PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تابلو روان چرخان

hadi-e
03-03-2009, 19:34
سلام
بر دوستان
تابلو روان چرخان اساس ان براساس چند ledاست وسایل دیگر برا ساخت ان مربوط به قسمت مکانیکی است یک ستون را به چرخش در می اوریم مکانهای مشخصی را در ان مشخص میکنیمled ها روشن می کنیمخوب اگر سرعت کمتر از حد معین با شد کاملا ثابت نخواهد بود سرعت انفقط باید به 35 دور در هر ثانیه با شد من خودم ان را نساخته ام کسی است من را در ساخت سخت افزار ان یاری رساند
متشکرم

Hesam_K
04-03-2009, 19:30
من دارم روش کار میکنم. مدار شماتیکش رو طراحی کردم و مشغول طراحی PCB هستم. راستش فقط نمیدونم وقتی میخواد بچرخه چطور تغذیش رو بهش بدم.
تویه یوتیوب یکی از HDD Motor استفاده کرده بود ولی هرچی گشتم پیدا نکردم تو بازار. این موتور در سر شفتش دو تا خروجی دیگه (مثه شفت) داره که یکیش VCC میده یکیش هم GND. بنابراین مشکل اعمال تغذیه حل میشه. ولی همونطور که گفتم تو بازار پیداش نکردم حتی سایت فروشنده خارجیش رو هم ندیدم. اگر کسی دیده بهم بگه.

خودت چطور میخوای این مشکل رو حل کنی؟ یکی میگفت از Fan کامپیوتر برای چرخوندنش استفاده کنم. ولی مشکل تغذیه بد رو اعصابمه.

hadi-e
06-03-2009, 01:49
به نظر بنده حقیر شما باید یک صفحه صاف بسته به اندازه تا تهیه کنید و انرا از دو طرف به هم وصل کنی تا وقتی که ولتاژ را از زیر اعمال میکنید از ان طرف نیز به led ها برسد این راه حل رسید به نظر من

نیاز مولد اختراع است :wink:

Hesam_K
06-03-2009, 15:38
به نظر بنده حقیر شما باید یک صفحه صاف بسته به اندازه تا تهیه کنید و انرا از دو طرف به هم وصل کنی تا وقتی که ولتاژ را از زیر اعمال میکنید از ان طرف نیز به led ها برسد این راه حل رسید به نظر من

نیاز مولد اختراع است :wink:

آخه برد من همه قطعاتش حتی LED هاش SMD یه و روی برد لحیم میشه. حالا باید برد رو بچرخونم. البته مدیر محترم سایت گفتند میشه دو طرف برد - در عرض دو هسته آهنی بزارم و کنار قاب هم یکسری سیم پیچ یعنی عملاً بردم نقش روتور رو بازی کنه و به این ترتیب هم بردم میچرخه و هم برق رو میتونم بگیرم.
البته این کار یکم سخته چون باید تعداد دور سیم پیچ رو هم در بیاریم و بدیم سیم پیچی کنن که برای تولید تعداد انبوه شاید به صرفه نباشه.

بد نیست این رو هم ببینید البته قبلاً یجای دیگه این فیلم از یوتیوب رو گذاشته بودم:
You can see links before reply

اگر هم نمیتونید ببینید دو نسخه برای دانلود گذاشتم:

فایل 5M (You can see links before reply 20ever%20seen%20(1).avi)

فایل 17M (You can see links before reply ver%20seen%20(1).wmv)

hadi-e
07-03-2009, 01:24
چرا اماده ان را از بازار نمیگرید

Hesam_K
07-03-2009, 21:05
علتش اینه که خیلی برنامه ها براش دارم. اگر بتونم این رو بسازم بعد این نسخه رو ارتقا میدم و کارت SMD بهش اضافه میکنم تا افکت های زیادی مانند فیلم یوتیوب داشته باشم. حتی تو مرحله بعد میشه بجای این میکروهای سطح پایین از ARM استفاده کرد و بازی های جالبی هم طراحی کرد. خدا رو چه دیدی شاید با دو تا ریموت کنترل و یدونه از این ساعت ها یه بشه یه بازی فوتبال طراحی کرد :o و . . . (توهم دیگه تا چقدر :k08: )

hadi-e
08-03-2009, 19:01
من کتاب 10 پروژه برای شما معرفی می کنم البته کامل معرفی نکرده شاید کمک کند اتشارات افرنک است

ali_1500max
20-09-2009, 16:45
سلام دوستان
براي اعمال تغذيه دو راه وجو داره
1 يه چيز گرد مثل سي دي رو بگيريد و روش دو عدد شيار گرد مسي بكشيد يكي + تغذيه و يكي زمين حالا با يه جفت فنر + و زمين رو بهش اتصال بدين تا با چرخيدن موتور اين فنرها از تغذيه جدا نشن مثل سلكتور مولتي متر
2 يه كليد يا سنسور مادون قرمز دوطرف شفت موتور (كه روش مدار نصب ميشه و ميچرخه) بذاريد و طوري ميكرو رو برنامه ريزي كنيد كه موتور فقط حركتي شبيه ژاندول ساعت داشته باشه

اين اطلاعات بنده حقير بود كمي و كسري داشت عذر خواهي ميكنم :wink:

moh872
25-09-2009, 12:49
دوست من این پروژخ رو انجام داده بود . با یک موتور dc معمولی به این صورت که کنتاکت هایی را به صفحه گردان تماس داده بود که روی صفحه گردان دو حلقه فلزی بود. روی قسمت گردان یک خازن 1000 میکرو بود تا اگر لغزش هایی در ولتاژ ناشی از تماس ناصحیح کنتاکت ها بوجود بیاید از بین برود. از یک فرستنده گیرنده مادون قرمز نیز برای بدست آوردن وقفه برای ریفرش تصویر گذاشته بود که در هر دور با عبور مانع از جلوی فرستنده گیرنده موقعیت شناسایی می شد

mahdifza
02-04-2010, 22:24
من ساختمش ولی کمی مشکل داره فک کنم تا 89/1/28 آماده بشه اگه خواستید براتون میزارم .مشکل اصلی هم اینه که تاب داره و علاوه بر اون تصویر چرخش داره ولی میدونم چکارش کنم شاید جواب داد.

king.of.dark
21-09-2010, 22:39
سلام بچه ها من دو تا از این تابلو ها رو ساختم تغذیه یکی رو از خارج دادم با استفاده از بلبورینگ و شاسی خوده موتور ، دومی رو هم تغذیشو با استفاده از یه باتری کتابی رو خوده فیبرقرار دادم .هر مشکلی داشتید نا جایی که بتونم کمک می کنم .
rroozisia@yahoo.com
roozbeh.saberi@yahoo.com
09118828850

:chat:

armanooo
31-07-2012, 23:47
فک کنم اگه بجای چرخش بتونی میکروکنترلر رو جوری برنامه بدی که با بالا پایین رفتنم تصویرو نشون بده شاید بتونی از یکی از راه حل های زیر استفاده کنی:
1.استفاده از ولتاژ بالا تویه موتورت که باعث میشه مدار فقط بالا و پایین بیاد .
2.استفاده از راه حلی که من تویه پیوست کشیدمش.
در نتیجه دیگه نیازی به اون موتور نداری و اتصال سیم ها راحتتر ان.
لطفا منو از نتیجه ی کارت با خبر کن،یا اگه نمیشه،منم انتقاد پذیرم.

M_GH
01-08-2012, 00:03
دادا تو این روش که گفتی گمون نکنم بشه به سرعت مورد نیاز دست پیدا کرد!
ولی ارزش امتحانشو داره!