PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درست کردن menu

lpln852
23-11-2012, 10:08
دوستان بهترین روش برای درست کردن منو چی هست ؟؟
ایا تکنیک خاصی برای این کار هست ؟؟
اگه بخوام از gui استفاده کنم باید چی کار کنم ؟؟

kavir
23-11-2012, 10:48
سلام
Gui یک راهنما داره حدودا 7-8 مگی هست از اینترنت دانلود کن و بخون

lpln852
23-11-2012, 10:56
سلام
gui یک راهنما داره حدودا 7-8 مگی هست از اینترنت دانلود کن و بخون

من چیزی پیدا نکردم

برای درست کردن منو بدون gui تکنیک خاصی هست ؟؟

pooriya
23-11-2012, 12:38
نه بدون gui هم میشه.فقط یکم برنامه نویسی می خواد و اینکه منو به چه صورت هست.اگه فقط منو باشه می شه کاری کرد ولی به جز منو چیزای دیگه ای هم لازم باشه بهتره از gui استفاده بشه.

lpln852
23-11-2012, 13:38
مثلا 1 منو برای تنظیمات 1 دستگاه
بشه چند تا پارامتر رو تنظیم کرد

من تا حالا با gui کار نکردم لطفا اگه مطالب اموزشی یا سورسی میناسید راهنمایی کنید

pooriya
23-11-2012, 17:10
همون طور که اقای زارعی گفتن یه فایل help داره به زبان اصلی.(ucgui)
ببینین می تونین به این صورت عمل کنین که مثلا چندتا دستگاه دارین که واسه هر کدوم ایکونی در نظر گرفته شده.
واسه صفحه اول یه عکس با اون ایکونها درست می کنین.مثل منوی گوشی های اندروئیدی(مثلا)وا با کلیک روی هر کدوم ار اونا به بخش تنظیمات اون قسمت می رین.
بعد مثلا 6 یا 7 سطر متن میاد که با کلیک روی هر متن تنظیمات اون قسمت میاد وو ..............................
دقیقتر بگم یه کم فکر و یه کم برنامه نویسی می خواد
البته منو هائی هستن که دیگه کار به این راحتیها در نمی یاد.که در این صورت نیاز به یک سورس قوی مثل ucgui هست.

behnam6500
23-11-2012, 17:23
لینک دانلود ucgui رو دارید؟

m_online3710
23-11-2012, 18:29
ممنون ميشم يه آدرسي يا اسمي اط اون pdf نحوي طراحي gui اينجا بزاريد
منم خيلي وقته دنبال طراحي همچين چيزي هستم اما اصولش رو نمي دونم

kavir
23-11-2012, 18:34
You can see links before reply
pass :132

lpln852
23-11-2012, 19:16
ممنون از راهنمایی که کردید بسیار عالی بود ولی باید روش زمان گذاشت
دوستان حالا اگه یه چیز خیلی خیلی سبک در حد چند تا منوی ساده باشه که مثلا با avr هم بشه راش انداخت و glcd رو هم ساپورت کنه
باید چی کار کرد ؟؟

roohlla
23-11-2012, 20:09
دیگه باید برنامه نویسی کرد

lpln852
23-11-2012, 20:13
دیگه باید برنامه نویسی کرد

دوست عزیز من میخواستم بدونم الگوریتم خاصی هست برای این کار

قبلا نوشتم البته با استفادهاز چند تا switch ولی حس میکنم این کار زیاد درست نیست
میخوام بدونم تکنیک خاصی هست برای این کار ؟؟

behnam6500
23-11-2012, 20:32
ببین رفیق برای اینکه بخوای بصورت گرافیکی منو یا هرچیزی داشته باشی، باید بدونی دقیقن چی و به چه صورت باید پیاده سازی شه. یعنی طوری باشه که بعدن بتونی به راحتی هرتغییری بخوای توش بدی... واسه همین باید یه الگوریتم براش داشته باشی تا طبق اون بتونی کد بزنی! البته اگه نمیخوای از GUI بالا استفاده کنی!

من خودم شروع کردم به ساخت یه GUI. که توی لینک زیر دکمه که براش طراحی کردم رو میتونی ببینی:
اینترفیس گرافیکی برای lcd tft (You can see links before reply)

البته کاملتر شده! و همینطور FORM هم طراحی شده براش... در کل اینکه باید بتونی با توابع گرافیکی و ساختمان ها و... کار کنی برای طراحیش.. استارت بزن هرجاش راهنمایی خواستی بگو

roohlla
23-11-2012, 20:33
البته که هست . و اونها رو میشه توی سورس هایی مثل ucgui یا emwin پیدا کرد اما همون طور هم که خودتون گفتید کار کردن با اونها در ابتدا سخته و مهمتر از اون این که قدرت پردازشی زیادی نیز لازم دارن . در مورد EMWIN باید بگم که یه نرم افزار باحال داره که با اون میشه شبیه به ویزار و به صورت به گرافیکی منومون رو توی کامپیوتر طراحی کنیم و اون خودش میاد و کدها رو تولید میکنه . در مورد قدرت پردازشی هم من یه ایده دارم . اکه بشه با میکرویی از سری ARM مثلا LPC1313 یه HMI طراحی کرد و از این HMI برای رابط کاربری برنامه ای که مثلا توی AVR نوشتیم استفاده کرد (کلید های زده شده در HMI و یا اطلاعاتی که میخواهیم نشان دهیم را از طریق USART منتقل کنیم ) خیلی خوب میشه .
نظر دوستان چیه ؟

roohlla
23-11-2012, 20:36
برنامه ای که توی پست قبل معرفیش کردم رو این جا میذارم :

lpln852
23-11-2012, 20:38
ببین رفیق برای اینکه بخوای بصورت گرافیکی منو یا هرچیزی داشته باشی، باید بدونی دقیقن چی و به چه صورت باید پیاده سازی شه. یعنی طوری باشه که بعدن بتونی به راحتی هرتغییری بخوای توش بدی... واسه همین باید یه الگوریتم براش داشته باشی تا طبق اون بتونی کد بزنی! البته اگه نمیخوای از gui بالا استفاده کنی!

من خودم شروع کردم به ساخت یه gui. که توی لینک زیر دکمه که براش طراحی کردم رو میتونی ببینی:
اینترفیس گرافیکی برای lcd tft (You can see links before reply)

البته کاملتر شده! و همینطور form هم طراحی شده براش... در کل اینکه باید بتونی با توابع گرافیکی و ساختمان ها و... کار کنی برای طراحیش.. استارت بزن هرجاش راهنمایی خواستی بگو

شما برای شروع از همون pdf شروع کردید ؟

behnam6500
23-11-2012, 22:23
شما برای شروع از همون pdf شروع کردید ؟

نه من تازه الان دانلودش کردم..

morteza_rk
23-11-2012, 23:20
آقا روح الله اون نرم افزار رو دانلود کردم. واقعا که جالب و قشنگه. ممنون

roohlla
23-11-2012, 23:24
خواهش میکنم آقا مرتضی

abolfazld
24-11-2012, 10:14
سلام به همگی دوستان
اول از آقا روح الله تشکر میکنم به خاطر ارسال نرم افزار
اقا چه جوری باید با این کدها کار کرد؟کجا قرار میگیرن؟
لطفا در این مورد راهنمایی کنید
ممنون

roohlla
24-11-2012, 13:45
اول اين كه خواش ميكنم . بعدش هم بايد بگم اين نرم افزار و كتابخونه هايي كه كد هاش رو براش بيرون ميده همگي به همراه keil ارايه ميشه . دوم اين كه من خودم هنوز با اين كتابخونه ها كا نكردم و براي اين كه بخوايم از اين قابليت استفاده كنيم بايد كتابخونه ي داده شده رو بايد با ال سي دي و ميكرومون هماهنگ كنيم يا به اصطلاح اين كتاب خونه ها رو روي ميكرومون پورت كنيم .
من خود توي arm تازه كارم و خيلي وقت نيست كه شروع كردم به خاطر همين هم به دوستايي كه استاد ما محسوب ميشن پيشنهاد ميكنم يه بخش براي كار روي اين كتابخونه ايجاد بشه .

abolfazld
24-11-2012, 14:04
اساتید گرامی بیایین استارت کار رو بزنین تا بریم جلو .به نظر من مبحث مهمی هست و شاید مشکل خیلیا باشه
البته اگه نرم افزار قوی تری هم باشه بد نیست
منتظریم

lpln852
24-11-2012, 21:10
دقیقا هدف من هم از ایجاد این تاپیک همین بود
لطفا کسایی که تجربه دارن تو این کار استارتش رو بزنن یا راهنمایی کنن باید چی کار کنیم

shahrivar88
25-11-2012, 01:31
منظورت اینه؟ پیوست!

abolfazld
25-11-2012, 09:22
منظورت اینه؟ پیوست!

سلام دوست عزیز این پروژه lcd کاراکتری هست .مبحث ما روی lcd گرافیکی است.

abbasalifix
25-11-2012, 12:25
مرسی از همه
من یه چیزایی فهمیدم از این نرم افزار
اینکه ما میتونیم منوهایی مثل منو موبایل رو طراحی کنیم بعد این نرم افزار به ما یه کد میده که ما باید اون رو ادیت کنیم و متناسب با نوع گزینه کار مورد نظر رو بهش فرمان بدیم

roohlla
26-11-2012, 20:06
سلام دوستان
یه چیز جالب پیدا کردم گفتم اینجا هم بزارم تا دوستام هم استفاده کنن . داشتیم در مورد menu کار میکردیم . جمع بندی من تا حال از چیزهایی که فهمیدم اینه که طراحی منو از اساس کار بسبار آموزنده ولی وقت گیری هست و استفاده از emwin هم بسیار عالی است اما نیاز به مهارت و دانش بالا در برنامه نویسی و کار با میکروی ارمی که برنامه رو برای اون مینویسیم داره . من بعد از جست و جو های فراوان فهمیدم شرکت میکروچیپ مجموعه ی کاملی از کتابخونه ارایه میده که کتابخونه ی کرافیک هم بخشی از این مجموعهی خفن کتاب خونه هستش . تازه برای این که با این کتابخونه راحت تر بشه کار کرد به نرم افزار توپ داره شبیه به اون نرم افزاری که توی پست های قبل گذاشتم که طراحی محیط گرافیکی رو بسیار ساده میکنه . نکته ی به شدت مثبت دیگه ی این کتاب حونه اینه که از ال سی دی n96 چینی هم پشتیبانی میکنه و نیازی به نوشتن درایور نداره . از طرفی منوال طریقه ی استفاده ازش هم بسیار کامله و کاملا قابل فهم و ساده هستش و از توضیح معماری این کتاب خونه رو شامل میشه تا طریقه ی ساختن اولین پروژه . من خودم چند وقت پیش از روی avr به عنوان میکروی 8 بیتی اصلی که باهاش کار میکردم به pic سویچ کردم و حالا مبینم pic و میکروچیپ چقدر خفنه !
نرم افزاری که گفتم و منوال کتاب خونه ی گرافیکی میکروچیپ رو این جا قرار میدم
GDD X Beta v0.20-windows installer.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download (You can see links before reply)
Graphics Library Help.pdf - 4shared.com - document sharing - download (You can see links before reply)

sigma-mx
26-11-2012, 20:25
بله ، درسته . لایببری گرافیک خیلی کاملی داره . علاوه بر اون بسیاری چیزهای دیگه از قبیل کتابخانه MDD ) Memory Disk Drive) - شبکه - تاچ و ... هم خیلی کامل هستن و برای هر کدوم کلی pdf ، doc و مثال zip وجود داره . واقعا حرف نداره

بعلاوه برای موضوعهای خاص هم کلی application note داره که بسیار منابع خوبی هستند .

abolfazld
26-11-2012, 20:43
سلام دوستان الان میکروی آرم رو دریابید cry::

kavir
26-11-2012, 21:07
سلام به همگی
دوستان در حال حاظر بهترین گزینه Ucgui هست و بهتره روی اون زوم کنید توی عمل هم جواب داده

roohlla
26-11-2012, 21:25
خوب درسته اما نکته ایی که درمورد ucgui اینه که خیلی خیلی شبیه به emwin هست . حتی اگه شما به منوالشون نگاه کنید نمدونید کدوم رو از روی کدوم نوشتن . در ضمن emwin هم توی سمپل های برد lpc1768 هست . من از خدامه که با کمک همدیگه بتونیم emwin یا ucgui رو راه بندازیم .
کسی تو زمینه ی ucgui تجزبه ی عملی نداره به ما کمک کنه ؟

kavir
26-11-2012, 21:29
خوب درسته اما نکته ایی که درمورد ucgui اینه که خیلی خیلی شبیه به emwin هست . حتی اگه شما به منوالشون نگاه کنید نمدونید کدوم رو از روی کدوم نوشتن . در ضمن emwin هم توی سمپل های برد lpc1768 هست . من از خدامه که با کمک همدیگه بتونیم emwin یا ucgui رو راه بندازیم .
کسی تو زمینه ی ucgui تجزبه ی عملی نداره به ما کمک کنه ؟
یکی از دوستان که توی هیمن انجمن هم هست قبلا صحبت کردیم emwin تائید نکرد به دو دلیل یکی اینکه گفت رم زیاد تری میخواد دوم اینکه تست کرده بود بعد از چندین ساعت emwin هنگ کرده بود
من هر مثالی بخواین برای هر میکرویی دارم دقیقا چی میخواین بگین براتون بذارم

roohlla
26-11-2012, 21:34
ucgui برای السیدی n96 و میکروی lpc1768 . واقعا ممنون میشم کارمون رو راه بندازید .

pooriya
26-11-2012, 23:12
یکی از دوستان که توی هیمن انجمن هم هست قبلا صحبت کردیم emwin تائید نکرد به دو دلیل یکی اینکه گفت رم زیاد تری میخواد دوم اینکه تست کرده بود بعد از چندین ساعت emwin هنگ کرده بود

بله emwin خیلی عالیه و تقریبا عین این میمونه که ucgui ویندوز xp باشه و emwin ویندوز visat یا سون.
emwin بیشتر (ونه لزوما)روی میکروهائی مثل lpc1788 و stm32f4 که دارای کنترولر lcd داخلی و یا قابلیت fsmc بوده و سرعت بالائی داشته باشند پورت می شه.هنگ کرده اونم دلایل زیادی میتونه داشته باشه که یکیش demo بودن بیشتر نسخه های استفاده شده از اون می تونه باشه.

lpln852
27-11-2012, 01:47

لطفا برای stm32f103 هن بزارید

hameddashti84
27-08-2013, 23:15
سلام من هر چه فایل pdf ucgui و مثال های اون رو خوندم بیشتر گیج شدم توی مثال هایی که دوستان برام ارسال کردند از ucosII استفاده شده بود که من اصلا نتونستم task هاشو درک کنم توی pdf نوشته بدون os هم میشه راه اندازیش کرد میکروی من lpc1768 هست میشه دوستان یه مقدار راهنماییم کنن یا یه مثالی بدون os برام بفرستن که کارم راه بیفته؟

hameddashti84
27-08-2013, 23:20

سلام من هر چه فایل pdf ucgui و مثال های اون رو خوندم بیشتر گیج شدم توی مثال هایی که دوستان برام ارسال کردند از ucosII استفاده شده بود که من اصلا نتونستم task هاشو درک کنم توی pdf نوشته بدون os هم میشه راه اندازیش کرد میکروی من lpc1768 هست میشه دوستان یه مقدار راهنماییم کنن یا یه مثالی بدون os برام بفرستن که کارم راه بیفته؟