PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درایور usb و ارتباط آن با میکرو

avrlove
25-09-2007, 01:03
چند وقتی هست که دارم روی ارتباط usb و AVR کار می کنم. به چیزایی هم رسیدم و روش cesko رو هم دیدم ولی به نظر می رسه که بهترین روش در ارتباط با USB استفاده ار همین روش شما در پروژه های این سایت به کار رفته. اگه امکان داره درباره ارتباط با dll ای که استفاده کردید واین که چه طور اونو تو ویژوال بیسیک میشه بکار برد و خود کتابخانه usbdrv که در WinAVR استفاده شده ،توضیح بدید.به طور کلی آیا مقاله ای سراغ دارید که در این باره توضیح داده باشه؟ ممنون
در ضمن شرمنده من فکر می کردم دوباره تاپیک قبلی باز نشده یه تاپیک جدید باز کردم. این رو الان دارم تو تایپ مجدد در edit تایپ می کنم .به هر حال معذرت اگه خواستید به همون تاپیک منتقل کنید

kavir
25-09-2007, 01:41
سلام
در مورد برنامه سايت بگم با c++builder هست و چون اين برنامه كار باهاش سخته ومرجع فارسي درست و حسابي نداره سورس اصلي برنامه رو نگذاشتيم
در مورد avr309 بگم برعكس حرف شما بهترين گزينه هست چراكه فقط يك ميكروي اضافي مي خواد كه هزينه اون خيلي كم ولي در عوض مانوري كه در برنامه كامپيوتر مي تونيد بديد خيلي با لا هست و نمونه برنامه vb6 هم نوشتم كه درسايت قرار داده مي شه(به زودي يك پروژه كامل براي usb توي سايت مي ذارم كه بيشتر روش ها با سورس كامل ميكرو وكامپيوتر گذاشته ميشه)
در مورد dll برنامه سايت فقط من تونستم نمونه برنامه براي دلفي براش پيدا كنم كه روش كار نكردم
You can see links before reply
مثال c++builder و دلفي
اينم منبع
اينم سخت افزارشه
لطفا نتيجه رو به همه دوستان بگين(در ضمن فايل اجرايي دلفي تحت داس كه همون حالت zip اجرا كنيد)
با تشكر

avrlove
25-09-2007, 06:30
شاید من سوالم رو خوب نپرسیدم
ببنید دلیل این که گفتم روش استفاده شده در این سایت برای ارتباط USB و AVR از روش cesko بهتره اینه که روش cesko به زبان اسمبلی هست و تاحدی غیر قابل انعطاف و نمی توان برنامه اسمبلی اون رو براحتی تغییر داد . این موضوع وقتی نمود بیشتری پیدا می کنه که شما بخواهید برنامه رو برای یه میکروی دیگه پیاده سازی کنید.
اما روش استفاده شده در این سایت. این روش رو من با مطالعه پوشه usbdrv و پروژه های سایت You can see links before reply متوجه شدم. در این روش از زبان C برای برنامه نویسی میکرو استفاده شده و همین مسئله کار رو خیلی ساده کرده و دوم اون که برای هر میکرویی قابل اجراست در حالی که روش cesko برای دو میکرو طرح ریزی شده بود و تبدیلش راحت نبود. و مزیت دیگه وقتی مشخص تر میشه که شما فایل usbconfig.h رو مطالعه کنید و ببینید امکان چه جور تنظیماتی رو به شما میده.
ممنون که سورس dll رو گذاشتید اما تو AVR309 یه توضیحاتی هست که توابع رو به سه زبان دلفی ،ویژوال بیسیک و ++C توضیح داده . آیااین هم مثل اون هست؟ یعنی من میخوام که dll رو تو vb به کار ببندم .معذرت آخه من از dll ها خیلی سر در نمیارم، فقط میدونم که میشه تو هر زبانی ازشون استفاده کرد.
پروژه هایی که در سایت You can see links before reply هست تنها برای برنامه میکرو هست و من نفهمیدم چه طور با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنن. سایت شما رو دیدم که ارتباط با کامپیوتر رو در پروژه داشت.این بود که خواستم در باره ارتباط دهی برنامه ویژوال اگه ممکنه توضیح بدین.

lordofnaz
03-12-2007, 15:30
با سلام
مي خواستم اگه ميشه برنامه و dll اي رو كه توي builder++c استفاده كردين برام بفرستيد ، چون من با اين نرم افزار آشنايي كامل دارم . سعي ميكنم كه اونو براي استفاده در دلفي و vb آماده كنم و براتون بفرستم.
با تشكر
lordofnaz@gmail.com

kavir
03-12-2007, 17:57
سلام
شما می تونید از منبع اصلی اون دانلود کنید
این سایت پروگرامر USB به همراه سورس کامل داره برنامه کامپیوترش به با AVRDUDE اجرا می شه
ودر پایین صفحه لینک دانلود برای DLL هست
کلیک کنید (You can see links before reply)

mm16467
25-03-2008, 08:44
با سلام
مي خواستم اگه ميشه برنامه و dll اي رو كه توي builder++c استفاده كردين برام بفرستيد ،
چون برنامه معرفي شده avrdude هست كه در اصل براي لينوكس هست و در محيط shell اجرا مي شود
mm16467@gmail.com

kavir
26-03-2008, 00:49
سلام
مثال برای دماسنج با usb رو دانلود کنید(البته ورژن 2) که تمامی سورس ها هست :wink:

dehghanimeh
12-07-2008, 08:37
دوست عزيز عالي بود
اگر ميشه لطف كنيد مدار سخت افزارش را هم بزاريد
و اكر امكان داشت يه كم توضيح در مورد برنامه :k04:

kavir
12-07-2008, 10:28
سلام
اینجا هم اضافه کردم
هر دو ورژن دانلود کنید شماتیک در ورژن یک هست
توضیحات هم به زودی راهنمای win avr آماده می شه و اونجا بحث می شه
:wink:

dehghanimeh
12-07-2008, 11:10
فايل ورژن 1 باحجم 826 كيلوبايت دانلود ميشه
ولي خرابه . يعني با هيچ برنامه فشرده سازي باز نميشه! 8O

kavir
12-07-2008, 12:01
سلام
من همین الان از سرور باز دانلود کردم و به راحتی با win rar انزیپ کردم
از 7-zip استفاده کنید
به هر حال فایل مشکلی نداره اگه باز نمی تونید هیمنجا بگید تا یکجا براتون اپلود کنم

dehghanimeh
12-07-2008, 12:28
بازم خطا ميده . حتي روي دو سيستم هم امتحان كردم

خطاي وين رر
C:\Documents and Settings\mehdi\Desktop\TempUsbv1.0.zip: Unexpected end of
archive

خطاي زيپ ويندوز
Compressed (zipped) Folders Error
The Compressed (zipped) Folder is invalid or corrupted.

اگر لطف كنيد دوباره اون رو زيپ كنيد و
آپلود كنيد يا به اين ايميل بفرستيد ممنون ميشم
dehghanimeh@yahoo.com

kavir
12-07-2008, 13:29
سلام
TempUsbv1.0.zip (You can see links before reply)

dehghanimeh
12-07-2008, 13:44
دوست عزيز خيلي لطف كرديد
جلل خالق
بازم باز نميشه ii998)

! C:\Documents and Settings\sabt\Desktop\TempUsbv1.0.zip: The archive is either in unknown format or damaged

چه راهي به نظرتون ميرسه ؟

dehghanimeh
12-07-2008, 19:10
عزيز جان ممنون
نهايتا با getright دانلودش كردم :o

dehghanimeh
15-07-2008, 02:38
دوست عزيز سلام
من مدار سخت افزارش را ساختم كد ميكرو را هم كامپايل
كرده و درون ميكرو ريختم. برنامه به خوبي كار ميكنه
فقط نتونستم كد c_builder اون رو كامپايل كنم
من تمام پكيج ها را هم نصب كرم ولي نميتونم اونو كامپايل كنم
شما از چه نسخه c_builder استفاده مي كنيد؟ من كه با نسخه
6 اين كار رو انجام دادم.
اگر خواستيد ليست خطا ها را اينجا ميزارم.

dehghanimeh
15-07-2008, 11:58
دوست عزيز ميشه لطف كنيد يه نگاهي به اين خطاها
بيندازيد تا ببينم مشكل از كجاست
آخه خيلي علاقه مندم بدونم اين برنامه چجور كار مي كنه

kavir
15-07-2008, 16:08
سلام
سی دی اون در فروشگاه هست

C++BUILDER (You can see links before reply)