PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبیه سازی در Keil و Altium

alamdar
22-10-2012, 17:35
سلام دوستان

اینطور که من شنیدم Keil و Altium هم امکان شبیه سازی دارند ، اما توی اینترنت نتونستم آموزشی برای این موارد پیدا کنم!

اولا سوالم اینه که آیا شبیه سازی توی keil یا altium بهتر از شبیه سازی در proteus هست و نتایج بهتری میده؟ (در مورد Keil منظورم شبیه سازی پایه های میکرو هست نه کل مدار)

ثانیا اگر ممکنه یک نفر آموزش این کار رو بده یا منیع آموزشی متاسب معرفی کنه

با تشکر

paradox7
11-03-2014, 18:03
سلام
این تاپیک میتونه بسیار مفید باشه من هم به این اطلاعات نیازمندم
ممنون میشم راهنمایی کنید .

Dr.ROOSTA
11-03-2014, 21:53
بنظر بنده شبیه سازی پایه های میکرو در keil خوب نیازی به آموزش نداره و از زبانه pripherals زمانی دیباگ می کنید به راحتی نشان داده می شود . اما خوبی proteus اینه که شما می تونید با بعضی از مدارات خارجی مثل keypad و ..... هم ارتباط داشته باشید . در مورد شبیه سازی altium من در مورد سیمولینک مداری ( همون ولتاژ و جریان و پاسخ فرکانسی و .... ) یچیزایی بلدم . اگه دوست دارید آپ کنم!!!

1nafar
12-03-2014, 13:45
سلام
نرم افزار های keil و التیوم نرم افزار های شبیه ساز نیستند .
نرم افزار keil برای برنامه نویسی میکروکنترلر های مبتنی بر هسته ی arm استفاده میشه ، در این نرم افزار بخشی هم برای شبیه سازی برنامه ( مثلا مشاهده مقادیر رجیستر ها ، وضعیت پایه ها و... ) وجود داره .
در مجلات pmm اطلاعات بیشتری در این باره وجود داره .
نرم افزار التیوم برای طراحی فیبر مدار چاپی و برنامه نویسی تراشه های fpga استفاده میشه . برای طراحی فیبر های مدار چاپی فرکانس بالا شما نیاز دارید چند تا تست رو بر روی pcb اعمال کنید که تست Signal Integrity یکی از تست ها هست . بخشی که ما تحت عنوان شبیه ساز در نرم افزار altuim میشناسیم ، برای این تست استفاده میشه و در واقع بخش شبیه ساز نیست .
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی طراحی برد های فرکانس بالا به آدرس زیر مراجعه کنید :
You can see links before reply
( البته این توضیحات برای نرم افزار Hyperlynx هست ، در نرم افزار التیوم فقط تست Signal Integrity وجود داره و برای سایر تست ها شما باید از نرم افزار های جانبی مثل Nimbic یا همین Hyperlynx استفاده کنید )