PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در راه اندازي ماژول هاي rf با نام hm-r و hm-t با ميکروکنترلر pic

mohsen_microcontroni
19-11-2012, 14:59
با سلام وخسته نباشيد خدمت همه اساتيد محترم
من دو ماژول hm-r و hm-t دارم چند پروژه براي راه اندازي اين ماژول ها خواندم که با avr بود به همين دليل من هم تصميم گرفتم براي ساخت يک فرستنده گيرنده 2 کاناله امن از اين فرستنده وگيرنده استفاده کنم چون هم قيمت شان مناسب بود وهم به نظر کارايي خوبي بايد داشته باشند
اما اين گونه نشد من از اين ماژول ها دوبل تهيه کردم که اگر يکي مشکل داشت ديگري را جايگزين کنم
مشکل من اينه وقتي ماژول گيرنده رو به پايه rx ميکروکنترلر pic 16f876a وصل مي کنم ميکرو هنگ مي کنه برنامه فرستنده وگيرنده يک برنامه ساده است فرستنده هر 1 ثانيه يک بار عدد 100 ويک بار 0 را مي فرستد ودر گيرنده اگر عدد 100 بود پورت يک را کاملا يک مي کند وقتي دو ميکرو را سيمي به هم وصل مي کنم مشکلي به وجود نمي آيد اما وقتي از اين ماژول ها استفاده مي کنم ميکرو گيرنده , led هاي متصل شده به پورت ميکرو به صورت نامنظم وخيلي کوتاه چشمک مي زنند و ضمنا حتي وقتي منفي ميکروکنترلر را قطع مي کنم باز اين کار انجام مي شود اين تست را با هر دو ماژول گيرنده وفرستنده انجام دادم و جواب يکسان گرفتم حتي اين کار را با at89c2051 نيز انجام دادم ولي باز هم فرقي نداشت اين کار را با انکدر ديکدر pt2272 و pt2262 نيز انجام دادم باز هم فرقي نکرد و ديکدر هنگ مي کرد وتمام خروجيهايش روشن مي شد از درست بودن اتصالات برق تغذيه نحوه سيم بندي برنامه ميکرو مطمئنم اساتيد اهل فن لطفا راهنمايي کنند با تشکر

sadmonew
19-11-2012, 18:12
سلام مهندس
درباره اين موضوع و نحوه كار با اين ماژول تو انجمن خيلي بحث شده.
لطفا اين تاپيك رو نگاه كنيد.
You can see links before reply

mohsen_microcontroni
19-11-2012, 20:04
سلام مهندس
درباره اين موضوع و نحوه كار با اين ماژول تو انجمن خيلي بحث شده.
لطفا اين تاپيك رو نگاه كنيد.
کار با ماژول های hmr و hmt - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

سلام دوست عزیز اگه من مشکلم حل میشد با مطالعه اینها که تاپیک نمی زدم حداقل 3 الی 4 مقاله خوندم اما جوابی نگرفتم

sadmonew
20-11-2012, 02:45
سلام
مهندس اگه ديتايي كه ارسال ميكنيد رو كدبندي كنيد مشكل هنگ كردن ميكرو رفع ميشه.

mohsen_microcontroni
20-11-2012, 10:36
سلام
مهندس اگه ديتايي كه ارسال ميكنيد رو كدبندي كنيد مشكل هنگ كردن ميكرو رفع ميشه.

دوست عزیز مثل اینکه کامل مطلب بنده رو نخوندید من گفتم حتی اگه سیگنال هم ندم این اتفاق می افته نوشتم حتی اگه یکی از سیم های منفی میکرو رو هم قطع کنم باز هم مشکل حل نمی شه وباز led خروجی چشمک می زنن اون هم به صورت کاملا نامرطب

hassan shojai
10-12-2012, 04:08
من هم قبلا این مشکلو داشتم .شما باید 1 مقاومت 1.5 کیلو بین ورودی ایسی و خروجی گیرنده قرار بدی در ضمن پایه en گیرندرو باید با 1 مقاومت 1 کیلو به 5 ولت وصل کنی:0013: