PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترين پروگرمر

hamidhh
21-02-2009, 00:21
باسلام
من یک atmega16 را با پروگرمر stk200 که خودم درست کرده بودم و codevisionavr پروگرام کردم ولی حواسم نبود و تیک هیچکدام از فیوزبیتها را نگذاشتم وبعد از اون دیگه میکرو پروگرام نمیشه فکر کنم قابلیت SPI اونرو ازکار انداختم آیا راهی هست درست بشه فکر کنم باید با پروگرمر سریال فیوزبیتهاشو درست کنم اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.

kavir
21-02-2009, 00:26
سلام
راهش stk500 هست توی انجمن بگردید چند نمونه گذاشته شده .
ولی برای یکی میکرو ارزشش نداره
اگه خدا خواست یکی فرشته نجات که راحت بشه راه انداخت تا بعد از تعطیلات براش می نویسم :mrgreen:

hamidhh
25-03-2009, 03:08
باسلام
عيدتون مبارک
خيلي ممنون از راهنماييهاتون aa) من توانجمنهاوديگر سايتها دنبال مدار stk500 گشتم ولي هرجايه مداربود افرادي که مدارو عملي درست کرده بودند ناراضي بودند که درست کارنميکنه تازه مداراشون هم خيلي پيچيده به نظر ميرسيد بيشتر مدارها هم باusb بودند ولي من زياد با usb رابطه خوبي ندارم در اين موردها هم اطلاعات زيادي ندارم.:cry:
اگه يه مدار بزاريد که حدالامکان ساده وکارش تضمين شده باشه ممنون ميشم:lol:
راستي اگه بخوام يه پروگرمر آماده بخرم به نظرتون کدومش بهترازهمشونه?
اگه ازنظر قيمت مناسب وکارايي نسبتآ خوب بخوام بگيرم کدومشون را ترجيح ميديد؟
اگه در مورد قيمت ها وکارايي وتفاوت و... پروگرمرهاي آماده اطلاعاتي داريد بزاريد خيلي خيلي ممنون ميشم با تشکر از دوستان گرامي(درمورد هر مدل یا نوع)

hamidhh
30-03-2009, 02:42
يكي كمك كنه 8O

kavir
30-03-2009, 03:01
يكي كمك كنه 8O
من پیشنهاد می کنم پروگرامر avr با usb بگیرید حالا ا ز هر کجا که بود

تو فروشگاه یک مدل هست با مشخصات زیر :
پروگرامر USB برای avrبا USBASP وSTK200/300 ):

این پروگرامر USB برای میکروکنترلرهای خانواده AVR می باشد که قابلیت پشتیبانی از USBASP وSTK200/300 را دارد که با طراحی خیلی عالی، تمامی ای سی ها رو یک سوکت قرار گرفته و پروگرام می شوند و این مهم نقش بسیار موثری در راحت قرار گرفتن در سوکت و دوام عمر میکرو می شود با توجه به اینکه این پروگرامر مجهز به یک زیپ سوکت 40 پین می باشد

نکته مهم:

در حالتی که از پورت USB و USBASP استفاده می شود تغذیه و اطلاعات از خود پورت USB هست و تنها با یک کابل به پروگرامر میکرو پروگرام می شود.

در حالت STK200/300 تغدیه از USB و ارسال دیتا از طریق کابلی که به پورت پارلل وصل می شود انجام می شود

قابلیت ها:

1. طراحی بسیار عالی در برد و قرار گرفتن تمامی میکروها روی یک زیپ سوکت 40 پین
2. مجهز به زیپ سوکت 40 پین و باعث افزایش دوام عمر میکرو (پین های میکرو)
3. توانایی کار با پورت های USB2.0 وUSB1.1
4. بدون تغذیه خارجی(در هر دو حالت USBASPو STK200/300 )
5. برنامه ریزی تمامی میکروهای خانواده AVR
6. قابلیت کار در سیستم عامل های مختلف از جمله Linux, Mac OS X , Windows
7. برنامه ریزی فیوز بیت های میکرو و بیت های قفل
8. winavr,avrdude,Progispپشتیبانی مستقیم
9. پشتیبانی تمامی کامپایلرها و پروگرامرهایی که STK200/300 ساپورت می کنند از جمله :bascom-avr,codevision,winavr و... در حالت stk200/300 و پورت پارالل
10. مجهز به دو کانکتور ISP
11. سرعت بالا وقابل تنظیم
12. پروگرام کردن میکروهایی که سرعت کلاک انها کم است
13. قابلیت اتصال به ,LAPTOPوPC