PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا پروتئوس های کرک شده قابل اطمینانن؟ خیر !!

piremard
19-12-2012, 01:00
سلام
خسته نباشید

چن وقت پیش به یه مورد عجیبی خوردم
یه آی سی 555 بستم که نتیجه شبیه سازی اون بی ربط بود، تو فروم خود پروتئوس سوال کردم که چرا اینطوریه :018:
اونا گفتن که فایلو برامون ایمیل کن، ایمیل کردم به پشتیبانی پروتئوس، و اونا جواب دادن که فایل درست سیمولیت میشه. مشکل شما اینه که نسخه غیرقانونی دارین :018:

این سوال من تو فروم labcenter ه :
Labcenter Electronics Support (You can see links before reply)

خوب ! پس من تنها کاری که تونستم بکنم این بود که بیخیال اون نسخه و اون کرک بشم !!

اون فایل رو برای یکی از دوستان فرستادم و گفتم تو هم رو پروتئوست اینو اجرا کن ببین جواب واقعی می گیری یا نه؟ که اجرا کرد و گفت جوابش درسته ! بعد پرسیدم که چه نسخه ای داری و کرکت رو از کجا گرفتی ؟ که گفت از سایت کویر گرفتم ! نسخه 7.7 سرویس پک 2 !
منم همون نسخه رو گرفتم ! شبیه سازی 555 توش دقیق انجام می شد !
اما باز بعد مدتی دیدم که تو مدار ولتاژا رو انگاری درست نمی شده اسکوپش!!!
تا اینکه المانها رو یکی یکی حذف کردم و دیدم ایوان از پای بست ویران است :018:

آقا سرتون رو درد نیارم دیگه ! شما این منبع تغذیه رو ببینین که به 4 تا کانال اسکوپ وصل شده ! حالا ولتاز هر کانال رو روی اسکوپ بخونین :018:

You can see links before reply

کرک هم مال یزدکیت ه :baad:

piremard
21-12-2012, 03:19
کسی نظری نداره ؟
همه همینجوری استفاده می کنن ؟ :018:

pertican2010
21-12-2012, 18:29
اگه پولشو داری نسخه اصلو بخر در غیر اینصورت چاره ای نداری :brk:

بهترین کار اینه که یه مدارو با چند برنامه شبیه سازی کنی

Proteus , Multisim , Tina ....

piremard
06-01-2013, 22:01
ممنون بابن راهکارتون :018:

ولی بیشتر مدنظرم بود که این همه دنبال این نرم افزارن آیا همه هم از این ایراداتش باخبرن ؟

یعنی اینکه مثلا یه ولتاژ دی سی رو نمی تونه نشون بده این وسط اگه چهارتا المان دیگه قرار بگیره چی میشه ؟ :(

sarbaz13
06-01-2013, 22:33
ممنون بابن راهکارتون :018:

ولی بیشتر مدنظرم بود که این همه دنبال این نرم افزارن آیا همه هم از این ایراداتش باخبرن ؟

یعنی اینکه مثلا یه ولتاژ دی سی رو نمی تونه نشون بده این وسط اگه چهارتا المان دیگه قرار بگیره چی میشه ؟ :(
ببین وقتی نمی تونی اسیلوسکوپ رو بخونی چرا گیر به نرم افزار می دی داداش

اول که ولتاژ های ac رو با اسیلوسکوپ می خونند.نه ولتاژ های dcرو مهندس نابغه.
بعدم پیشنهاد می کنم بری نحوه ی خوندن ولتاژ از روی اسیلوسکوپ رو یاد بگیری تا اینجوری سوتی ندی.

sigma-mx
06-01-2013, 23:14
عجب !!! منم تعجب کردم شدید ! :sa:
دوست عزیز می خواستی چی تو اسکوپ نشون بده ؟! مد رو گذاشتی رو AC ، بعدش داری DC رو میخونی ؟
آخه قفل چه ربطی به دقت داره ؟ بیان اینهمه خط برنامه اضافه کنند که با کرک ها و لایسنس های مختلف دقت های مختلف بده !!
بر خلاف تفکر خیلی از ما که فکر میکنیم این شرکت ها تمام تلاششون رو روی قفل میگذارند باید بگم که اصلا از این خبرا نیست . اونا قانون دارند وهمون براشون کافیه ! همون تعداد مجازی که میفروشن براشون کفایت میکنه .. چرا بی خودی پول قفل های گرون قیمت بدن که آخرشم شکسته میشه ! بعضی از نرم افزارها حتی نوع حفاظتیشون رو هم عوض نمیکنند و با یک کرک تا 10 ورژن بالاتر هم کار میکنه !
بهرحال دوست عزیز زیاد خودتو ناراحت نکن ، ولی در مورد دقت و ... حواست باشه که هیچ نرم افزاری جوابش با عمل یکی نیست . در واقع مدلها یسری تقریب های ساده هستند و خیلی از شرایط در اونها لحاظ نشده . شبیه سازی هم خودش یک نوع هنره ! باید بدونید می خواهید از چی جواب بگیرید و چه جوابی بگیرید ...

piremard
08-01-2013, 22:54
دوست عزیز می خواستی چی تو اسکوپ نشون بده ؟! مد رو گذاشتی رو ac ، بعدش داری dc رو میخونی ؟

من متوجه این قسمت نشدم !
یعنی میگید الان داره درست نشون میده ؟

Doloop
08-01-2013, 23:13
درست نمیشه گفت
چون شما تنظیمات رو درست انجام ندادی پس ممکنه هر جوابی بده
ولی اگه درست تنظیم کنید جواب مورد نظر شما خواهد بود :wink:
دقت کنید توی پنجره اسکوپ همه کانال ها روی نمایش سیگنال AC تنظیم شدن ولی شما سیگنال DC به کانال دادید

sigma-mx
08-01-2013, 23:24
من متوجه این قسمت نشدم !
یعنی میگید الان داره درست نشون میده ؟

یعنی اینکه حالت AC و DC اسکوپ فرقش تو یه فیلتر هست ! تو حالت AC ، افست سیگنال (DC) گرفته میشه ...
یعنی تو مد AC هر چقدر افست DC بدی ، صفر نشون داده میشه . اگه میخوای ولتاژ رو بخونی باید برای سیگنال DC ، بزاری رو DC و Volt/Div رو در خانه های عمودی ضرب کنی ....
و اینکه بعلت دقت کم اسکوپ نسبت به مولتی متر ها ... ولتاژ رو معمولا باهاش اندازه نمی گیرند چون خیلی دقیقترش رو با مولتی متر میشه گرفت .. تو همون پروتئوس یه ولت متر بزار ببین چقدر دقیقه !!! در واقع تو شبیه سازی از واقعیت دقیقتره چون خیلی از اتلاف ها رو نداریم !

piremard
10-01-2013, 01:22
درست نمیشه گفت
چون شما تنظیمات رو درست انجام ندادی پس ممکنه هر جوابی بده
ولی اگه درست تنظیم کنید جواب مورد نظر شما خواهد بود :wink:
دقت کنید توی پنجره اسکوپ همه کانال ها روی نمایش سیگنال AC تنظیم شدن ولی شما سیگنال DC به کانال دادید

خوب نمی خوام بگم بی ربط میگین(هر چند بی ربط بود)
به نظرم واسه دوستان حرفه ای تر خود عکس به اندازه کافی گواه کارکرد نادرست اسکوپ هست.
یعنی اینکه چند تا کانال شما با وجود اینکه مثل هم تنظیم شدن اما در قرائت مشکل دارند!

جهت اینکه قابل فهم تر کنم قضیه رو بزارید یه کم بیشتر توضیح بدم
اگه به سیگنال دی سی شکل بالا یه سیگنال ac اضافه بشه چطور میشه ؟
همه ی اون نمودارای بالا با اون سیگنال ac جمع میشن ! در این حالت که قبول دارین اسکوپ باید روی مود ac باشه ؟

piremard
10-01-2013, 01:32
یعنی اینکه حالت AC و DC اسکوپ فرقش تو یه فیلتر هست ! تو حالت AC ، افست سیگنال (DC) گرفته میشه ...
یعنی تو مد AC هر چقدر افست DC بدی ، صفر نشون داده میشه . اگه میخوای ولتاژ رو بخونی باید برای سیگنال DC ، بزاری رو DC و Volt/Div رو در خانه های عمودی ضرب کنی ....
!

خوب طبیعتا بایستی اینطور می بود!
اما تو شکل بالا می بینی که متاسفانه در حالت ac اون افست گرفته نشده!

این مورد رو قبول دارید ؟

من واقعا واقعا واقعا الان با توجه به جوابهایی که می دین برام یه سوال مهم پیش اومده!
سوال مهم اینه که شما واقعا الان قبول ندارین که اون اسکوپ داره اشتباه نشون می ده ؟

یعنی شما یه سیگنال dc رو به بدین به چند کانال اسکوپ، اسکوپ هر کانالش باید یه چیز متفائت نشون بده ؟

تخصصی ترین جواب این بوده که چون سیگنالت dc بوده اسکوپ رو هم بزار رو dc ؟ بخدا قصد بی ادبی و جسارت ندارم !! ولی آخه واقعا الان این جواب رو هیچ رقمه نمی تونم هضم کنم :

بعلت دقت کم اسکوپ نسبت به مولتی متر ها ... ولتاژ رو معمولا باهاش اندازه نمی گیرند

یعنی واقعا برام سواله که شما دوست عزیز و کسانی که از پشت شما تشکر کردند و موافقن شما که ولتاژ رو با اسکوپ اندازه نمی گیرید، پس از اسکوپ چه استفاده ای می کنین ؟ :|

شاید من خیلی بی سوادم ولی تنها چیزی که من بلدم با اسکوپ اندازه بگیرم ولتاژه !

modj.ir
10-01-2013, 01:50
سلام
دوست عزیز ای کاش دسترسی داشتم شما رو بن می کردم و این تاپیک بی محتوی رو پاک می کردم :)
واقعا این تاپیک نباید توو یک انجمن علمی باشه.روز اولی که این تاپیک رو دیدم فکر می کردم همون لحظه مطلبی با این بی محتوی ای سریعا پاک بشه. و 100 البته فکر نمیکردم حتی 1 نفر پیدا بشه که به این تاپیک جوابی بده

piremard
10-01-2013, 01:54
عجب !!! منم تعجب کردم شدید ! :sa:
دوست عزیز می خواستی چی تو اسکوپ نشون بده ؟! مد رو گذاشتی رو AC ، بعدش داری DC رو میخونی ؟

چیز دیگه ای رو داشتم بررسی می کردم که می دیدم جوابی غیرمنطقی دارم میگیرم ! بررسی کردم دیدم قرائت مد ac اسکوپ ایراد داره ! برای اینکه این ایراد در قرائت رو به ساده ترین شکل ممکن نشون بدم این مدارو بستم و عکسشو گذاشتم.

آخه قفل چه ربطی به دقت داره ؟ بیان اینهمه خط برنامه اضافه کنند که با کرک ها و لایسنس های مختلف دقت های مختلف بده !!

الان دو حالت داره، یا شما قبول دارین که این چیزی که عکسشو گذاشتم ایراد داره یا قبول ندارین :mrgreen:
اگه ثبول دارین که این ایراد داره، باید متاسفانه یه جوری به کرک ربطش بدیم! مگر اینکه باز بگین نسخه اصلی و لایسنس دارش هم این ایراد رو داره !

بر خلاف تفکر خیلی از ما که فکر میکنیم این شرکت ها تمام تلاششون رو روی قفل میگذارند باید بگم که اصلا از این خبرا نیست . اونا قانون دارند وهمون براشون کافیه ! همون تعداد مجازی که میفروشن براشون کفایت میکنه .. چرا بی خودی پول قفل های گرون قیمت بدن که آخرشم شکسته میشه !

خوب اگه همه کرک های موجود برای پروتئوس در حال حاضر این ایرادات رو داشته باشند که باید بگم در واقع تا حالا پروتئوس کرک نشده! البته منظورم از نظر شما و بقیه دوستان فروم نیست ها، چون ظاهرا تا حالا کسی مشکلی با این موضوع نداشته!
اما مطمئن باش وقتی وضع کرک ها اینجوری باشه، یه شرکت درست درمون هیچ وقت نمیاد از این نسخه های کرکی استفاده کنه و مجبور می شه بره پول بده!

بهرحال دوست عزیز زیاد خودتو ناراحت نکن ، ولی در مورد دقت و ... حواست باشه که هیچ نرم افزاری جوابش با عمل یکی نیست . در واقع مدلها یسری تقریب های ساده هستند و خیلی از شرایط در اونها لحاظ نشده . شبیه سازی هم خودش یک نوع هنره ! باید بدونید می خواهید از چی جواب بگیرید و چه جوابی بگیرید ...

ممنون بابت توصیه هاتون !
من در مورد چنین مسائیلی سخت می گیرم . تعجبم از اینه که چطور یه عده آسون می گیرن ؟ و ظاهرا مورد مهمی براشون به حساب نمیاد :mrgreen:
از اینکه وقت گذاشتین جواب دادین واقعا ممنونم :wink:

modj.ir
10-01-2013, 03:08
آخه عزیز من ، وقتی سواد خواندن اسیلوسکوپ رو هم ندارید، واقعا خواستار بحث علمی هم هستین ؟
بررسی چه موردی ؟ یک موضوع علمی ، یا بی سوادی شما ؟
یک ولتاژ dc رو توو مد Ac زدین اسیلوسکوپ و position های هر کانال رو هم متفاوت گذاشتین و n تا پست هست که به صورت bold می نویسین :
یعنی اون عکس رو قبول ندارین که داره اشتباد نشون میده
خوب یک تاپیک سر شار از بی محتوایی و خنده دار زدین ! انتظار دارید دقیقا چه کاری انجام بشه :) ؟ لاید انتظار دارید همه بیان پست بزنند که : وای شما چقدر باهوشی ! ییهو یک کشف گنده کردی همه رو از جهالت نجات دادی
پیشنهاد می دم بیشتر از این آبروی خودتون رو نبرین و زودتر درخواست بدین یکی براتون این تاپیک رو پاک کنه .
مدتی برق رو کنار بگذارین ، مطالعاتتون رو بیشتر کنین. کمی هم روی اعتماد به نفستون کار کنین، ظاهرا خدا به جای سواد علمی، این مورد رو به شما زیادی داده.
البته (نظر کاملا شخصی) اگر کلا در حق برق لطفی کنین و اون رو بیخیال بشید خیلی خیلی عالی میشه.
حالا خنده دار اینه که آقای مزارعی عزیز یادش رفته و دسترسی اخطار رو برای همه باز گذاشته ، ایشون به من اخطار دادن که وسط تاپیک به این مهمی که در حال بحث و بررسی یک مشکل مهم در دنیای علمی هستیم که به تازگی توسط این عزیز اختراع شده ! پست بی محتوی زدم :)

در رابطه با اینکه چرا ممکن هست نسخه ای وجود داشته باشه که برخی نتیجه هاش صحیح نباشه ( البته هیچ ربطی به موضوع مسخره این تاپیک نداره ! ) lib های پروتیوس مجزای از هم هستند و پله پله کرک اونها میاد. ممکن هست کلا یکی از اونها کرک نشده باشه و اون قسمت کار نکنه که البته توو فایل همراه کرک معمولا گفته میشه کدوم قسمتها کامل هست و کدومها نه.

Dear modj.ir,

You have received an infraction at ایـــــــــران میـــــــکرو ™.

Reason: Inappropriate Language
-------
اسپم و بحث بی مورد

بنده خواستار بحث تخصصی و بررسی مورد هستم
نه اسپم و نظرهای بی مورد !
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
59547

سلام
دوست عزیز ای کاش دسترسی داشتم شما رو بن می کردم و این تاپیک بی محتوی رو پاک می کردم :)
واقعا این تاپیک نباید توو یک انجمن علمی باشه.روز اولی که این تاپیک رو دیدم فکر می کردم همون لحظه مطلبی با این بی محتوی ای سریعا پاک بشه. و 100 البته فکر نمیکردم حتی 1 نفر پیدا بشه که به این تاپیک جوابی بده

All the best,
ایـــــــــران میـــــــکرو ™

piremard
10-01-2013, 11:23
آخه عزیز من ، وقتی سواد خواندن اسیلوسکوپ رو هم ندارید، واقعا خواستار بحث علمی هم هستین ؟

خوب ظاهرا من نتونستم درست بخونم اسکوپ رو
امکانش هست شما به من آموزش بدین که هر کانال داره چه ولتاژی رو نشون میده ؟

[QUOTE=modj.ir;59551]
position های هر کانال رو هم متفاوت گذاشتین

پوزیشن هر کانال 40 تا با کانال بعدی فاصله داره، پس سیگنال های نمایش داده شده هم باید با این اختلاف نمایش داده بشن دیگه.درست میگم؟ اما تو تصویر این اتفاق صورت نگرفته :(
آیا صورت گرفته ؟ :hi:

sarbaz13
10-01-2013, 13:26
خوب نمی خوام بگم بی ربط میگین(هر چند بی ربط بود)
به نظرم واسه دوستان حرفه ای تر خود عکس به اندازه کافی گواه کارکرد نادرست اسکوپ هست.
یعنی اینکه چند تا کانال شما با وجود اینکه مثل هم تنظیم شدن اما در قرائت مشکل دارند!

جهت اینکه قابل فهم تر کنم قضیه رو بزارید یه کم بیشتر توضیح بدم
اگه به سیگنال دی سی شکل بالا یه سیگنال ac اضافه بشه چطور میشه ؟
همه ی اون نمودارای بالا با اون سیگنال ac جمع میشن ! در این حالت که قبول دارین اسکوپ باید روی مود ac باشه ؟
دوست عزیز piremard (You can see links before reply)
برادر ، اخوی حاجی داداش اصلا توی پروتئوس ، بهتر بگم شرکت پروتئوس فقط به خاطر شما دقت کن فقط بخاطر شما یک ابزار به ابزار های برنام پروتئوسش اضافه کرده که بتونی باش ولتاژ dcهر نقطه را خواستی بگیری.فقط به خاطر شما
اسم این ابزار ویژه و خصوصی برای شما هست ولت متر ،بگو خوب
حالا برو باهاش ولتاژ هر قسمتی خواستی رو بگیر
-------------------
اگر یکبار دیگه پست بزاری این متن رو برات می فرستم
که اگر من اون آدم احمقی رو که گفته پروتئوس مشکل داره و توی اسیلوسکوپش نمی تونی ولتاژ dcرو نشون بده گیر بیارم دیگه.........
مهندس آخه ولتاژ dc رو توی یک نرم افزار شبیه سازی با اسیلوسکوپ نمی گیرن.تازه توی این عکس منبع ولتاژ dc که خودت مقدار بهش دادی وصل کردی به اسیلوسکوپ که مقدارش رو میدونی هی....
بیخیال

piremard
10-01-2013, 15:06
دوست عزیز piremard (You can see links before reply)
برادر ، اخوی حاجی داداش اصلا توی پروتئوس ، بهتر بگم شرکت پروتئوس فقط به خاطر شما دقت کن فقط بخاطر شما یک ابزار به ابزار های برنام پروتئوسش اضافه کرده که بتونی باش ولتاژ dcهر نقطه را خواستی بگیری.فقط به خاطر شما
-------------------

بیخیال

ممنون

چیزی که من اندازه گیری می کردم با اسکوپ یه سمای-سینوسی یعنی ac بود که آفست dc هم داشت. اما توی اسکوپ می دیدم که این مورد رو مشکلدار نشون میده .

پیگیر شدم ببینم علت چیه ؟ مولد ac رو حذف کردم و فقط dc رو دادم دیدم مشکل از این قسمت بوده. یعنی بعضی کانالا درست می خونن و بعضی کانالا تو مد ac وقتی آفست dc داریم تو حذف اون آفست dc اشکال دارن.
برای نشون دادن این مورد یه ولتاژ dc رو به هر چهار کانال دادم و تو همه کانالا با مد برابر و با تنظیمات برابر اونو قرائت کردم و تصویرشو براتون گذاشتم.

ولی ظاهرا در انتقال مطلب زیاد موفق نبودم.

الان مشکل چیز دیگه ایه! شما و دوستان میگید اون تصویر مشکل نداره و من سواد خوندن اسکوپ رو ندارم. من صمیمانه و عاجزانه و ملتمسانه به عنوان بی سوادترین عضو فروم انتظار دارم یک نفر خیلی خلاصه به من آموزش بده که اون چیزی که من تصویرشو گذاشتم رو چطور باید خوند؟ و یه نفر برام بخونه و اعداد نمایش داده شده هر کانال رو برام بنویسه.

متشکر

Doloop
11-01-2013, 02:51
خوب یک تاپیک سر شار از بی محتوایی و خنده دار زدین ! انتظار دارید دقیقا چه کاری انجام بشه :) ؟ لاید انتظار دارید همه بیان پست بزنند که : وای شما چقدر باهوشی ! ییهو یک کشف گنده کردی همه رو از جهالت نجات دادی
پیشنهاد می دم بیشتر از این آبروی خودتون رو نبرین و زودتر درخواست بدین یکی براتون این تاپیک رو پاک کنه .
مدتی برق رو کنار بگذارین ، مطالعاتتون رو بیشتر کنین. کمی هم روی اعتماد به نفستون کار کنین، ظاهرا خدا به جای سواد علمی، این مورد رو به شما زیادی داده.

اصلا دوست ندارم توی هیچ کدوم از تایپیک ها به کسی که سوالی رو مطرح میکنه همچین جوابی داده بشه
شما ها که خیلی بلدین توی غرورتون دارین غرق میشین
منم اولش همینطوری بودم میگید نه از مهندس شایان نیکزاد بپرسید
ولی خداروشکر که شایان جان اون موقع به من همچین جوابی نداد
اگه موردی هست توی همه انجمن ها قسمتی هست بنام پیام خصوصی
امیدوارم این آخرین پست دلخوریها باشه و فقط به سوالهای پرسیده شده هر چند پیش پا افتاده پاسخ مناسب داده بشه
یادتون نره برای چی اینجائیم (میخواهیم به هم کمک کنیم نه همدیگه رو تحقیر کنیم :sa:)

در جواب این دوستمون هم بگم که مهندس شما اگه تنظیمات رو درست انجام بدی مقدار ولتاژ چه با اسکوپ چه با ولت متر زیاد فرق نداره (فرقش اینه که ولتمتر دیجیتالیه ولی توی اسکوپ شما باید برای بدست آوردن ولتاژ یک سری محاسبات مثل شمارش تعداد خونه های ستون و ضرب در ولت دیویژن رو انجام بدی که معمولا توی این محاسبات یک مقدار خطا ایجاد میشه)

اما در مورد اون شکلی که شما قرار دادید احتمالا مشکل از اون ورژن هست 7.7
باید بگم من همون آزمایش رو با ورژن 7.10 انجام دادم مقدار رو درست نشون میده و مشکلی نیست

roohlla
11-01-2013, 05:09
واقعا درست نیست کسی بیاد با همچین زبونی با کسی که مشتاق یه چیزیه و به یه جیزی پی برده که احتمال میده برای دیگران میتونه مفید باشه و اونو مطرح میکنه ، جواب بده.
یه مقدار فروتنی نم خوب چیزیه . اگه باور ندارید برید داستان بهترین خلق از کتاب ابوسعید ابوالخیر رو بخونید که توی کتاب دبیرستان چاپ شده .

modj.ir
11-01-2013, 12:35
عزیزان لطفا احساساتی برخورد نکنید این عزیز نیموده :
چیزی که نمی داند را بپرسد تا بهش یاد بدیم
این عزیز اومده
چیزی که نمی داند را به دیگران هم با افتخار یاد بدهد !

شما کجای این تاپیک خوندین موضوعش این باشه که :
من نمیتونم اسیلوسکوپ رو بخونم و لطفا به من هم یاد بدهید ؟
ایشون حتی با این وضع نوشته من جای اهم متر یک اسیلوسکوپ میگیریم دستم با اون ولتاژ می خونم !
بین این 2 تا فرق هست. انتظار دارید چه برخوردی بشه ؟
سوای این ، اون شب عزیز دیگه ای هم پست داده بود من 6 کلمه دارم، هر کدوم 200 ال ای دی، مجموعا 800 ال ای دی !!!!
پایه میکروکنترلر هم نمی تونم 0 و1 کنم اما دارم برای خودم تابلو ال ای دی میسازم !! دیگه این تاپیک هم دیدم از خود بیخود شدم !!! کلا معذرت می خوام به خاطر پست های بیهوده ام توو این تاپیک به این مفیدی. وضع مردم به سلامتی جوری شده که همون بهتر این کار ها رو بکنن و بقیه هم کاری نداشته باشند و تایید و تحصین هم بکنند. لطفا یکی همه پست های بیهوده من توو این تاپیک سر شار از مفید بودن رو پاک کنه تا لااقل بقیه چیزی از اینجا یاد بگیرن !

roohlla
11-01-2013, 14:29
هر کسی برای خودش ارزشی قائله و هیچ کسی نباید بیاد اون ارزش رو که ممکنه ارزش.هم نباشه به شکلی نقض کنه که دیگه اون وسط چیزی که مورد بحث قرار میگیره دیگه از روی رنجش طرفین باشه . هنر واقعی اینه که آدم اول سعی کنه طرف مقابلش رو جوری راهنمایی کنه که پس فردا که اون طرف یادش اومد بیاد واسش دعا کنه . خدا هم توی قرآن گفته زمانی که صدقه میدید (بخشش علم هم یه جور زکات و صدقه هست ) حواستون باشه با بد خویی اون رو خراب نکنید .
برای اون دوستی که هم این تاپیک رو زدن میگم اگه دوستان میگن سوال شما اشکال داره یا شما شرایط درستی رو برای آزمایشت انتخاب نکردی و بنا بر این ، ادعا میتونه غلط باشه نباید به استناد همون عکس روی حرفتون پا فشاری کنید . شما که باور دارید حرفتون درسته ، بیاید همون تنظیمات رو اعمال کنید و اگه دیدی کار اشکال نداره بیاید بگید : ممنون مشکلم رفع شد و اگه هم نه ، نظر شما ثابت شد بیاید یه عکس دیگه بذارید و اصولی از کارتون دفاع کنید . دوست عزیزم ، اگه کسی به من بگه تو سواد استفاده از اسکوپ رو نداری من به فکر میفتم و میرم در مورد اسکوپ یه مقدار تحقیق میکنم و بعد از این که علمم رو کامل کردم بلاخره یا پی میبرم کار من غلط بوده و میام اونو میگم یا میتونم بحثم رو با تخصص بیشتری جلو ببرم .