PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسوری که تو فیلم های امریکایی استفاده میشه!!

alamdar
16-12-2012, 12:51
سلام

نمیدونستم عنوان تاپیکو دقیقا چی بزنم !

من منظورم این عینک ها یا دوربین هایی هست که فبلمای آمریکایی طرف به چشمش میزنه و مثلا میبینه زیر یه سقف یا پشت یه دیوار چند تا آدم هستند .

البته فکر کنم هلیکوپترای امریکا مه تو عراق و افغانستان هم هستن بهشون مجهزند

فکر میکنم یکجور سنسور دمایی هست که رو بدن انسان تنظیم شده و میتونه با فاصله نسبتا دور هم کار کنه و هر انسانی هر سوراخ سنبه ای قایم شده باشه پیداش کنه :mrgreen:

و توی دوربین آدم هارو نارنجی و به صورت آتشین نشون میده!

حالا اگر دوستان اطلاعی دارند از نحوه عملکرد این دوربین ها و اینکه چقدرش راسته و چقدرش تخیلی هست لطفا راهنمایی کنند

ممنون

alamdar
16-12-2012, 12:55
شایدم با امواج رادیویی و مایکرویو کار میکنه که از همه اجسام عبور میکنند اما در مقابل بدن انسان یک حساسیتی دارند و شاید عبور نکنند یا کم عبور کنن یا مقداریشون بازتاب کنه

خلاصه یه فرق قابل توجهی میکنن که انسان توشون قابل تشخیصه:018:

اما واقعا چطور کار میکنند؟

Pioneer
16-12-2012, 13:34
همش راسته! و چند نوع داره که تفاوت های اساسی با هم دارن! کشور ما تحریمه این دوربینها!
قیمتشونم بالاست حد اقل 20 30 میلیون معمولیش رو در نظر بگیر
من با هر دو نوعش کار کردم

Antimafia
16-12-2012, 15:10
حتما همین که اسمش سنسور UWB یا UWB human detector هست.

@pioneer
تحریم== بهانه ای برای چپاول مملکت توسط لاشخورها

alamdar
16-12-2012, 20:19
همش راسته! و چند نوع داره که تفاوت های اساسی با هم دارن! کشور ما تحریمه این دوربینها!
قیمتشونم بالاست حد اقل 20 30 میلیون معمولیش رو در نظر بگیر
من با هر دو نوعش کار کردم

اینطوری که من سرچ کردم اسمش دوربین حرارتی هستش و با امواج مادون قرمز کار میکنه

هرجسمی از خودش امواج الکترومغناطیس ساطع میکنه که طول موج و فرکانسش متفاوته و این دوربین ها طوری تنظیم شده که به فرکانس هایی که از بدن انسان ساطع میشه حساسه

البته من امروز از یکی از سایت های فروشنده این دوربین سوالاتی پرسیدم که گفت فعلا هیچ دوربینی نیست که به صورت سخت افزاری انسانو تشخیص بده و اگر بخواید فقط انسانو از محیط جدا کنه و نشون بده باید یه سری کارای نرم افزاری(همون پردازش تصویر) انجام بشه رو تصویر (که البته چنتا نرم افزارم معرفی کرد که اینکارو میکنن که البته گفت یکی از اونها که مخصوص این کاره رو به ایران نمیفروشن...همون تحریم)

خب دوست عزیز شما هم لطفا تحربیاتتون و اطلاعات بیشتر از این دوربین ها در اختبار ما بگذارید دیگه

ممنون

alamdar
16-12-2012, 20:25
حتما همین که اسمش سنسور uwb یا uwb human detector هست.

@pioneer
تحریم== بهانه ای برای چپاول مملکت توسط لاشخورها

uwb چیه؟ چیزی غیر از این دوربین های حرارتی هست که نوشتم؟

Pioneer
16-12-2012, 21:39
میتونم بپرسم شما فقط میخواهید در موردش اطلاعات بدست بیارید یا قصد خریدش رو دارید؟! و اینکه میخواهید باهاش چه کاری انجام بدید؟

alamdar
17-12-2012, 13:36
من در صورتی که حجم و وزن مدلی از این دوربین هارو پیدا کنم که به کارم بیاد(ربات) ، قصد خرید و استفاده هم دارم و الان یکجورایی در مرحله تحقیقاتم

توی این 2 روزی که سرچ کردم به این نتیجه رسیدم که انگار اینا همون دوربین های عادی هستند که فقط یه سری نرم افزار روشون نصب شده تا قابلیت تشخیص حرارتی تصویر رو هم پیدا کنند

نمیدونم دقیقا چطوری اما شاید از روی حساسیت ccd دوربین یا ...... نمیدونم!

alamdar
17-12-2012, 13:39
الان مثلا نرم افزارهایی روی نت هست که نوشته دوربین حرارتی برای اندروید! یا برای کامپیوتر!

و با همون فروشنده هم صحبت میکردم تاکید زیادی بر نرم افزارها داشت و یکجوری حرف میزد که من به این نتیجه برسم که این دوربین ها همون دوربین های معمولی هستند و کاری که انجام میدن نرم افزاری هستش!

حالا اینو از اون فروشنده هم پرسیدم و منتظر جواب ایمیلم هستم

KHM
17-12-2012, 14:05
مهندس اینا به نور مادون قرمز حساسن...
خوب حالا چرا گفته نرم افزاری آدم رو تشخیص بدی؟چون اجسام گرم هم نور مادون قرمز ساطع میکنن...پس هم آدم قرمز میشه هم بخاری...حالا باید بیای آدم رو از بخاری تشخیص بدی...
دوربینش حتمآ باید حساس به مادون قرمز باشه..با دوربین معمولی نمیشه...

alamdar
17-12-2012, 14:27
پس اینها چی هستند مهندس :

دانلود برنامه دوربین حرارتی Harald Meyer Thermal Cam Adfree v1.00 برای سیمبین (You can see links before reply)

دانلود نرم افزار فوق العاده دوربین حرارتی Thermal Camera v1.0.5 آندروید (You can see links before reply)

alamdar
17-12-2012, 14:51
البته من گوشیم متاسفانه فقط جاوا میخونه و نمیتونم این هارو تست کنم

KHM
17-12-2012, 16:58
میشه یکی چک کنه و نتیجه رو اینجا بگه..ولی من حدس میزنم سیستم اینا یه جور دیگه است، شاید از پردازش تصویر یه چیزایی میده ( در حد بازی کردن)
ولی مطمئننآ نمیتونه جوابگو باشه...اگه کسی امتحان کرد حتمآ نتیجه شو اینجا بگه...
از پشت دیوارم که عمرآ این بتونه جواب بده...

Pioneer
17-12-2012, 17:30
اینا الکیه! یه فیلتر رو تصویر میندازن و تصاویر معمولی رو شبیه تصویر دوربین حرارتی میکنن تا بچه ها ازشون لذت ببرن و بازی کنن باهاش !
گفتم که دوربین حرارتی معمولی بالای 10 میلیونه!

nima_elc
17-12-2012, 17:42
البته من گوشیم متاسفانه فقط جاوا میخونه و نمیتونم این هارو تست کنم

این نرم افزار ها فقط فیلتر تصویر هستند
من رو گوشی اندروید هم خواستید نصب میکنم تصویرش را عکس میگیرم میزارم ولی فقط یک تصویر فیلتر شده است و هیچ مادون قرمز و حرارتی را تشخیص نمیده و جنبه سرکار گذاشتن داره:mrgreen:
قیمت دوربین های مادون قرمز که تو بازار برای خرید عموم آزاد هست نزدیک 20 میلیون تومن هست

alamdar
17-12-2012, 18:57
اما من از فروشنده اینطور دوربین ها قیمت 600 دلار دارم (مدل AXIS )

اینم سابتشون : شرکت مهندسی افرادید ایرسا - معرفی دوربین‌های حرارتی‌ (You can see links before reply)

alamdar
17-12-2012, 18:58
این نرم افزار ها فقط فیلتر تصویر هستند
من رو گوشی اندروید هم خواستید نصب میکنم تصویرش را عکس میگیرم میزارم ولی فقط یک تصویر فیلتر شده است و هیچ مادون قرمز و حرارتی را تشخیص نمیده و جنبه سرکار گذاشتن داره:mrgreen:
قیمت دوربین های مادون قرمز که تو بازار برای خرید عموم آزاد هست نزدیک 20 میلیون تومن هست

مهندس تو که خواستار پیشرفت ایرانی بریز تست کن ببین چی کار میکنه دقیقا :0013:

esisafa
17-12-2012, 19:52
دوربین های معمولی که از تکنولوژی "سی ماس" هستن میتونن تا حدودی در محدوده ی مادون قرمز هم تشخیص بدن ولی چشم ما قادر به دیدن نیست. شما یک ال ای دی مادون قرمز رو جلوی دوربین موبایل بگیر میتونی شدت اون رو با دوربین تشخیص بدی ولی رنگی در کار نیست. البته منظور رنگ اصلی هست.
اما میشه با پردازش نرم افزاری تصاویر مادون قرمز رو به محدوده ی رنگی اورد و نمایش داد. چند نفر از شما تا حالا با هندیکم تو شب فیلم گرفتین البته در حالت فیلم برداری شب؟ همین حالت فیلمبرداری شب یک پردازش میخواد وگرنه دیده نمیشه

در ضمن مادون قرمز از دیوار رد نمیشه که تو فیلما میبینن داخل ساختمون چند نفر هستن. اون قطعا از تکنولوژی دیگه ای استفاده شده. یا رادیویی یا ایکس با طول موج بلند که بنده هیچی نمیدونم و فقط نظر دادم.
همچنین قیمت بالای دوربین بخاطر کیفیت و امکاناتش هست و اینکه برای مادون قرمز طراحی شده و کم کاربردتره نه اینکه یک تکنولوژی خفن هست و هر کسی نداره. همین دوربینهای فیلمبرداری سینما هم هستن که نیم میلیون دلار قیمت دارن.
در ضمن اگه تحریم هستیم ( که قطعا هستیم و شکی نیست ) و به ایران نمیدن پس دوستمون این آدرس ها و نشونی ها رو از کجا اورده.

ali_h
17-12-2012, 20:14
سلام،
uwb از اسمش مشخصه که مادون قرمز نیست. از یک باند وسیع امواج الکترومغناطیسی استفاده می کنه.
و مادون قرمز نمی تونه از دیوار رد بشه بنابراین اگر بخواین پشت دیوار رو ببینید نمی تونید از مادون قرمز استفاده کنید.
فرکانس استفاده شده باید به شدت از فرکانس های مرئی و مادون قرمز پایین تر باشه چون فرکانس های بالا قدرت نفوذ بسیار ناچیزی دارن.
احتمالاً یک رادار با فرکانس چند گیگاهرتزیه که هم رزولوشن تشخیص نسبتاً خوبی داره و هم قدرت نفوذ بالا.
(حرارت هم به واسطه مادون قرمز و ماوراء بنفشش قابل حس کردن هست بنابراین به نظر من حرارتی هم نیستند.)

nima_elc
17-12-2012, 22:26
اینم عکس با اون نرم افزار
تنها کاری که کرده یک فیلتر برای سرگرمی گذاشته:mrgreen:
در ضمن این دوربین هایی که لینک گذاشتی تصویر برداری حرارتی هست و چیزی که اول تاپیک گفتی دوربین هایی با قابلیت تشخیص انسان هست
برای همین این دوربین ها قیمت بالا تری دارند

alamdar
18-12-2012, 19:15
اما من از فروشنده اینطور دوربین ها قیمت 600 دلار دارم (مدل AXIS )

اینم سابتشون : شرکت مهندسی افرادید ایرسا - معرفی دوربین‌های حرارتی‌ (You can see links before reply)

من باید این پست رو تصحیح کنم ... 600 دلار قیمت یک دوربین معمولی بود که به من داده بودند (دوربین شبکه ای)

اما قیمت دوربین حرارتی که لینکش رو گذاشته بودم رو 30 میلیون تومن گفت امروز :chat::roll:

alamdar
18-12-2012, 19:20
پس با این حساب احتمالا چیزی که اونها تو صنایع نظامی داشتند (نزدیک به 30 سال پیش هم داشتن!!)خیلی پیشرفته تر از این دوربین های حرارتی هستش!

البته این فرض در حالی درسته که دوربین حرارتی نتونه پشت دیوارو نشون بده !

اما اگر حساسیتش خیلی بالا باشه یا از یکسری امواج با فرکانس خیلی پایین و طول موج بالا بتونه استفاده کنه که از بدن ساطع میشه ، میشه پشت دیور رو هم دید

البته به احتمال زیاد باید فیلترینگ و پردازش زیادی هم انجام داد

KHM
18-12-2012, 20:42
اینو مطمئن باشین که اونا همچین دوربینایی دارن که پشت دیوار رو هم نشون میده...البته منظورم این نیست که دست همه هست..ولی نظامی ها دارن...
که تو همین هواپیماهای بدون سرنشین از این نوع دوربین ها هم استفاده میشه...

leader1978
20-07-2013, 11:46
این دوربینها حرارتی اند و با دوربینهای دیگه جواب گرفتن اب در هاون کوبیدن است

test00
20-07-2013, 14:32
با سلام:hi:
دوستان من تو پاساژ امجد مشغول خرید بودم داخل یکی از فروشگاه ها که شدم دیدم فروشنده داره در همین مورد صحبت میکنه.دوربین های حرارتی که از پشت دیوار میشه به اونطرف راحت دید داشت،تو تاریکی مطلق هم میتونه دید خیلی عالی بده،اگر نور مستقیم لامپی هم تو چشم باشه بازم دید خوبی میده ( نسبتا واضح )
فروشنده میگفت که این دوربین ها از روسیه داره وارد میشه و ما اولین وارد کننده هستیم فعلا داریم مجوز ورود میگیریم.از نظر قیمت رقمی که گفت برام جالب بود 5-3 میلیون . شاید باور نکنید اما این قیمتی بود که خود فروشنده گفت من چندین بار ازش پرسیدم و اونم همین عدد تکرار کرد
نشانی فروگشاه هم اگر بخاین طبقه همکف دست راست انتهای سالن اسم فروشگاه یادم نیس اما دکوراسیون چوبی داشت تو فروشگاهش تسمه هم میفروشه ( درست روبروی در موردی تابلوی تسمه گذاشته ) یه آقای قد متوسط با موی خیلی کم ( چه آدرسی دادم :0013: )
آخرین بار من 2هفته پیش ازش پرسیدم گفت هنوز درگیر مجوز هستیم

beroz
01-11-2013, 18:58
اینا الکیه! یه فیلتر رو تصویر میندازن و تصاویر معمولی رو شبیه تصویر دوربین حرارتی میکنن تا بچه ها ازشون لذت ببرن و بازی کنن باهاش !
گفتم که دوربین حرارتی معمولی بالای 10 میلیونه!

۲۰ ۳۰ میلیون بود که :mrgreen:

البته چون همچین دوربین هایی تو ایران نیست بهتره قیمتش رو همیشه به دلار بگید
ولی فکر نمیکنم ۷۰۰۰ دلار پولش باشه
یک مدل از این دوربین رو در لینک زیر میبینید که قیمتش 1000 دلار هست

FLIR E30 Thermal Imaging Infrared Camera | eBay (You can see links before replyدلار) هست

کافیه Thermal Imaging Camera رو تو گوگل سرچ کنید تا مدل های مختلف با قیمت های مختلف این دوربین رو ببینید