PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور برای ربات سنگین وزن!!

alamdar
13-12-2012, 17:49
سلام

جالبه تاپیک کوپکترین موتور الکتریکی من هنوز هست تاپیک بزرگترینشو زدم:mrgreen:
اما دارم رو هر دو پروژه کار میکنم

الان میخوام واسه یک ربات انسان نمای غول پیکر (اندازه آدم با قد 180 و وزن 100 کیلو You can see links before reply ) پاهای آدم رو شبیه سازی کنم.

فکر میکنم به 4 تا موتور برای هر پا نیاز باشه ، 1 کی برای مچ پا ، یکی برای زانو ، 2 تا هم برای لگن

فکر میکنم با 8 موتور و اندکی خلاقیت بشه پاهای انسان رو شبیه سازی کرد. نظر شما چیه؟
اگر طرح هایی توی این زمینه انجام شده میشه عکس و فیلم و مقاله و ... شو قرار بدید؟

اما چیزی که واسه من مهمتره اینه که به چه نوع موتورهایی نیاز دارم که نیاز من رو برآورده کنه و ضمنا چند دقیقه یا ساعت میتونه کار کنه؟ یعنی ایعاد باتری و وزنش و میزان کارکرد حدودی رو میخوام. همچنین ایعاد و مصرف موتوری که بتونه نیازم رو برآورده کنه. بالاتنه ربات حدود 100 کیلو وزنشه

ضمنا وزن بالاتنه از 100 کمتر نمیشه و تازه با این موتورها و باتری ها سنگینترم میشه:125:

help me pls

msmut7020
13-12-2012, 19:44
سلام

جالبه تاپیک کوپکترین موتور الکتریکی من هنوز هست تاپیک بزرگترینشو زدم:mrgreen:
اما دارم رو هر دو پروژه کار میکنم

الان میخوام واسه یک ربات انسان نمای غول پیکر (اندازه آدم با قد 180 و وزن 100 کیلو You can see links before reply ) پاهای آدم رو شبیه سازی کنم.

فکر میکنم به 4 تا موتور برای هر پا نیاز باشه ، 1 کی برای مچ پا ، یکی برای زانو ، 2 تا هم برای لگن

فکر میکنم با 8 موتور و اندکی خلاقیت بشه پاهای انسان رو شبیه سازی کرد. نظر شما چیه؟
اگر طرح هایی توی این زمینه انجام شده میشه عکس و فیلم و مقاله و ... شو قرار بدید؟

اما چیزی که واسه من مهمتره اینه که به چه نوع موتورهایی نیاز دارم که نیاز من رو برآورده کنه و ضمنا چند دقیقه یا ساعت میتونه کار کنه؟ یعنی ایعاد باتری و وزنش و میزان کارکرد حدودی رو میخوام. همچنین ایعاد و مصرف موتوری که بتونه نیازم رو برآورده کنه. بالاتنه ربات حدود 100 کیلو وزنشه

ضمنا وزن بالاتنه از 100 کمتر نمیشه و تازه با این موتورها و باتری ها سنگینترم میشه:125:

Help me pls

سلام.جوانتر که بودم روی هوشمند سازی زیر دریایی وهواپیما مدل و شناور کار می کردم.اونجور که دوستای مکانیکیمون میگفتن توی این وسایلی که نام بردم هم نیاز به موتور با قدرت بالا هست.و اونا از ما میخاستن که براشون موتور براشلس را درایو کنیم و یکسری کار برای هوشمند کردن سیستم انجام بدیم.
البته اون موتورایی که ما کار می کردیم خیلی سرعت بالا بودن ولی فکر میکنم که شما برای رباتتون باید دنبال موتور براششلس باشید ولاغیر...

alamdar
14-12-2012, 01:31
شما فکر کن میخوایم برای یک آدمی که 2 تا پاش قطع شده دو تا پای کامل رباتی بسازیم . وزن اون فرد هم 100 کیلو هست (بالا تنه اش فقط)

حالا این پاها رو با چه موتوری بسازیم که جوابگو باشه ... اگر میشه یه عکس و مشخصاتی بذارید

ضمنا اینکه گفتم یک مثال بود تا منظورمو بهتر برسونم وگرنه اینکه چرا اینقدر رو 100 کیلو تکیه میکنم چون بالا تنه سیک تر از این ممکن نیست

javad naderi
14-12-2012, 20:10
سلام.بهترین موتور برای کنترل بدن یه انسان نما سرو هست.شما میتونید سروهای قدرت بالای استپ دار بگبرید دریاور هم داره میتونید تا چند صدم میلیمتر کنترلش کنید.ولی به نظر من اگه میخای رو این رباتها کار کنی برو رو بدنه های الاستیک کار کن که واقعا حرکتهای بدن ربات طبیعی میشه.

zakariya moradi
14-12-2012, 20:54
سلام
شما مکانیزم جک درب های اتوماتیک برقی رو دیدید؟
تشکیل شده از یک موتور مثل موتور برف پاک کن پراید و یک شفت پیچی ( ماردون ) و یه مهره ثابت .
که با کوپلینک و تعریف زاویه موتونه لنگه دربی به وزن 300 کیلو گرم رو در راستای افق حرکت بده .
اگه نیاز بود بگید بیشتر توضیح بدم .

alamdar
14-12-2012, 22:21
سلام.بهترین موتور برای کنترل بدن یه انسان نما سرو هست.شما میتونید سروهای قدرت بالای استپ دار بگبرید دریاور هم داره میتونید تا چند صدم میلیمتر کنترلش کنید.ولی به نظر من اگه میخای رو این رباتها کار کنی برو رو بدنه های الاستیک کار کن که واقعا حرکتهای بدن ربات طبیعی میشه.

سلام دوست عزیز

سرو قدرت بالا یعنی چقدر مثلا؟ و اینکه قیمت چقدره؟ معمولا تو چه پروژه هایی به کار میره؟
من قبلا توی تیم انسان نما کار کردم ، اما سایز کوچیک بوده(حدود نیم متر) و همه موتورها داینامیکسل

و ظاهرا شبیه انسان بوده اما در باطن نه!

اما روی این پروژه جدید میخوام روی اسکلتی مشابه انسان کار کنم!یعنی یه چیز متفاوت از ربات های به ظاهر انسان نمای سایز کوچیک (از نائو و داروین و .....)

یعنی شما فرض کن میخوام یه سری موتور بذارم روی همین اسکلت های بدن انسان که تو آزمایشگاه ها دیدین حتما ، و بخوام ازش یک ربات بسازم

در مورد جنس بدنه هم من توی یک سایت دیگه از بچه های مکانیک پرسیدم که بهترین جنسی که میتونم استفاده کنم چیه که تازه تاپیکم تایید شده و جوابی واسش ندادند هنوز

این جنس الاستیکی دقیقا منظورتون چه جنسی هستش؟ و اینکه هزینه احتمالی هم میدونید؟

alamdar
14-12-2012, 22:43
سلام
شما مکانیزم جک درب های اتوماتیک برقی رو دیدید؟
تشکیل شده از یک موتور مثل موتور برف پاک کن پراید و یک شفت پیچی ( ماردون ) و یه مهره ثابت .
که با کوپلینک و تعریف زاویه موتونه لنگه دربی به وزن 300 کیلو گرم رو در راستای افق حرکت بده .
اگه نیاز بود بگید بیشتر توضیح بدم .

سلام دوست من

نه ندیده بودم مکانیزم درب های ریموت رو ، اما الان یه سرچی زدم و منظور شما از ماردون و کوپلینگ رو متوجه شدم. اما من از این مکانیزم نمیخوام استفاده کنم .

میخوام ببینم چه مکانیزم های دیگه ای برای انجام اینکار میشه به کار برد؟

javad naderi
14-12-2012, 23:37
شما بهتره یه سرچی در مورد اگزو اسکلت بکنی دیگه انسان نما از اون قدرت مند تر نیست که تا 400 کیلو رو راحت بلند میکنه.البته اسکلت انسان نما هست که انسان اونو میپوشه برای انجام کارای سخت.:wink:

alamdar
15-12-2012, 14:01
خب ممنون از شما دوست عزیز طرح منم دقیقا همین بودش!!!

اما جالبه توی سرچ هایی که ماه پیش در ابتدای کار انجام میدادم اصلا به این اگزو برنخوردم و فکر کردم من اولین نقری باشم که میخوام اینکارو بکنم!

حالبه نشستم و مدلسازی اولیه رو هم توی سالیدورک انجام دادم و دنبال ساخت نمونه اولیه هم بودم!:(

خب پس با این حساب این ایده و این پروژه هم محتومه میشه و باید دنبال چیزای جدیدتری گشت

javad naderi
20-12-2012, 07:30
من بیش از دو سال پیش این رو دیده بودم.در ضمن به کارت ادامه بده.

alamdar
20-12-2012, 12:57
آره دارم ادامه میدم ... اما با یک ایده جدیدی که خودم بهش اضافه کردم و امیدوارم اینیکی دیگه قبلا توسط کسی انجام نشده باشه :018:

alamdar
21-12-2012, 18:08
خب چه موتوری استفاده کنم؟!

من سرو موتورایی که رو سایت ها میبینم نهایت قدرتشون 3-4 کیلوگرم بر سانتی متره (گشتاورشون)

فکر کنم حداقل چیزی که به کار من بیاد باید خیلی بیشتر از اینها باشه

alamdar
21-12-2012, 18:12
من تازه الان فهمیدم چرا پای ربات هایی مقل آسیمو اینقدر پهن و توپر هست ... احتمالا کلی سرو موتور رو با هم سری کردند اون تو!

javad naderi
21-12-2012, 23:02
کف پای اونا سنسور وزن هست برای اینکه تعادل ربات رو کنترل کنن.

alamdar
22-12-2012, 00:15
منظورم کل پاهاش بود ... احتمال خیلی بالا میدم اگر پوسته روی پاهارو بردارید تعداد خیلی زیادی سرو موتور توش هست که با هم سری شده اند تا قدرت لازم برای حرکت رو بهش بدند

بالاخره قدرتمند ترین سرو موتوری که توی ایران داریم چی هستش؟
توی همین اگزو اسکلت از چه موتور هایی استفاده شده؟