PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب با هدر spi

beroz
09-01-2013, 02:50
سلام

من یک مشکلی با کلاک هدر spi دارم

من دارم ماژول RFM70 و راه اندازی میکنم ولی وقتی کلاک رو از 2MHz بیشتر میکنم اصلا ماژول هیچ دیتایی نمیده در صورتی که تو دیتاشیت گفته تا 8MHz کار میکنه و جالب تر اینکه وقتی کلاک رو میارم پایین مثلا میزارم 500KHz ی جواب میگیرم وقتی میزارم 800KHz ی جواب دیگه میگرم موقع خوندن رجیستر ها

به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟

البته در هیچ کلاکی دیتای صحیح رو دریافت نکردم

agape
09-01-2013, 09:33
سلام - شما دقیقا از کدوم هدر استفاده میکنید - منم دقیقا همین مشکل رو دارم ولی با mmc و آخر هم متوجه نشدم مشکل از کجاست ، تنها احتمالی که میدم - خطا تو محاسبه مقدار کلاک باشه ، شما اگر دسترسی به اسکوپ دارید میتونید چک کنید که spi با چه فرکانسی کلاک میخوره

mansoory
09-01-2013, 10:27
سلام - شما دقیقا از کدوم هدر استفاده میکنید - منم دقیقا همین مشکل رو دارم ولی با mmc و آخر هم متوجه نشدم مشکل از کجاست ، تنها احتمالی که میدم - خطا تو محاسبه مقدار کلاک باشه ، شما اگر دسترسی به اسکوپ دارید میتونید چک کنید که spi با چه فرکانسی کلاک میخوره

معمولا باید ابتدا mmc را با فرکانس 400Khz راه اندازی کرد و بعد کلاک را بالا برد.

beroz
09-01-2013, 14:22

سلام، من از همون هدری که تو تاپیک زیر شما نوشتین استفاده میکنم
کلیه آموزش ها و نکات مهم برد eke2sam7x v2.0 کویرالکترونیک - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

من ماژول RFM70 و با AVR راه انداختم و مشکلی نبود و هرجا نیاز داشتم به spi از هدر spi.h خود کدویژن استفاده کردم بعد اومدم کدی که نوشتم به کد قابل اجرا واسه آرم اتم تبدیل کنم و تغییرات زیر رو دادم که جواب نداد

#define BORD_CLK 92160000

#define CSN PA8
#define CE PA10کد زیر رو واسه AVR زدم که خیلی راحت جواب میده و مقادیر رجیستر های RFM70 و میخونه

unsigned char rfm70_reg_read(unsigned char reg)
{
unsigned char data;
csn=0;
spi(reg);
data=spi(0xFF);
csn=1;
return data;
}کد بالارو به کد زیر تبدیل کردم و جواب نگرفتم

unsigned char SPI_Read_Reg(unsigned char reg)
{
unsigned char data;
RST_PORTA = CSN;
SPI_Write(AT91C_BASE_SPI0,0,reg);
SPI_Write(AT91C_BASE_SPI0,0,oxff);
data = SPI_Read(AT91C_BASE_SPI0);
SET_PORTA = CSN;
return data;
}به صورت زیر کانفیگ کردم

SPI_Configure_PIO_MAKS(SPI0_PORT,SPI0_PIO_MASK); // Enable the SPI pins required by the application

SPI_Configure(AT91C_BASE_SPI0, // SPI0 TO USE
AT91C_ID_SPI0, // SPI0 PMC ID TO Active Power
SPI_MASTER| // SPI SET TO MASTER MODE
SPI_ONE_DEVIDE // SPI Connct TO 1Device {NO MOLTI DEVICE}
SPI_MOD_FDIS); // Disable Mode Fault Detection

SPI_ConfigureNPCS(AT91C_BASE_SPI0,
0, // Config Chanal 0
SPI_MODE_3|
SPI_8_BIT| // 8 Bit Data strim
SPI_SCBR(1000000,BORD_CLK)| // Clock Of SPI SET To 1 MHZ
SPI_DLYBCT(1000,BORD_CLK)| // Delay In Send Strim 1us
SPI_DLYBS(1000,BORD_CLK));

SPI_Enable(AT91C_BASE_SPI0); // Enable SPI0
البته من پایه CSN و وقتی دستی صفر و یک میکنم جواب میگیریم ولی وقتی از پایه شماره ۱۲ که تو هدر تعریف کردم واسه SPI0_NPCS0 استفاده میکنم فقط ماژول بم 0x1c و بر میگردونه یعنی هرچی و میخام بخونم فقط همینو میده بم ولی وقتی خودم دستی یک پورت رو صفر و یک میکنم بجای SPI0_NPCS0 ماژول جواب میده البته جواب نادرست

کانفیگ های SPI0

#define SPI0_PORT AT91C_BASE_PIOA
#define SPI0_NPCS0 12
#define SPI0_NPCS1 13
#define SPI0_NPCS2 14
#define SPI0_NPCS3 15
#define SPI0_MISO 16
#define SPI0_MOSI 17
#define SPI0_SPCK 18
#define SPI0_PIO_MASK ((1<<SPI0_NPCS0)|(1<<SPI0_NPCS1)|(1<<SPI0_NPCS2)|(1<<SPI0_NPCS3)|(1<<SPI0_MISO)|(1<<SPI0_MOSI)|(1<<SPI0_SPCK))

ی چیز جالب تر اینکه اگر من مثلا ۱۰ بار خوندن با spi آرم و انجام بدم از مورد سوم به بعد جواب فقط صفر میشه ولی اگر بینشون یک تاخیر ۱۰ میلی ثانیه بزارم بدون مشکل جواب میده

beroz
09-01-2013, 14:26

البته من به اسکوپ دسترسی ندارم ولی با توجه به آزمایش هایی که کردم مشکلم و از نظر timing خوندن spi میدونم ولی واسم عجیبه که تو avr با هدر spi.h کدویژن خیلی راحت جواب میده و هیچ مشکلی از نظر کلاک نداشتم

دارم یک هدر نرم افزاری واسه SPI مینویسم ببینم با این مدل هدر جواب میگیرم یا نه

beroz
10-01-2013, 17:01
سلام

کسی کتابخونه دیگه ای واسه spi نداره تست کنم؟