PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشارکت برای ساخت یک help فارسی

آقاجون
27-10-2012, 23:27
درود به تمامی دوستان
اکثر کسانی که با arm شروع به کار میکنند اولین مشکلشون آشنائی بارجیستر ها و چگونگی آدرس دهی به این رجیسترهاست و از اونجا که بیشترشون نمیتونند درست یک دیتاشیت ترجمه کنند خیلی مشکل براشون پیش میاد نمونش خود من . میخوام با stm کار کنم خیلی گشتم تا اسم رجیسترهای پورت .... پیدا کردم یک چشمک زن ساده نوشتم چون با lpc یکم فرق داشت . حالا اگه یک مرجع خوب داشتم که اسم تمام رجیستر های انواع arm داشت خیلی خوب میشد .
اگه لطف کنید هر کسی از رجیسترهای arm ها atmel - lpc - stm آشنائی داره اسم اون رجیستر به همراه کار اون اینجا قرار بده تا من به کمک شما دوستان یک help کامل براش درست کنم و توی سایت قرار بدم .:0013:

shahrivar88
28-10-2012, 08:56
من حاظرم در مورد sam7x 512 اینکارو انجام بدم
ولی یک template بذارید که طبق اون کار کنیم.

shahrivar88
28-10-2012, 09:34
اینم templete که با اکسل ساختم خوبه؟
فونت فارسیش : B Lotus

agape
28-10-2012, 12:01
فکر نمیکنم این کار صحیحی باشه

ahnor
28-10-2012, 12:15
فکر نمیکنم این کار صحیحی باشه

چرا؟

آقاجون
28-10-2012, 13:00
من با نرم افزار Help & Manual کار میکنم و فکر میکنم خیلی جالب باشه .
دقیقا یه چیزی توی مایه های همون آموزش winavr میشه که کویر الکترونیک درست کرده بود.
یه کارهائی هم کردم که تا فردا یک قسمتشو توی سایت قرار میدم نظر بدید .

shahrivar88
28-10-2012, 14:37
من هر کاری که باحث گسترش منابع میکرو بشه موافقم چون شدیدا کمبود منبع داریم البته مجله PMM خیلی کمک کرده که اونم بدبختانه متوقف شده ولی برای آغاز کار برای ARM بهترین منبعه که سراغ دارم و دیگر هیچ
یه برنامه CODE Wizard برای ARM هم بود اگه کسی لینکشو بذاره ممنون میشم

Aghaeifar
28-10-2012, 21:15
به نظرم کار جالبی نیست!
تنها کسانی به این شکل کارها علاقه نشون می دهند که تازه شروع به کار کردن و حرفه ای تر ها هیچ علاقه ای ندارن به این تیپ کارها!

کلا منوال ها خوب توضیح دادن و با خوندن یه مثال دستت می اد قضیه چیه.
کسی هم که کار می کنه یا کلا بلد نیست که بهتره بره سر avr و خوشحال باشه یا نه تجربه داره که نباید چندان مشکل بر بخوره اگر هم بخوره با خوندن یکی دو تا کد مثال باید حل بشه.

قصدم نا امید کردن و منصرف کردن نبود، فقط ابراز نظرم بود.

shahrivar88
28-10-2012, 23:00
همه چی که واسه حرفه ای ها نیست اونا که خودتونم گفتید نیازی ندارن
هدف قشر ضعیف جامعه است!

آقاجون
28-10-2012, 23:45
من توضیح دادم که اولا همه زبان خوبی ندارند .
دوم با تجربه ها هم خودشون یه زمانی مبتدی بودند.
من خودم با lpc کار کردم و لی وقتی اومدم با stm کار کنم کلی با مشکل بر خوردم حالا یه مرجعی باشه که
اسم یک رجیستر برای هر سه arm atmel - lpc - stm توضیح بده خیلی مشکل حل میشه .
بعدشم شما help شرکت mikroe نگاه کنید اصلا با نگاه تا ته خط میری. خدائیش help کیل کامله ولی گیج کنندس
البته اگه شما هم کمک نکنید من تا 1 ماه دیگه کاملش میکنم . :mrgreen:

shahrivar88
28-10-2012, 23:59
خدایی منابع خیلی کمه انگلیسیشم تا ادم میخواد یه مطلبی بفهمه دق مرگ میشه انقد پیچش میدن
راستی قرار بود یه کتاب جامع برا arm بنویسن چی شد ایده خوبی بود

kavir
29-10-2012, 03:01
سلام
هر آموزشی نوشته بشه من شدیدا موافقم و باید اصولی باشه حتی اگر از روی کتاب هم تایپ میشه باید فصل بندی کلمات کلیدی و مرتب باشه
به نظر من اینکه کلا زوم بشیم روی رجیسترها دزمانش گذشته و الان اگر واقعا میخواین کار کنین یا علی بگین و بیاین توابع UcGUI به صورت فارسی توضیح بدین که هنوز خیلی ها نمیدونن چیه
روی این سیستم عامل مانور بدین هم کامله هم مفیده واقع میشه
اوایل بله چون تجربه کافی نبود همه میگفتیم اول رجیستر بگیم ولی الان من میگم خیر یک سری کلیت لازم هست ما بدونیم ولی نیاز نیست همه رجیسترها کالبد شکافی کنیم
فرصت بر رجیستر یاد گرفتن نیست بهتون قول میدم کمتر از 4 ساله دیگه هیچ کدوم کد نویسی نکنید و فقط سیستم عامل ها(آندروید و ویندوز منظورمه) جایگزین میشن پس پیشرو باشید!

shahrivar88
29-10-2012, 05:28
مهم اینه اون که شما گفتید کسی که بلده بیاد کار کنه من که خودم چند هفنه است رو s3c 6410 کار میکنم به قول شما منم آینده رو تو همین دیدم چون سیستم ها داره پیشرفته تر و پیچیده تر میشه نیاز به راه ساده تر ی که سیستم عامله هست ولی کارم به جایی رسیده که ماچش کنم بذارم رو تاقچه و برم سراغ AVR و BasCom که موارد ش از درو دیوار میباره!!!

shahrivar88
29-10-2012, 11:03
یه پیشنهاد دیگه هم دارم
یک بانک جامع پروژه های arm درست کنیم
همه ما حد اقل چند پروژه ساده انجام دادیم که با چند خط توضیح میتونه خیلی مفید و موثر باشه
البته پروژه توی سایتای سازنده ها زیاده اما انقد از کتابخانه های جورواجور استفاده کردن که درکش برا تازه کارا سخته در صورتی که همون بروژه ها را میشد خیلی ساده تر و قابل فهم ترم ساخت و با چند خط توضیح هم برای همه قابل استفاده کرد.