PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد پروگرامر

hamedp1
22-10-2012, 22:12
سلام دوستان من یه پروگرامر usbasp دارم که قبلا باهاش زیاد کار کردم.ولی متاسفانه وقتی کل فیوز بیت های یک میکرو مگا 8 رو به اشتباه تغییر دادم (, bootszو چند تای دیگه , spin,ckopt,eesave ,cklsel) و برنامه ریزی کردم برنامه progisp دیگه پروگرامرمو نمیشناسه و خطای Chip enable program error رو میده. میخواستم ببینم مشکل از چیه ؟
به نظر شما درست میشه؟ ممنون میشم جوابمو زود تر بدین/

tofan8
22-10-2012, 23:43
اون جامپر 1 مگاهرتز رو حواستون باشه زده باشید .
3 حالت داره یا میکرو رو روی کریستال خارجی گزاشتید که باید یک کرستال بین xtal1 و 2 قرار بدید . و یا فیوز بیت مربوط به پروگرام شدن میکرو با پرت سریال رو تغییر دادید که باید با یه پروگرامر یونیورسال و یا stk500 اونو برگردونید و یا پایه ریست رو به عنوان خروجی i/o تعریف کردید که با باروگرامر یونیورسال و یا stk500 باید از نوع فیوز بیت هارو برگردونید .

agape
23-10-2012, 09:02
یک بار میکروی خود پروگرامر usbasp رو پروگرام کنید

hamedp1
23-10-2012, 14:32
اون جامپر 1 مگاهرتز رو حواستون باشه زده باشید .
3 حالت داره یا میکرو رو روی کریستال خارجی گزاشتید که باید یک کرستال بین xtal1 و 2 قرار بدید . و یا فیوز بیت مربوط به پروگرام شدن میکرو با پرت سریال رو تغییر دادید که باید با یه پروگرامر یونیورسال و یا stk500 اونو برگردونید و یا پایه ریست رو به عنوان خروجی i/o تعریف کردید که با باروگرامر یونیورسال و یا stk500 باید از نوع فیوز بیت هارو برگردونید .

سلام دوست عزیز میکرو من مشکلی نداره مشکل من با پروگرامر ه

tofan8
23-10-2012, 15:24
سلام دوست عزیز میکرو من مشکلی نداره مشکل من با پروگرامر ه
اوستاد Chip enable program error یعنی میکرویی رو که میخوای پروگرام کنی رو نمیشناسه . پروگرامر رو که میشناسه .

hamedp1
24-10-2012, 23:11
اوستاد Chip enable program error یعنی میکرویی رو که میخوای پروگرام کنی رو نمیشناسه . پروگرامر رو که میشناسه .
مهنس من با ده تا میکرو نو امتحان کردم همون پیغامو میده حتی وقتی بدون میکرو دکمه rd رو از قسمت progerammer interface انتخاب میکنم این پیغامو میده