PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد ترانسمیتر فشار

sarutobi
03-01-2013, 20:07
سلام
چند تا سوال در مورد سنسور فشار wika eco-1 دارم
دیتا شیت : You can see links before reply
همونطور که میدونید خروجی این ترانسمیتر ها از جنس آمپره( 4-20 میلی آمپر ) خوب میخواستم بدونم این خروجی بین کدوم پایه ها اعمال میشه ( این سنسور 4 پایه داره ) و اینکه اگه بین این دو پایه مقامتی وصل نباشه و با مولتی متر جریان رو بخونیم اتصال کوتاه نمیشه و به سنسور آسیب نمیرسه؟

habib_sadeghi
03-01-2013, 20:19
از 4 تا پایه یکیش که ارته
این سنسورها به دو صورت سه سیمه و دو سیمه کار میکنند که سه سیمه برای مد 0 تا 10 ولت و دو سیمه برای مد 4 تا 20 میلی آمپر استفاده میشه .

sarutobi
03-01-2013, 20:23
خیلی ممنون
درسته یکیش ارته
ولی اگه بخوام از مود 2 سیمه استفاده کنم کدوم پایه ها میشن ؟ و مستقیم میتونم به اون پایه ها ولتاژ بدم و به آمپر متر وصل کنم ؟ ( برای تست سنسور)

habib_sadeghi
03-01-2013, 20:32
شما از پایه های 1و2 با رنگهای قهوهای وسبز باید استفاده کنید قهوای مثبت وسبز منفی .

sarutobi
03-01-2013, 20:39
توی اون سنسور اصلا سیم رنگی وجود نداره
یک نکته دیگه اینه که کانکنوراش هم ال شکل هستن و هم پیچی ( یه سوکته که روی کانکتورای ال شکل نصب میشه روی این سوکت کانکتور های پیچی قرار دارن )
فکر کنم اون رنگ هایی که دیتا شیت گفته مال استاندارد هایی که توی ابزار دقیق وجود دارن ولی من میخوام این سنسور رو به میکرو وصل کنم

habib_sadeghi
03-01-2013, 20:47
دوست عزیز اگر کاتالوگی که گذاشتید مربوط به همون سنسوره صرف نظر از رنگ سیمها همون پایه هایی که گفتم برای سربندی استفاده میشه .

sarutobi
03-01-2013, 21:01
دیتا شیت یه کم گیجم کرده بود . آخه دو تا شماتیک داده یکی برای کانکتور دایره ای و یکی ال شکل
دل رو زدم به دریا و بدون مقاومت پایه های 1 و 2 رو وصل کردم ، با مولتی متر هم چک کردم ، سالم بود
خیلی ممنون.