PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میخوام cpld یاد بگیرم لطفا راهنمایی کنید

beroz
11-12-2012, 15:16
سلام

من میخام CPLD یاد بگیرم :018:
لطفا کمک کنید کدوم یکی از بورد های آموزشی زیر رو بگیرم بهتره

. شرکت نوآوران الکترونیک . بردهای آموزشی چیپ هایFPGA-CPLD] (You can see links before reply)

FPGA یاد بگیرم یا CPLD?

agape
11-12-2012, 15:35
دایی جان cpld و fpga تا جهات خیلی زیادی به هم شباهت دارند ، و فرقی نمیکنه که دوم رو یاد بگیری ، تفاوت در مدار راه انداز اونا هست همین. البته سرعت fpga بیشتر هم هست
ولی خوب شما باید یا زبان وریلوگ یا وی اچ دی ال رو یاد بگیری برای این کار

beroz
11-12-2012, 15:54
من واسه همون پروژه انتقال فریم تصویر که باتون صحبت کردم میخام یاد بگیرمش شما به من xc95144 رو برای برد معرفی کردین واسه همین دنبال یک برد آموزشی و یک منبع مناسب هستم که بتونم با این ای سی کار کنم تا بتونم از پروژه جلو استاد دفاع کنم

تو این لیست ی برد آموزشی واسه XLINX - XC9572PC84 دیدم ولی نمیدونم اگه با این کار کنم میتونم با ای سی XC95144 هم کار کنم؟

چه زبانی و پیشنهاد میدین؟ VHDL یا verilog?

البته تو ازمایشگاه مدار منطقی با verilog کار کردیم یک جورایی بش آلرژی پیدا کردم cry::

mzarkoob
11-12-2012, 17:43
سلام
در مورد برد بیشتر سرچ کنید شاید جاهای دیگه ارزونتر بود
برای انتقال فریم تصویر چقدر حجم کد نویسی دارید؟ اگه زیاده که در cpld جا نمی شه. ولی Cpld برای شروع یاد گیری خوبه

beroz
11-12-2012, 20:25
سلام
در مورد برد بیشتر سرچ کنید شاید جاهای دیگه ارزونتر بود
برای انتقال فریم تصویر چقدر حجم کد نویسی دارید؟ اگه زیاده که در cpld جا نمی شه. ولی cpld برای شروع یاد گیری خوبه

جز نوآوران مگه جای دیگه هم در زمینه fpga و cpld برد آموزشی داده؟

من متوجه توضیحاتتون در مورد cpld نشدم من میخام در هر ثانیه ۵ فریم بتونم به lcd n96 ارسال کنم و همینطور این ۵ فریم رو بر روی mmc سیو کنم ولی انگار سرعت سیو کردم بر روی mmc پایین هست البته انگار با استفاده از آرم اتمل پایین هست

181
26-12-2012, 22:47
سلام بچه ها من تازه باcpld fpgaآشنا شدم
سوال اول کسی کتاب خوب آموزشی سراغ داره؟
دو کسی نقش یه پروگرامر خوب برای این تراشه ها البته مدل هایی که تو بازار وجود داشته باشه داره فقط خواهشا سریع جواب بدید اجرتون با امام باقر

dariush_ab
14-01-2013, 00:44
سلام.
کتاب رو باید تو بازار بگردید.
برای پروگرامر مدلهای usb که خیلی گرونن و باید از پورت پرینتر استفاده کنید.
موفق باشید.