PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در راه اندازي چيپ مخابراتي وايرلس +nrf24l01 ؟؟؟؟؟؟؟

Aminsaeedi
09-01-2013, 01:31
دوستان کسي با اين ماژول کار کرده ميکرو avr ترجيحا بيسيک

من که پايه هاي اين ماژول رو هم نمي شناسم هیچی روش ننوشته

برخی دوستان این صفحه رو
AN #151 - Nordic nRF24L01 with BASCOM-AVR - MCS Electronics (You can see links before reply)

پیشنهاد کردند که من وقت ندارم که برم بررسی کنم خیلی هم شلوغ هست و نوع ماژول هم متفاوت هست که ممکنه در آخر به نتیجه نرسم

agape
09-01-2013, 09:35
دوست من بعید میدونم که اون صفحه مشکلی داشته باشه چرا که تو سایت رسمی خود کامپایلر هست
در ضمن به نظر من کارتو شروع کنی بهتر از اینه که دست رو دست بذاری و بخوای منتظر جواب بهتر بشی !

Aminsaeedi
09-01-2013, 12:35
آقای مزارعی من اصلا پایه های این ماژول رو نمی شناسم

هیچ دیتا شیتی هم پیدا نکردم برای این ماژول

منظور من از به نتیجه نرسیدن این بود که ماژول من با اونی که توی سایت خود کامپایلر هست متفاوت هست و ممکنه با هم یکی نباشند و ...

Ma3ood
10-01-2013, 14:36
سلام شاید این عکس کمکی بکنه

Aminsaeedi
11-01-2013, 19:55
دوستان می دونید این ماژول رو باید با 3.3 راه بندازم یا 5 ولت ؟؟؟

Ma3ood
11-01-2013, 23:01
ولتاژ تغذیه از 1.9 تا نهایتا 3.6 میتونه باشه

medadnoki
11-01-2013, 23:39
سلام!

ولتاژ تغذیه از 1.9 تا نهایتا 3.6 میتونه باشه
مسعود جان فکر میکنم اشتباه میکنی.....ولتاژ تغذیه AVR ، پنج ولت هست.
با این حال اگه دوستمون مدل میکرو یا همان AVR را مشخص کنه بهتر میشه بهش کمک کرد......

دوست خوبم Aminsaeedi جان!
اگه مدل میکرو را مشخص کنی میشه خیلی کمکت کرد.....مدلش را روش نوشته دقت کنی میبینی

""موفق باشید""

Aminsaeedi
12-01-2013, 01:22
آقا پژمان فکر کنم شما منظور من رو متوجه نشدید
من می خوام این ماژول رو راه اندازی کنم چیپ این ماژول این طور که من متوجه شدم با 3.3 ولت راه اندازی میشه ولی توی شکل لینکی که من توی پست اول گذاشتم یه عکس هست که vcc این ماژول رو به vcc میکرو وصل کرده در ضمن من می خوام از atmega32 استفاده کنم

Ma3ood
12-01-2013, 12:43
دوست عزیز اگه میکروت از نوع l با باشه دیگه دردسری نداری برای راه اندازی و نهایتا شما با میکروی 5 ولتی کار بکنی شما یه ams1117 3.3 یا lf 33 بگیر برا تغذیه و نداشتی دو تا دیود بزار سر راه تغذیه ماژول :mrgreen: و برای اتصال از تقسیم مقاومتی استفاده کن به همین راحتی

Aminsaeedi
12-01-2013, 13:47
میکروی من نوع atmega32 A هست با 5 ولت تغذیه می کنم

kavir
12-01-2013, 13:50
سری a هست خوب 3.3 بهش بدین

Ma3ood
12-01-2013, 13:53
حق با اقای زراعی هست سری a میتونه از 2.7 تا 5.5 ولت کار بکنه که فقط فرکانس کاری میکرو کاهش پیدا میکنه مشکل دیگه ای نداره :0013:

Aminsaeedi
12-01-2013, 14:03
خب یعنی اگه 3.3 بدم سرعت بهتر میشه؟

در ضمن آقای زارعی من بیشتر قصدم ولتاژ راه اندازی این ماژول هست که چند روز پیش خریدم از شما

توی راه اندازیش گیر کردم با بسکام

nrf24l01+

Ma3ood
12-01-2013, 14:10
نه هیچ فرقی نداره از نظر سرعت اگه با 3.3 راه اندازی کنید فکر کنم نهایتا تا 8 مگاهرتز کلاک میخوره که این مقدار فرکانس کاری برای راه اندازی این ماژول کافیه و با مقدارهای خیلی کمتر از این هم میتونید راه اندازی کنید پس نگران نباشید و با خیال راحت ولتاژ 3.3 کار کنید .

medadnoki
12-01-2013, 14:51
من می خوام این ماژول رو راه اندازی کنم چیپ این ماژول این طور که من متوجه شدم با 3.3 ولت راه اندازی میشه ولی توی شکل لینکی که من توی پست اول گذاشتم یه عکس هست که vcc این ماژول رو به vcc میکرو وصل کرده در ضمن من می خوام از atmega32 استفاده کنم
سلام!
دوست عزیز شما باید از atmega32L استفاده کنید زیرا :
ولتاژ کاری atmega32 از 4.5 تا 5.5 ولت است و ولتاژ مورد نیاز برای ماژول شما 1.9 تا 3.6 ولت است ; بنابراین فصل مشرکی بین این دو ولتاژ وجود ندارد تا VCC هر دو را به هم یا به میکرو وصل کنیم
اما اگر از atmega32L استفاده کنیم خواهیم داشت =>
چون ولتاز کاری atmega32L از 2.7 تا 5.5 ولت است و ولتاژ مورد نیاز ماژول 1.9 تا 3.6 ولت است پس میتوان فصل مشترک آنها را 3.6 ولت گرفت. (میتوان 3.3 ولت نیز در نظر گرفت) و به میکرو وصل کرد. البته در طراحی این طور است که سیم‏های VCC هر دو ماژول و میکرو به هم وصل میشوند. در ساخت طور دیگر است.
پس به نظر من بهتره از atmega32L استفاده کنید.
در مورد datasheet قطعات هم میتوانید به سایت You can see links before reply مراجعه کنید و در قسمت Part Name اسم device را وارد کنید و datasheet مربوطه را دانلود کنید.

اگر میکروی شما atmega32A میباشد مشکلی برای ولتاژ 3.3 ندارید...چون ولتاژکاری آن 2.7 تا 5.5 هست......فقط سرعت آن تغییر میکند که از 0 تا 16 مگاهرتز است.....هر جه ولتاژ کمتر ، سرعت کمتر میشود
باز هم اگر سوالی بود در خدمتم:hi:

modj.ir
12-01-2013, 16:17
توو لینیکی که دادین واضح نوشته که خود آی سی 3.3 ولت هست اما پایه های ورودی خروجی اون توان کار کردن تا 5 ولت رو دارن ( تغذیه آی سی روبا 3.3 راه می ندازید اما اگر ورودی خروجی هاش به مداری که 5 ولت هست وصل بشه، آی سی نمی سوزه ) اما اون تصویر که 5 ولت وصل کرده، روش نوشته ماژول nrf یعنی روی ماژول رگلاتور 3.3 ولتی داره و به ماژول 5 ولت وصل کرده و رگلاتور روی ماژول اون رو 3.3 میکنه برای آی سی.
روی ماژول تون رو نگاه کنین، اگر رگلاتور داره باید 5 ولت وصل کنین و در غیر این صورت باید 3.3 بدید. کلا L و A و ... همه رو با 3.3 راحت راه بندازید. ماژول های خودم دم دستم نیستند تا بگم رگلاتور دارند یا نه

Aminsaeedi
12-01-2013, 20:00
موج عزیز شما با این ماژول کار کردید ؟

این برد که من دارم smd هست و عکسش توی پست اول هست و نمی دونم رگولاتور داره یا نه

kavir
12-01-2013, 20:03
موج عزیز شما با این ماژول کار کردید ؟

این برد که من دارم smd هست و عکسش توی پست اول هست و نمی دونم رگولاتور داره یا نه

نه نداره راه اندازی این کاری نداره یه یا علی بگو و وقت صرف جزئیات نکن این همه

Aminsaeedi
12-01-2013, 20:10
آقای زارعی من یا علی رو گفتم اینارو برای اطمینان پرسیدم و اینکه شما که می گید راه اندازی کاری نداره لطف کنید اگه میشه گوشی رو بدید دستم منم یاد بگیرم صحبت کنم:)

Ma3ood
12-01-2013, 20:19
دوست عزیز منم این ماژول گرفتم راستش داره خاک میخوره اصلا وقت نکردم برم سراغش :(
اما شما برا شروع بهتره برید از یوزر منوال این ماژول یا ای سی شروع کنید تمام دستوراتی که باید در مد spi بدهید را در داخل اون موجود هستش که این کار با صرف وقت فقط به دست میاید .
امیدوارم موفق و پیروز باشید .:0013:

Aminsaeedi
12-01-2013, 20:27
منظور شما از user manual همون لینکی هست که گذاشتم

Ma3ood
12-01-2013, 20:28
این pdf ممکنه به شما کمک کنه هم برای ماژول یه سری توضیحاتی داده و هم یه نمونه برنامه به زبان شیرین سی داره :0013:

Aminsaeedi
12-01-2013, 20:32
مشکل من این زبان c هست

من با نرم افزار بسکام کار می کنم

Ma3ood
12-01-2013, 20:33
منظور شما از user manual همون لینکی هست که گذاشتم

نه دادا اون که یه مثاله
user manual nrf24l01 این قطعه را تو google سرچ کن نتایج خوبی میگیری توضیحات در مورد استفاده و رجیستر ها و.. ای سی میشه جدا از دیتاشیت میشه یه جورایی:0013:

مشکل من این زبان c هست

من با نرم افزار بسکام کار می کنم
خوب تو لینکی که خودتون گذاشتین که برنامه به زبان بسکامه مشکل کجاست ؟؟؟

Aminsaeedi
12-01-2013, 20:38
خب یه مقدار گنگ هستند این دستورات من گیج شدم

چون وقت هم کم دارم نمی تونم خوب تمرکز کنم روش برای درک بهتر

Ma3ood
12-01-2013, 20:47
من به شخصه به بسکام اشنایی ندارم ولی به نظرم خیلی مثال خوبی زده شما همون اپلیکشن نوت و یا یوزر منوال را بگیر و با استفاده از هر دو هر تغییری خواستی بسته به کارت اعمال کن دوستان بسکام کار حرفه ای هم سایت کم نداره شما شروع کن برنامه نویستو سوالی داشتی دوستان کمک میکنند .

modj.ir
12-01-2013, 21:04
من این ماژول رو راه ننداختم اما 6 تا خریدم و مدتهاست منتظرم فرصت کنم راه بندازم :)
سعی می کنم این هفته براش وقت بگذارم اما پیشنهاد می دم خودتون ببندین. مدار همون صفحه ببندین منتهی براش یک رگلاتور 3.3 ولتی بگذارین و کل مدار رو با اون راه بندازین و بدون تغییر همون برنامه رو بزنین روی میکرو ها. بعد از این تست، برنامه رو اون طور که نیاز دارین عوض کنین

Aminsaeedi
12-01-2013, 21:12
نظر شما در مورد این فرکانس چیه توی این برنامه گفته 7372800

من چطور این فرکانس رو باید تنظیم کنم منظورم موقع پروگرم کردن هست

می تونم به 1000000 تغییر بدم که با باود هم مشکلی نداشته باشه؟

modj.ir
12-01-2013, 21:17
کریستالش هست. بهرته فعلا هیچی رو عوض نکنین ! اول جواب بگیرین بعد

Aminsaeedi
12-01-2013, 21:30
خب من چه طوری می تونم بفهمم که جواب گرفتم

در ضمن من تا حالا میکرو با کریستال راه اندازی نکردم

همین که کریستال رو با خازن های مربوطه به مدار اضافه کنم کافی هست

Ma3ood
13-01-2013, 00:17
شما برای تنظیم این نوع کریستال اول مقدارش را در برنامه تنظیم کنید و سپس موقع پراگرام کردن فیوز بیتهای مربوط تنظیم کنید
1=cksel0
1=cksel1
0=cksel2
0=cksel3
این جوری تیک بزنی میشه از 3 تا 8 مگاهرتز اینایی که 1 نوشتم منظور تیک بزن این فیوز بیت ها را در موقع پراگرامر کردن

zakariya moradi
01-04-2013, 15:44
سلام
در مورد نوع میکرو آزادید که چه میکرویی رو انتخاب کنید و چه فرکانسی !!چون تغذیه این ماژول 3.3 ولته اما پین های ورودی و خروجی رو به 5 ولت هم میتونید وصل کنید، رگولاتور داخلی داره . :wink:
این هم پروژه هایی که من انجام دادم باهاش :
You can see links before reply

You can see links before reply

میتونید توی سایتم عکسای بیشتری ببینید ازش. You can see links before reply

aliakbar30
04-06-2013, 01:55
سلام.
امروز این ماژول وراه اندازی کردم.با مثال خود سایت MCS،که لینکشو یکی از دوستان هم درهمین بخش قرارداده.از Mega8a استفاده کردم،فرکانس کاری میکرو اهمیت نداره،اون کریستال خارجی دقیق که تو مثال MCS هست برای کاهش خطای rs232 استفاده شده.برنامه ی بسکام مثال MCS هم برای ارسال وهم برای دریافت کفایت میکنه،درشروع برنامه وضعیت پایه ی pinc.3 رو چک میکنه،در صورت 1 بودن به حلقه ی ارسال و در غیر این صورت به حلقه ی دریافت میره.فقط برای راحتی کار میتونین پورت سریال روخذف کنید و چندتا LED برای تست جای دستورات print روشن و خاموش کنید.با توجه به قیمت بالای LCD!!همچنین باید بگم امکانات مخابراتی این ماژول واقعا عالیه.

Revenger
12-07-2013, 00:54
سلام

آقا شما ها که با این ماژول کار کردید میشه بگید فرق این دو تا با هم چیه؟

ماژول اول - You can see links before reply

ماژول دوم - You can see links before reply

من که غیر از تفاوت قیمت و اون DIP آخرش چیز دیگه ای نفهمیدم

Ma3ood
12-07-2013, 12:38
مدل dip از نظر کیفیت ساخت دارای امتیاز کمتری نسبت به نمونه دیگر هست و فرق دیگه ای ندارند

علیدلی
16-08-2013, 13:24
سلام.
امروز این ماژول وراه اندازی کردم.با مثال خود سایت mcs،که لینکشو یکی از دوستان هم درهمین بخش قرارداده.از mega8a استفاده کردم،فرکانس کاری میکرو اهمیت نداره،اون کریستال خارجی دقیق که تو مثال mcs هست برای کاهش خطای rs232 استفاده شده.برنامه ی بسکام مثال mcs هم برای ارسال وهم برای دریافت کفایت میکنه،درشروع برنامه وضعیت پایه ی pinc.3 رو چک میکنه،در صورت 1 بودن به حلقه ی ارسال و در غیر این صورت به حلقه ی دریافت میره.فقط برای راحتی کار میتونین پورت سریال روخذف کنید و چندتا led برای تست جای دستورات print روشن و خاموش کنید.با توجه به قیمت بالای lcd!!همچنین باید بگم امکانات مخابراتی این ماژول واقعا عالیه.

سلام
دوست عزیز بردی که شما جواب گرفتید چقدر هست ؟؟

ایا فقط از کد سایت mcs استفاده کردید بدون تغییر؟

علیدلی
16-08-2013, 13:42
راه اندازی ماژول nrf24l01 - صفحه 3 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

mehdi29665
21-08-2013, 20:21
سلام
اساتیدی که با این فرستنده کار کردند، برد مفید این ماژول چند متره
با تشکر.

shahrivar88
30-08-2013, 17:19
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - جمع آوري پروژه هاي avr (You can see links before reply)
اینم برای مگا32 نوشتم کار میکنه مشکلی هم نداره اگه بدردتون بخوره خوشحال میشم.

hbhadi
10-10-2013, 15:41
این ماژول با 1.9 الی 3.6 کار میکنه اما میشه اونو به 5 ولت مدار هم متصل کرد (این پروژه من هست و این اطلاعات رو از دیتاشیت و ... گیر آوردم)

hbhadi
10-10-2013, 15:44
این ماژول با تغذیه 1.9 تا 3.6 ولت کار می کنه البته میتونید اونو به تغذیه 5 ولت ایسی هم متصل کنید (این پروژه منه و این اطلاعات رو هم از دیتاشیت و ... گیر آوردم)

zakariya moradi
10-10-2013, 19:00
این ماژول با 1.9 الی 3.6 کار میکنه اما میشه اونو به 5 ولت مدار هم متصل کرد (این پروژه من هست و این اطلاعات رو از دیتاشیت و ... گیر آوردم)

سلام
ولتاژ كار چيپ بين ١.٩ تا ٣،٦ ولته و توجه داشته باشيد كه پين هاي ديتا ميتونن تا ٥ ولت بهشون اعمال بشه .

hamed.9999
16-10-2013, 18:49
میخوام با این ماژول صوت و تصویر ارسال کنم کسی با این ماژل کار کرده................ Wireless transceiver

zakariya moradi
16-10-2013, 20:46
میخوام با این ماژول صوت و تصویر ارسال کنم کسی با این ماژل کار کرده................ Wireless transceiver

شما ٣ جا توي انجمن درخواست راهنمايي كرديد. شما كه علاقه منديد و از سال ٨٩ عضويد و ٤ تا پست زديد تا الان ، شروع كنيد ما هم كمك ميكنيم .
قدم اول مطالعه ديتا شيته ، بخونيد و هر جا سوالي بود مطرح كنيد. پهناي باند ديتا اين ماژول ٢ مگا بيت هستش .

ak6868
05-01-2014, 00:01
سلام وقت همگی بخیر، من میخوام با این ماژول کار کنم اما نتونستم دیتایی انتقال بدم،همون برنامه ای که یکی از دوستان تو کامنت اول گذاشته رو فرکانس کاریشو به 8000000 تغییر دادم ولی جواب نمیده.لطفا کمک کنید.

KHM
05-01-2014, 02:37
سلام وقت همگی بخیر، من میخوام با این ماژول کار کنم اما نتونستم دیتایی انتقال بدم،همون برنامه ای که یکی از دوستان تو کامنت اول گذاشته رو فرکانس کاریشو به 8000000 تغییر دادم ولی جواب نمیده.لطفا کمک کنید.
سلام...پست اول؟ تو پست اول که برنامه ای نیست..
تو اون برنامتون که فرکانسشو تغییر دادین، قبل اینکه تغییر بدین کار میکرد؟

mansoory
05-01-2014, 10:32
سلام
اساتیدی که با این فرستنده کار کردند، برد مفید این ماژول چند متره
با تشکر.

من از دو نمونه زیر استفاده کردم. اولی به عنوان فرستنده و دومی به عنوان گیرنده. ضمنا هر دو در مود Shockburst بودند:

1- nrf24l01+,nrf24l01,nrf2401,ماژول فرستند گیرنده,ماژول رادیویی,ماژول ارسال دیتا,راه اندازی nrf24l01,ارسال صوت با nrf24l01 (You can see links before reply)
2- 2.4G Wireless NRF24L01 PA LNA Board Module Electronic Parts (You can see links before reply)

در فرستنده از ATMEGA 8a استفاده کردم و در گیرنده از ATMEGA32a. البته در نمونه ای که روی برد برد بستم. الان دارم PCB رو آماده می کنم وقصد دارم در هردو از Atmega88PU استفاده کنم به دلایل فراوان. ضمنا این نکته رو هم بگم که اگر در محیط نویز دار میخواید استفاده کنید بهتره که با نوسان ساز داخلی راه اندازی کنید. (اگر از UART استفاده می کنید مجبورید که کریستال قرار بدین).
با این ترکیبی که گفتم من هردو ماژول رو با باتری 3ولتی روشن کردم و بردش هم در فضای آزاد تا 500 مترکه من دسترسی داشتم جواب می داد ((اصلاحیه: متاسقانه این برد مقطعی است و ارتباط دایمی نیست.بیشتر اوقات داده از بین میره. برد واقعی که ارتباط دایمی بدون قطعی داشته باشیم کمتر از 50 متره اگه هر دو ماژول نوع 2 باشند.و شرمنده که اطلاعات غلط داده بودم)و در فضای بسته درحالتی که فرستنده در اتاقی بوده و گیرنده رو داخل یک سوله حرکت می دادم بیشتر از 200 متر بود. ماژول نسبت به نویز اصلا حساسیت نداره و خیلی راحت کار میکنه. من با زبان سی و نرم افزار Atmel Studio کار کردم.

یک نکته هم درباره نویز پذیری AVR بگم. من کاربرخیلی قدیمی AVR هستم و بیشتر پروژه هایی که انجام دادم دانشجویی وآزمایشگاهی بوده. اما اخیرا برای یک پروژه صنعتی از AVR استفاده کردم که مشکلات نویز رو اونجا دیدم (بعلت استفاده از رله و موتور). اونجا با غیرفعال کردن کریستال و استفاده از نوسان ساز داخلی مشکل ریست شدن بکل از بین رفت و تا الان هم مساله ای نداشته. ولی این مساله تو مخم بود و کم بوده که کلا بیخیال AVR بشم و برم سراغ PIC. ولی بعد ازکمی سرچ و مطالعه دیتاشیتها فهمیدم که من در این مدت سرم تو برف بوده و خبر از ارتقای میکروهای AVR نداشتم. من عادت داشتم همیشه از MEGA32 و 8 استفاده کنم. اگر دیتاشیت Atmega32 و Atmega32a رو باهم مقایسه کنید متوجه تغییراتش میشین. ولی این هم کافی نیست. اگر میخواید از باتری استفاده کنید لازمه که بتونید مصرف میکرو رو حداقل کنید. atmega 88 و atmega324 شبیه بهatmega8 و atmega32 هستند ولی خیلی بهینه شده. میتونید کلاک پریفرالهایی که نیاز ندارید رو غیرفعال کنید و همینطور گزینه های زیادتری برای کاهش مصرف توان در مودهای کاری در دسترس خواهید داشت. ضمن اینکه طراحی سخت افزاری خود میکرو هم ارتقا داشته و عملکرد باثباتی داره (اولین جملات در دیتاشیت این میکروها اینه Fully static operation).و در آخر اینکه میتونید برای همه پایه ها وقفه تعریف کنید که این یکی خیلی به درد من خورد. کلا از اینکه لازم نشد سراغ PIC برم خوشبخت شدم!

ak6868
05-01-2014, 20:35
سلام...پست اول؟ تو پست اول که برنامه ای نیست..
تو اون برنامتون که فرکانسشو تغییر دادین، قبل اینکه تغییر بدین کار میکرد؟

سلام. اسم فایلی که گذاشته an#151. ن در هردو حالت کار نکرد البته من از کریستال داخلی استفاده کردم. در ضمن نرخ انتقالی که انتخاب میکنیم به فرکانس کریستال ربط داره؟ پیشاپیش از دوستانی که کمک میکنند کمال تشکر رو دارم.

ak6868
06-01-2014, 18:00
ی استادی نیست به داده من برسه؟cry::

ak6868
06-01-2014, 18:04
برادر منصوری منم دقیقا میخوام همین ترکیبی که گفتید استفاده کنم ولی هنوز موفق نشدم کوچکترین جوابی بگیرم میشه کمکم کنید؟

mansoory
07-01-2014, 09:33
برادر منصوری منم دقیقا میخوام همین ترکیبی که گفتید استفاده کنم ولی هنوز موفق نشدم کوچکترین جوابی بگیرم میشه کمکم کنید؟

فرزندم، در اولین قدم اتصالات Spi رو کنترل کن که همه چی درست باشه. بعدش دو تا خازن 100 میکرو فاراد الکترولیت وردار، روی برد nrf موازی تغذیه لحیم کن.
مرحله بعد اینه که پاسخ درستی از nrf دریافت کنی.
اونم اینه که رجیستر status رو بخونی. (یعنی قبل از اینکه nrf رو بعنوان فرستنده یا گیرنده تنظیم کرده باشی) باید جواب 0x0E رو بگیری. اگر نشد بدون که در spi مشکل داری و باید اون رو برطرف کنی که احتمالا برمیگرده به تنظیمات اون در میکرو
در مرحله اول نباید فرستنده و گیرنده رو باهم راه بندازی. بهتره اول روی فرستنده کار کنی. پس از دریافت 0x0E میتونی یک پکت دلخواه ارسال کنی. موقعی که پایه IRQ صفر بشه و دررجیستر Status هم MAX_RT و TX_DS ست شده باشند یعنی فرستنده ok شده و باید بری سراغ گیرنده. (MAX_RT وقتی ست میشه که ACK از گیرنده دریافت نشه و در این حالت فرستنده ارسال مجدد انجام میده اگر بعد از تعداد مشخصی ارسال بازهم ACK دریافت نشه این فلگ در رجیستر STATUS ست میشه. TX_DS هم پس ار اولین ارسال ست میشه و مفهومش اینه که پکت ارسال شده... )

موفق باشی

ak6868
08-01-2014, 15:47
فرزندم، در اولین قدم اتصالات spi رو کنترل کن که همه چی درست باشه. بعدش دو تا خازن 100 میکرو فاراد الکترولیت وردار، روی برد nrf موازی تغذیه لحیم کن.
مرحله بعد اینه که پاسخ درستی از nrf دریافت کنی.
اونم اینه که رجیستر status رو بخونی. (یعنی قبل از اینکه nrf رو بعنوان فرستنده یا گیرنده تنظیم کرده باشی) باید جواب 0x0e رو بگیری. اگر نشد بدون که در spi مشکل داری و باید اون رو برطرف کنی که احتمالا برمیگرده به تنظیمات اون در میکرو
در مرحله اول نباید فرستنده و گیرنده رو باهم راه بندازی. بهتره اول روی فرستنده کار کنی. پس از دریافت 0x0e میتونی یک پکت دلخواه ارسال کنی. موقعی که پایه irq صفر بشه و دررجیستر status هم max_rt و tx_ds ست شده باشند یعنی فرستنده ok شده و باید بری سراغ گیرنده. (max_rt وقتی ست میشه که ack از گیرنده دریافت نشه و در این حالت فرستنده ارسال مجدد انجام میده اگر بعد از تعداد مشخصی ارسال بازهم ack دریافت نشه این فلگ در رجیستر status ست میشه. Tx_ds هم پس ار اولین ارسال ست میشه و مفهومش اینه که پکت ارسال شده... )

موفق باشی
بابت راهنماییتون کمال تشکر رو دارم.تست میکنم و حتما دوباره مزاحمتون میشم.

ggg2
29-10-2014, 20:32
سلام
من میکرو رو روشن میکنم رو lcd عدد 7 میاد چه ماژول روشن باشه چی خاموش قبل از گیرنده بودنش
مشکل من چیه؟
خازن رو گذاشتم
این تغییر رو هم دادم
Ce Alias Portd.5
Ss Alias Portb.2
Irq Alias Pind.7

mansoory
17-12-2014, 15:19
وقتتون رو روی این ماژولها تلف نکنید.
ظاهرن همه ماژولهای nrf موجود مشکل داره. متاسفانه من چهار عدد از این ماژولها (دوتا ساده و دو تا تقویت شده) گرفتم و اصلا اون خروجی که گفته شده رو نداره. برد کم و ارسال یا دریافت ناقص داده از مشکلاتشه. بطوریکه اگه یک جریان ارسال دایمی داده برقرار کنید متوجه میزان خطا و قطعی ارتباط میشوید.
با این حال اگه کسی تونسته اونها رو در محیط صنعتی با موفقیت استفاده کنه اعلام کنه.
باتشکر