PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زمین دیجیتال - زمین انالوگ

Ma3ood
07-12-2012, 14:21
با سلام :hi:
دوستان عزیز در مورد مدارهایی که قسمت انالوگ و دیجیتال دارند و زمین های مدار به دو قسمت انالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند باید چگونه این دو زمین را از هم جدا کرد و یه چگونه و در کجا به هم اتصال پیدا میکنند؟

KHM
07-12-2012, 16:57
سلام مهندس..
تا اونجایی که من میدونم بهترین کار اینه که زمینها رو کاملآ جدا از هم زسم کنی (مثل دو ترک جدا) و فقط نزدیک منبع تغذیه ی بورد به هم وصل کنی...

sadmonew
07-12-2012, 17:46
سلام مهندس..
تا اونجایی که من میدونم بهترین کار اینه که زمینها رو کاملآ جدا از هم زسم کنی (مثل دو ترک جدا) و فقط نزدیک منبع تغذیه ی بورد به هم وصل کنی...
سلام
مهندس درست ميگن و اينم اضافه كنم كه براي وصل كردن اين دو تا زمين(زمين آنالوگ و زمين ديجيتال)، معمولا از سلف استفاده ميشه.

Ma3ood
07-12-2012, 19:46
سلام
مهندس درست ميگن و اينم اضافه كنم كه براي وصل كردن اين دو تا زمين(زمين آنالوگ و زمين ديجيتال)، معمولا از سلف استفاده ميشه.

مهندس ممنون بیشتر توضیح بدهید در مورد استفاده از سلف و نحوه محاسبه اووون :0013:

amin1139
28-01-2013, 21:23
روش محاسبشو فکر کنم که من میدونم من میگم اگه اشلالی داشت دوستان اصلاح کنن البته این روش تغریبی هست
اول باید بدونی چقدر تغییرات ولتاژ مجاز هست مثلا از 4.5 تا 5.5 مجاز هست بعد خازن انتخاب کن بزرگ باشه بهتره ولی اگه کوچیک بزاری مجبوری سلف بزرگتری انتخاب کنی که گاهی اوقات اصلا گیر نمیاد مثلا 500 هانری؟؟؟حالا خودت میدونی!!!
اما محاسبه ی سلف :
اول باید بدونی که حداقل و حداکثر جریان مصرفی مصرف کننده چقدر هست بعد با استفاده از جریانی که بدست آوردی و ولتاژ منبع مقاومت رو حساب کنی بعد از t=RC مقدار دوتا ثابت زمانی رو حساب میکنی
(میدونم اینجا از مقاومت سلف صرفه نظر کردم و اونو خیلی بزرگ گرفتم اما چاره ای نیست)بعد عین معادله ی دشارژ خازن بنویس و اونو مساوی حاصل تفریق ولتاژ تغذیه و ولتاژ تلورانس قرار بده(مثلا اینجا مساوی 4.5 قرار میدیم) و ولتاژ اولیه ی خازن در این معادله برابر ولتاژ منبع هست یک زمان بدست بیار اسمشو بذاریم t.
حالا حداکثر و حداقل جریان مصرف رو از هم کم کن و بر زمانی که بدست آوردی(t) تقسیم کن حالا di/dt
بدست امد این عدد بدست امده رو تقسیم بر تلورانس بکن مقدار سلف بدست میاد ولی اگه سلفت خیلی بزرگ شد خازنو بیشتر کن اگه اونم نشد باید از روش دقیقتری استفاده کنی که یکم پیچیده است اکثر وقتا همین روش جواب میده
موفق باشید

mrhashemi
05-03-2013, 20:09
سلام
ممنون از توضیحتاتون ولی میشه کمی بیشتر توضیح بدین با بک نمونه محاسبات را قرار بدین.
ممنون

amin1139
06-03-2013, 00:09
سلام
ممنون از توضیحتاتون ولی میشه کمی بیشتر توضیح بدین با بک نمونه محاسبات را قرار بدین.
ممنون
شرمنده تا جمعه سرم شلوغ هست جمعه سر حوصله در خدمتتون هستم

omid.r
03-09-2018, 13:55
شرمنده تا جمعه سرم شلوغ هست جمعه سر حوصله در خدمتتون هستم
سلام
میشه این بحث رو ادامه بدین
ممنون