PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک خیلی فوری

وحیدایکس
06-01-2013, 13:54
سلام . من به یه برنامه اسمبلی برخوردم که برا 16f873pic نوشته شده. منم تا حالا فقط بیسیک وavr کار کردم وهیچی از اسمبلی نمیدونم.حالا نمیدونم این برنامه اسمبلی رو تو چه کامپایلری کپی کنم ورو میکرو pic پروگرامش کنم. از دوستان اگر کسی اطلاعی داره خواهشا کمکم کنه. منتظرم ...

morteza_rk
06-01-2013, 14:01
سلام وحید جان

معمولا همه ی کامپایلرها از زبان اسمبلی پشتیبانی می کنن! شما یه کامپیلر انتخاب کن و توی Help بگرد دنبال اسمبلی. اونوقت می تونی ردیفش کنی.

مثلا توی بسکام با نوشتن دستور $ ASM می تونی شروع به نوشتن کد اسمبلی بکنی و بعد از تموم شدن کدهای اسمبلی هم باید دستور $END ASm رو بذاری.

توی کدویژن هم میشه ولی الان دستورش یادم نیست.

وحیدایکس
06-01-2013, 16:01
سلام وحید جان

معمولا همه ی کامپایلرها از زبان اسمبلی پشتیبانی می کنن! شما یه کامپیلر انتخاب کن و توی help بگرد دنبال اسمبلی. اونوقت می تونی ردیفش کنی.

مثلا توی بسکام با نوشتن دستور $ asm می تونی شروع به نوشتن کد اسمبلی بکنی و بعد از تموم شدن کدهای اسمبلی هم باید دستور $end asm رو بذاری.

توی کدویژن هم میشه ولی الان دستورش یادم نیست.
ممنون مرتضی جان من برنامه رو کپی کردم واین دوتا دستوری هم که گفتی اول واخر برنامه نوشتم اما وقتی کامپایل میکنم چند تا ارور میده وهرچه قدر باهاش ور میرم درست نمیشه .کلافه شدم .میشه برنامه رو برات بفرستم بیزحمت خودت تو بسکام اجراش کنی وبفهمی جریانش چیه؟؟
برنامه رو برات پیوست کردم دادا .
در ضمن برنامه مربوط میشه به یه پروژه فاصله سنج اولتراسونیک..
بازم ممنونم ازت منتظر راهنماییت هستم

sadmonew
06-01-2013, 18:13
سلام . من به یه برنامه اسمبلی برخوردم که برا 16f873pic نوشته شده. منم تا حالا فقط بیسیک وavr کار کردم وهیچی از اسمبلی نمیدونم.حالا نمیدونم این برنامه اسمبلی رو تو چه کامپایلری کپی کنم ورو میکرو pic پروگرامش کنم. از دوستان اگر کسی اطلاعی داره خواهشا کمکم کنه. منتظرم ...
سلام دوست عزیز
برای کامپایل برنامه از نرم افزار mpasmwin استفاده کنید.

morteza_rk
06-01-2013, 18:16
:baad:

دادا معلومه که ارور میده! منظور من این بود که باید برنامه رو ببری توی یه کامپایلر مربوط به PIC و بعد از توی Help نگاه کنی که توی اون کامپایلر چجوری میشه اسمبلی نوشت، اونوقت کامپایلش کنی.

رجیسترهای PIC با AVR فرق داره ، بخاطر همین اصلا نمیشه توی هیچکدوم از کامپایلرهای AVR کامپایلش کنی.

وحیدایکس
07-01-2013, 23:45
[QUOTE=morteza_rk;59358]:baad:

دادا معلومه که ارور میده! منظور من این بود که باید برنامه رو ببری توی یه کامپایلر مربوط به PIC و بعد از توی Help نگاه کنی که توی اون کامپایلر چجوری میشه اسمبلی نوشت، اونوقت کامپایلش کنی.

رجیسترهای PIC با AVR فرق داره ، بخاطر همین اصلا نمیشه توی هیچکدوم از کامپایلرهای AVR کامپایلش کنی.[/QUO

سلام اقا مرتضی .من نرم افزار MicroCode Studio و کامپایلر پیک بیسیک رو دانلود کردم برنامه مورد نظرم رو هم توش وارد کردم تمام تنظیمات رو هم طبق اموزشهایی که از نت گرفتم انجام دادم اما بازم برنامه ارور میده وکامپایل نمیشه . کلافه شدم ازتون خواهش میکنم اگه میتونید برنامه ای رو که تو پست قبل گذاشتم خودتون یه جوری کامپایلش کنید و فایل های خروجیش از جمله فایل هگزش رو بزارید .باور کنید کارم فوریه وگیر کردم کمکم کنید.
از سایر دوستان هم میخوام اگه تجربه دارن ومیتونن برنامه رو کامپایل کنن وفایلهاشو بزارن تا کارم راه بیفته..منتظرم بازم ممنون.:(:(:(