PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد ارتباط بی سیم چندکیلومتری

Aghaeifar
22-10-2012, 22:56
سلام علیکم و رحمه الله

دوستان خواستم یه مشاوره ای در مورد ارتباط بدون سیم چند تا میکرو داشته باشم.
راستش یه پروژه ای هست که قراره توی یه فاصله ی 200 کیلومتری 10 تا مثلا میکرو قرار بگیره یعنی هر کدوم حدودا 20 کیلومتر فاصله دارن.

خواستم بینم اینها رو چطور به هم لینکش میشه کرد؟
ابتدا استفاده ا زشبکه gsm و مخابرات مد نظرم بود اما چندتا مشکل داشت که تقریبا منتفی شد. مثلا جایی که این فاصله ی 200 کیلومتری هست شاید انتن دهی صفر باشه.

بیشتر دنبال روش های wi-fi بودم. کسی تجربه ای یا شناختی داری کمی من رو راهنمایی کنه؟

اگه روش های خیلی خوب و کارا برای این کار کسی داشته باشه که نهایتا بتونم ازش جواب بگیرم و پروژه جواب بده یه حق مشاوره هم می تونم در نظر بگیرم و پولی بدم (متاسفانه فقط بعد از جواب گرفتن ازش در پروژه حق مشاوره داده میشه، پولش رو یکی دیگه می ده)
خیلی ممنون

agape
23-10-2012, 09:04
خوب دایی جان - ما قبلا تو عسلویه این کار رو کردیم ! اونجا ارتباط ما 50 کیلو متر بود
شما باید از ایستگاه های رپیتر استفاده کنید

Aghaeifar
23-10-2012, 11:03
آقاي مزارعي عزيز ميشه در مورد هزينه ي اين كار هم بگيد؟ اين رپيترها چقدر هزينه مي بره؟ مارك يا اسم خاصي هم هست كه به عنوان Keyword بديد من در موردش جستجو كنم؟

تشكر

esisafa
23-10-2012, 19:39
شبکه های wifi با استفاده از تقویت کننده ها و انتن های قوی میتونن تا فاصله های چند 10 کیلومتری جواب بدن.
استفاده از ریپیترها هزینه ها رو خیلی زیاد میکنه. وسط بیابون برق از کجا بیاریم که بتونه توان ریپیتر رو تامین کنه. خورشد میتونه خوب باشه. یا اینکه هر ریپیتر یک دکل و فضا میخواد. نگه داری اونا.
بهتره اطلاعات دقیق تری از مکان و نوع پروژه بدین
ارزش پروژه به اندازه ی عسلویه هست؟؟؟؟
شبکه ی Gsm به درد پروژه هایی که دائما باید ارتباط برقرار باشه و هیچ قطعی وجود نداشته باشه نمیخوره. یارو میخواد دمای گلخانه رو کنترل کنه و شبکه مشکل داره تا یک روز پیام نمیاد

agape
24-10-2012, 00:15
البته این مسائلی که دوستمون اشاره کردن کاملا مطرح هست ! تامین توان و هزینه جاری و راه اندازی اون
در ضمن چرا از شبکه اینترنت استفاده نمیکنید ؟
مثلا از بستر gprs یا اینترنت؟

esisafa
24-10-2012, 13:20
کل تکنولوژی ها یا ماهواره هست یا زمینی و ریپیتر.
هر کدوم از این مکانها از نزدیکترین محل که دارای اینترنت و برق و از این جور چیزا هست (زندگی) چقدر فاصله دارن؟

در مجموع چون فاصله ی هر ایستگاه 20 کیلومتر هست به احتمال زیاد همون wifi جواب میده و ریپیتر نمیخواد. ولی باید از انتن های بلند و تقویت کننده استفاده کنید. خدمات اینترنت وایرلس شهرمون میگه که به روستا ها هم میتونه با همین آنتن شهر خدمات بده

CINAPA
25-05-2013, 22:30
من در این مورد فقط از شبکه uhf را پیشنهاد میکنم . در ضمن من خودم سازنده این نوع ریپیتر ها هستم . که سه تا پروژه تو این زمینه برای سیستم های تله متری انجام دادم که نیاز به ریپیتر داشت که تونست فاصله 450 کیلومتری را جواب بده .

CINAPA
25-05-2013, 22:31
:0013::0013::0013::0013: