PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست آموزش lcd

titery
02-01-2013, 01:05
:hi:
ببخشید من یکی از عکس هایی که از ال سی دی majidma3000 (You can see links before reply) تو یکی از پست ها گذاشته بودند دیدم خیلی باحال بود.گرافکیش رو با نرم افزار خاصی درست کرده بودید یا با برنامه نویسی
میشه لطف کنید چند تا سمپل و یک شماتیک بفرستید
راستش من تازه واردم نمی دونم از کجا و چطور باید شروع کنم دیقیقا دنبال پیاده کردن برنامه ای روی ال سی دی مثل برنامه شما هستم
آیا نمونه از سمپل های gui دارید
تا حدودی(اما به سختی) میتونم انگلیسی بخونم
من فعلا برد lpc 1768 رودارم
خیلی متشکر

majidma3000
02-01-2013, 01:28
در مورد گرافیک باید بگم از نرم افزار خاصی استفاده نکردم من اونارو با پاورپویتن درست کردم و همه اونو دارن.
عکس ها رو با استفاده از برنامه image2lcd دیکد و به فایل باینری (.bin) تبدیل کردم. فایل به وجود اومده رو در مموری کارت ذخیره و بعد با استفاده از کتابخانه ff.h و درایور ssd1963 نمایش دادم البته یکمی هم برنامه نویسی داشت و همش با نرم افزار نبود.
47914792

majidma3000
02-01-2013, 01:32
عکس استفاده شده برای زمین با استفاده از نرم افزار هایی که برای که عکس رو برای KS0108 تبدیل می کنن درست کردم ، در اینجا فقط به جای پیکسل های سیاه از رنگ سبز استفاده کردم. برای نمایش صفحه ی شفاف بر روی ال سی دی هم از ترفند خاصی استفاده کردم. فقط یک قسمت از عکس رو به رنگ دیگه نمایش دادم و جوری به نظر می رسه که یه صفحه سیاه رنگ شفاف روی زمین رو گرفته.
من وقتی که این رو ساختم با emWin آشنا نبودم.

majidma3000
02-01-2013, 01:37
شماتیک بورد stm32f10x به همراه ال سی دی 7 اینچ رو زمیمه می کنم.
شما از قسمت مربوط به ال سی دی استفاده کن و اگه خواستی میتونی از lpc1768 استفاده کنی.4793