای داده بودم :cry:

متشکر از لینک های مفیدتون ، مشکل حل شدش :wink:
بسیار خوب.
مشکل از کجا بود؟
راستی netbeans رو نگاه میکردم جالبتر از eclipse به نظر می رسید.

shayanmelody
17-10-2015, 23:25
بسیار خوب.
مشکل از کجا بود؟
راستی netbeans رو نگاه میکردم جالبتر از eclipse به نظر می رسید.

والله اصلا دقت نکرده بودم که پارامتری که قراره نوشته بشه تو فایل های gpio به صورت رشته هست ، مثلا برای نوشتن 1 باید کد اسکیشو رایت کنیم ، من همون 1 رو رایت میکردم :mrgreen:
آره نت بینز خیلی خوبه ، الآن دارم یه نرم افزار ساده مینویسم تموم شد قرار میدمش ببینید

shayanmelody
18-10-2015, 03:24
پیرو پست قبلی

vahid8527
18-10-2015, 13:19
با سلام
کسی میتونه یه توضح کلی بده که کامپایل و پرگرام کردن یه ای سی در لینوکس به چه شکلیه؟
مثلا با کامپایلر gcc بخوایم کامپال کنیم به چه چیزایی از ای سی نیاز داریم؟
فایلی که کامپایل شده نهایتا باید به چه شکل باشه؟
و چطور ایسی ها خودشون فایل رو از روی ای سی فلش میخونن؟
ببخشید سوالای من ابتدایی هستند من هرچی بیشتر جلو میرم کیج کننده تر میشه برام

shayanmelody
18-10-2015, 22:49
با سلام
کسی میتونه یه توضح کلی بده که کامپایل و پرگرام کردن یه ای سی در لینوکس به چه شکلیه؟
مثلا با کامپایلر gcc بخوایم کامپال کنیم به چه چیزایی از ای سی نیاز داریم؟
فایلی که کامپایل شده نهایتا باید به چه شکل باشه؟
و چطور ایسی ها خودشون فایل رو از روی ای سی فلش میخونن؟
ببخشید سوالای من ابتدایی هستند من هرچی بیشتر جلو میرم کیج کننده تر میشه برام

لینوکس یه سیستم عامله ، مثل ویندوز ، اندروید ، ios , mac و ...
شما یه بار مثل نصب کردن ویندوز جدید رو کامپیوتر میای توزیع مورد نظر لینوکست رو (منظور از توزیع نسخه های مختلفه لینوکسه مثل ویندوز xp , 7 , 8 , 8.1 و ..) رو بردت میریزی از این به بعد مثل یه کامپیوتر باهاش برخورد میکنی
مثلا یه کار ساده که برنامه نویس های میکرو زیاد انجام میدن اینه که میان یه برنامه با سی شارپ یا وی بی و .. مینویسن و برد میکروکنترلرشونو با rs-232 وصل میکنن به کامپیوتر و اطلاعات مورد نظرشونو (مثل دما ، رطوبت و ..) میفرستن به کامپیوتر و با نرم افزاری که نوشتن مانیتور میکنن.
خوب حالا شما برای نوشتن یه برنامه تو سی شارپ مگه میای کامپیوترت رو پروگرام میکنی ؟ ویژوال استادیو نصب میکنی و توش کد میزنی تمام
حتما هم میدونین دیگه ، ویژوال استادیو یه نرم افزار تقریبا سنگینیه . اگه یه سیستم ضعیف داشته باشی با محدودیت های مختلف مثل رم پایین و سی پی یو ضعیف مجبوری پروسه کامپایل رو توی یه سیستم قوی انجام بدی بعدش نرم افزارت که آماده شد بیای رو سیستم خودت که ضعیف تره اجراش کنی.
اینجا هم امبدد برد ها محدودیت های خاص خودشونو دارن ، منطقی نیست که روشون کامپایلر قوی نصب کنی . برای همین رو سیستم خودت برنامه مورد نظرت رو مینویسی بعدش منتقل میکنی به برد و اجراش میکنی
ابهام یا سوال دیگه ای هم هست بپرس من و سایر دوستان هستیم و ایشاالله بتونیم جواب بدیم

shayanmelody
19-10-2015, 02:42
uart 3 , 4 , 5 ,6رو به صورت کلاسیک تو ترمینال لینوکس با سرعت های مختلف جواب گرفتم
کسی نیاز داشت بگه توضیح بدم

shayanmelody
19-10-2015, 16:29
یه نرم افزار با جاوا نوشتم برای مانیتور کردن اطلاعات پورت سریال هستش ، یه چیزی مثل putty یا hyper terminal
این برنامه به صورت پیش فرض از ttyS1 استفاده میکنه
گزینه های مهمی که میشه ازش یاد گرفت باز و بسته کردن فایل در جاوا به صورت ورودی و خروجی همچنین استفاده از تایمر برای کنترل یک رویدادا
میدوارم مفید باشه

یه عکس هم از محیطش :

dariush_ab
19-10-2015, 21:42
یه نرم افزار با جاوا نوشتم برای مانیتور کردن اطلاعات پورت سریال هستش ، یه چیزی مثل putty یا hyper terminal
این برنامه به صورت پیش فرض از ttyS1 استفاده میکنه
گزینه های مهمی که میشه ازش یاد گرفت باز و بسته کردن فایل در جاوا به صورت ورودی و خروجی همچنین استفاده از تایمر برای کنترل یک رویدادا
میدوارم مفید باشه

یه عکس هم از محیطش :

سلام.
بسیار عالی.
تشکر ویژه بابت به اشتراک گذاری کارهای خوبتون.
موفق باشید.

shayanmelody
19-10-2015, 23:13
سلام.
بسیار عالی.
تشکر ویژه بابت به اشتراک گذاری کارهای خوبتون.
موفق باشید.

خاهش میکنم
مهندس کلی مورد بود که از شما یاد گرفتم الآن دارم درس پس میدم دیگه :mrgreen:
الآن دنبال i2c هستم که که بتونم مثل همین uart داخل ترمینال لینوکس بدون هیچ برنامه اضافه ای راش بندازم که بتونم تو جاوا ازش استفاده کنم ، اما بیشتر چیزایی که پیدا کردم همشون از یه سری برنامه دیگه استفاده میکردن.
چند باری که سوال پرسیدم لینک های خوبی دادین ، برای این مورد هم چیزی تو دست و بالتون نیست ؟! :0013:

dariush_ab
19-10-2015, 23:57
خاهش میکنم
مهندس کلی مورد بود که از شما یاد گرفتم الآن دارم درس پس میدم دیگه :mrgreen:
الآن دنبال i2c هستم که که بتونم مثل همین uart داخل ترمینال لینوکس بدون هیچ برنامه اضافه ای راش بندازم که بتونم تو جاوا ازش استفاده کنم ، اما بیشتر چیزایی که پیدا کردم همشون از یه سری برنامه دیگه استفاده میکردن.
چند باری که سوال پرسیدم لینک های خوبی دادین ، برای این مورد هم چیزی تو دست و بالتون نیست ؟! :0013:
اختیار دارید. شما استادید. همه موارد نتیجه تلاش خوب خودتون بوده:0013:

shayanmelody
20-10-2015, 00:21
در مورد i2c چطور ؟

dariush_ab
20-10-2015, 00:35
در مورد i2c چطور ؟
ایمیل شد.

shayanmelody
20-10-2015, 01:44
ایمیل شد.
متشکر ، چک کردم اما چیزی نیومدش
این ایمیل دیگه ؟ shayannikzad91@gmail.com

dariush_ab
20-10-2015, 01:50
متشکر ، چک کردم اما چیزی نیومدش
این ایمیل دیگه ؟ shayannikzad91@gmail.com
خواهش میکنم. مجدد ایمیل کردم.

shayanmelody
28-10-2015, 21:35
آقا من تو i2c گیر کردم
هرچی سرچ زدم همشون از i2c-tools استفاده میکنن ، هیشکی نیومده با خود فایل dev/i2c-X/ تو ترمینال کار کنه که من ببینم چطوری میشه باهاش کار کرد :unh: