PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش emWin

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5

hmrasa
17-05-2014, 00:23
سلام
تفاوت کلیک کردن با تاچ و استفاده از "gui_key_enter" در چی هست ؟
در کال بک یک دکمه یک ویندو جدید درست میکنم . هر وقت با کلیک کردن با تاچ این کار را انجام میدم درست عمل میکنه و هر وقت با کیپد و استفاده از "gui_key_enter" عمل میکنم سیستم هنگ میکنه
البته در ویندو های معمولی که یک ویندو پاک و یک ویندو جدید ایجاد میشه مشکلی وجود نداره .

ولی یک ویندو پیغام دارم که بر اساس جواب یوزر باید کاری انجام بشه پس ویندو قبلی پاک نمیشود .در این مورد مشکل بوجود می آید .

سلام

gui_key_enter از کی برد فرمان می گیره و event های خاصی از
Widget ای که focuse روش هست را اجرا می کنه که در حالت خاص برای button برابر کلیک هست. تاچ کردن هم همان event ها را مستقیما انجام میده.

mori64
17-05-2014, 08:52
سلام

gui_key_enter از کی برد فرمان می گیره و event های خاصی از
Widget ای که focuse روش هست را اجرا می کنه که در حالت خاص برای button برابر کلیک هست. تاچ کردن هم همان event ها را مستقیما انجام میده.

بله در بالا توضیح دادم در موارد دیگه درست کار میکنه در مواردی که صفحه دیگه ای باز میشه و باید تا بسته شدن صفحه جدید کاری انجام نشه که GUI_WaitKey();
استفاده کردم تنها در این مورد موجب هنگ کردن میشه

وقتی دیباگ میکنم تو این خط گیر کرده:

U32 GUI_X_GetTaskId(void) { return 0; /*(U32)OS_GetTaskID();*/ }

dellfogostar
18-05-2014, 10:50
سلام دوستان.من تو از WM_PAINT case تو کال بک استفاده کردم حالا هرموقع enddialog میزنم چون تو حلقه while هستش باید دوباره پنجره رو بسازه اما نمی سازدشcry:: ولی با کامند کردن :case WM_PAINT روال کار درست میشه :018:.invalid هارو هم کامند کردم .
اما نمید.نم مشکل چیه یا اصلا روال صحیح update کردن صفحه چی هستش؟ :unh:

plasma
20-05-2014, 11:49
یافتم یافتمYou can see links before replyباید این خطو کامنت کنید
WM_SetCreateFlags(WM_CF_MEMDEV);
کلا MemDev برای این جواب نمیده
ولی باز مشکل داره

فونتو خوب نشون نمیده

abdi_sab
28-05-2014, 14:35
من با LPC1768 دارم کار می کنم یه منو با gui builder ساختم که چند تا آیکون ساده داره وقتی این برنامه با شبیه ساز کامپایل می کنم هیچ مشکلی نداره اما وقتی با IAR کامپایل می شه خطای حافظه می ده :
Error[Lp011]: section placement failed

برای اینکه خطا حل بشه آیکون هایی که درست کردم را از نوع static به نوع static const تبدیل کردم تو کامپایل مشکلی نداره اما وقتی میریزم تو میکرو فقط فرم خام رو نشون می ده و از آیکون ها خبری نیست حالا لطفا راهنمایی کنید که من چی کار باید بکنم:(

hmrasa
03-06-2014, 10:09
سلام به همه
1. از کوربرد و السیدی 7 اینچ استفاده می کنم. آیای می شه Brightness (روشنایی) تغییر داد؟
2. چطوری می شه تصاویر را عمودی نشان داد؟ (یعنی ال سی دی عمودی باشه نه افقی)

spider
09-06-2014, 00:39
سلام به همه ی دوستان. من با lpc1788 و lcd 7 کار می کنم . با کمک شماها تونستم emwin رو راه بندازم و هیچ مشکلی نیست. فقط نتونستن rtx رو با این emwin راه اندازی کنم. خیلی تلاش کردم و هر کاری کردم و همه ی پستها رو هم خوندم ولی نشد که نشد. من میخوام یک مثال emwin که در 1788 کار میکنه با rtx و 5 تا تسک خالی داشته باشه تا کد های خودم رو توش قرار بدم. خواهشن کسی مثالی اجرا شده برای کوربرد 1788 فروشگاه داره که آپلود کنه (emwin که با rtx باشه و توش حداقل 3 تا تسک داشته باشه ) خیلی ممنون میشم.

m_online3710
09-06-2014, 15:51
سلام دوستان
کسي ميدونه emwin چه جوري روي ميکروهاي با 64 کيلو رم مي تونه تمام صفحه زيرش رو (لايه زيرين) رو ذخيره کنه. خودم امتحان کردم وقتي يه پنجره رو ماکسيمايز مي کني بعد دوبار مينيمايز ميکني دقيقا تصوير زيرين قبلي رو مجدادا رسم ميکنه. کسي ميدونه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

sjafarim
09-06-2014, 22:35
سلام
اگر مموری دیوایس خاموشه و مموری هم در دسترس نداره، داره دوباره رسم میکنه صفحرو، یعنی الگوریتم ترسیم اون صفحه از صفر داره اجرا میشه.

spider
10-06-2014, 03:08
سلام دوباره
لطفا از دوستان اگه کسی میتونه به من کمک کنه (پست 758) جواب بده خدا شاهده خیلی نیازش دارم یا حد اقل اگه کسی میدونه و میتونه یه قیمتی برا انجامش بده خیلی ممنون میشم

m_online3710
10-06-2014, 11:38
سلام
اگر مموری دیوایس خاموشه و مموری هم در دسترس نداره، داره دوباره رسم میکنه صفحرو، یعنی الگوریتم ترسیم اون صفحه از صفر داره اجرا میشه.

ممنون از پاسختون
اوکی یعنی به جای سیو کردن محتوای زیر پنجره ی اکتیو ID تمام پنجره های زیرش رو نگه میداره و وقتی پنجره اکتیو بسته میشه میاد پنجره زیرش رو دوباره رسم میکنه.
پس برای میکروهایی مثل 1768 یا sam7x که به اندازه یک 3.2 اینچ(150KB) رم نداره از این روش استفاده میکنه. درسته؟

plasma
11-06-2014, 11:00
به این میگن مدیر پنجره پشته ای یا Stacking window manager
مدیر پنجره پشته‌ای - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (You can see links before reply D9%87_%D9%BE%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8 C)

spider
12-06-2014, 02:46
سلام به همه. خواهشن اگه کسی میتونه به من کمک کنه دریغ نکنه همون طور که گفتم هدر برد lpc1788 فروشگاه رو دارم با lcd 7 اینچ emwin رو نصب کردم و مشکلی ندارم ولی نتونستم emwin رو سیستم عاملی و مالتی تسکینگ کنم (rtx) لطفا اگر از دوستان کسی مثالی از emwin که حداقل 3 تا تسک داشته باشه برای 1788 فروشگاه اطلاع بده یا اگر بلده و میتونه انجامش بده یه قیمت بده. به والله ثواب داره چون برای کار خیری لازم دارم و توش موندم . ممنونم

plasma
23-06-2014, 19:22
از دوستان کسی emWin رو با LCD 7 و LPC1768 راه انداخته؟ سرعتش چطوره؟

mori64
30-06-2014, 17:11
سلام
کسی موفق به نمایش عکس ذخیره شده از مموری کارت شده ؟

ظاهرا باید از این تابع GUI_BMP_Drawاستفاده کرد ولی من هرچه تلاش کردم نشد !

ehsanft
03-07-2014, 21:19
سلام.
من برد lpc1768 همین فروشگاه رو دارم. با lcd 2.8 اینچی یا همون n96. که درایورش 9325 هست. و تو اون سایت segger هست.
چه طوری میشه emwin رو راه انداخت رو این برد؟ تنظیمات lcd و پایه هاش رو کجا و چه طوری باید انجم بدم؟
اگه پروژه نمونه کسی داره لطفا بذاره. ممنون.

akbh
12-07-2014, 20:10
من تو پستای قبلی گذاشتم به اسم elt240320header

gbg
15-07-2014, 04:51
من تمام پست ها رو خوندم ، دموی خود emwin رو روی 1788 با LCD 4.3 اجرا شد ولی نفهمیدم چطور یه پروژه رو از صفر شروع کنم و یا چطور emwin رو به پروژه جاریم اضافه کنم؟
خواهشن راهنمایی کنین

gbg
15-07-2014, 16:39
چطوری تو GUIBuilder روی فرمم عکس قرار بدم

gbg
19-07-2014, 18:37
فایل تصویری رو از روی mmc چطوری بخونم و نمایش بدم؟

stilator
23-07-2014, 00:45
سلام،

من یک ال سی دی هفت اینچ رو با SSD1963 به STM32F103ZET6 وصل کردم. از FSMC هم استفاده کردم و از EMWin. و اما مشکل:

ال سی دی رنگها رو درست نشون نمی ده، GUI_BLUE و GUI_RED درست هستند، ولی GUI_BLACK تقریبا سبز هست. زرد رو تقریبا سفید نشون می ده، و بدتر از همه وقتی GUI_WHITE رو انتخاب می کنم، ال سی دی کاملا می ریزه به هم، انگار که درایورش هنگ کرده.

در ضمن فونتها کاملا درست نشون داده می شه (متن مشکلی نداره) شکلهای هندسی مثل دایره هم درست کشیده می شه.

کارهایی که من کردم:
تمام اتصالات میکرو به SSD رو چک کردم. همه چیز درسته.
به جای EMWIN از STEMWIN استفاده کردم، مشکل باقی موند.
به جای EMWIN از کدهای مستقیم برای رنگ کردن پیکسل ها استفاده کردم، روی رنگ سفید هنگ کرد (0XFFFFFF).
زمان بندیهای FSMC رو عوض کردم، فرقی نکرد.
چک کردم که آیا STM32 داره HARDFAULT می ده، که مشکلی نداشت.

این رو هم اضافه کنم که مثلا با دستور SHOWCURSOR هم ال سی دی هنگ می کنه.

با توجه به چیزایی که درسته و چیزایی که درست نیست، من در نهایت دارم به سالم بودن SSD1963 شک می کنم، کسی نظری نداره؟ ممنون.

stilator
23-07-2014, 22:01
سلام،

من یک ال سی دی هفت اینچ رو با ssd1963 به stm32f103zet6 وصل کردم. از fsmc هم استفاده کردم و از emwin. و اما مشکل:

ال سی دی رنگها رو درست نشون نمی ده، gui_blue و gui_red درست هستند، ولی gui_black تقریبا سبز هست. زرد رو تقریبا سفید نشون می ده، و بدتر از همه وقتی gui_white رو انتخاب می کنم، ال سی دی کاملا می ریزه به هم، انگار که درایورش هنگ کرده.

در ضمن فونتها کاملا درست نشون داده می شه (متن مشکلی نداره) شکلهای هندسی مثل دایره هم درست کشیده می شه.

کارهایی که من کردم:
تمام اتصالات میکرو به ssd رو چک کردم. همه چیز درسته.
به جای emwin از stemwin استفاده کردم، مشکل باقی موند.
به جای emwin از کدهای مستقیم برای رنگ کردن پیکسل ها استفاده کردم، روی رنگ سفید هنگ کرد (0xffffff).
زمان بندیهای fsmc رو عوض کردم، فرقی نکرد.
چک کردم که آیا stm32 داره hardfault می ده، که مشکلی نداشت.

این رو هم اضافه کنم که مثلا با دستور showcursor هم ال سی دی هنگ می کنه.

با توجه به چیزایی که درسته و چیزایی که درست نیست، من در نهایت دارم به سالم بودن ssd1963 شک می کنم، کسی نظری نداره؟ ممنون.

من با یه برد درایوره دیگه هم تست کردم. باز هم وضعیت عینا همون بود. این یعنی این که برد درایور و ssd1963 هم سالمه...

mehroos
23-07-2014, 22:08
سلام،

من یک ال سی دی هفت اینچ رو با SSD1963 به STM32F103ZET6 وصل کردم. از FSMC هم استفاده کردم و از EMWin. و اما مشکل:

ال سی دی رنگها رو درست نشون نمی ده، GUI_BLUE و GUI_RED درست هستند، ولی GUI_BLACK تقریبا سبز هست. زرد رو تقریبا سفید نشون می ده، و بدتر از همه وقتی GUI_WHITE رو انتخاب می کنم، ال سی دی کاملا می ریزه به هم، انگار که درایورش هنگ کرده.

کارهایی که من کردم:
تمام اتصالات میکرو به SSD رو چک کردم. همه چیز درسته.
به جای EMWIN از STEMWIN استفاده کردم، مشکل باقی موند.
به جای EMWIN از کدهای مستقیم برای رنگ کردن پیکسل ها استفاده کردم، روی رنگ سفید هنگ کرد (0XFFFFFF).
زمان بندیهای FSMC رو عوض کردم، فرقی نکرد.
چک کردم که آیا STM32 داره HARDFAULT می ده، که مشکلی نداشت.

این رو هم اضافه کنم که مثلا با دستور SHOWCURSOR هم ال سی دی هنگ می کنه.

با توجه به چیزایی که درسته و چیزایی که درست نیست، من در نهایت دارم به سالم بودن SSD1963 شک می کنم، کسی نظری نداره؟ ممنون.

دوست عزیز سلام
من دقیقا دارم کاری رو که شما کردین انجام میدم با این تفاوت که من تازه میخوام شروع بکنم و چون روی آرم تازه کار محسوب میشم هنوز نمیدونم از کجا شروع کنم.
از مینی برد STM32 کویر الکترونیک استفاده کردم.
اگه موافق باشی به من کمک کن emWin رو رو بردم تست کنم تا حد اقل کمکی که به شما میشه این باشه که از سلامت SSD مطمئن بشی و کمک بزرگی هم برای راه اندازی پروژه م به من بیشه.

ممنون

stilator
24-07-2014, 10:52
سلام،
من با مینی برد کار نکردم، ولی در هر حال اگر میکروی شما STM32F103ZET6 هست یا حداقل از سری 103 و از نوع HD هست، فکر کنم می تونید از این فایلا استفاده کنید. من فایلایی که دارم روش کار می کنم رو براتون گذاشتم، برنامه هم در همین حدی که می بینید کار می کنه، فقط با رنگ سفید مشکل هنگ کردن داریم. کلا مثل اینه که رنگا رو از فرمت 24 بیتی به 565 درست تبدیل نمی کنه.
Not Found (You can see links before reply)

gbg
24-07-2014, 13:08
کسی تونسته فایل عکس رو از mmc یا sd بخونه و نمایش بده؟

asmira
25-07-2014, 15:17
سلام
من میخوام lcd3.2inch و lpc1768با emwinراه اندازی کنم اما تا بحال باemwin کار نکردم لطفا راهنمایی کنید

plasma
25-07-2014, 16:57
من emWin رو هم با SSD1289 و هم با 1963 و هم با ILI9325 راه انداختم.
موقع راه اندازی با SSD1963 به مشکلی که دوستان دارن برخورد کردم ولی با تغییر تابع INIT مشکل حل شد.

- - - Updated - - -

سلام
من میخوام lcd3.2inch و lpc1768با emwinراه اندازی کنم اما تا بحال باemwin کار نکردم لطفا راهنمایی کنید
شما کافیه که LCD رو خارج از emWin راه بندازین و بعد با آموزش های تاپیک emWin رو برای LCD خودتون کانفیگ کنید.
2 روز هم زمان نمیبره.

- - - Updated - - -

کسی تونسته فایل عکس رو از mmc یا sd بخونه و نمایش بده؟
جناب GBG برد 1788تون درست شد؟
باید اول عکس روی رم لود بشه تا بشه با دستور Picture ام وین اون رو روی LCD نمایش داد.
وگرنه باید پیکسل ها تک به تک از MMC خونده بشن که این نیازمند ساخت یه ویجت جدید هستش. ساخت ویجت راحته ولی پیکسل به پیکسل کردن عکس سرعت رو فوق العاده کم میکنه.

- - - Updated - - -

سلام،
من با مینی برد کار نکردم، ولی در هر حال اگر میکروی شما STM32F103ZET6 هست یا حداقل از سری 103 و از نوع HD هست، فکر کنم می تونید از این فایلا استفاده کنید. من فایلایی که دارم روش کار می کنم رو براتون گذاشتم، برنامه هم در همین حدی که می بینید کار می کنه، فقط با رنگ سفید مشکل هنگ کردن داریم. کلا مثل اینه که رنگا رو از فرمت 24 بیتی به 565 درست تبدیل نمی کنه.
Not Found (You can see links before reply)
یه فایل برای SSD تو همین تاپیک هست. من با اون فایل مشکلم حل شد.
اونو دانلود کنید و توابع Write و Read کردنش رو برای STM تغییر بدین.
انشاالله که جواب خواهید گرفت.

asmira
25-07-2014, 22:51
سلام
من برد lantigerرو تهیه کردم و میخوام با استفاده از emwinبا lcd3.2اینج کار کنم لطفا راهنمایی کنید

stilator
26-07-2014, 10:58
در رابطه با مشکلم خدمت دوستان عرض کنم که با تقویت مسیر زمین بین STM32 و SSD1963 (یه سیم زمین اضافه کردم)، مشکلم حل شد. در ضمن کمی هم زمان بندی های FSMC رو عوض کردم (address setup time, ....).
مشکل این بود که SSD1963 از سنکرون با STM32 خارج می شد.

gbg
27-07-2014, 21:45
نه یه برد دیگست
یعنی فایل رو همونجوری ببرم روی Ram و دکد نیاز نیست بشه؟

yraeisi
01-08-2014, 20:06
با یاری حق تعالی این مجموعه هم آماده شد.

خرید مجموعه فیلم آمورش Emwin (You can see links before reply)
You can see links before reply (You can see links before reply)

شاید برخی از شما سیستم عامل گرافیکی را شنیده باشید یا نام های Emwin, Ucgui, Ucos و... هم اکنون اولین فیلم آموزش فارسی با بیش از 10 ساعت در دسترس شماست.

تاپیک ویژه راهنمای خریداران فیلم :
You can see links before reply‏

mrhomayon
04-08-2014, 23:34
در این مجموعه آموزشی شما از میکروکنترلر LPC1788 استفاده کردید. من می خواستم بدونم اگر این مجموعه را خریداری کنم برای راه اندازی emwin بر روی LPC1768 به من کمکی میکنه یا نه؟ توابع استفاده شده شبیه به هم هستند؟
ای کاش یک بخش از این آموزش رو به LPC1768 با LCD n96 اختصاص میدادید.

yraeisi
05-08-2014, 09:09
در این مجموعه آموزشی شما از میکروکنترلر LPC1788 استفاده کردید. من می خواستم بدونم اگر این مجموعه را خریداری کنم برای راه اندازی emwin بر روی LPC1768 به من کمکی میکنه یا نه؟ توابع استفاده شده شبیه به هم هستند؟
ای کاش یک بخش از این آموزش رو به LPC1768 با LCD n96 اختصاص میدادید.

سلام
کلیت آموزش ربطی به برد نداره چون اساسا ماهیت emWin مستقل بودن از سخت افزار هست.دوستانی که برد 1768 یا هر سخت افزار دیگه ای رو دارن هم میتونن از فیلم استفاده کنن .فقط باید تو تنظیمات مربوط به LCD تغییراتی بر اساس نوع LCD و ارتباط اون با میکرو ایجاد کنن.
اگه LCD n96 یا هر LCD دیگه ای رو تونستید بدون emWin راه بندازید فقط کافیه بر اساس اون LCD درایور مناسب emWin رو انتخاب کنید و با توجه به اون بقیه کارها رو انجام بدید.

mori64
05-08-2014, 09:30
76467645764776487649764676467646

مسیر برنامه:
Software\EvalBoards\NXP\LPC1768-SK\uCOS-III\IAR

من با IAR تازه کارم چرا بعد از کامپایل پروژه این ارور رو میده؟
Building configuration: uCOS-III - FLASH
Updating build tree...
GLCD.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "LPC17xx.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\GLCD\GLCD.h 26
searched: "C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\GLCD\"
searched: "C:\Program Files (x86)\IAR Systems\Embedded Workbench 6.5\arm\inc\"
searched: "C:\Program Files (x86)\IAR Systems\Embedded Workbench 6.5\arm\inc\c\"
Error while running C/C++ Compiler
GUIConf.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "GUI.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\Config\GUIConf.c 33
searched: "C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\Config\"
searched: "C:\Program Files (x86)\IAR Systems\Embedded Workbench 6.5\arm\inc\c\"
GUI_X.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "GUI.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\Config\GUI_X.c 34
searched: "C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\Config\"
LCDConf.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "GUI.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\Config\LCDConf.c 18
TouchPanel.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "GUI.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\TouchPanel\TouchPanel.c 31
searched: "C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\
TouchPanel\"
Touch_Cal.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "GUI.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\TouchPanel\Touch_Cal.c 20
TouchPanel\"
WindowDLG.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "BSP.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\Application\WindowDLG.c 27
Application\"
app.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "includes.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\EvalBoards\NXP\LPC1768-SK\uCOS-III\app.c 35
app_hooks.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "includes.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\EvalBoards\NXP\LPC1768-SK\uCOS-III\app_hooks.c 16
bsp.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "bsp.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\EvalBoards\NXP\LPC1768-SK\BSP\bsp.c 51
bsp_os.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "bsp.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\EvalBoards\NXP\LPC1768-SK\BSP\OS\uCOS-III\bsp_os.c 35
cpu_c.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "cpu.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-CPU\ARM-Cortex-M3\IAR\cpu_c.c 45
cpu_core.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "cpu_core.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-CPU\cpu_core.c 43
csp.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "csp.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-CSP\MCU\csp.c 48
csp_gpio.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "csp.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-CSP\MCU\NXP\LPC17xx\csp_gpio.c 44
csp_int.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "csp.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-CSP\MCU\NXP\LPC17xx\csp_int.c 45
csp_pm.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "csp.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-CSP\MCU\NXP\LPC17xx\csp_pm.c 45
csp_tmr.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "csp.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-CSP\MCU\NXP\LPC17xx\csp_tmr.c 46
cstartup.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "cpu.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\EvalBoards\NXP\LPC1768-SK\BSP\IAR\cstartup.c 32
lib_ascii.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "lib_ascii.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-LIB\lib_ascii.c 82
lib_math.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "lib_math.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-LIB\lib_math.c 69
lib_mem.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "lib_mem.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-LIB\lib_mem.c 60
lib_str.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "lib_str.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uC-LIB\lib_str.c 70
os_app_hooks.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\EvalBoards\NXP\LPC1768-SK\uCOS-III\os_app_hooks.c 29
os_cfg_app.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os_cfg_app.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_cfg_app.c 36
os_core.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_core.c 34
os_cpu_c.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Ports\ARM-Cortex-M3\Generic\IAR\os_cpu_c.c 52
os_csp.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Ports\ARM-Cortex-M3\CSP\Generic\os_csp.c 23
os_dbg.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_dbg.c 34
os_flag.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_flag.c 34
os_int.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_int.c 34
os_mem.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_mem.c 34
os_msg.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_msg.c 34
os_mutex.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_mutex.c 34
os_pend_multi.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_pend_multi.c 34
os_prio.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_prio.c 34
os_q.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_q.c 34
os_sem.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_sem.c 34
os_stat.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_stat.c 34
os_task.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_task.c 34
os_tick.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_tick.c 34
os_time.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_time.c 34
os_tmr.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_tmr.c 34
os_var.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "os.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\uCOS-III\Source\os_var.c 36
system_LPC17xx.c
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "core_cm3.h" C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\CMSIS\CM3\DeviceSupport\NXP\LPC17xx\LP C17xx.h 96
searched: "C:\Users\Morteza\Downloads\Compressed\uC-Emwin\uC-Emwin-00\Software\CMSIS\
CM3\DeviceSupport\NXP\LPC17xx\"

Total number of errors: 45
Total number of warnings: 0

mymrs
13-08-2014, 04:13
من 1768 و ال سی دی 2.8 اینچی معروف به نوکیا N96 دارم کار می کنم.
تنظیمات مربوط به read و write رو با استفاده از یه فایل c که تو یکی از پست ها آپلود شده بود فایل LCDconf.c و رو تنظیم و تو همون فایل c پین هایی که استفاده شده رو مناسب با مدار بسته شده تنظیم کردم.
با برنامه GUIbuilder هم یه ویندوز ساختم و تمام کتابخونه هایی که خود GUIbuilder برای اجرا تو keil ارور میداد با سرچ تو پوشه emWin به پوشه پروژه ادد کردم.با اینحال بازهم صفحه سفید نشون میده.
LCD_X_8080_16.c و LCD_X_8080_16.h فایل c و هدر فایلیه که از خود پوشه emWin گرفتم و تو یکی از پست ها هم اوورده بود.

با این که بدون emWin عکس رو رفیقم تونست با ال سی دی نمایش بده ولی نمیدونم چرا با emWin نمیشه.
چرا؟مگه غیر از تنظیم پین ها و read و write کار دیگه ای باید کرد؟
فایلی که خودم نوشتم هم پیوست شده.
ہہ
اگه از دوستان کسی برنامه ای رو با این دو سخت افزار اجرا کردن فایلش رو بذاره ممنون میشم.

mymrs
14-08-2014, 00:45
کسی نیست جواب بده؟

farzadmgn
14-08-2014, 18:57
سلام. دوستان من هر چی میگردم لینک دانلود
ucgui و emwin رو پیدا نمیکنم. ممنون میشم بهم کمک کنین

mymrs
14-08-2014, 23:19
سلام. دوستان من هر چی میگردم لینک دانلود
ucgui و emwin رو پیدا نمیکنم. ممنون میشم بهم کمک کنین

برای استفاده از emWin ورژن های جدید کیل خودش قرار داده.توی آدرس زیر اگه بری میتونی از emWin استفاده کنی:
file:\\\Keil\ARM\Segger\emWin
به جای فایل هم محل ذخیره و نصب کیل رو بذار.

- - - Updated - - -

آقا من با UART مرحله به مرحله ی پروژه رو چک کردم توابع اجرا میشه ولی صفحه باز هم سفیده
حتی تغییر رنگ پس زمینه هم انجام نمیشه

کسی تا حالا با emWin ال سیدی N96 را با LPC1768 راه اندازی نکرده پروژش رو بده چک کنیم ببینیم مشکل کارمون چیه؟ حتی عکس رو با اون نمایش دادیم ولی emWin نشد!

stilator
17-08-2014, 15:20
سلام،

یک سوال: چرا جای کرسر تاچ اسکرین روی ال سی دی من می مونه؟ فرض کنید یه نقطه رو فشار دادم و در همین حالت دستم رو حرکت می دم، جاهایی که کرسر بوده به رنگ تیره باقی می مونه انگار که من مثلا توی برنامه paint دارم یه خط می کشم. مشکل از کجاست؟ تا جایی که فهمیدم invalidation در این حالت انجام نمی شه، ولی چرا؟

dizgah
19-08-2014, 21:47
بنده سوالی رو در مورد میکرو 1788 داشتم
در دیتا شیت عنوان شده این میکرو قابلیت ال سی دی کنترلر داره و همپنین در محصولات فروشگاه دیدم که امکان راه اندازی مستقیم ال سی دی 7 اینچی رو داره
آیا این امر به راحتی و کیفیت راه اندازی با ssd1963 (You can see links before reply) هست ؟ آیا توابع مورد نظر به راحتی موجوده ؟ آیا به صورت مستقیم میشه فایل گیفی رو از mmc خوند و رو lcd نمایش داد؟ آیا بدین وسیله امکان راه اندازی emwin هست ؟
کلا با وجود چنین قابلیتی چرا بازم تو 1788 برا راه اندازی lcd از ssd1963 (You can see links before reply) استفاده میشه ؟
هدف من راه اندازی کم هزینه یه lcd 7 اینچی برای خوندن فایل گیف از حافظه جانبی و نمایش اونه و چون هزینه خیلی مهمه به نظرتون کدوم روش بهتره ؟
میشه یه مقایسه ساده هم بین 1963 و t107bl داشته باشید ؟

ممنون

yraeisi
20-08-2014, 12:44
سلام
اساسا یکی از ویژگی های مهم 1788 همین امکان درایو مستقیم LCD هست که تا رزولوشن 1024*768 رو ساپورت میکنه(تا 10.1 اینچ) و سرعت رفرش LCD خیلی بالاتر از درایو با آی سی جانبی هست .اصلا لزومی به استفاده از SSD1963 نیست. امکان نمایش عکس هم وجود داره که شما میتونید با مراجعه به بخش نمایش عکس منوال emWin جزئیات رو ببینید.

ghasem_rn
21-08-2014, 20:40
سلام،
من یه برد برای LPC1788 طراحی کردم و از LCD 7 اینچ استفاده کردم،
الان از این برد دو تا دارم
یکی با این LCD : MTF070TN83-V1 که خیلی خوب و عالی جواب میده، ولی تو بازار نیست،
اینم دیتا شیتش: You can see links before reply
یکی هم با Innolux که تو فروشگاه هم هست،

مشکل اینجاست که با همون کانفیگ ال سی دی قبلی، اینولوکس جواب نمیده، و انگار همه رنگاش برعکس شده، فیلیکرش هم زیاده!
کانفیگ ها رو هم تا جایی که بلد بودم تغییر دادم فرقی نکرد!
تصویر درست:
You can see links before reply

تصویر (ظاهرا) معکوس:

نصفه روز باهاش ور رفتم نشد،

sadmonew
21-08-2014, 21:32
سلام،
من یه برد برای LPC1788 طراحی کردم و از LCD 7 اینچ استفاده کردم،
الان از این برد دو تا دارم
یکی با این LCD : MTF070TN83-V1 که خیلی خوب و عالی جواب میده، ولی تو بازار نیست،
اینم دیتا شیتش: You can see links before reply
یکی هم با Innolux که تو فروشگاه هم هست،

مشکل اینجاست که با همون کانفیگ ال سی دی قبلی، اینولوکس جواب نمیده، و انگار همه رنگاش برعکس شده، فیلیکرش هم زیاده!
کانفیگ ها رو هم تا جایی که بلد بودم تغییر دادم فرقی نکرد!
تصویر درست:

تصویر (ظاهرا) معکوس:

نصفه روز باهاش ور رفتم نشد،
سلام مهندس
دیتاشیت دوتا السیدی را یه مقایسه کردم نه خیلی دقیق
تو Color Pixel Arrangement با هم متفاوت هستن
عکس را نگاه کن
8005

arvin2009
22-08-2014, 22:26
دوستان کسی پروژه ای با emwin تابه حال تونسته بسازه که به درد بخور باشه؟اگه کسی داره یک فیلم بزاره با هم نگاه کنیم ایده بگیریم.فکر نمیکنم ارزش این همه وقت گداشتن رو داشته باشه.فقط چون یجورایی رایگانه همه رو اوردن بهش وگر نه کلی gui پولی تو نت هست که قابل مقایسه با این نیست نه حجم زیادی داره و نه رم میخواد.البته نظر من است.
برای این گفتم کسی پروژه ای داره یا همه به همین نظر من رسیدن

ghasem_rn
23-08-2014, 11:53
سلام مهندس
دیتاشیت دوتا السیدی را یه مقایسه کردم نه خیلی دقیق
تو Color Pixel Arrangement با هم متفاوت هستن
عکس را نگاه کن
8005
دوست عزیز از راهنما شماتشکر می کنم
من با emwin السیدی قبلی رو راه انداختم هر چه توی فایلهای gldc و lcdconf و guiconf و ...گشتم جای رو ندیدم که بشه
color pixel arrangment رو عوض کرد
لطفا در این مورد راهنمای کنید تا السیدی innolux رو بشه راه انداخت
با تشکر

sadmonew
23-08-2014, 13:22
دوست عزیز از راهنما شماتشکر می کنم
من با emwin السیدی قبلی رو راه انداختم هر چه توی فایلهای gldc و lcdconf و guiconf و ...گشتم جای رو ندیدم که بشه
color pixel arrangment رو عوض کرد
لطفا در این مورد راهنمای کنید تا السیدی innolux رو بشه راه انداخت
با تشکر
سلام
باید تو دستوراتی که السیدی را initialize میکنه‏ جستجو کنید.

dizgah
23-08-2014, 15:44
سلام
اساسا یکی از ویژگی های مهم 1788 همین امکان درایو مستقیم LCD هست که تا رزولوشن 1024*768 رو ساپورت میکنه(تا 10.1 اینچ) و سرعت رفرش LCD خیلی بالاتر از درایو با آی سی جانبی هست .اصلا لزومی به استفاده از SSD1963 نیست. امکان نمایش عکس هم وجود داره که شما میتونید با مراجعه به بخش نمایش عکس منوال emWin جزئیات رو ببینید.

سلام
من داشتم یه چرخی تو فروشگاه میزدم که متوجه شدم فقط برای یک نوع ال سی دی 7 اینچی (40 پین) عنوان شده که قابلیت راه اندازی بی واسطه توسط 1788 رو داره
آیا 1788 قابلیت راه اندازی سایر ال سی دی های 7 اینچی (50 پین ) مثل برند inolux رو داره ؟ آیا این مدل 40 پینی قابلیت راه اندازی باssd1963 رو هم داره ؟

ghasem_rn
23-08-2014, 16:58
سلام
باید تو دستوراتی که السیدی را initialize میکنه‏ جستجو کنید.

مهندس من دیتاشیت رو چک کردم(همون لینک بالا)و دیتاشیت السیدی فروشگاه رو .
فکر کنم دیتا شیت السیدی فروشگاه شما با دیتا شیت بنده متفاوت باشه.
توی هر دو تادیتا شیت که من دارم color arrangement هر دو السیدی rgb stripe هست.
lcd 7,tft lcd 7 inch,السیدی 7 اینچ,tft mcu,السیدی و میکرو (You can see links before reply)

kavir
24-08-2014, 19:09
سلام
من داشتم یه چرخی تو فروشگاه میزدم که متوجه شدم فقط برای یک نوع ال سی دی 7 اینچی (40 پین) عنوان شده که قابلیت راه اندازی بی واسطه توسط 1788 رو داره
آیا 1788 قابلیت راه اندازی سایر ال سی دی های 7 اینچی (50 پین ) مثل برند inolux رو داره ؟ آیا این مدل 40 پینی قابلیت راه اندازی باssd1963 رو هم داره ؟

سلام خوب توی توضیحات هم نوشته شده هم السیدی های 40 پین و هم 50 پین می تونید درایو کنید از 4.3 تا 9 اینچ هر چی فروشگاه هست می تونید بهش وصل کنید

ghasem_rn
25-08-2014, 09:55
مهندس من دیتاشیت رو چک کردم(همون لینک بالا)و دیتاشیت السیدی فروشگاه رو .
فکر کنم دیتا شیت السیدی فروشگاه شما با دیتا شیت بنده متفاوت باشه.
توی هر دو تادیتا شیت که من دارم color arrangement هر دو السیدی rgb stripe هست.
lcd 7,tft lcd 7 inch,السیدی 7 اینچ,tft mcu,السیدی و میکرو (You can see links before reply)

دوستان مشکل بنده همچنان حل نشده باقی مونده.
مد السیدی DE/SYNC mode select رو هم عوض کردم و مغادیر مربوط به انو ولی همچنان مشکل پا برجاست!!!!!

باتشکر از راهنمایی هاتون

158bargh
06-09-2014, 13:20
سلام،
من مدتی هست با emwin و میکروی LPC1788 کار می کنم . تا الان مشکلی با این دو نداشتم فقط این که وقتی تعداد پیج هام و عکس ها بالا میره روی حافظه فلش جا نمیشه .
من میخوام برای حل این مشکل برنامه رو از روی حافظه خارجی NOR که 8 مگابایت جاداره اجرا کنم. ولی نمیدونم چه جوری باید این کار رو انجام بدم. بردی هم که استفاده می کنم core board 1788 هستش.
ممنون میشم اگه کسی کمک کنه

benam_miri
24-09-2014, 16:35
سلام.کسی مثالی برا lpc1788 داره که یه صفحه داخلش یه شستی باشه بعد در صورت فشرده شدن صفحه دوم بیاد ودر صفحه دوم با یه شستی برگرده صفحه اول .اینو من درست کردم اما به مشکل خوردم. میدونم با delet , creat میشه اما اگر مثالی دارید بزارید تا جاهل از دنیا نرم.ممنون

tarasheh
28-09-2014, 14:33
چند تا سوال دارم که از دوستان خواهش دارم در صورت امکان به صورت کامل جواب بدهند
1. برای ساخت یک منو می خواهم از ICONVIEW استفاده کنم کدام راه بهتره؟ استفاده از GUIBuilder یا اینکه مانند مثال های خود emWin با نوشتن دستورات انرا انجام بدم؟
2.تفاوت دستورات ICONVIEW_CreateIndirect ,و ICONVIEW_CreateEx چیست؟
3.تفاوت دستورات ICONVIEW_AddBitmapItem و ICONVIEW_AddStreamedBitmapItem چیست؟
4.در GUIBuilder برای ساخت ویجت ICON از گزینه َadd streamed bitmap item فایلی که بوسیله BmpCvt.exe تولید شده را add می کنم.اما پس از شبیه سازی فایل سی ساخته شده ایکون ها بدون عکس نمایش داده می شوند و وقتی روی ایکون کلیک می کنم پیغام زیر نمایش داده میشه :
Format of streamed bitmap does not match

morteza_j
18-10-2014, 11:19
سلام
من تازه کار با Emwin رو شروع کردم الان میخوام یه پروژه انجام بدم اما به مشکل خوردم توی این فایلی که پیوست کردم میخوام یک button بزارم تا هر وقت کلید رو زدم یه صفحه دیگه باز بشه اما وقتی کلید رو میزارم فوکوس روی کلید نیست و کلید کار نمی کنه با GUI_MEMDEV دارم کار میکنم. کسی از دوستان میتونه کمکم کنه توی مثالهای Emwin خیلی گشتم اما متوجه نشدم باید چکار کنم .

mansoory
18-10-2014, 17:23
وقتی با زدن یک بدکمه پنجره دوم نمایش داده میشه،باید در روال مربوط به Load پنجره دوم، پنجره اولیه Hide بشه (نه delete.)
پنجره دوم پیش از بسته شدن، پنجره اول رو Show میکنه و خودش پس از بسته شدن باید توسط پنجره اول delete بشه

morteza_j
19-10-2014, 09:40
سلام
من مشکلم با کلید هستش وقتی پروژه داره توی یه حلقه بی نهایت کار میکنه کلید اصلا فکوس نداره یعنی اگه کلید رو بزنم فشرده نمیشه تا بخوام دستورات رو اجرا کنم نمیدونم کلید رو به چه شکل باید تعریف کنم توی پروژه معمولی که از memdev استفاده نشده باشه مشکلی ندارم اما زمانی که از memdev استفاده میکنم دیگه نمیشه با کلید کار کرد نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه ؟

amin-zareian
19-10-2014, 18:43
سلام
بنده پس ازراه انداختن lcd4.3" مشکل عدم انطباق تصویر دارم یعنی کل تصویر داخل صفحه لود،نمیشه با چندین فایل هم تست کردم،باز مشکل دارم به نظرم مشکل از کانفیگ باشه
یه راهنمایی می خواستم

mzelecom
20-10-2014, 10:53
نحوه نمایش عکس ذخیره شده در حافظه فلش خارجی از طریق emWin :

هنگام برنامه نویسی با emWin بیشترین فضای حافظه میکروکنترلر رو عکس ها می گیرن. مثلا اگه شما از ال سی دی 7 اینچ استفاده کنین و بخوایین یه عکس تمام صفحه با فرمت BMP رو نمایش بدین، نمیتونین این کار رو انجام بدین چون این عکس در حافظه فلش داخلی جا نمیشه مگر اینکه بخوایین از فرمت JPEG استفاده کنین که در این حالت هم در بهترین شرایط فقط میتونین یک عکس رو ذخیری کنین و از اونجایی که عکس JPEG دارای کدگذاری پیچیده ایه سرعت نمایش عکس شما هم پایین میاد. در این مقاله با یه روش ساده به شما میگم که چطوری میشه عکس هاتونو از طریق فلش خارجی نمایش بدین.

اول ببینیم چطوری میشه یه عکس رو از طریق حافظه میکروکنترلر نمایش داد و بعد سراغ نمایش عکس از طریق حافظه فلش خارجی متصل شده به LPC1788 میریم.

مثلا ما می خواییم یه عکس با فرمت JPEG رو نمایش بدیم اول باید اون عکس رو تبدیل به یه آرایه در زبان C بکنیم. برای این کار از نرم افزار bin2hex استفاده میکنیم و بعد از طریق تابع زیر اونو نمایش میدیم.

const char img[]={0x20,0x30,0xfa, ............};

GUI_JPEG_Draw(img,sizeof(img),x,y);

در برنامه بالا ما یه آرایه به اسم img تعریف کردیم که کدهای عکس در اون قرار داره در تابع GUI_JPEG_Draw آدرس عکس و سایز عکس به همراه مختصات دریافت می شود. در واقع img آدرس عکس در حافظه میکرو کنترلره و تابع GUI_JPEG_Draw آدرس عکس رو دریافت میکنه. اگه شما از عبارت const استفاده کنین عکس در حافظه فلش (حافظه ذخیره برنامه) و در غیر این صورت عکس در حافظه رم ذخیره میشه. اگه شما به صفحه 14 یوزرمنوال LPC1788 مراجع کنید می بینید که حافظه فلش میکرو (جایی که برنامه در آن ذخیره می شود) در آدرس 0x0000 0000 تا 0x0007 FFFF قرار دارد که اگه عکس رو در این حافظه قرار بدین اشاره گر عکس برابر یه عد در این محدوده میشه، حافظه رم در آدرس 0x1000 0000 تا 0x1000 FFFF قرار داره که اگه عکسو در این حافظه قرار بدین اشاره گر عکس برابر یه مقدار در این محدوده میشه اگه به مموری مپ میکروکنترلر یه نگاه کوچیک بندازین می بینین که بخش بزرگی از آدرس میکروکنترلر به حافظه خارجی اختصاص پیدا کرده .

برای نمایش عکس از حافظه فلش خارجی کافیه که اشاره گر عکستونو به این محدوده ببرین. اگه از هدربوردهای LPC1788 کویرالکترونیک استفاده میکنین، این هدر بورد دارای حافظه فلش 128 مگابایتی که در آدرس 0x8000 0000 تا 0x83FF FFFF قرار گرفته می باشد.
مثلا شما یه عکس با حجم 300 کیلوبایت و با فرمت JPEG در آدرس 0xA000 0000 دارین، برای نمایش عکس اول باید آدرس اونو در یه اشاره گر قرار بدین.

char *img;
در روش بالا شما یه اشاره گر تعریف کردین و باید آدرس اونو برابر 0x8000 0000 قرار بدین، به این صورت img=0x80000000 ، اما یه مشکلی وجود داره، زبان C این اجازه رو به شما نمیده که به صورت مستقیم به اشاره گر آدرس بدین، پس به روش زیر عمل میکنیم:

#define img ((char *) 0x80000000 )

در اینجا ما یه آدرس ثابت تعریف کردیم، که برابر شروع حافظه فلش و عکس میباشد، حالا روی این آدرس می تونیم عملیات جمع و تفریق رو انجام بدیم پس به راحتی میتونیم عکس رو از طریق این آدرس که در فلش خارجی قرار داره نمایش بدیم:

GUI_JPEG_Draw(img,1024*300,0,0);

در برنامه بالا ما یه عکس در حافظه فلش خارجی با سایز 300 کیلوبایت در مختصات 0،0 رو نمایش دادیم، چون باید سایز عکس رو بر حسب بایت به برنامه بدیم 300 رو در 1024 ضرب کردم.

سلام
آموزش خوبی هست ولی خب حالا ما چجوری باید عکس رو به حافظه خارجی منتقل کنیم و نمایشش بدیم.
اگر امکان داره اول آموزش انتقال عکس رو به حافظه خارجی 1788 کویر رو بزارید.
ممنون

amin-zareian
20-10-2014, 17:49
سلام دوستان کسی نیست مارو یاری کنه مشکل config lcdکجاست.:o

gbg
21-10-2014, 19:50
سلام
اگه فوروارد نمی کنین به فیلم آموزشی ، بپرسم که چطور میشه بک لایت رو با emwin کم کرد؟

benam_miri
22-10-2014, 23:50
سلام
اگه فوروارد نمی کنین به فیلم آموزشی ، بپرسم که چطور میشه بک لایت رو با emwin کم کرد؟

سلام برادر.بکلایت فقط یه پایه هست که شما باید به اون pwm بدید ربطی به emwin نداره اگر از برد آموزشی استفاده میکنی تو داکیومنت روببینی پایه 2.1 هست
ولی نورش بد نیست وقتی دائم یک هست.شما یه screensaver درست کنی هم عمر السیدیت میره بالا هم از نور خوب بهره میبری.اون پایه رو صفر کنی السیدی خاموش میشه و وقتی یک کنی السیدیت روشن میشه و وقتی pwm بدی نور کم و زیاد میشه فرکانس pwm رو هم تو دیتاشیت نوشته الان خاطرم نیست .علی یارت جوان.برا emwin هم تو فیلم صدا کاملا آزار دهنده بود قسمتی از اون برات مفید واقع میشه بقیش هم تو فیلم ارجاع میشه به داکیومنت های emwin .داکیومنت رو بخونی بیشتر یاد میگیری.فیلم برای من تو استارت خیلی کمک کرد.

gbg
29-10-2014, 02:58
وقتی این خط رو اضافه می کنم

GUI_UC_EnableBIDI(1);

برنامه حدود 400 تا ارور میگیره!!!!!

.\Output\LPC1788_EA_LPC1788_KEIL_CMSIS\Debug_FLASH \Obj\ZIgVKH.axf: Error: L6406E: No space in execution regions with .ANY selector matching GUICC_0.o(.text).
.\Output\LPC1788_EA_LPC1788_KEIL_CMSIS\Debug_FLASH \Obj\ZIgVKH.axf: Error: L6406E: No space in execution regions with .ANY selector matching stdio.o(.text).
.\Output\LPC1788_EA_LPC1788_KEIL_CMSIS\Debug_FLASH \Obj\ZIgVKH.axf: Error: L6406E: No space in execution regions with .ANY selector matching lludivv7m.o(.text).
.\Output\LPC1788_EA_LPC1788_KEIL_CMSIS\Debug_FLASH \Obj\ZIgVKH.axf: Error: L6406E: No space in execution regions with .ANY selector matching GUI_DrawBitmap.o(.text).

راه حلش چیه؟

================ آپ دیت -------------------------

من از emwin 5.16 استفاده کردم
تو خود مثال 5.22 emwin اگه دستور GUI_UC_EnableBIDI رو اضافه کنم این اشکالات رو نمی گیره ولی تو برنامه من این اشکالات رو میگیره

gbg
30-10-2014, 17:16
کسی جواب که نداد
من خودم بگم

مشکل این بود که وقتی
GUI_UC_EnableBIDI رو می نوشتم حجم فایل باینری خیلی زیاد میشد و نمی تونست کتابخونه های مورد نیاز رو به فایل لینک کنه
بخاطر همین هرچی عکس بود رو از سورس حذف کردم و ریختم روی MMC و از روی MMC نمایش میدم و مشکل اضافه شدن GUI_UC_EnableBIDI هم رفع شد

asmira
01-11-2014, 10:58
سلام دوستان من میخوام emwinبا stm32f407vکار کنم میخواستم بدونم با همین emwinمیتونم کار کنم؟stemwinنرم افزار مخصوص st ????

gbg
02-11-2014, 00:22
چطور اول تو حافظه رسم کنم بعد به lcd منتقل کنم

free1366
06-11-2014, 02:11
سلام.من یه سوال داشتم.من برد 1788 و یک lcd 5 رو از شرکت خریداری کردم. نمونه برنامه ای ازemwin که در سی دی بود رو تغییر دادم و یک فایل ساده تبدیل کردم که در lcd به نمایش در اومد. نمونه برنامه ساده ای که در سی دی آموزشی بود رو دنبال کردم و فایلی که GUI Builder ساخت رو به پروژه اضافه کردم و تغییراتی دادم ولی به صورت سیاه نمایش میده.میخواستم اگه امکانش هست فایل پروژه رو براتون بفرستم و شما یه نگاهی بکنید و منو راهنمایی کنید. ممنون

mzelecom
06-11-2014, 13:45
سلام
چطوری میشه عکس ها رو از طریق sd به وسیله emwin نمایش داد؟
ممنون

free1366
10-11-2014, 12:30
سلام.من یه مشکلی برای اجرای مثال های RTX دارم و موقع اجرا این ارور رو میده.اگه کسی جواب بده ممنون میشم
.\Output\Soma Touch Scale\Obj\Soma Touch Scale.axf: error: L6002U: Could not open file C:\Keil_v5\ARM\RV31\Lib\RTX_CM3.LIB: No such file or directory

hamidarm
12-11-2014, 11:51
سلام بفرمایید اینم سمپل من Start5.18 picturfe&touch.rar (You can see links before reply)

سلام مهندس این فایلت مشکل دانلود داره دوباره میزاریش؟

- - - Updated - - -

سلام بفرمایید اینم سمپل من Start5.18 picturfe&touch.rar (You can see links before reply)

سلام مهندس این فایلت مشکل دانلود داره دوباره میزاریش؟

asmira
13-11-2014, 14:33
سلام
دوستان من میخوام 3تا کلید تو برنامم بزارم که با زدن اولی عکس ledروشن و با زدن دومی led خاموش و با سومی عکس خاموش بودن هردو lcdرو نشون بده و این برنامه رو میخوام روی برد 1788 کویر پورت کنم یعنی همچنان که با زدن کلید روشن روی lcdعکس led روشن رو نشون میده روی برد هم همین کار انجام بشه و led روشن بشه اگه امکان داره راهنمایی کنید

gbg
13-11-2014, 17:46
سلام.من یه مشکلی برای اجرای مثال های RTX دارم و موقع اجرا این ارور رو میده.اگه کسی جواب بده ممنون میشم
.\Output\Soma Touch Scale\Obj\Soma Touch Scale.axf: error: L6002U: Could not open file C:\Keil_v5\ARM\RV31\Lib\RTX_CM3.LIB: No such file or directory

معمولا اگه فایل رو پیدا نکنه اینو میگه
اگه فایل رو به پروژه اضافه کردی مطمعن شو مسیرش همینه
اگه نیست یا مسیر رو تو پروپرتی اصلاح کن یا فایل رو کپی توی اون مسیر

Dr.ROOSTA
17-11-2014, 22:02
آقا توروخدا یکی راست و پوسکنده بگه چطوری میشه یک عکس حجم بالا رو از حافظه خارجی خوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

asmira
19-11-2014, 12:26
سلام
برای نمایش دو تا عکس تو یه موقعیت تو پنجره که با زدن کلید عکس دیگه تو همون موقعیت نمایش داده بشه چه باید کرد؟

free1366
26-11-2014, 10:33
سلام.چجوری میشه یه عکس رو در پس زمینه یک window قرار داد.من دستورش برای دکمه رو پیدا کردم (BUTTON_SetBitmapEx)ولی برای window فقط میشه رنگ رو تغییر داد.کسی نظری داره؟

mzelecom
03-12-2014, 23:07
برای داشتن فونت دلخواه نرم افزاری توسط ewin طراحی شده :
داخل فولدر tools یک فایل بنام setupfontCvt.exe وجود دارد برنامه را نصب کنید.
برنامه را اجرا کنید . در پنجره باز شده نوع خروجی font را انتخاب کنید که
کیفیت را مشخص میکند .برای شروع میتوانید از standard استفاده کنید .
در یخش encode برای فونت فارسی حتما unicode را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی فونت دلخواه رو انتخاب کنید .

در این مرحله تمام حروف یک فونت برای شما قابل مشاهده است در این محیط شما
میتوانید فونت را به سلیقه خودتون تغییر بدید .

از منوی فایل save as را انتخاب کنید و فایل را در محل مورد نظر ذخیره کنید .

فایل ساخته شده را به پروژه خود اضافه کنید .

در ابتدای فایل خط زیر را مشاهده میکنید :

/* The following line needs to be included in any file selecting the
font.
*/
extern GUI_CONST_STORAGE GUI_FONT GUI_FontZeytoon22;

همان طور که ملاحظه میکنید این خط باید در فایلی که میخواهیم از فونت استفاده کنیم
تعریف شود .

برای فونت های فارسی قبل از استفاده باید 2 تابع فراخوانی شود :

GUI_UC_SetEncodeUTF8(); /* Enable UTF8 decoding */
GUI_UC_EnableBIDI(1); /* Enable bidirectional text */

در تابع اول unicode بودن نوع نمایش و فونت را مشخص میکنیم .
در تابع دوم جهت راست به چپ بودن نمایش را انتخاب میکنیم .

و با این تابع فونت دلخواه را معرفی میکنیم:

GUI_SetFont(&GUI_Font2Bardiya42);

برای نمایش عبارت فارسی 2 راه وجود دارد:
1-مستقیم : ;( " تست ")GUI_DispString
2-استفاده از برنامه U2C موجود داخل فولدر tools :
یک فایل با Notepad ایجاد کنید نوشته دلخواه را بنویسد
از منوی فایل save as را انتخاب کنید نوع فرمت را UTF-8 بزارید .
برنامه U2C را اجرا کنید فایل txt را انتخاب کنید و کانورت را بزنید .
در همان محل فایل txt یک فایل c ایجاد شده است داخل فایل کد های unicode
موجود است .

و از همان تابع قبلی میتوان استفاده کرد :

GUI_DispString("\xd8\xa8\xd9\x84\xd8\xa8\xd9\x84\xdb\x8c \xd8\xae\xd9\x88\xd9\x86 \xd8\xaf\xd9\x84\xdb\x8c \xd8\xae\xd9\x88\xd8\xb1\xd8\xaf \xd9\x88 \xda\xaf\xd9\x84\xdb\x8c \xd8\xad\xd8\xa7\xd8\xb5\xd9\x84 \xda\xa9\xd8\xb1\xd8\xaf "
"");

پیوست 2 تا فایل فونت و مثال برای نمایش موجود است

سلام
من تمام کارهایی رو که گفتید انجام دادم ولی زمان کامپایل این ارور رو میده.

.\Output\LPC1788_EA_LPC1788_KEIL_CMSIS\Debug_FLASH \Obj\Start_LPC1788_EA_LPC1788_KEIL_CMSIS.axf: Error: L6406E: No space in execution regions with .ANY selector matching png.o(.constdata).

نمیدونم مشکل از چیه..لطفا راهنمایی کنید.
از کوربرد کویر استفاده میکنم.
ممنون

yraeisi
07-12-2014, 17:54
سلام
احتمالا حجم کد هگز تولید شده بیشتر از حافظه میکرو هست.
تو برنامتون عکس با حجم بالا دارین؟!

ghasem_rn
15-12-2014, 19:23
سلام دوستان
من در یه برنامه از کیبرد استفاده می کنم که به صورت یه ویندو باز می شه .
می خواستم موقعه که کیبرد باز می شه صفحه زیر اون غیر فعال بشه با (WM_DisableWindow(hItem فقط می شد ویجت ها رو غیر فعال کرد و امکان غیر
فعال کردن صفحه میسر نیست.به نظر شما اشکال از کجاست؟؟
با تشکر.

gbg
25-12-2014, 22:24
سلام برادر.بکلایت فقط یه پایه هست که شما باید به اون pwm بدید ربطی به emwin نداره اگر از برد آموزشی استفاده میکنی تو داکیومنت روببینی پایه 2.1 هست
ولی نورش بد نیست وقتی دائم یک هست.شما یه screensaver درست کنی هم عمر السیدیت میره بالا هم از نور خوب بهره میبری.اون پایه رو صفر کنی السیدی خاموش میشه و وقتی یک کنی السیدیت روشن میشه و وقتی pwm بدی نور کم و زیاد میشه فرکانس pwm رو هم تو دیتاشیت نوشته الان خاطرم نیست .علی یارت جوان.برا emwin هم تو فیلم صدا کاملا آزار دهنده بود قسمتی از اون برات مفید واقع میشه بقیش هم تو فیلم ارجاع میشه به داکیومنت های emwin .داکیومنت رو بخونی بیشتر یاد میگیری.فیلم برای من تو استارت خیلی کمک کرد.

من مدتی سر و کله زدم ، مدتی هم بی خیال شدم ولی آخرش نفهمیدم pwm رو چطور راه اندازی کنم
توی داکیومنت emwin در موردش چیزی ندیدم

yraeisi
26-12-2014, 15:04
سلام
PWM ربطی به Emwin نداره
باید منوال میکرو رو بخونی.البته مثال راجع به PWM تو DVD ها هست

Dr.ROOSTA
26-12-2014, 18:36
سلام دوستان...مدتی بود که یه پروژه انجام داده بودم وقت نمیشد قیلمشو آپ کنم .

یک کنسول پرینتر هستش که با برد کویر از کاربر متن رو می گیره و پرینت می کنه....اگه مدیر فنی کارخونه اجازه بده یه فیلم هم از کارکردش توجایی که نصبه هم براتون میزارم

tarasheh
27-12-2014, 19:50
نحوه نمایش عکس ذخیره شده در حافظه فلش خارجی از طریق emWin :

هنگام برنامه نویسی با emWin بیشترین فضای حافظه میکروکنترلر رو عکس ها می گیرن. مثلا اگه شما از ال سی دی 7 اینچ استفاده کنین و بخوایین یه عکس تمام صفحه با فرمت BMP رو نمایش بدین، نمیتونین این کار رو انجام بدین چون این عکس در حافظه فلش داخلی جا نمیشه مگر اینکه بخوایین از فرمت JPEG استفاده کنین که در این حالت هم در بهترین شرایط فقط میتونین یک عکس رو ذخیری کنین و از اونجایی که عکس JPEG دارای کدگذاری پیچیده ایه سرعت نمایش عکس شما هم پایین میاد. در این مقاله با یه روش ساده به شما میگم که چطوری میشه عکس هاتونو از طریق فلش خارجی نمایش بدین.

اول ببینیم چطوری میشه یه عکس رو از طریق حافظه میکروکنترلر نمایش داد و بعد سراغ نمایش عکس از طریق حافظه فلش خارجی متصل شده به LPC1788 میریم.

مثلا ما می خواییم یه عکس با فرمت JPEG رو نمایش بدیم اول باید اون عکس رو تبدیل به یه آرایه در زبان C بکنیم. برای این کار از نرم افزار bin2hex استفاده میکنیم و بعد از طریق تابع زیر اونو نمایش میدیم.

const char img[]={0x20,0x30,0xfa, ............};

GUI_JPEG_Draw(img,sizeof(img),x,y);

در برنامه بالا ما یه آرایه به اسم img تعریف کردیم که کدهای عکس در اون قرار داره در تابع GUI_JPEG_Draw آدرس عکس و سایز عکس به همراه مختصات دریافت می شود. در واقع img آدرس عکس در حافظه میکرو کنترلره و تابع GUI_JPEG_Draw آدرس عکس رو دریافت میکنه. اگه شما از عبارت const استفاده کنین عکس در حافظه فلش (حافظه ذخیره برنامه) و در غیر این صورت عکس در حافظه رم ذخیره میشه. اگه شما به صفحه 14 یوزرمنوال LPC1788 مراجع کنید می بینید که حافظه فلش میکرو (جایی که برنامه در آن ذخیره می شود) در آدرس 0x0000 0000 تا 0x0007 FFFF قرار دارد که اگه عکس رو در این حافظه قرار بدین اشاره گر عکس برابر یه عد در این محدوده میشه، حافظه رم در آدرس 0x1000 0000 تا 0x1000 FFFF قرار داره که اگه عکسو در این حافظه قرار بدین اشاره گر عکس برابر یه مقدار در این محدوده میشه اگه به مموری مپ میکروکنترلر یه نگاه کوچیک بندازین می بینین که بخش بزرگی از آدرس میکروکنترلر به حافظه خارجی اختصاص پیدا کرده .

برای نمایش عکس از حافظه فلش خارجی کافیه که اشاره گر عکستونو به این محدوده ببرین. اگه از هدربوردهای LPC1788 کویرالکترونیک استفاده میکنین، این هدر بورد دارای حافظه فلش 128 مگابایتی که در آدرس 0x8000 0000 تا 0x83FF FFFF قرار گرفته می باشد.
مثلا شما یه عکس با حجم 300 کیلوبایت و با فرمت JPEG در آدرس 0xA000 0000 دارین، برای نمایش عکس اول باید آدرس اونو در یه اشاره گر قرار بدین.

char *img;
در روش بالا شما یه اشاره گر تعریف کردین و باید آدرس اونو برابر 0x8000 0000 قرار بدین، به این صورت img=0x80000000 ، اما یه مشکلی وجود داره، زبان C این اجازه رو به شما نمیده که به صورت مستقیم به اشاره گر آدرس بدین، پس به روش زیر عمل میکنیم:

#define img ((char *) 0x80000000 )

در اینجا ما یه آدرس ثابت تعریف کردیم، که برابر شروع حافظه فلش و عکس میباشد، حالا روی این آدرس می تونیم عملیات جمع و تفریق رو انجام بدیم پس به راحتی میتونیم عکس رو از طریق این آدرس که در فلش خارجی قرار داره نمایش بدیم:

GUI_JPEG_Draw(img,1024*300,0,0);

در برنامه بالا ما یه عکس در حافظه فلش خارجی با سایز 300 کیلوبایت در مختصات 0،0 رو نمایش دادیم، چون باید سایز عکس رو بر حسب بایت به برنامه بدیم 300 رو در 1024 ضرب کردم.

میشه توضیح بدید چطوری میشه کدهای عکس رو تو نند فلش ذخیره کرد؟

shahahmadi
28-12-2014, 16:27
سلام
چطوری می تونم یه قسمت از صفحه را مشخص کنم که وقتی اون قسمت لمس شد پردازش مشخصی (مثلا به یه تابع بره) صورت گیرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید!!!

shahahmadi
30-12-2014, 10:14
سلام من از مثال داخل فیلم آموزشی استفاده کردم برای برنامم .
چند تا سوال داشتم ممنون می شم راهنمایی کنید .
1) یه مقدار تاچ کند عمل میکنی ( برای چند میلی ثانیه باید لمس شود تا عمل کند ) نمی شه کاری کرد که سریع تر عمل کند؟
2) در مثال دیگه ای من سریال (uart2) میکرو را راه اندازی کردم ولی وقتی به برنامه داخل فیلم آموزشی آضافه کردم کار نمی کنه .
من از مثال rtx-4 در فیلم آموزشی استفاده کردم .

hamed.b3269
23-01-2015, 18:52
کسی تا به حال با قابلیت Multiple Buffering کار کرده؟

free1366
24-01-2015, 20:42
سلام.چجوری میشه یه عکس رو در پس زمینه یک window قرار داد.من دستورش برای دکمه رو پیدا کردم (BUTTON_SetBitmapEx)ولی برای window فقط میشه رنگ رو تغییر داد.کسی نظری داره؟

yraeisi
28-01-2015, 17:23
فیلم تکمیلی راه اندازی emWin برای Landtiger-LPC1768 و LPC1768EWB آماده شد

- - - Updated - - -

فیلم تکمیلی راه اندازی emWin برای Landtiger-LPC1768 و LPC1768EWBآماده شد

Dr.ROOSTA
28-01-2015, 18:47
آقای رئیسی عزیز یک سوال داشتم . آیا شما در محیط صنعتی با lpc1788 جواب گرفته اید? من فکر میکنم یکم که حجم برنامه بالا می ره emwin دیگه اون کارایی قبلی رو نداره ، مثلا در emwin ابزار dropdown رو پروژه ای که بستم بعد یکی دوروز دیرتر از روز اول باز میشه ..... نمیدونم اشکال از منه یا emwin !!!!!!!!

سوالم اینه آیا واقعا lpc1768 کشش این سیستم عامل رو داره !!!

راستی شما قرار بود آموزش پیشرفته emwin که توش از sd card و .... استفاده میشه هم آموزششو قرار بدین !!! بنظر من لازم نیست یک پک جامع باشه !!!! حتی یک کلیپ از هربخش که راهش انداخته بشین من حاضرم هزینشو تقبل کنم .....

نمیدونم ولی دارم به این نتیجه میرسم که ایکاش به جای اینهمه وقت واسه emwin گذاشتم می رفتم با یه hmi ارزون کار میکردم که ن دردسر قاب میداشتم و هم قابل اطمینان برای هرجایی !!!!

- - - Updated - - -
lov:

yraeisi
01-02-2015, 12:15
سلام
میکرو های 1768 و 1788 کاملا صنعتی هستند و هیچ مشکلی ندارن.
اگه بحث فضای کد هم باشه میشه با یه NOR قضیه رو حل کرد .البته استفاده از نور فقط تو یه کار صنعتی توجیه داره چون هزینه خود نور فلش و راه اندازی نرم افزاری اون مستلزم صرف هزینه هست.
به نظر خود من emWin حرف نداره.:wink:

gbg
13-02-2015, 04:45
من هرکاری می کنم نمی تونم emwin رو با uc-os استفاده کنم
تنظیمات خاصی داره؟

gbg
17-02-2015, 15:18
کلا سایت تعطیله :mrgreen:
با guibuilder می تونی درست کنی ، با دستوراتش هم می تونی رسم کنی

gbg
19-02-2015, 00:46
بله، با guibuilder ایجاد کردم، یه پروژه هم تو keil ایجاد کردم، کدهای ساخته شده با guibuilder رو در این پروژه ریختم، حالا چه دستورات دیگه ای اضافه کنم که میکرو دستورات ساخته شده با guibuilder را نمایش بده !؟

من با GUIbuilder کار نکردم
ولی کلیاتش اینه که اون فایل ساخته شده رو اد می کنین به پروژه
بعد با GUI_CreateDialogBox بسازین و با WM_InvalidateWindow نمایش بدین
اینا رو سرچ کنین تو اینترنت باید مثال پیدا کنین

yraeisi
19-02-2015, 20:51
با عرض سلام و خسته نباشید
در مورد راه اندازی lcd با emwin سوالی داشتم
من برد lpc1788 رو خریداری کردم و میخوام یه گرافیک خیلی ساده (بک لایت آبی و 6 تا کلید) درست کنم، کدهای این گرافیک رو با GUI هم ساختم، فقط برای نشان دادن این گرافیک روی LCD مشکل دارم.
در آموزش emwin اصلا به این اشاره نشده که من باید چه دستورات دیگه ای به برنامه اضافه کنم که میکرو بتونه اون رو شناسایی کنه، مثال هایی هم که ارائه داده خیلی گسترده هستن که من به این گستردگی نمی خوام
خواهشی که داشتم این بود که بفرمایید من باید چه کدهایی به کد تولید شده توسط GUI اضافه کنم تا میکرو بتونه اون گرافیک مورد نظر رو روی LCD نشون بده
کارم خیلی گیره، ممنون میشم جواب بدید
با تشکر فراوان

سلام

1- اختصاص حافظه به میزان مناسب به GUI (آدرس شروع و مقدار حافظه)
2- LCD_VRAM
3- GUI_RAM
4- RAM
5- اختصاص حافظه به میزان مناسب به LCD (آدرس شروع و مقدار حافظه)
6- انجام تنظیمات مربوط به LCD
a. تعیین رزولوشن LCD
b. تعیین پارامترهای مربوط به سیگنال های سنکرون عمودی و افقی
c. انتخاب نوع LCD
7- تعیین نوع درایور LCD و معرفی به emWin
8- تعیین فرمت رنگ هر پیکسل
9- راه اندازی درایور LCD و انجام تنظیمات مربوط به واحد کنترل LCD میکروکنترلر
10- آماده سازی اولیه emWin با دستور GUI_init
11- اضافه نمودن مثال به برنامه و اجرای برنامه

البته میتونید برای اینکه کامل متوجه قضیه شید یکی از مثال های دی وی دی رو بررسی کنید یا فیلم آموزش emWin رو تهیه کنید.

fazel459
26-02-2015, 00:02
سلام دوستان
کسی یک pcb برای 1788با رم خارجی و lcd با 40 یا 50 پین داره ؟می خواهم خودم بسازم.تشکر

hks
03-03-2015, 17:21
من emwin 5.22 رو برای lpc1788 راه انداختم ... حتی نمونه مثالی که برای نمایش ویژگی های مختلف emwin در dvd قرار داده شده بود رو هم روش پورت کردم. اما وقتی یکی از از نمونه مثال هارو مثلا WIDGET_SimpleProgbar.c روش میریزم فقط یه progress bar رو نشون میده که مقدار صفر داره و ثابته ... اما وقتی همین فایلو تو ویژوال بیسیک اجرا می کنم یه progress bar رو نشون میده که دائماه مقدارش از صفر شروع میشه و مقدارش به 100 میرسه اما تو اجرای عملی این اتفاق نمی افته
لطفا راهنماییم کنید که کجای کارو اشتباه کردم

hks
03-03-2015, 21:06
سلامه به همگی

تا حالا کسی با خطای زیر روبرو شده ؟

.\Objects\Emwin.axf: Error: L6218E: Undefined symbol GUIDRV_Win_API (referred from lcdconf.o).

خواهش می کنم کمکم کنید :(

gbg
04-03-2015, 03:24
بابا باز خوبه تونستی
emwin 5.22 رو راه بندازی
من 5.16 رو راه انداختم ولی هیچ جوره نتونستم 5.22 رو راه بندازم

اگه روی میکرو کمپایل میکنی و این ارور رو میگیری شاید بخاطر اینکه تنظیمات ویندوز فعاله براش

hks
04-03-2015, 09:49
خیلی جالبه ... وقتی مثال دمو emwin5.16 رو lpc1788 با keil پورت میکنی به راحتی انجام میشه و lcd کارشو شروع می کنه اما وقتی وارد یک از هدر فایل ها به نام GUIDRV_Lin.h میشی که display driver برای lcd هست با طبق شکل پیوست کنار تمام symbolهایی که تعریف کرده علامت خطارو میبینی اما وقتی پروژه مربوطه داره build میشه خیچ خطایی ازت نمیگیره ... ولی وقتی من یه پروژه جدید میسازم که این فایل هم توش include شده از این symbolها خطا میگیره و جلوی build شدن پروژه گرفته میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
واقعا کلافم کرده این قضیه

hossein_tomari007
16-03-2015, 18:26
با سلام خدمت دوستان عزیز که زحمت میکشند و اطلاعات ما رو بالا میبرند
من EMWIN رو با LPC1768 راه اندازی کردم و برنامه ی دمو بدون مشکلی اجرا شد
یکی دو تا برنامه هم نوشتم که فقط نوشته داشت و رنگ فونت و نوع فونت رو عوض کردم تا اینجا مشکلی نبود
ولی وقتی با GUI BUILDER یه FrameWin درست میکنم و اون رو به پروژه اضافه میکنم دستورای قبلش بدون مشکل اجرا میشه
اما به اون تابع که میرسه هیچ کاری نمیکنه و دستورای بعدیش رو هم خروجیش رو ال سی دی نمیاد
از keil v5.13 استفاده میکنم که ورژن EMWin اون 5.26 هستش
اینم کد
WM_HWIN CreateFramewin(void);

void MainTask(void) {
int i;
WM_HWIN h;
GUI_Init();
GUI_DispString("Hello world!");
h=CreateFramewin();
GUI_DispStringHCenterAt("ELECTRO_NIC.IR",80,50);
while(1){}
}

allsat
06-04-2015, 00:39
سلام خسته نباشید ببخشید مزاحم شدم پستهای شما رو خوندم و نیاز به کمک شما دارم
1- یک مثال ساده با کور برد lpc1788 نیاز دارم که در ان با توابع cmsis بتونم یک عکس رو روی lcd با سایز 4.3 اینج نمایش بدم

2- میخوام روی یک نقطه هر نقطه ای فرق نمیکنه روی این lcd تاج کنم و مثلا یک ال ای دی روی یک پین روشن و با تاج بعدی خاموش کنم

3- روی این کوربرد 2 تا آیسی رم هست برای ذخیره مثلا عکس چجوری ای رم ها را در هنگام پروگرام در keil تنطیم کنم که عکس های تبدیل شده به کد hex در رم ها کپی بشه
ممنون
تورو خدا کمکم کنید پروژم رو زمینه

- - - Updated - - -

خانم محمدی سلام
من هم مشکلات شما رو دارم لطفا در صورت دریافت اطلاعات در این زمینه های مطرح شده
اطلاعاتتون رو با بنده به اشتراک بگذارید
بنده هم این کار رو انجام میدم
ممنون

- - - Updated - - -

خانم محمدی سلام
من هم مشکلات شما رو دارم لطفا در صورت دریافت اطلاعات در این زمینه های مطرح شده
اطلاعاتتون رو با بنده به اشتراک بگذارید
بنده هم این کار رو انجام میدم
ممنون

ghorban_piriz
13-04-2015, 01:59
دوستان من با یه مشکل عجیب مواجه شدم. من با کیل ۵.۱۴ و ای ام وین ۵.۲۶ که با خود کیل هست کار می کنم. تمامی ویجت هام درستن بجز این spinbox که اصلا دو تا دکمش عمل نمی کنن و مقدا عدد داخلش تغییر نمی کنه !!اگه از دوستان تا حالا با این مشکل برخورد داشه و راه حلی داره ممنون می شم.

مشکل رو خودم حل کردم برا استفاده دوستان یه کم توضیح میدم انشالله مفید باشه.
من اومده بودم و مقادیر تاچ رو خودم به ای ام وین می دادم ولی مقدار لایه رو همیشه یک می دادم ولی اومدم و از روش دوم تاچ که تو این بخش اومده استفاده کردم مشکل کاملا رفع شد.
بابا این فروم چشه!! خودمون به خودمون باید ج بدیم. خیلی خلوت شده بابا!!!

shid.m
15-04-2015, 12:29
با سلام خدمت دوستان
من می خوام با lpc1788 در محیط emwin یک عکس که در حافظه خارجی (sd card) قرار داره رو روی lcd نمایش بدم.
از چه توابعی میشه استفاده کرد؟

ghorban_piriz
16-04-2015, 15:45
با سلام خدمت دوستان
من می خوام با lpc1788 در محیط emwin یک عکس که در حافظه خارجی (sd card) قرار داره رو روی lcd نمایش بدم.
از چه توابعی میشه استفاده کرد؟
تا جایی که من اطلاع دارم emwin دستورات لازم برا نمایش عکس رو داره ولی اینی که بیاد از تو حافظه خارجی نشون بده مستقیما کار خودش نیست و باید خودتون هم یه کم روش کار کنین

yraeisi
17-04-2015, 17:08
سلام
متاسفانه برنامه آماده ای ندارم بهتون بدم ولی کلیت کار تو فصل 8 منوال emwin هست.
اول از همه باید SD کارت رو راه بندازید بعد عکس رو ازش بخونید و نمایش بدید.

8.5 Getting data with the ...Ex() functions
As well as streamed bitmaps, using BMP, GIF, JPEG and PNG files also works without
loading the whole image into RAM. For this case the ...Ex() functions can be used.
Common for all of these functions is the use of a ’GetData’ function. Please note that
the ’GetData’ function has to work slightly different depending on the actual task it is
used for. See table of parameters and examples below.
Prototype of the ’GetData’ function
int GUI_GET_DATA_FUNC(void * p, const U8 ** ppData, unsigned NumBytes,

shid.m
21-04-2015, 10:16
با سلام
روش خواندن و نوشتن روی حافظه nand flash با برد آموزشی کویر الکترونیک چگونست؟
با تشکر

majidma3000
23-04-2015, 13:47
سلام. من دارم روی سیستم عامل HMI کار میکنم فعلا دارم از emWin به عنوان مکمل برای گرافیک کار استفاده میکنم ولی قصد دارم لایبرری گرافیکی قویی بسازم و دیگه نیازی به emWin نباشه.
این سیستم عامل قابلیت اجرای مولتی تسکینگ اپلیکیشن رو داره و میتونه از طریق modbus به PLC یا میکرو متصل بشه. قصد دارم با همکاری یکی از دوستام یک اپلیکیشن ویندوزی برای کانفیگ HMI هم بسازیم. بعد از اتمام پروژه اونو به صورت رایگان ارائه میدیم.

Dr.ROOSTA
24-04-2015, 17:23
سلام. من دارم روی سیستم عامل HMI کار میکنم فعلا دارم از emWin به عنوان مکمل برای گرافیک کار استفاده میکنم ولی قصد دارم لایبرری گرافیکی قویی بسازم و دیگه نیازی به emWin نباشه.
این سیستم عامل قابلیت اجرای مولتی تسکینگ اپلیکیشن رو داره و میتونه از طریق modbus به PLC یا میکرو متصل بشه. قصد دارم با همکاری یکی از دوستام یک اپلیکیشن ویندوزی برای کانفیگ HMI هم بسازیم. بعد از اتمام پروژه اونو به صورت رایگان ارائه میدیم.
کارت ایول داره .... اگه نیاز به پشتیبانی مالی داشتین پیام خصوصی بدین...

free1366
27-04-2015, 21:05
با سلام
من میخواستم یه دکمه به شکل دایره بسازم.اگه کسی نظری داره بگه.ممنون

gbg
28-04-2015, 01:29
ریاضی
سینوس و کسینوس

ghorban_piriz
02-05-2015, 02:53
سلام دوستان.
شاید مطرح کردن این مضکل اینجا درست نباشه ولی فکر کردم شاید دوستان بتونن کمکم کنن.
من چند وقتیه که کیل ورژن 5.14 رو گرفتم. الان وقتی که تغییری تو یکی از فایلای پروژم می دم و کامپایل می کنم شروع می کنه و همه پروژه رو با هم کامپایل می کنه. من تو نسخه قدیمی همچیپ مچین مشکلی نداشتم. تو خود سایت arm هم یه چیزایی راجب به متغیر های وابسته به زمان گفته که من سر در نیاوردم. کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟!!

allsat
06-05-2015, 11:27
سلام به همه کسی میتونه مشکل منو حل کنه
1- وقتی یک متن یا عدد روی عکس زمینه نشون میدم (lpc1788) اون متن یا عدد خودش یه کادر سیاه رنگ داره چجور میشه ای کادر سیاه رو حذف کرد و نوشته یا اعداد رو عکس بیفتن بدون کادر سیاه
2- موفق شدم تاچ رو بخونم اما تاچ من برای محورهای X,Y یکسری اعددا نشون میده از حدود 110 تا 4000 چگونه این اعددا رو به مختصات اصلی lcd تبدیل کنم
lpc1788 coreboard lcd480*272

ممنون از مهندسین عزیز

kral2008
09-05-2015, 22:05
سلام
چطور میشه اندازه ی تب های ویجت multipage رو تغییر داد؟ و توشون فارسی نوشت؟
از ورژن 5.24 که nxp گذاشته استفاده میکنم.
با سپاس

shid.m
17-05-2015, 16:53
با سلام
برنامه ای رو نوشتم که از طریق sd card بتونم عکسی رو به وسیله emwin نمایش بدم.
مشکل اینه که تابع finit مقدار صفر رو میدهد اما وقتی برنامه به تابع fopen میرسد برنامه قفل میکند.
sd card رو با spi راه اندازی کرده ام.

vahid_22002
03-07-2015, 15:28
سلام
من توی emwin به معنای واقعی گیج شدم. از عید تا حالا هم درگیرشم.
اولا چه جوری می شه یه ال سی دی رو درایو کرد؟
مثال های emwin که الان توی سایت lpcware هستش با این چیزی که اولای تاپیک نوشته تفاوت داره. اصلا فایلی به اسم glcd.h و glcd.c توش نیست.
من از کوربرد hy-lpc1788 که توی فروشگاهم هست استفاده می کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
هنوز نتونستم یه ال سی دی رو درایو کنم.
مورد دوم این که راهی هست که بشه تاخیر سیستم عامل rtx رو کم کرد؟ تاخیر همین جوریش این طور که فهمیدم 1 میلی ثانیس. راهی هست که کمتر بشه؟
sindico
08-07-2015, 12:55
با سلام
من در حال آموزش emwin هستم و بردی که در اختیار دارم lpc1768 و ال سی دی 3.2 با درایور SSD1289
تونستم با کمک مثال یه فرم ساده رو بسازم و پروگراک کردم و کار می کنه فقط الان در راه اندازی تاچ مشکل دارم کل پروژه رو آپلود کردو و لینکش رو می زارم اگه زحمتی نیست هدر ها و برنامه تاچ رو بهش اضافه کنید من تست می کنم اگر اوکی بود در اختیار سایر دوستان هم بزارید.
[41]emWin5.22-TFT3 - Download - 4shared - Abbas Saradari (You can see links before reply)

با تشکر فراوان

shahahmadi
12-08-2015, 10:48
با سلام خدمت همه دوستان عزيز.
بنده با lpC1788 يه LED 10 اينچ راه اندازي كردم ولي تاچ به صورت خود به خود عمل مي كنه. از نظر سخت افزاري چك كردم مشكلي پيدا نكردم . وقتي LCD 7 اينچ مي زنم به درستي كار مي كنه .
آيا براي تاچ 10 اينچ از XPT2046 بايد استفاده كرد ؟
يا تو برنامه بايد تغييري داد؟ (من تنها تو قسمت تاچ پنل ابعاد صفحه رو 1024 در 600 تنظيم كردم.
ممنون مي شم راهنمايي كنيد.

gbg
12-08-2015, 14:33
کسی tft هشت اینج با رزولیشن 800*600 رو راه انداخته؟
چه تغییراتی تو emwin میخواد

ahadgd
13-08-2015, 17:43
با سلام
برنامه ای رو نوشتم که از طریق sd card بتونم عکسی رو به وسیله emwin نمایش بدم.
مشکل اینه که تابع finit مقدار صفر رو میدهد اما وقتی برنامه به تابع fopen میرسد برنامه قفل میکند.
sd card رو با spi راه اندازی کرده ام.
من هم همین مشکل رو داشتم.
از آخرین ورژن فایل FS_CM3.lib استفاده کنید احتمالا مشکلتان حل خواهد شد.

shahahmadi
15-08-2015, 11:52
از دوستان كسي تاچ 10 اينچ رو با emwin راه اندازي كرده؟
آقاي زارعي گفتند تو اين انجمن حتما جواب ميدن!!!

gbg
17-08-2015, 03:09
از دوستان كسي تاچ 10 اينچ رو با emwin راه اندازي كرده؟
آقاي زارعي گفتند تو اين انجمن حتما جواب ميدن!!!

جتمن شوخی کرده
رزولشین چقدر هستش؟

shahahmadi
18-08-2015, 11:14
جتمن شوخی کرده
رزولشین چقدر هستش؟

1024*600

يه سوال ديگه هم داشتم تو يكي از بردهاي lpc1788 وقتي برنامه اي پروگرام مي كنم كه GUI_init در برنامه باشه به اين خط كه مي رسه برنامه قفل مي كنه ولي روي برداي ديگه مشكلي نداره!!!
در ضمن اين برد هم سالم بود به صورت ناگهاني اين مشكل به وجود اومده!!!
آيا از SDRAM مي تونه باشه يا خود ميكرو؟
برنامه اي كه GUI_Init يا همون emwin توش نباشه مشكلي وجود نداره!!!
ممنون از راهنمايي

smsm69
19-08-2015, 02:52
با سلام من می خواهم emwin را با برد stm32f407vg یا همان stm32f4discovery راه اندازی کنم. درایور lcd 7 اینج من ssd1963 می باشد.
در صورت لزوم هزینه آن هم قابل برداخت می باشد.
واقعا گیر کرده ام و موفق نمی شوم که آن را راه اندازی کنم. خیلی ممنو نتان می شوم اگر می توانید راهنمایی ام بفرمایید.
با تشکر

xfx1370
20-08-2015, 00:14
سلام دوستان.
کسی میتونه بگه برای راه اندازی sd کارت باید چه کار کنم؟؟
من یه برنامه طراحی کردم که از طریق چند تا دکمه متن رو وارد یک edit میکنه میخوام متن وارد شده رو با زدن یک دکمه ی دیگه روی sd ذخیره کنم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید منو
در ضمن من از برد ewb-lpc1768 استفاده میکنم.

vahid_22002
20-08-2015, 08:04
دو تا گزینه پیش رو دارید.
1) chan fat-fs
2) rl flash

xfx1370
20-08-2015, 11:34
دو تا گزینه پیش رو دارید.
1) chan fat-fs
2) rl flash

من در حالت عادی(بدون استفاده از emwin) میتونم اطلاعات رو روی sd با استفاده از این موارد ذخیره کنم.الان که emwin رو روی میکرو ریختم نمیدونم توابع مورد نیاز برای کار با sd رو چه جوری باید emwin اضافه کنم اگه لطف کنید یه توضیحی هم در این باره بدید ممنون میشم

xfx1370
20-08-2015, 22:51
کسی نیست کمک بکنه؟؟
یه توضیحی اگه بتونید بدید که چه جوری از flash fs توی em win استفاده کنم ممنون میشم واقعا!!

gbg
22-08-2015, 16:04
مثل دفعه قبل اضافه کن
به emwin ربطی نداره که

xfx1370
24-08-2015, 19:56
مثل دفعه قبل اضافه کن
به emwin ربطی نداره که

والا من همواره وقتی flash fs رو به emwin میخوام اد کنم بعد از اضافه کردن تمام کتابخانه ها و انجام تمام تنظیمات بازم این ارور رو بهم میده:

.\Output\LPC1769_MCB1700_KEIL_CMSIS\Debug_FLASH\Ob j\Start_LPC1769_MCB1700_KEIL_CMSIS.axf: Error: L6218E: Undefined symbol _stream_list_lock (referred from file_config.o).
مشکل من چیه الان؟؟

gbg
25-08-2015, 01:37
بر نخوردم به این اررور

yraeisi
03-09-2015, 23:40
والا من همواره وقتی flash fs رو به emwin میخوام اد کنم بعد از اضافه کردن تمام کتابخانه ها و انجام تمام تنظیمات بازم این ارور رو بهم میده:

.\Output\LPC1769_MCB1700_KEIL_CMSIS\Debug_FLASH\Ob j\Start_LPC1769_MCB1700_KEIL_CMSIS.axf: Error: L6218E: Undefined symbol _stream_list_lock (referred from file_config.o).
مشکل من چیه الان؟؟

سلام
واقعا استفاده از SD کارت ربطی به emwin نداره.شما اگه برنامه ای دارید که میتونید از کارت استفاده کنید فقط کافیه هدر فایل ها رو به پروژه جدید اضافه کنید.
emwin فقط یه واسط گرافیکی هست برای درایو کردن LCD و ایجاد محیط گرافیکی فقط و فقط همین.....

gbg
05-09-2015, 13:06
کسی tft هشت اینج با رزولیشن 800*600 رو راه انداخته؟
چه تغییراتی تو emwin میخواد

دوستان و اساتید کسی نمیدونه چطوره؟
الان پند ماهه که گیر این هستم

arm2012
08-09-2015, 15:25
سلام به همه مهندسین فعال
یک سوال داریم کسی هست جواب بده؟

چطور میشه با زدن یک دکمه داخل یک پنجره اون پنجره بسته شه و پنجره دیگه ای باز شه
مثل موقع نصب کردن یک نرم افزار که Next میزنیم میریم پنجره بعدی
با تشکر

smsm69
23-09-2015, 02:22
با سلام و عرض خسته نباشید.
من وقتی می خواهم یک عکس را در maintask به نمایش در بیاورم، به مشکل بر می خورم به این صورت که عکس درست نشان داده نمی شود. رنگ ها عکس من 32 بیتی و هم چنین رنگ های تعریف شده در emwin من هم 32 بیتی هست. نمی دانم کجای برنامه را باید اصلاح کنم. در صورت امکان ، لطفا راهنمایی ام بفرماید. با تشکر

mansoory
26-09-2015, 12:48
سلام به همه مهندسین فعال
یک سوال داریم کسی هست جواب بده؟

چطور میشه با زدن یک دکمه داخل یک پنجره اون پنجره بسته شه و پنجره دیگه ای باز شه
مثل موقع نصب کردن یک نرم افزار که Next میزنیم میریم پنجره بعدی
با تشکر

سوال جالبی پرسیدی
یعنی واقعن انتتظار داری مهندسین فعال رو اینجا پیدا کنی؟
راهش اینه که با زدن دکمه next ابتدا پنجره جدید باز بشه و درصورتیکه بازگشت به این پنجره لازمه، پنجره با دستور Hide (به راهنمای emwin خواص پنجره ها مراجعه کنید) از صفحه پاک بشه (ولی در حافظه باقی می مونه). اگر نه که از دستور Window_Delete استفاده کنید و پنجره از صفحه و حافظه پاک بشه.

پویا غلامی
13-10-2015, 08:23
سلام .
من کل 45 صفحه اینجا رو خوندم :mrgreen:

از N96 استفاده میکنم.
میخوام بدون سیستم عامل emWIN رو راه بندازم

برای این LCD قبلا یک کتابخونه نوشتم. حالا میخوام emWIN رو راه بندازم ....
توابع نوشتن آدرس و دیتا و همینطور تابع راه اندازی LCD رو در فایل LCD_FLEXColor_Tempate.c به emWIN معرفی کردم .

اولا) LCD راه اندازی میشه ، و رنگ پیش فرضی که بهش میدم رو نشون میده .
اما.. وقتی با دستور GUI_DispString میخوام یک جمله روی صفحه نمایش بدم فقط یک سری نقطه نمایش ( با تمام توابع نمایش متن و انواع فونت ها هم این رو امتحان کردم و نتیجه فقط جابجایی نقاط بود )

کمک !!lov:

iaun.hma67
21-10-2015, 13:25
.سلام
من نمي‌تونم با visual studio فايل خروجي emwin رو اجرا كنم خطاش هم به صورت شكل پيوست هست.
چه كنم به نظر شما؟
تاحالا با visual studio كار نكردم!:(

dizgah
29-10-2015, 23:35
به نظر شما میزان قابل حمل بودن در کتابخانه گرافیکی emwin در چه حده ؟
بنده پروژه جدیدی رو تعریف کرده ام که بدلیل نهایی نشدن سخت افزار مورد نظر ممکنه خروجی نهایی تحت stm32f429 یا lpc1788 یا هر میکروی دیگه ای با امکانات مشابه باشه، حالا بدلیل صرفه جویی در زمان میخوام پروژه رو پیش ببرم و هر وقت که سخت افزار نهایی قطعی شد بدون شروع از صفر و از دست دادن زمان و هزینه بتونیم ادامه کار رو روی میکروی جدید ادامه بدیم،البته بنده انتظار کامپایل کد یکسان برای هر دو برد رو ندارم ولی بدلیل پشتیبانی از cmsis و مشابه بودن سریها انتظار انطباق و پورت کردن سریع پروژه رو به میکروی جدید دارم.
حالا به نظر شما این امر امکان پذیره یا بدلیل مشکلات و تفاوتهای موجود این کار سخت و توجیح ناپذیره ؟

mansoory
01-11-2015, 14:34
بنده پروژه جدیدی رو تعریف کرده ام که بدلیل نهایی نشدن سخت افزار مورد نظر ممکنه خروجی نهایی تحت stm32f429 یا lpc1788 یا هر میکروی دیگه ای با امکانات مشابه باشه، حالا بدلیل صرفه جویی در زمان میخوام پروژه رو پیش ببرم و هر وقت که سخت افزار نهایی قطعی شد بدون شروع از صفر و از دست دادن زمان و هزینه بتونیم ادامه کار رو روی میکروی جدید ادامه بدیم،البته بنده انتظار کامپایل کد یکسان برای هر دو برد رو ندارم ولی بدلیل پشتیبانی از cmsis و مشابه بودن سریها انتظار انطباق و پورت کردن سریع پروژه رو به میکروی جدید دارم.
حالا به نظر شما این امر امکان پذیره یا بدلیل مشکلات و تفاوتهای موجود این کار سخت و توجیح ناپذیره ؟

اگر از emwin موجود در keil استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد. ولی نسخه های bsp برای میکروهای خاصی کامپایل شدن.
الان که ورژن پنج keil اومده و emwin رو هم خوب پشتیبانی میکنه. قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد

dizgah
02-11-2015, 21:10
ممنون از لطفتون یه سوال دیگه هم داشتم
کسی تا حالا تجربه دیکود فایل تصویری روی ال سی دی 7 اینچی رو داشته ؟
تو یو تیوب برای stm32f4 مثال های متعددی با سایز های مختلفی وجود داره که براحتی از پس دیکود فایل تصویری بر اومده ،ولی برای میکروی 1788 من موردی رو ندیدم
منظور دیکود فایل تصویری استاندارد با فریم معقوله
+ اینکه همزمانی صوت با تصویر ویدیو رو تو این کتابخونه چطور انجام میدن ؟
ممنون

yraeisi
07-11-2015, 11:13

سلام
قطعا طراحی GUI با emWin اصلا ربطی به میکرو نداره.شما میتونید تو ویژوال شبیه سازی کنید و بعدا رو میکرو پورت کنید.

mhm_004
17-11-2015, 18:35
سلام به همه دوستان
من تازه شروع کردم به کار کردن با lpc1788 و الان میخوام یک LCD هفت اینچ رو باهاش راه بندازم
مطالب این تاپیک رو خوندم، emwin رو دانلود کردم و تغییرات مربوطه رو انجام دادم به جز رم خارجی و البته از تاچ استفاده نمیکنم
ولی حتی بک لایت LCD هم روشن نشد. سوال اولم اینه که برای استفاده از emwin حتما باید رم خارجی به lpc1788 وصل باشه؟
و اینکه از کجا emwin میفهمه که میکرو بصورت سریال نمیخواد با LCD در ارتباط باشه؟ چون منوی دیباگ احساس کردم روتین های مربوط به ارتباط سریال رو میکرو اجرا میکنه
خواهش میکنم کسانی که کار کردن راهنماییی بکنن. متشکرم

mhm_004
18-11-2015, 11:29
من بعد از بررسی فهمیدم میکرو در تابع زیر میمونه و بیرون نمیاد:
static unsigned char _I2C_CheckStatus(void) {
unsigned char r = 0;

//
// Wait for I2C status to change
//
while ((I2C_CONSET & (1 << 3)) == 0) { // SI == 0
}
//
// Read I2C state
//
r = I2C_STAT;

return r;
}

در حقیقت توی این دستور while ((I2C_CONSET & (1 << 3)) == 0) میمونه. مشکل از چیه؟ خواهش میکنم اساتید راهنمایی کنن مشکل من حل بشه

farhangz
06-12-2015, 00:37
سلام
براي برد آموزشي lpc1788 كه كل اين تاپيك راجع به اين برد مي باشد، چرا يك برنامه راه اندازي ماوس ارايه نشده است؟
از بزرگواران كسي موفق به راه اندازي ماوس با اين برد شده؟ اصلا ماوس به كدام پورت بايد متصل بشه؟ تعجب مي كنم ماوس با اين همه كاربرد چرا يك برنامه قابل اجرا با اين برد همراه سي دي به خريدار ارايه نمي شود؟

hossein_tomari007
06-12-2015, 19:10
با سلام خدمت مهندسین عزیز
من با lpc1768 ال سی رو راه انداختم و با خیلی از توابع emwin مشکلی ندارم
مشکل اصلیم تاچ هستش که تا الان نتونستم راش بندازم
من از کیل ورژن 5.15 استفاده میکنم
و بعضی از فایل ها قابلیت ویرایش ندارن
اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

yraeisi
13-12-2015, 11:43
سلام به همه دوستان
من تازه شروع کردم به کار کردن با lpc1788 و الان میخوام یک LCD هفت اینچ رو باهاش راه بندازم
مطالب این تاپیک رو خوندم، emwin رو دانلود کردم و تغییرات مربوطه رو انجام دادم به جز رم خارجی و البته از تاچ استفاده نمیکنم
ولی حتی بک لایت LCD هم روشن نشد. سوال اولم اینه که برای استفاده از emwin حتما باید رم خارجی به lpc1788 وصل باشه؟
و اینکه از کجا emwin میفهمه که میکرو بصورت سریال نمیخواد با LCD در ارتباط باشه؟ چون منوی دیباگ احساس کردم روتین های مربوط به ارتباط سریال رو میکرو اجرا میکنه
خواهش میکنم کسانی که کار کردن راهنماییی بکنن. متشکرم

سلام
شما خودتون باید مشخص کنین که lcd چه نوعی هست و با چه پروتکلی درایو میشه.
[آموزش] فیلم آموزش Emwin با LPC1788 و تکمیلی lpc1768 رسید! (You can see links before reply)

mhm_004
14-12-2015, 20:30
سلام
شما خودتون باید مشخص کنین که lcd چه نوعی هست و با چه پروتکلی درایو میشه.
[آموزش] فیلم آموزش Emwin با LPC1788 و تکمیلی lpc1768 رسید! (You can see links before reply)

خیلی ممنون از توجهتون
من کتابخونه های سری BSP رو دانلود کرده بودم، فقط مشکلی که داشتم این بود که با غیرفعال کردن تاچ، (در فایل GUIConf.h، در تعریف GUI_SUPPORT_TOUCH به جای یک صفر قرار میدم) وقتی برنامه رو کامپایل میکنم، خطا به وجود میاد. خطاهای زیر:

Error[Pe020]: identifier "_IsInited" is undefined C:\NXP\emWin\NXP_emWin522_BSP\Start\Config\LCDConf .c 1600
Error[Pe223]: function "_CheckUpdateTouch" declared implicitly C:\NXP\emWin\NXP_emWin522_BSP\Start\Config\LCDConf .c 1603
Error[Pe223]: function "_SSP_SendCmd" declared implicitly C:\NXP\emWin\NXP_emWin522_BSP\Start\Config\LCDConf .c 1604
Error[Pe020]: identifier "_PenIsDown" is undefined C:\NXP\emWin\NXP_emWin522_BSP\Start\Config\LCDConf .c 1606
Error[Pe020]: identifier "_PenIsDown" is undefined C:\NXP\emWin\NXP_emWin522_BSP\Start\Config\LCDConf .c 1608

من از نرم افزار IAR استفاده میکنم. البته با نرم افزار keil هم تست کردم باز هم همین مشکل به وجود میاد. کسی میتونه راهنماییم کنه؟

sarbandi70
17-12-2015, 12:52
دوستان سلام
برای emwin نمیخوام از BSP استفاده کنم و میخوام خودم از اول بسازمش بیام بالا
کسی تا حالا این کار رو تونسته انجام بده؟!

- - - Updated - - -

یعنی منظورم اینه که با keil 5.15 از کتابخونه emwin استفاده کنم
ایراد استفاده از BSP اینه که محدود میشیم
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

farhangz
18-12-2015, 23:40
سلام
سوال قبلي من در مورد ماوس را كه كسي جواب نداد!
سوال ديگر:
برخي از توابع را كه در برنامه ها زياد هم استفاده ميكنيد را چرا نمي شود مشاهده كرد؟ مثلا روي GUI_Exec(); كه كليك راست مي كنيم و گزينه go to definition مي زنيم كيل پيام مي دهد كه تعريف نشده است؟!

tictactoe
24-12-2015, 15:19
با سلام
بنده برد آموزشی stm32f103vet6 رو که درایور ssd1963 رو داره برای راه اندازی emwin و السیدی 7 اینچ خریداری کردم. ورژن 5.16 که توی cd آموزشی همراه برد بود که شامل ucos هم بود روی برد پرگرام کردم و
ورژن 5.24 emwin رو راه اندازی کردم. ولی مشکل در سیستم تنظیمات رنگ وجود داره . مثلا با تنظیم رنگ قرمز ، رنگ سبز روی صفحه نمایش نشون داده میشه!!
در ضمن رنگ خوانده شده توسط تابع LCD_X_8080_16_ReadM01_16 فقط سیاه می باشد و به این علت کرسر روی صفحه با حرکت روی تصویر رنگ سیاه از خود به جا میگذارد.
لطفا راهنمایی بفرمایید. فایلهای تنظیمات مربوط به emwin و lcd رو ضمیمه کردم تا بتواند در بررسی کمک کند.

9062

تنظیمات زیر رو برای السیدی در LCDConf.c انجام دادم

#define XSIZE_PHYS 800
#define YSIZE_PHYS 480
#define COLOR_CONVERSION GUICC_M565
#define DISPLAY_DRIVER GUIDRV_FLEXCOLOR

void LCD_X_Config(void) {
GUI_DEVICE * pDevice;
GUI_PORT_API PortAPI = {0};
CONFIG_FLEXCOLOR Config = {0};

//
// Set display driver and color conversion for 1st layer
//
pDevice = GUI_DEVICE_CreateAndLink(DISPLAY_DRIVER, COLOR_CONVERSION, 0, 0);
//
// Display driver configuration
//
Config.Orientation = DISPLAY_ORIENTATION;
Config.RegEntryMode = 0;
Config.NumDummyReads=2;
Config.FirstCOM=1;
GUIDRV_FlexColor_Config(pDevice, &Config);

if (LCD_GetSwapXY()) {
LCD_SetSizeEx (0, YSIZE_PHYS, XSIZE_PHYS);

} else {
LCD_SetSizeEx (0, XSIZE_PHYS, YSIZE_PHYS);

}
LCD_SetVRAMAddrEx(0, (void *)0xc00000); // Video RAM start address

//GUIDRV_FlexColor_SetInterface();
// GUIDRV_FlexColor_SetReadFunc();
GUIDRV_FlexColor_SetReadFunc66720_B16(pDevice,GUID RV_FLEXCOLOR_READ_FUNC_II);

//
// Function selection, hardware routines (PortAPI) and operation mode (bus, bpp and cache)
//
PortAPI.pfWrite16_A0 = LCD_X_8080_16_Write00_16;
PortAPI.pfWrite16_A1 = LCD_X_8080_16_Write01_16;
PortAPI.pfWriteM16_A0 = LCD_X_8080_16_WriteM00_16;
PortAPI.pfWriteM16_A1 = LCD_X_8080_16_WriteM01_16;
PortAPI.pfRead16_A0 = LCD_X_8080_16_Read00_16;
PortAPI.pfRead16_A1 = LCD_X_8080_16_Read01_16;
PortAPI.pfReadM16_A0 = LCD_X_8080_16_ReadM00_16;
PortAPI.pfReadM16_A1 = LCD_X_8080_16_ReadM01_16;

GUIDRV_FlexColor_SetFunc(pDevice, &PortAPI, GUIDRV_FLEXCOLOR_F66720,GUIDRV_FLEXCOLOR_M16C0B16) ;// GUIDRV_FLEXCOLOR_M16C0B16);

}

farhangz
29-12-2015, 23:40
سلام
سوال قبلي من در مورد ماوس را كه كسي جواب نداد!
سوال ديگر:
برخي از توابع را كه در برنامه ها زياد هم استفاده ميكنيد را چرا نمي شود مشاهده كرد؟ مثلا روي GUI_Exec(); كه كليك راست مي كنيم و گزينه go to definition مي زنيم كيل پيام مي دهد كه تعريف نشده است؟!
yraeisi (You can see links before reply)

سلام
اینها توابع خود emWin هستن که تو لایبرری emwin تعریف شدن و قابل مشاهده نیستن.

alidehghan289
07-01-2016, 11:05
با سلام
من میخوام روی بردم این سیستم عاملو اجرا کنم اما این تایپیک خیلی شلوغ شده و بیشتر لینک ها هم خراب هستند.
بردم با میکروی lpc1768 هست و روی برد آن تنها حافظه های mmc و at24 که با i2c به میکرو وصل شده موجود میباشد.
بدون این سیستم عامل هم از tft اون (SSD1289) استفاده کردم هم با تاچ اون که با ads7846 هست استفاده کردم.
هدر تاچ ، tft و شماتیک بردم رو در زیر گذاشتم.
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه تا این سیستم عاملو رو بردم راه اندازی کنم.:hi:

brasil
10-01-2016, 19:08
سلام
چطور میتونم ار LCD بصورت عمودی استفاده کنم
تنظیمات خاصی در کتابخانه های emwin داره

- - - Updated - - -

سلام

microprocesor_2002
11-01-2016, 17:36
سلام به همه دوستان EMwin کار ....
یه مشکل دارم شاید این واسه همه اتفاق بیفته ...
فرض کنید یه فرم داریم و توی فرم یک عدد ListView داریم و میخوایم یه سری اطلاعات رو توش نشون بدیم ....
حالا ....
این اطلاعاتی که از حافظه SD خونده میشه ، به عنوان مثال توی هر ردیف کلا 200 بایت هستش ....
حالا اگه تعداد ردیف ها زیاد بشه و به 1000 عدد برسه ..... یعنی 200*1000 میشه 200000 بایت ....
حالا 200000 بایت واسه میکرو حجم زیادیه و 1788 همش 96 کیلو بایت رم داره ...
من فکر میکنم که دیتایی که به ListView یا هر چیز دیگه ای مثل TexBox اضافه میکنیم در واقع این دیتاها حافظه رم مصرف میکنه ...
آیا تعداد ردیف های ListView زیاد بشه EMwin مقدار حافظه رم بیشتری مصرف میکنه یا نه ؟؟؟؟ من فکر میکنم آره .....
اگه شما هم جوابتون آره هست چه راهی رو پیشنهاد میکنین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون از راهنماییهاتون

ali347
12-01-2016, 11:54
سلام دوستان یه سورس اگه میشه بزارید که با برد اموزشی lpc1788 کویر الکترونیک کار کنه و عکس توی nand فلش ذخیره بشه ممنون از لطف همگی

microprocesor_2002
12-01-2016, 17:21
سلام به همه دوستان EMwin کار ....
فرض کنید یه فرم داریم و توی فرم یک عدد ListView داریم و میخوایم یه سری اطلاعات رو توش نشون بدیم ....
حالا ....
این اطلاعاتی که از حافظه SD خونده میشه ، به عنوان مثال توی هر ردیف کلا 200 بایت هستش ....
حالا اگه تعداد ردیف ها زیاد بشه و به 1000 عدد برسه ..... یعنی 200*1000 میشه 200000 بایت ....
من فکر میکنم که دیتایی که به ListView یا هر چیز دیگه ای مثل TexBox اضافه میکنیم در واقع این دیتاها حافظه رم مصرف میکنه ...
آیا تعداد ردیف های ListView زیاد بشه EMwin مقدار حافظه رم بیشتری مصرف میکنه یا نه ؟؟؟؟ من فکر میکنم آره .....
ممنون از راهنماییهاتون

sadmonew
12-01-2016, 19:14
سلام به همه دوستان emwin کار ....
فرض کنید یه فرم داریم و توی فرم یک عدد listview داریم و میخوایم یه سری اطلاعات رو توش نشون بدیم ....
حالا ....
این اطلاعاتی که از حافظه sd خونده میشه ، به عنوان مثال توی هر ردیف کلا 200 بایت هستش ....
من فکر میکنم که دیتایی که به listview یا هر چیز دیگه ای مثل texbox اضافه میکنیم در واقع این دیتاها حافظه رم مصرف میکنه ...
آیا تعداد ردیف های listview زیاد بشه emwin مقدار حافظه رم بیشتری مصرف میکنه یا نه ؟؟؟؟ من فکر میکنم آره .....
ممنون از راهنماییهاتون

سلام دوست گرامی
بردی که دارین ازش استفاده میکنید، رم خارجی داره؟
یعنی میکروی lpc1788 به رم خارجی متصل هست؟

serjik
12-01-2016, 21:00
سلام

- - - Updated - - -

سلام

:018: مقادیر مربوط به رزولیشن LCD را برعکس کنید.

در فایل GLCD.H

برای مثال
#define GLCD_X_SIZE 800 /* LCD Horizontal length */
#define GLCD_Y_SIZE 480 /* LCD Vertical length */

به خطوط زیر تغییر دهید

#define GLCD_X_SIZE 480 /* LCD Horizontal length */
#define GLCD_Y_SIZE 800 /* LCD Vertical length */

خداییش صد کیلو بایت برنامه فقط با opcode نوشته بشه از تایپ چند خط تو اینجا راحتتره.

microprocesor_2002
12-01-2016, 23:32
سلام دوست گرامی
بردی که دارین ازش استفاده میکنید، رم خارجی داره؟
یعنی میکروی lpc1788 به رم خارجی متصل هست؟

... سلام .... بله همون Core Board داخل فروشگاه رو دارم

sadmonew
13-01-2016, 02:15
... سلام .... بله همون Core Board داخل فروشگاه رو دارم
سلام
پس قاعدتا" نباید مشکلی با کمبود فضای رم داشته باشید.

microprocesor_2002
13-01-2016, 09:54
سلام.....
یعنی منظورت اینه که مقدار دیتای ListView هر چقدر زیاد بشه این مقدار از رم داخلی میکرو کم نمیشه ؟؟؟؟ و از رم خارجی استفاده میکنه ؟؟؟؟

microprocesor_2002
02-02-2016, 22:13
یعنی منظورت اینه که مقدار دیتای ListView هر چقدر زیاد بشه این مقدار از رم داخلی میکرو کم نمیشه ؟؟؟؟ و از رم خارجی استفاده میکنه ؟؟؟؟

microprocesor_2002
03-02-2016, 10:30
البته خودم تست کردم ... مشکلی نداشت ...

hunybal
06-02-2016, 10:48
سلام دوستان
من از نرم افزار gui builder برای ساخت دو صفحه استفاده کردم
و به این صورت کارمیکنه که با فشار یک دکمه در صفحه اول به صفحه دوم منتقل میشه و با فشار یه دکمه در صفحهه دوم به صفحه اول منقل میشم

حال مشکلی به وجود اومده ک بعد 20 باری سوئچ بین دو صفحه صفحه دیگه رفرش نمیشه!

حتی هنگام سوئیچ بین دو صفحه از فانشکن های
wm-deletwitndow
gui_enddialog
رو تست کردم اما انکار حافظه استفاده شده صفحه قبل رو فری نمیکنه!

mahtabrkh
10-02-2016, 09:41
این لینکش. سایت LPCWARE که اشتباها گفته بودم nxp.عذرخواهی میکنم
emWin Graphics Library | You can see links before reply (You can see links before reply)

چند لینک دانلود در این لینک وجود داره. اونهایی که BSP هست بهتره چون خیلی کامله و پر از مثاله. ولی لینکهای بالا که precompile فقط شامل emwin است. من از نسخه BSP 5.18 که برای LPC1788 نوشته شده خیلی راحت برای LPC1768 استفاده کردم و هیچ مشکلی نبود. چون ال سی دی SPI استفاده شده

این اطلاعات درباره اینکه هر ورژن emwin واسه چه میکرویی هست و ارتباط LCD با میکرو به چه صورتیه (SPI یا خیر) رو از کجا میدونین؟ من منبعی پیدا نکردم که اینا رو مشخص کرده باشه

mahtabrkh
10-02-2016, 12:31
سلام.
پس از دانلود فایلها باید اونها رو که دومرحله فشرده شده اند باز کنید. پس از باز کردن شاخه اصلی، مشاهده می کنید که یک فایل به نام Simulation وجود داره که می تونید از این فایل برای کد نویسی هاتون در Visual studio استفاده کنید (و البت شبیه سازی).

خب بریم سر اصل مطلب.
تنظیمات emwin چند مرحله داره که خیلی قشنگ توی راهنمای پی دی اف اون توضیح داده شده. این تنظیمات شامل مراحل زیر است
1- مقدار حافظه ای که شما دوست دارید به emwin ببخشید. (برای استفاده بعنوان بافر گرافیکی)هرچی بیشتر بهتر.
2- تنظیمات LCD
3- مشخص کردن کد رنگ
4- تابع init_controller
این تنظیمات در فایلهای زیر هستند: GUIConf.c, LCDConf.c , GUI_X.c. یک فایل به نامSimConf.c هم هست که من نگاهش نکردم.
تابعی به نام GUI_Init همه تنظیمات رو می خونه و اجرا میکنه. از LCD شروع کنیم.

-----------------
بخش اول LCD:
emwin به دو روش با LCD کار میکنه. روش مستقیم و غیر مستقیم. در روش مستقیم LCD مانند یک حافظه RAM می مونه که بصورت موازی بهش دسترسی پیدا می کنیم. صفحه های 7 اینچ و بزرگتر همچین قابلیتی دارند. Emwin توصیه می کنه که اگه به سرعت نمایش خیلی بالا نیاز دارید از این LCD ها استفاده کنید. روش دوم غیر مستقیمه که دومرحله تنظیمات دارد. LCD که در برد LPC1768-mini-DK استفاده شده ili9320 است که بصورت SPI قابل استفاده است. اگر از روش مستقیم استفاده می کنید پردازنده 1768 به دردتون نمیخوره و باید به سراغ 1788 بروید.(چون LPC1788 واحد کنترل حافظه خارجی یا EMC داره)
الان شما باید نوع صفحه نمایشتون رو باتوجه به توضیحاتی که دادم انتخاب کنید. به صفحه 909 Manual مراجعه کنید.درایور Ili9320 درشاخه GUI_FlexColor قرارداره.
خبر خوب اینه که emwin زحمت کشیده و مجموعه ای از فایلهای تنظیمات برای LCDهای مختلف فراهم کرده. باتوجه به نوع LCD می تونید فایل LCDConf.c مربوطه رو از شاخه Samples\LCDConf پیدا کنید. هنگام پیداکردن اون به رزولوشن و بیت بر بپیکسل صفحه نمایشتون دقت کنید. درباره ili9320 باید 320*240 و نوع 16 بیت از شاخه GUI_FlexColor انتخاب بشه(متاسفانه برای 18 بیت اون فقط درایور دسترسی مستقیم نوشته شده). به دیتاشیت LCDتون مراجعه کنید. فایل LCDConf.c رو به همراه فایل LCDConf.h در فولدر Config کپی کنید.
اگه از روش مستقیم استفاده می کنید، کار شما در این مرحله تقریبا تمومه و باید منتظر بشین تا بقیه تنظیمات رو خدمتتون عرض کنم.//////

---- دوستان هر اشکالی که از نظر فنی در مطالبی که من مینویسم مشاهده می کنید حتما بهم گوشزد کنید.ممنون میشم---

اگه از روش مستقیم استفاده کنیم باید کدوم فایل رو از LCDconf انتخاب کنیم. من LCD ام 7 اینچیه و می خوام از خود کنترلر داخلی LPC1788 استفاده کنم و نمی دونم کدومیکی از این فایلا رو باید به پروژه ام اضافه کنم. البته همشون رو گشتم کلا LCD800×480
پیدا نکردم . خواهشا راهنمایی کنیدcry::

microdavari
10-02-2016, 12:50
سلام کسی از دوستان با نند فلش تو emwin در lpc 1788 کار کرده لطفا کمک کنید هر کاری می کنم rl-flash را به پروژم اضافه کنم نمیشه هی ارور میده

mahtabrkh
13-02-2016, 15:34
سلام دوستان
بنده lpc1788 evaluation board رو با LCD 7 inch از سایت کویر الکترونیک خریداری کردم. مطالبی که تو سایت نوشتین رو مطالعه کرد بسیار مفید بودن از همه به خصوص آقای منصوری متشکرم.
از سایت NXP ورژن های مختلفی از emwin رو دانلود کردم که ورژن NXP_LPC1788_emWin518_BSP_1 فکر کنم مناسبترینش برای کار من باشه. می خواستم بدونم من که می خوام از LCD controller خود میکرو LPC1788 استفاده کنم، کدامیک از فایلای LCDConf رو باید به پروژه ام اضافه کنم؟ فک کرنم جواب سوالم رو باید در قسمت درایور های Lin بگردم اما مشکل این است که هیچکدام از آنها ال سی دی 800در480 رو پشتیبانی نمی کنه؟!! با وجود اینکه توی سایت NXP نوشته شامل ال سی دی های 7 اینچی هم میشود.

mahtabrkh
13-02-2016, 17:02
سلام دوستان
بنده lpc1788 evaluation board رو با LCD 7 inch از سایت کویر الکترونیک خریداری کردم. مطالبی که تو سایت نوشتین رو مطالعه کرد بسیار مفید بودن از همه به خصوص آقای منصوری متشکرم.
از سایت NXP ورژن های مختلفی از emwin رو دانلود کردم که ورژن NXP_LPC1788_emWin518_BSP_1 فکر کنم مناسبترینش برای کار من باشه. می خواستم بدونم من که می خوام از LCD controller خود میکرو LPC1788 استفاده کنم، کدامیک از فایلای LCDConf رو باید به پروژه ام اضافه کنم؟ فک کرنم جواب سوالم رو باید در قسمت درایور های Lin بگردم اما مشکل این است که هیچکدام از آنها ال سی دی 800در480 رو پشتیبانی نمی کنه؟!! با وجود اینکه توی سایت NXP نوشته شامل ال سی دی های 7 اینچی هم میشود.

سلام. خودم جواب خودمو پبدا کردم :mrgreen:
فایل LCDConf.c که در مسیر \NXP_LPC1788_emWin518_BSP_1\NXP_emWin518_BSP\Start \Config وجود دارد و به صورت پیشفرض به پروژه add شده همون کانفیگیه که من دنبالش میگردم

hossein_tomari007
14-02-2016, 12:47
سلام دوستان
برای راه اندازی lcd 7 اینچ با ال سی دی کنترلر خودش با کیل 5 مشکل دارم
کمک کنید

mahtabrkh
16-02-2016, 09:46
یکم بیشتر توضیح بدین. می خواین اینکارو با emwin انجام بدین یا ucgui ؟ یا کلا فقط می خواین LCD رو راش بندازین؟ بردتون چیه؟

microdavari
16-02-2016, 12:38
کسی کار نکرده یک راهنمایی کنه

با نند فلش تو emwin در lpc 1788 کار کرده لطفا کمک کنید هر کاری می کنم rl-flash را به پروژم اضافه کنم نمیشه هی ارور میده

البته بگم که من با ستفاده از کدی که در یک سایت پیدا کردم تونستم nand فلش را fat کنم یک txt درش بسازم و بخونم ولیییی
cry::
مشکلم اینه که وقتی میارم توپروژه emwin همش دستورات مربوط به fat رو نمیشناسه
(emwin رو در مد rtos راه اندازی کردم)
لطفا یاری ام کنید 2 ماه هست دارم سرو کله میزنم

hossein_tomari007
16-02-2016, 13:42
با emwin میخوام راه بندازم
مشکلم در ایجاد پروژه ی جدید و تنظیمات ال سی دی دایرکت هستش
با کیل ورژن پنج میخوام کار کنم
بردم برد eeccaa هستش

mahtabrkh
17-02-2016, 09:21
با emwin میخوام راه بندازم
مشکلم در ایجاد پروژه ی جدید و تنظیمات ال سی دی دایرکت هستش
با کیل ورژن پنج میخوام کار کنم
بردم برد eeccaa هستش

من مدتی روی اون برد وقت گذاشتم ولی فقط ucgui رو تونستم روش راه بندازم. و وقتی به پشتیبانشون زنگ زدم گفتن دقیق مطمین نیستیم emwin به طور کامل روش پورت شده ولی چیزی که مطمین بودن این بود که با برد نمی تونی فارسی بنویسی تو emwin (چون ورژن ucgui ایی که باهاش منطبق بود دو تابع اصلی برای فارسی نوشتن رو تو لایبریش نداشت). علاوه بر اون بجای SDRAM ایی که هدر فایلاش تو از اسمش استفاده کرده بودن یه SDRAM 32 بیتی گذاشته بودن و ...
در هر صورت من برد کویر رو گرفتم و کامل جواب میده. کیل من هم 4.7 هستش. ورژن emwin تون چنده؟ فایل LCDConf تون رو درست انتخاب کردین؟

hossein_tomari007
17-02-2016, 09:51
من مدتی روی اون برد وقت گذاشتم ولی فقط ucgui رو تونستم روش راه بندازم. و وقتی به پشتیبانشون زنگ زدم گفتن دقیق مطمین نیستیم emwin به طور کامل روش پورت شده ولی چیزی که مطمین بودن این بود که با برد نمی تونی فارسی بنویسی تو emwin (چون ورژن ucgui ایی که باهاش منطبق بود دو تابع اصلی برای فارسی نوشتن رو تو لایبریش نداشت). علاوه بر اون بجای sdram ایی که هدر فایلاش تو از اسمش استفاده کرده بودن یه sdram 32 بیتی گذاشته بودن و ...
در هر صورت من برد کویر رو گرفتم و کامل جواب میده. کیل من هم 4.7 هستش. ورژن emwin تون چنده؟ فایل lcdconf تون رو درست انتخاب کردین؟
من emwin رو پورت کردم روش
اما مشکلی که دارم تو پروژه ی جدید با ورژن 5.17 کیل نمیتونم ال سی دی رو تنظیم کنم
یه اتفاقاتی رو ال سی دی میفته
اما فکر کنم مشکل آدرس دهی دارم
emwin خود کیل هم ورژن 5.30 هستش

sp-malek
25-02-2016, 12:29
سلام به همه دوستان و اساتید گرامی، من یک مشکلی با emwin دارم اونم اینه که میخوام یه LCD گرافیکی 64*128 با چیپ ks0108 رو باهاش راه بندازم،اینجور که تا الان متوجه شدم ،تو emwin 5.30 این کنترلر ساپورت میشه (درقالب هدر GUIDRV_SPage) ولی مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چه جوری باید اینکارو انجام بدم،در قدم اول چه جوری باید از فایلهای Precompile که در lpcware هست استفاده کنم.اینم بگم که من یه بار امتحان کردم ولی نمیدونم چرا سیستم هنگ میکرد و خطای hard Fault میداد،میکرو هم lpc1768 و از بورد لندتایگر استفاده میکنم،اگه فایلها رو لازم داشتید بفرمایید من درخدمتم.خیلی ممنون میشم دراینباره کمک کنید چون خیلی فوری احتیاج به راه اندازی این LCD دارم اونم با امکانات emwin ،ممنون

wantedboy
29-02-2016, 16:33
سلام.خسته نباشید دوستان
من یه مشکلی که دارم اینه که emwin من همش هنگ میکنه.نمی دانم مشکل کجاست.
یک عدد باتن گذاشتم و با هر بار فشار دادنش یک کاراکتر a داخل متن مولتی ویجت اضافه میشه.
داخال برنامه های ساده مختلف دیگه امتحان کردم بازم هنگ میکنه.بردم stm32f746 هست لطفا کمک کنید ممنون

wantedboy
03-03-2016, 17:35
سلام.
هیچ کس چنین مشکلی براش پیش نیومده تا حالااااا!!!!

mrm
04-03-2016, 22:12
احتمالا مقدار حافظه کمی رو بهش اختصاص دادید

adelaid
04-03-2016, 22:39
سلام به دوستان،
به یه برد با پردازنده at91sam7x256 دارم.
میخواستم ببینم میتونم روی این برد از emWin استفاده کنم؟
من میخوام GLCD 128*64 رو راه اندازی کنم، طوری که آپشن های زیادی در دسترس باشه، واسه ساخت منو و ...
آیا emWin اینو میتونه برام مهیا کنه؟

yraeisi
13-03-2016, 18:58
سلام به همه
emWin5.3 با کیل 4.7 یا 5 هیچ مشکلی نداره و تمام ورژن ها با هم مچ هستن.
مشکل هنگ کردن فقط به میزان کم حافظه RAM ربط داره.
استفاده از میکرو کنترلر های مختلف هم کاملا ساپورت میشه.

vahid_22002
13-03-2016, 20:16
سلام به همه
emWin5.3 با کیل 4.7 یا 5 هیچ مشکلی نداره و تمام ورژن ها با هم مچ هستن.
مشکل هنگ کردن فقط به میزان کم حافظه RAM ربط داره.
استفاده از میکرو کنترلر های مختلف هم کاملا ساپورت میشه.
لازمه گفته بشه لایبراری که به رایگان از طرف NXP با لایسنس SEGGER در اختیار گذاشته شده، در صورتی که از سیستم عامل استفاده بشه تنها 4 task رو می تونه پشتیبانی کنه (یعنی صرفا از 4 تسک می تونین GUI رو دست کاری کنین) اگره م استفاده نشه که موردی نداره
لایبراری بدون پسوند de_ می تونین استفاده کنین

ali19844891
26-03-2016, 02:22
سلام.خسته نباشید دوستان
من یه مشکلی که دارم اینه که emwin من همش هنگ میکنه.نمی دانم مشکل کجاست.
یک عدد باتن گذاشتم و با هر بار فشار دادنش یک کاراکتر a داخل متن مولتی ویجت اضافه میشه.
داخال برنامه های ساده مختلف دیگه امتحان کردم بازم هنگ میکنه.بردم stm32f746 هست لطفا کمک کنید ممنون

مقدار stack هم مهمه برای emwin باید حداقل 1000 بایت باشه

microprocesor_2002
26-03-2016, 12:24
سلام به همگی ...
من یه مشکلی با emwin دارم که نمیشه با USB فلش کار کنم ... یعنی وقتی با EMWIN کار میکنم یو اس بی مشکل پیدا میکنه .
اینجوریه که وقتی اول USB رو راه اندازی میکنم تو EMWIN مشکل پیدا میکنه .... هنگ میکنه .... وقتی که میخواد LCD رو ریفرش کنه .
و وقتی اول EMWIN رو راه اندازی میکنم USB راه اندازی نمیشه ....
اینم. بگم که واسه usb از پروژه ای که تو سمپل های 1788 هستس استفاده میکنم.
و اینکه به تنهایی خوب کار میکنه ولی با هم نه....
کسی تا به حال هم با emwin و هم با. Usb فلش کار کرده ؟؟؟؟
البته من با Core Board LPC1788 کار میکنم
Coreboard LPC1788+emwin+ucGUI(tft 4.3,5.7)

microprocesor_2002
04-04-2016, 12:16
سلام به همه ...
دوستان مشکل رو حل کردم ...
مشکل از این تیک بود که نباید تیک داشته باشه ......
9151

hossein_tomari007
18-04-2016, 12:11
یه سری مثال توی سایت emwin.ir (You can see links before reply) هستش از اونا هم میتونید استفاده کنید

wantedboy
01-05-2016, 18:08
سلام به همه ی دوستان
من از emwin v5.28 استفاده می کنم.با یک مشکل مواجه شدم که زمانی از دستور ()GUI_BMP_DrawEx استفاده می کنم و از روی مموری کارت عکس bmp نمایش میدم مشکلی نیست.حالا زمانی که یک ویجت IMAGE که درست می کنم و از روی مموری کارت عکسی به اون اختصاص می دهم توسط دستور ()IMAGE_SetBMPEx عکس IMAGE تغییر نمیکنه و فقط سفید میشه .بعد یک عکس با BMP CONV به فایل C تبدیل کردم وتوسط دستور ()IMAGE_SetBMP نمایش دادم و عکس وارد IMAGE شد با این دستور مطمعن شدم خواندنم از مموری ایرادی نداره .حال نمی دونم مشکل چیه دستور SET کردن عکس روی ویجت IMAGE به صورت EXTERNAL جواب نمیده.همه ی این مراحل هم برای JPG انجام دادم وهمین جواب گرفتم.حال به نظرتون مشک از کجاست.:(

hossein_tomari007
01-05-2016, 22:12
سلام به همه ی دوستان
من از emwin v5.28 استفاده می کنم.با یک مشکل مواجه شدم که زمانی از دستور ()GUI_BMP_DrawEx استفاده می کنم و از روی مموری کارت عکس bmp نمایش میدم مشکلی نیست.حالا زمانی که یک ویجت IMAGE که درست می کنم و از روی مموری کارت عکسی به اون اختصاص می دهم توسط دستور ()IMAGE_SetBMPEx عکس IMAGE تغییر نمیکنه و فقط سفید میشه .بعد یک عکس با BMP CONV به فایل C تبدیل کردم وتوسط دستور ()IMAGE_SetBMP نمایش دادم و عکس وارد IMAGE شد با این دستور مطمعن شدم خواندنم از مموری ایرادی نداره .حال نمی دونم مشکل چیه دستور SET کردن عکس روی ویجت IMAGE به صورت EXTERNAL جواب نمیده.همه ی این مراحل هم برای JPG انجام دادم وهمین جواب گرفتم.حال به نظرتون مشک از کجاست.:(
نمیتونه از مقدار استک باشه؟؟؟ عایا

wantedboy
01-05-2016, 22:31
نمیتونه از مقدار استک باشه؟؟؟ عایا
سلام.نه الان مقدارش 0xfff هست.

wantedboy
03-05-2016, 12:39
سلام به همه ی دوستان
سلام
کسی با این مشکل مواجه نشده؟

microprocesor_2002
04-05-2016, 13:57
سلام ....
من اینطوری کار کردم خوب بود ....

uint32_t *wr_ptr;
uint8_t *Btn_PicOff;
uint8_t *Btn_PicOn;

wr_ptr = (uint32_t *)SDRAM_BASE_ADDR;

Btn_PicOff = (uint8_t *)wr_ptr;
Btn_PicOn = (uint8_t *)wr_ptr + 100000;

hItem_Btn = WM_GetDialogItem(pMsg->hWin, ID_BUTTON_0);
BUTTON_SetBMP(hItem_Btn,0,Btn_PicOn);

hItem_Btn = WM_GetDialogItem(pMsg->hWin, ID_IMAGE_0);
IMAGE_SetBMP(hItem_Btn, Btn_PicOn, pic2_Size);

متغیر
Btn_PicOn یک متغیر از نوع پوینتر هستش که از مموری کارت لود شده و داخل رم خارجی نگهداری میشه ..........

ali19844891
21-05-2016, 21:12
سلام
من یه سوال دارم چطوری میشه برای یک button تاخیر ایجاد کرد مثلا اگه یه لحظه کلید رو لمس کردیم یه کار رو انجام بده و اگه یک ثانیه کلید رو نگه داشتیم یه کار دیگه بکنه

titery
06-06-2016, 22:34
منم فک کنم همین مشکل رو با 2012 داشتم از آخر با همون 2010 بود فک کنم کار میکردم مشکلی نبود

microprocesor_2002
18-06-2016, 14:15
سلام به همه ....
آقا یه مشکلی دارم با قسمت تاچ emwin البته قبلا در این مورد بحث شده ولی من هنوز باهاش مشکل دارم ...
نشانگر موس همش میپره .... خیلی بده .... کسی تونسته درستش کنه آیا ......؟؟؟؟؟؟؟

microprocesor_2002
19-06-2016, 10:01
سلام به همه ....
آقا یه مشکلی دارم با قسمت تاچ emwin البته قبلا در این مورد بحث شده ولی من هنوز باهاش مشکل دارم ...
کسی کانفیگ درست تاچ رو نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟cry::

ali19844891
20-06-2016, 21:06
سلام
من فایل تست سیمیولینک رو که با ویژوال استدیو 2015 باز میکنم ارور میده
کسی میتونه راهنماییم کنه ؟

سلام
چه اروری میده دقیقا

- - - Updated - - -

سلام به همه ....

شما از چه بردی استفاده میکنی
خب نشانگر موس رو حذف کن توی تاچ که نیازی بهش نیست

hossein_tomari007
21-06-2016, 10:48
سلام
من فایل تست سیمیولینک رو که با ویژوال استدیو 2015 باز میکنم ارور میده
کسی میتونه راهنماییم کنه ؟
حس ترجمه و فارسی نویسی نداشتم
Hello,

You are right. Unfortunately, there is a Problem if Visual Studio 2015 is used.
But we have found a solution for this issue.

Change the Project Properties as followed:

1. Right-Click on the Project (e.g. SimulationTrial) -> Properties
2 Set Configuration to "All Configurations"
3. Goto Configuration Properties -> Linker -> Input.
4. Set Ignore All Default Libraries: "No"
5. Set Ignore Specific Default Libraries: "LIBC.lib;LIBCMTD.lib"
6. Goto Configuration Properties -> Linker -> Advanced
7. Set Image Has Safe Exception Handlers:"No (/SAFESEH:NO)"
8. Click "OK"-Button.

hosainy
24-06-2016, 18:57
باید توی فایل lcdconf.c و احتمالا guiconf یه سری پارامتر ها رو تغییر بدی . اون پی دی افی که گذاشتم منبع خوبی برای این دستکاری هاست

کدوم pdf ؟

paradox7
26-06-2016, 12:51
سلام
در تاپیک
نحوه نمایش عکس ذخیره شده در حافظه فلش خارجی از طریق emWin (You can see links before reply)این دستوراتی که توضیح دادند در کجا باید نوشته بشه؟
عکس را باید const char تعریف کنیم؟
آدرس nand رو از کجا باید متوجه بشم؟
تنظیم دیگه ای لازم نیست؟اگه همین دستورات نوشته بشه nand کار میکنه؟

paradox7
26-06-2016, 13:49
سلام
در تاپیک
نحوه نمایش عکس ذخیره شده در حافظه فلش خارجی از طریق emWin (You can see links before reply)

این دستوراتی که توضیح دادند در کجا باید نوشته بشه؟
عکس را باید const char تعریف کنیم؟
آدرس nand رو از کجا باید متوجه بشم؟
تنظیم دیگه ای لازم نیست؟اگه همین دستورات نوشته بشه nand کار میکنه؟

خودم متوجه شدم در main باید نوشته بشه و عکس رو باید const char تعریف کنیم و تنظیم دیگه ای لازم نیست.
فقط آدرس nand رو نمیدونم از کجا متوجه بشم.مال منم همون 0x80000000 بود!

یه سوال اگه بخوایم این کار رو برای فرمت bmp انجام بدیم باید چیکار کنیم ؟هر تغییراتی دادم ارر کمبود فضا دارم .cry::

microprocesor_2002
26-06-2016, 17:03
سلام به همه ....
دوست عزیز ...
1- فلش داخلی میکرو معمولا برای عکسهای کوچیک خوبه ...
2- پیشنهاد من اینه که دنبال nand نرو ... کلی گرفتاری داره . چون روش فایل سیستم نداره ... باید فرمت بشه که همون فرمت جز گرفتاری هاشه ...
3- بهتره از میکرو اس دی برای ذخیره سازی استفاده کنی ، بخاطر راحتی کار ...
*هر چی عکس و ... داری بریز توی میکرو اس دی ... هم میشه واسه حافظه جانبی استفاده کرد هم جایی برای لود کردن دیتای مورد نیاز ...
* عکس رو اول لود میکنی توی رم خارجی بعد میتونی با توابع emwin عکس رو نشون بدی ...
موفق باشی ....

goldperson
26-06-2016, 18:22
سلام
تعداد ویجت ها توی صفحات مختلف مولتی پیج از یه تعداد که بیشتر میشه به مولتی پیج، پیج جدید اضافه نمیشه و کلا هنگ میکنه !
کسی میتونه راهنمایی کنه که چکار باید انجام بدم ؟

mrm
26-06-2016, 19:55
این مشکل به دلیل فضای کم حافظه sram هست
حالا یا باید فضای بیشتری رو به emwin اختصاص بدید یا ویجت ها رو داخل صفحات مختلف قرار بدید و هر صفحه رو جداگانه لود کنید.

goldperson
27-06-2016, 09:49
این مشکل به دلیل فضای کم حافظه sram هست
حالا یا باید فضای بیشتری رو به emwin اختصاص بدید یا ویجت ها رو داخل صفحات مختلف قرار بدید و هر صفحه رو جداگانه لود کنید.
متشکر از پاسختون
مثلا با این دستور :؟
#define RECOMMENDED_MEMORY (1024L * 20)

ولی با این دستور هم هر چقدر به مقدار حافظه اضافه میکنم تاثیری نداره
من میخوام همین مشکلم حل بشه و نمیخوام که تو پنجره های متفاوت کارمو انجام بدم
حتمی یه راهی داره

paradox7
27-06-2016, 16:51
سلام به همه ....
دوست عزیز ...
1- فلش داخلی میکرو معمولا برای عکسهای کوچیک خوبه ...
2- پیشنهاد من اینه که دنبال nand نرو ... کلی گرفتاری داره . چون روش فایل سیستم نداره ... باید فرمت بشه که همون فرمت جز گرفتاری هاشه ...
3- بهتره از میکرو اس دی برای ذخیره سازی استفاده کنی ، بخاطر راحتی کار ...
*هر چی عکس و ... داری بریز توی میکرو اس دی ... هم میشه واسه حافظه جانبی استفاده کرد هم جایی برای لود کردن دیتای مورد نیاز ...
* عکس رو اول لود میکنی توی رم خارجی بعد میتونی با توابع emwin عکس رو نشون بدی ...
موفق باشی ....

ممنون بایت پاسختون.
nand رو روی بردم دارم و تونستم jpeg رو نمایش بدم میخوام bmp رو امتحان کنم که هر کار کردم نشد.lov:

goldperson
28-06-2016, 15:15
کسی میدونه دلیل این ارور چیه ؟:

mansoory
30-06-2016, 10:45
سلام.
هیچ کس چنین مشکلی براش پیش نیومده تا حالااااا!!!!
هنگ کردن در میکروی آرم معمولن پیش نمیاد. احتمالن میکرو وارد وفقه Hard_Fault Handler شده باشه. علت اون معمولن اینه که gui_delay رو در محل نا مناسبی قرار دادین و موجب خطای دسترسی غیرمجاز به حافظه شده است. این مساله وقتی از rtx استفاده می کنید بیشتر پیش میاد. ممکنه از interrupt ها هم همزمان با rtx استفاده کرده باشید...

- - - Updated - - -

مشکل از رم میکرو است که پر شده. پنجره ها رو وقتی باهاشون کار ندارین kill کنین

- - - Updated - - -

متشکر از پاسختون
مثلا با این دستور :؟
#define RECOMMENDED_MEMORY (1024L * 20)

ولی با این دستور هم هر چقدر به مقدار حافظه اضافه میکنم تاثیری نداره
من میخوام همین مشکلم حل بشه و نمیخوام که تو پنجره های متفاوت کارمو انجام بدم
حتمی یه راهی داره

یک مشکل که اکثر دوستان دارن اینه که وقتی کار با پنجره ای تمام شد اون رو kill نمیکنن و در حافظه باقی می مونه. به همین دلیل پس از مدتی هنگ میکنه (خطای hard fault handler).

microprocesor_2002
30-06-2016, 11:15
ممنون بایت پاسختون.
nand رو روی بردم دارم و تونستم jpeg رو نمایش بدم میخوام bmp رو امتحان کنم که هر کار کردم نشد.lov:
جالبه ...
اتفاقا عکس BMP رو بهتر و سریعتر نشون میده تو emwin ...

hItem = WM_GetDialogItem(pMsg->hWin, ID_IMG_TXTY);
IMAGE_SetBMP(hItem, bu, FilesSize);

- - - Updated - - -

کسی میدونه دلیل این ارور چیه ؟:

سلام ...
مشکل آدرس داره ....
یعنی نمیتونه فایل مورد نظرشو پیدا کنه ....

goldperson
01-07-2016, 23:31
سلام
کسی میدونه چرا نمیشه با وجود اینکلود کردن کتابخانه string
داده از این نوع تعریف کرد ؟

microprocesor_2002
02-07-2016, 09:41
سلام ....
فکر نکنم تو سی یا تو کیل بشه داده از این نوع تعریف کرد .....

mahtabrkh
03-07-2016, 11:24
سلام.
سوال من اینه میشه در یه صفحه که با dialogbox درست شده ویجتهایی تعریف کرد که بشه به نوعی parentشون رو همون هندل dialogbox گذاشت تا به callbackاون دسترسی داشته باشن؟
من یه پیج رو با dialogbox درست کردم که شامل یه framewin و یه textbox هستش. تعداد buttonها در این پیج چون وابسته به یه متغییر قبلی بود رو جدا با BUTTON_CreateEx درست کردم و بجای parent در این تابع، هندل دیالوگ درست شده رو دادم. ولی کلیک روی buttonها هیچ تاثیری روی صفحه نداره (وارد callback دیالوگ باکس نمیشه).
بعد از ساختن button ها با تابع BUTTON_CreateEx از تابع WM_SetCallback استفاده کردم و دوباره هندل dialogbox و خود تابع callback رو به عنوان ورودی بهش دادم (یه جورایی دوباره بهش یادآوری کردم ) درست شد ولی ایرادی که داره وقتی با تابع WM_DeleteWindow میخوام اون پیج رو kill کنم نمی دونم چرا desktop رو هم kill میکنه و کلا دیگه emwin بالا نمیاد.
اگه از dialogbox استفاده نکنم و یه framewin رو با تابع FRAMEWIN_CreateEx هم درست کنم کلا تصویر بهم ریخته است و بقایای تصویر پیج قبلی هم دیده میشه.
خلاصه اینکه من یه پیجی میخواستم درست کنم که button های اون جدا از dialogbox درست بشه ولی هنوزم بتونم با کلیک کردن روی اون Buttonها وارد تابع callback دیالوگ باکس بشم.
خواهش میکنم راهنمایی کنید

ali19844891
03-07-2016, 19:47
سلام میخواستم بدونم چطوری میشه میزان فشار روی صفحه تاچ رو تنظیم کرد (یعنی تنظیم کنیم با چه مقدار فشار کلیدها عمل کنه )توی دیتاشیت ads7846 یه چیزایی نوشته ولی من زیاد متوجه نشدم

PMA1717
05-07-2016, 12:39
با تشکر از مطالبتون
آیا میشه بدون استفاده از emwin و یا هر نوع رابط گرافیکی
روی lcd رنگی با تاچ چند صفحه رو بر روی هم و به صورت منو های مختلف آورد؟

البته برنامه ای نوشتم که تقریبا میشه این کار رو کرد ولی نوشته هام لرزش دارن میشه راهنماییم کنین؟

ممنون

mansoory
09-07-2016, 15:51
با تشکر از مطالبتون

البته برنامه ای نوشتم که تقریبا میشه این کار رو کرد ولی نوشته هام لرزش دارن میشه راهنماییم کنین؟

ممنون

میخواین چرخ و دوباره اختراع کنین؟؟
برنامه رو خودتون میتونید ایرادش و پیدا کنید. ما از کجا بدونیم چکار کردین؟؟

91113020
16-07-2016, 14:59
سلام.دوستان من میخوام به سمپل موجود (LPC1788-RTX) تایمر اضافه کنم.این خطوط را به برنامه اضاف میکنم

PINSEL_CFG_Type PinCfg;
TIM_TIMERCFG_Type TIM_ConfigStruct;
TIM_MATCHCFG_Type TIM_MatchConfigStruct;
// Conifg P1.28 as MAT0.0
PinCfg.Funcnum = 3;
PinCfg.OpenDrain = 0;
PinCfg.Pinmode = 0;
PinCfg.Portnum = 1;
PinCfg.Pinnum = 28;
ولی به (PINSEL_CFG_Type)ایراد میگیره و نمیشناسه.فایل(lpc177x_8x_pinsel.h) را خود سمپل به پروژه اد کرده و من (include) کردم .فایل (lpc177x_8x_timer.c)را هم (include)کردم.مشکل چی میتونه باشه؟؟

اگرهم بخام با رجیسترا بنویسم بازهم ارور میگیره.لطفا راهنماییم کنید...

91113020
17-07-2016, 22:58
سلام.دوستان من میخوام به سمپل موجود (LPC1788-RTX) تایمر اضافه کنم.این خطوط را به برنامه اضاف میکنم

PINSEL_CFG_Type PinCfg;
TIM_TIMERCFG_Type TIM_ConfigStruct;
TIM_MATCHCFG_Type TIM_MatchConfigStruct;
// Conifg P1.28 as MAT0.0
PinCfg.Funcnum = 3;
PinCfg.OpenDrain = 0;
PinCfg.Pinmode = 0;
PinCfg.Portnum = 1;
PinCfg.Pinnum = 28;
ولی به (PINSEL_CFG_Type)ایراد میگیره و نمیشناسه.فایل(lpc177x_8x_pinsel.h) را خود سمپل به پروژه اد کرده و من (include) کردم .فایل (lpc177x_8x_timer.c)را هم (include)کردم.مشکل چی میتونه باشه؟؟

اگرهم بخام با رجیسترا بنویسم بازهم ارور میگیره.لطفا راهنماییم کنید...

لطفا هرکی میدونه جواب بده:sa:

mansoory
19-07-2016, 09:30
با تشکر از مطالبتون

ممنون

بله.
emwin قالبیت کار با چند صفحه نمایش رو داره. میتونید به manual اون مراجعه کنید

hossein_tomari007
19-07-2016, 11:31
با سلام خدمت دوستان گرامی
چطوری میشه که از نند فلش بتونیم برای برنامه ی خودمون استفاده کنیم
تنظیماتی که نیاز داره چیا هستن؟؟؟
با تشکر

paradox7
19-07-2016, 12:48
با سلام خدمت دوستان گرامی
چطوری میشه که از نند فلش بتونیم برای برنامه ی خودمون استفاده کنیم
تنظیماتی که نیاز داره چیا هستن؟؟؟
با تشکر

سلام
شاید این تاپیک (You can see links before reply) به دردتون بخوره .من با این کد هایی که گذاشتن تونستم عکس های زیادی رو روی lcd هفت اینچ نمایش بدم.

chimaera
20-07-2016, 13:35
سلام
می حواستم بدونم با دستور GUI_DispStringHCenterAt مستقیم روی ال سی دی قارسی می نویسید ؟
با ورژن جدید جا هایی که فارسی هست رو خالی نشون می ده .

chimaera
20-07-2016, 15:46
سلام
می حواستم بدونم با دستور GUI_DispStringHCenterAt مستقیم روی ال سی دی قارسی می نویسید ؟
با ورژن جدید جا هایی که فارسی هست رو خالی نشون می ده .

مشک حل شد .

نمی شه بصورت پیش فرض از فازسی استفاده کرد . یا من نتونستم
اگه GUI_SetDefaultFont رو از اول فارسی تعریف کنی فارسی رو نشون نمیده
ولی اگه از این GUI_SetFont استفاده کنی نشون میده .

- - - Updated - - -

نرم افزار تبدیل فونت emwin که داخل خود ÷وشه هست دمو هستش از کجا میتونم نرم افزار کاملش رو گیر بیارم مرسی .

oftade
20-07-2016, 19:02
با عرض سلام خدمت مهندسین گرامی
من می خواهم یک lcd 7" و ماژول درایور آن که آیسی های آن ssd1963 و xpt2046 میباشد ( از eca خریده ام ) را با هدربورد lpc1768 راه اندازی کنم .
برای راه اندازی آن مشکلی ندارم و الان رنگ های مختلف را روی lcd نمایش می دهم اما برای استفاده از emwin:
طبق توصیه صفحات قبلی emwin5.14 BSP MCB1700 را دانلود کردم و حالا در استفاده از کد خروجی آن برای نمایش صفحه طراحی شده روی lcd مشکل دارم .
اگر تجربه ای دارید لطفا راهنمایی کنید.

دستهایی که کمک میکنند بسیار مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند

chimaera
26-07-2016, 13:10
نرم افزار تبدیل فونت emwin که داخل خود ÷وشه هست دمو هستش از کجا میتونم نرم افزار کاملش رو گیر بیارم مرسی .

chimaera
27-07-2016, 12:39

مرسی - پیدا کردم:wink:

hossein_tomari007
28-07-2016, 19:39
با سلام خدمت دوستان
یه سری مثال توی سایت You can see links before reply موجوده که میتونید دانلود کنید و استفاده کنید
اینا رو برای برد eca با ال سی دی هفت اینچ نوشتم

microprocesor_2002
19-08-2016, 23:25
سلام به همه ...
من میخوام با EMWIN روی 1768 و LCD n96 و 2.8 اینج 16 بیت موازی کار کنم ...
کسی لینک دانلود داره ؟؟؟ هر کاری کردم نتونستم راه اندازی کنمش ......

sarbaz13
20-08-2016, 16:47
خوب شما لینک دمو و نرم افاز رکاملشو بزر بقیه هم استفاده کنند

yraeisi
13-09-2016, 12:59
خوب شما لینک دمو و نرم افاز رکاملشو بزر بقیه هم استفاده کنند
سلام
تو سایت lpcware.COM هست

Hadi_ghr_e
13-09-2016, 14:34
سلام
عکسهام رو تو حافظه qspi ذخیزه کردم.
چجوری میتونم این عکسها رو از حافظه نمایش بدم که از sdram استفاده بکنم یا بدون استفاده از ram نمایش بدم؟؟
بردم دیسکاوری f746 هست و نمیخوام از sram داخلی میکرو استفاده کنم.

mansoory
21-09-2016, 13:41
سلام
عکسهام رو تو حافظه qspi ذخیزه کردم.
چجوری میتونم این عکسها رو از حافظه نمایش بدم که از sdram استفاده بکنم یا بدون استفاده از ram نمایش بدم؟؟
بردم دیسکاوری f746 هست و نمیخوام از sram داخلی میکرو استفاده کنم.

امکانش نیست. برای نمایش یک عکس باید آرایه اون رو به تابع مربوطه ارسال کنید. آنچه که از حافظه spi دریافت میکنید آرایه نیست و بصورت سلسله ای از بایتها دریافت میشه. بنابراین مجبورین که یک آرایه بسازین و اونها رو ذخیره کنید. ضمناشما نمی توانید با داده هایی که آدرسی در حافظه ندارند کارکنید.

موفق باشید

skiboys
24-09-2016, 12:13
سلام من می خواهم در emwin از فونت های فارسی استفاده کنم فونت مورد نیازم را تبدیل کردم ولی موقع نمایش با خطای این که فضا کافی نیست رو به رو شدم

GUI_UC_SetEncodeUTF8(); /* Enable UTF8 decoding */
GUI_UC_EnableBIDI(1); /* Enable bidirectional text */
خط دوم را که اضافه می کنم error می دهد
از برد 1788 کویر استفاده می کنم
داخل منوال هم نوشته برای فونت های عربی باید میزان ram ,stack اضافه بشود ولی با تغییر این مقادیر هنوز هم خطا دارم دوستانی که کار کرده اند لطفا راهنمایی کنید
باتشکر

این هم عکس از پیام error:
9340

skiboys
28-09-2016, 00:39
مشکلم حل شد وقتی که فونت فارسی را فعال می کنیم و می خواهیم از راست به چپ بنویسیم باید60کیلو رم و 800بایت استک برای این قسمت کنار بزاریم مشکل من این بود که رم داخلی پر می شد و من رم خارجی رو فعال نکرده بودم وقتی فعال کردم همه چیز درست شد :0013:
----------------------------------------------------------------------------------------
الان برای راه اندازی تاچ مشکل دارم وقتی موس فعال می شه می رم سمت چپ می ره پایین و می رم سمت راست می ره بالا x. y که از کالیبراسیون بدست میاد را عوض کردم باز فرقی نکرد
9347
قسمت Display orientation هم حالت های مختلف تست کردم نشد :unh:
9348

skiboys
29-09-2016, 01:34
رفتم از اول این تاپیک خوندم یک جایی یکی از بچه ها اشاره کرده بود که همین مشکل منو داره و این قسمت عوض کرده درست شده منم تست کردم باز همون مشکل هست

int Read_X(void) {
if (!TP_INT_IN)
{

int i;
TP_CS_LOW();
DelayUS(1);
WR_CMD(CHX); // ja be ja X

DelayUS(1);
i=RD_AD();
TP_CS_HIGH();
return i;
}
else return -1;
}
************************************************** *****************************/
int Read_Y(void)
{
if (!TP_INT_IN)
{
int i;
TP_CS_LOW();
DelayUS(1);
WR_CMD(CHY); // ja be ja Y

DelayUS(1);
i=RD_AD();
TP_CS_HIGH();
return i;
}
else return -1;

H_electronics
15-10-2016, 13:16
سلام دوستان
میخوام مقدار ولتاژ adc رو با 1788 بخونم و با گراف نمایشش بدم .
تو نحوه نمایش دادن و مقدار دادن adc به گراف مشکل دارم .کسی میتونه کمکم کنه ؟یا نمونه کدی که با guibuilder ساخته بزاره ؟

H_electronics
17-10-2016, 13:32
کسی نیست جواب بده ؟

s699fx_bpr
24-10-2016, 20:47
سلام
یه سوال دارم
من خودم wince استفاده میکنم برای HMI که فوق العاده هست از همه لحاط اما سخت افزار گرون در میاد .
تصمیم دارم رو emwin کار کنم اما یه چیز خیلی رو اعصابمه
اونم مارک segger و عکس موقع بوت اپ هست . میشه اونارو حدف کرد و ارم خودمون رو گداشت جاش ؟
این موضوع خیلی مهمه واسه کارم باید حتما ارم که بهم میدن باشه . تو وین سی ای هیچ علامتی از میکروسافت باقی نمیمونه
هیچ علامتی از segger باقی نمونه .

میشه بگید این مشکل حل میشه یا نه ؟
متاسفانه امروز دوستی اصرار شدید داشت که ارم سمت چپ بالا segger به هیچ عنوان پاک نمیشه مگر این که emwin خریداری بشه از seger که قیمت بسیار بالایی هم داره . شما با روش خاصی بر میدارید ؟ یا کلا خودش برداشته میشه تو نیو پروجکت؟

mrm
25-10-2016, 11:50
شما احتمالا از سمپل های خود emwin استفاده کردید واگرنه هیچ لوگویی emwin نداره و نشون نمیده

فرهاد1
30-10-2016, 16:31
سلام دوستان، من به تازگی شروع به کار با LPC1788 کردم و می خوام یک lcd تاچ رو باهاش راه اندازی کنم. می خوام ببینم اگر من از emwin استفاده کنم در برابر حالتی که خودم به طور مستقیم از LCD controller استفاده کنم چه مزیت ها و چه معایبی خواهد داشت؟
برای اینکه مستقیم خودم برنامه نویس کنم کسی تجربه داره راهنمایی کنه؟

ali_asj66
31-10-2016, 17:39
با سلام
من برای یه پروژه از emwin استفاده کردم حالا میخوام براش یه اسکرین سور بزارم تا در صورتی که برای مدتی تاچ لمس نشه یه تصویری نشون بده و بعد از یه تایمی بک لایت ال سی دی و خود ال سیدی غیر فعال بشه و مجدد با لمس تاچ فعال بشن
ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

microprocesor_2002
02-11-2016, 17:05
با سلام
من برای یه پروژه از emwin استفاده کردم حالا میخوام براش یه اسکرین سور بزارم تا در صورتی که برای مدتی تاچ لمس نشه یه تصویری نشون بده و بعد از یه تایمی بک لایت ال سی دی و خود ال سیدی غیر فعال بشه و مجدد با لمس تاچ فعال بشن
ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر
سلام به همه...
تو emwin میتونید تایمر تعریف کنید ...
یه شمارنده میزارید و تو هر مراجعه به تایمر مقدارشو افزایش بدبد ....
وقتی به عدد مورد نظر رسید میتونید پایه ای که به Enable مبدل بوست بک لایت وصله رو غیر فعال کنید .
و برای فعال کردنش هم میتونید پایه خروجی ای سی تاچ رو چک کنید اگر فعال بود بک لایت رو روشن کنید...

microprocesor_2002
02-11-2016, 17:13
سلام دوستان، من به تازگی شروع به کار با LPC1788 کردم و می خوام یک lcd تاچ رو باهاش راه اندازی کنم. می خوام ببینم اگر من از emwin استفاده کنم در برابر حالتی که خودم به طور مستقیم از LCD controller استفاده کنم چه مزیت ها و چه معایبی خواهد داشت؟
برای اینکه مستقیم خودم برنامه نویس کنم کسی تجربه داره راهنمایی کنه؟
البته emwin میتونه با انواع ال سی دی درایور ها کار کنه ....
ولی در حالت کار با 1788 که حتما باید حافظه رم خارجی داشته باشی :
emwinتوابع زیادی داره که بتونی یه محیط گرافیکی زیباتر داشته باشی ...
مثلا انواع دایره .. چهار گوش و .....
انواع فونتهای مختلف و امکان زیاد کردن اونا ....
انواع کنترل های گرافیکی مثل Image Box - List Box - Combo box - Button و .... که مهمترین خوبیش اینه که
وقتی روی هر کنترل تاچ می کنی کتابخونه Emwin هندل اون کنترل رو بهت میده یعنی راحت میتونی بفهمی که
کاربر کجا رو لمس کرده و.....
و از همه مهمتر اینکه میتونی Memory Device تعریف کنی ... یعنی یه آزایه تعریف میکنی و یه سری کار انجام میدی و در آخر به روی ال سی دی منتقل میکنید. این کار جهت بالا بردن سرعت کاری استفاده میشه یعنی دیگه
نمیخواد کل ال سی دی رو ریفرش کنی و.......
امیدوارم کافی باشه ....

mehdia1968
13-11-2016, 23:32
سلام
سوال 1: داخل یک SpinBox آیا میشه اعداد اعشاری نوشت؟ دستورش چیه؟
2: چطور میشه Step های افزایش/کاهش مقدار یک SpinBox رو تغییر داد؟ ( مثلا با هر بار کلیک بالا ، به مقدار spinbox ، ده واحد اضافه بشه)
ممنون

microprocesor_2002
14-11-2016, 12:04
سلام
سوال 1: داخل یک SpinBox آیا میشه اعداد اعشاری نوشت؟ دستورش چیه؟
2: چطور میشه Step های افزایش/کاهش مقدار یک SpinBox رو تغییر داد؟ ( مثلا با هر بار کلیک بالا ، به مقدار spinbox ، ده واحد اضافه بشه)
ممنون
سلام...
فکر نکنم بشه ...
فقط عدد صحیح قبول میکنه ....
البته خودت میتونی با Edit Box و button درست کنی.....

mehdia1968
14-11-2016, 23:51
سلام...
فکر نکنم بشه ...
فقط عدد صحیح قبول میکنه ....
البته خودت میتونی با Edit Box و button درست کنی.....

ممنون مهندس
سه تا سوال دیگه:
1:همون سوال شماره 2 پست قبلیم هستش ( step ها برای هر spinbox) ؟

2: داخل یک window آیا میشه خط های افقی و عمودی کشید؟ اگه آره ، با کدوم سری دستورها و کجای برنامه باید تعریف بشه؟

3: برای نوشتن متن داخل یک window ، به غیر از TextBox ، نمیشه از دستورات GUI_DispString و... استفاده کرد؟

ممنون

microprocesor_2002
15-11-2016, 09:41
ممنون مهندس
سه تا سوال دیگه:
1:همون سوال شماره 2 پست قبلیم هستش ( step ها برای هر spinbox) ؟

2: داخل یک window آیا میشه خط های افقی و عمودی کشید؟ اگه آره ، با کدوم سری دستورها و کجای برنامه باید تعریف بشه؟

3: برای نوشتن متن داخل یک window ، به غیر از TextBox ، نمیشه از دستورات GUI_DispString و... استفاده کرد؟

ممنون
ج1: وقتی که عدد صحیح قیول میکنه طبیعتا Stepها همون1دونه1دونهخواهدبود.
ج2: نخیر ، وقتی از Form یا Window استفاده میکنی ... نمیتونی توش خط بکشی .... معمولا جای خط ، عکس میزارم ....
ج3: نخیر وقتی از windows استفاده میکنی نمیتونی بغیر از Text box و Edit box چیزی بنویسی .... البته نه اینکه نشه ها ... میشه ، ولی عرف نیست و دیکه نمیتونی کلمه نوشته شده رو بخونی ......

mehdia1968
19-11-2016, 14:55
سلام
راجب کشیدن گراف به مشکل خوردم
یکی از سمپل های بورد کویر رو توسعه دادم و از widget های مختلف استفاده کردم و درست کار میکنه
برای قسمت گراف ، اول سمپل خوده emWin رو اضافه کردم به پروژه (WIDGET_GraphYT) و تغییرات مناسب رو دادم.
با زدن یک button در window اصلی برنامه ، با این دستور ، صفحه گراف رو نمایش میدم.

hWinGraphPage = CreateGraphTest();
WM_ShowWindow (hWinGraphPage);

و تابع

WM_HWIN CreateGraphTest(void) {

WM_HWIN hDlg, hGraph = 0;
// GUI_Init();
// GUI_CURSOR_Show();
WM_SetDesktopColor(GUI_BLACK);
#if GUI_SUPPORT_MEMDEV
WM_SetCreateFlags(WM_CF_MEMDEV);
#endif
hDlg = GUI_CreateDialogBox(_aDialogCreate, GUI_COUNTOF(_aDialogCreate), _cbCallback, WM_HBKWIN, 0, 0);
return hDlg;
}

و در تابع MainTask به این صورت گراف ها رسم میشن

while (1) {
if (!_Stop) {
if (!hGraphItem_GraphScreen) {
hGraphItem_GraphScreen = WM_GetDialogItem(hWinGraphPage, GUI_ID_GRAPH0);
}
_AddValues(hGraphItem_GraphScreen);
}
GUI_X_Delay(50);
}

و حالا مشکلم...
وقتی این قسمت رو _AddValues(hGraphItem_GraphScreen); کامنت میکنم (گراف ها رسم نشن) ، سایر widget های پنجره گراف کار می کنن ولی موقع رسم گراف ها (خط _AddValues(hGraphItem_GraphScreen); رو از حالت کامنت خارج کنم) دیگه هیچ widget دیگه ای تو پنجره عمل نمیکنه
مشکل از چیه؟

mrm
19-11-2016, 20:14
یکی از دلایلش میتونه مقدار کم حافظه ایی باشه که شما به emwin اختصاص دادید . مقدار رو افزایش بده یا مثلا داخل یه حلقه اول 10 نمونه رو نشون بده ببین مشکل حل میشه

mehdia1968
19-11-2016, 21:42
و حالا مشکلم...
وقتی این قسمت رو _AddValues(hGraphItem_GraphScreen); کامنت میکنم (گراف ها رسم نشن) ، سایر widget های پنجره گراف کار می کنن ولی موقع رسم گراف ها (خط _AddValues(hGraphItem_GraphScreen); رو از حالت کامنت خارج کنم) دیگه هیچ widget دیگه ای تو پنجره عمل نمیکنه
مشکل از چیه؟

درست شد...
از دو روش به نتیجه رسیدم و با هر دو روش کار میکنه

1- میزان تاخیر GUI_X_Delay(50); رو افزایش دادم (150)
یا
2- قسمت رسم گراف رو از MainTask به M_GUI_Task منتقل کزدم

if (!_Stop) {
if (!hGraphItem_GraphScreen) {
hGraphItem_GraphScreen = WM_GetDialogItem(hWinGraphPage, GUI_ID_GRAPH0);
}
_AddValues(hGraphItem_GraphScreen);
}
GUI_X_Delay(50);

mory191191
19-11-2016, 21:59
سلام به دوستان
اول بگم ای وای ازین سی دی های آموزش Emwin
مجبور به نصب vm ware و سون شدم بعد کلی نشستم نگاه کردم اصل مطلب دستم نیومد همش حاشیه بود صداش که تو مخ بود متاسفانه شیوه بیان هم ضعیف بود.
خب بگذریم
مشکل من اینه یه فایل خیلی ساده رو از خروجی guibuilder میگیرم بعد نمیتونم نمایش بدم رو lcd همین!:(
یعنی کد سی رو میگیرم بعد توش یه مین تسک درست میکنم طبق توضیحاتی که خوندم
فقط نمیدونم این فایل سی رو کجا اد کنم که نمایش بده
تو کدوم اپلیکیشن بندازم که کار کنه نمیدونم
سخت افزارم همین برد جدید 1788 و jlink
lcd7inch
نرم افزارم میکرو ویژن 5 و emwin 5.22
البته مثال های خود 1788 بدون مشکل اجرا میشه
بی زحمت یه جوری توضیح بدهید میمون هم بفهمه خیلی ممنون:0013:

mory191191
19-11-2016, 23:17
کسی نیست راهنمایی کنه؟lov:

mory191191
22-11-2016, 02:45
کاش یکی بود جواب میداد

mrm
22-11-2016, 12:01
داخل فایل سی که برنامه gui biulder برات می سازه یه تابع هست به اسم CreateWindow
شما باید این تابع رو فراخوانی کنی .
اگر از سیستم عامل استفاده می کنید باید اینو فقط یکبار فرخوانی کنید و بعدش داخل یک تسک دیگه تابع لوپ emwin فراخوانی کنی
اگر هم از سیستم عامل استفاده نمیکنی تابع داخل CreateWindow رو به
GUI_ExecDialogBox
تغییر بده تا صفحه ساخته بشه.
البته اگر تمام تنظیماتت درست باشه