PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در خواست مدار فانگشن ژنراتور

faridf
23-02-2009, 21:04
يك مدار فانگشن ژنراتور با ميكروكنترلرويا ..... برايم معرفي كنيد و نوع آي سي ديجيتال به آنالوگ آن را مشخص كنيد

kavir
23-02-2009, 22:52
سلام
آی سی سینتیسایزر دیجیتال مستقیم DDS
کوچکترین DDS موجود در جهان
قابلیت تولید شکل موجهای سینوسی، مربعی و مثلثی
در محدوده 0 تا 12.5 مگا هرتز
قابلیت برنامه ریزی با میکرو کنترلر
قابل استفاده برای تولید سیگنال ژنراتور
You can see links before reply
You can see links before reply_sells

faridf
24-02-2009, 00:11
دوست عزيز مدار مربوط به آن وبرنامه آن چطور ؟ مي توانيد من را در اين زمينه راهنمايي كنيد
با تشكر

kavir
24-02-2009, 00:36
من باهاش کار نکردم ولی توی دیتا شیتش ببینید
و این لینک ها
توضیحات کامل:
اینم شبیه ساز آنلاین
که قبلش باید جاوا نصب داشته باشید
اینم داشتم می گشتم پیدا کردم بد نیست ربطی به اون الا نداره و با میکرو هست

faridf
24-02-2009, 13:30
دوست عزيز يك مدار ساده تر وبا ميكرو AVR براي سيگنال ژنراتور سراغ نداري ؟ كه آي سي DAC آن مشخص باشد ؟

codev
24-02-2009, 14:40
سلام
آقای kavir من اون لینک هایی که گذاشتید رو تقریبا خوندم ولی یه سوال برام پیش اومد اینکه این ای سی این شکل موج ها رو به تنهایی تولید می کنه یا اینکه به کمک یک میکروکنترلر جانبی .
اگه بتونه خودش تولید کنه و به کمک میکرو کنترلر تنظیم بشه که خیلی عالیه
قیمتش هم که مناسبه (نسبت به اون کاری که می کنه ، نه نسبت به هیکلش)

kavir
24-02-2009, 15:07
با میکرو کنترل می شه ولی روش زوم نشدم از لینک هایی که دادم بررسی اون بر عهده خودتون

1nafar
26-02-2009, 08:28
سلام
کار با dac بسیار ساده است :
یک نمونه dac متداول dac0808 میباشد که مقدار دیجتال ورودی را به مقدار جریان انالوگ در خروجی تبدیل میکند ، شما میتوانید با استفاده از مقاومت یا opamp جریان رو به ولتاژ تبدیل کنید
حالا سوالی که پیش میاید برای یه شکل موج مثلا مربعی چه مقدار دیجتال باید در ورودی قرار بگیره :
همون طور که میدونی شکل موج مربعی از ولتاژ 0 و ولتاژ 5 ولت ( یا بیشتر یا کمتر ) برای ولتاژ 0 مقدار دیجتال 0 ( همه پایه های ورودی به گراند) و برای ولتاژ 5 مقدار دیجتال 255( همه پایه های ورودی 1 ) باید به dac اعمال بشه:
برای توضیحات بیشتر میتونی فایل زیر رو دانلود کنید :
این فایل حاوی یه pdf که در مورد کار dac توضیح داده و یه مدار و برنامه برای 8051 هست

codev
27-02-2009, 21:30
حرف شما درست ولی لطف کنید یه نگاه به فرکانس خروجی تولیدی این ای سی بندازید .

قابلیت تولید شکل موجهای سینوسی، مربعی و مثلثی
در محدوده 0 تا 12.5 مگا هرتز

مشکل اینجا هست که اون pdf که بالا لینکش هست خیلی سخته ترجمه کردنش ، الان دو تا سه بار خوندمش ولی به طور کلی چیزی دست گیرم نشده . شاید مجبور شدم بدم بیرون ترجمش کنم ، چاره چیه ؟؟؟؟
لطفا اگه کسی راه حلی داره بگه !!!

faridf
28-02-2009, 15:06
دوست عزيز فكر كنم با ميكرو AVR وآي سي DAC بتوان راحتر اين كار را انجام داد حالا نحوه عملكرد dac0808 وبستن آن در مدار واتصال به ميكرو را برام شرح دهيد

codev
28-02-2009, 18:13
آره پروژه ها شو با این ای سی دیدم خیلی ساده تره ولی نمیشه بیشتر از 300 الی 500 کیلو هرتز تولید کرد ، در حالی که این ای سی ........