PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اینترفیس گرافیکی برای lcd tft

behnam6500
22-10-2012, 16:09
شروع به نوشتن کتابخونه از اینترفیسهای گرافیکی مختلفی برای lcd های tft کردم...

تا بتونیم در پروژه هامون از دکمه ، text box - list box - scroll bar - gauge - form - check box - radio button و... استفاده بکنیم.

کتابخونه طوری طراحی شده که برای تمامی lcd ها و همچنین تمامی خانواده های میکرو (با اندکی تغییر ) قابل استفاده باشه.

اینترفیس button در حال حاضر تکمیل شده.

سعی بر این شده تا همانند دکمه هایی که در ویندوز هست طراحی بشه و خاصیتهای دکمه های ویندوزی را داشته باشه.

هر دکمه میتونه خاصیتهای جداگونه و منحصر به فرد خودش رو داشته باشه. همچنین هر دکمه رخداد click برای خودش داره تا در صورت فشرده شدن رخداد کلیکش فراخوانی بشه. همانند برنامه نویسی تحت ویندور. این امکان هم وجود داره که در زمان اجرا run time بتونیم ادرس رخداد کلیک رو تغییر بدیم. با این کار در زمان اجرا میتونه هر تابعی رو فراخوانی و اجرا کنه.

چند تا تصویر ازش گذاشتم به همراه فیلمی که طرز کارش رو نشون دادم. حجم 28 مگ.

You can see links before reply

دانلود فیلم:

sadmonew
22-10-2012, 17:35
سلام مهندس:hi:
كاره جالبو قشنگيه. من كه خيلي خوشم اومد.
خيلي هم سليقه بخرج دادي.

esi_52000
22-10-2012, 17:49
مهندس جان دمت گرم.كار خيلي قشنگ و جديديه.خدا قوت عزيز

Aghaeifar
22-10-2012, 19:24
خیلی کارتون ارزشمنده.

agape
22-10-2012, 20:34
دایی جان چرا وقتتون تلف میکنی ؟!
شما میتونی رو چیزای پرکاربرد تری هم کار کنی - این کار رو قبلا بار ها انجام دادن مثل uCGUI و .... ممکنه الان ناراحت بشی ولی میدونم خیلی زود به حرفم می رسی !
متاسفانه منم یه بار همچین راهی رو رفتم !

behnam6500
22-10-2012, 20:39
دایی جان چرا وقتتون تلف میکنی ؟!
شما میتونی رو چیزای پرکاربرد تری هم کار کنی - این کار رو قبلا بار ها انجام دادن مثل ucgui و .... ممکنه الان ناراحت بشی ولی میدونم خیلی زود به حرفم می رسی !
متاسفانه منم یه بار همچین راهی رو رفتم !

میدونم هست رفیق...

بیشتر به خاطر تجربش انجام میدم... تا دستی در نحوه طراحی و پیاده سازی اینا هم داشته باشم...

esisafa
22-10-2012, 22:07
کار جالبیه. تو هر کاری دست هست و این دلیل نمیشه که دیگه کسی انجام نده. مثل اینکه این همه شرکت دارن قطعات کامپیوتر تولید میکنن یا همین cnc خودمون که خیلیا دارن روش کار میکنن ولی قطعا همه موفق نمیشن. پشت هر کاری میتونه یک ایده جدید باشه

آقای مزارعی اگه میخواستین که ادامه بدین میتونستین از کارتون استفاده کنین ولی شرایطش پیش نیومد که استفاده کنید.
چون خیلیا بازوی ربات ماهر درست کردن پس من نباید شروع کنم. خدا میدونه شاید بعد از مهارت در ساخت این رباطها یک ایده زد به کله که چیز متفاوتی تولید کنم. بعد از این همه سال ساخت این رباطها هنوز هم در حال پیشرفت هستن.

agape
23-10-2012, 09:18
کار جالبیه. تو هر کاری دست هست و این دلیل نمیشه که دیگه کسی انجام نده. مثل اینکه این همه شرکت دارن قطعات کامپیوتر تولید میکنن یا همین cnc خودمون که خیلیا دارن روش کار میکنن ولی قطعا همه موفق نمیشن. پشت هر کاری میتونه یک ایده جدید باشه

آقای مزارعی اگه میخواستین که ادامه بدین میتونستین از کارتون استفاده کنین ولی شرایطش پیش نیومد که استفاده کنید.
چون خیلیا بازوی ربات ماهر درست کردن پس من نباید شروع کنم. خدا میدونه شاید بعد از مهارت در ساخت این رباطها یک ایده زد به کله که چیز متفاوتی تولید کنم. بعد از این همه سال ساخت این رباطها هنوز هم در حال پیشرفت هستن.
منم نمیگم کسی این راه ها رو نمیره ولی وقتی سورس اون پروژه ها هست آدم میتونه دنباله اونو بره و ایده های خودش رو توش جا کنه و دلیلی نداره از صفر شروع بشه - میدونم که کار دوستمون در زمینه کسب تجربه هست ولی چرا این کسب تجربه از مسیر های بهتری هدایت نشه - شما این تجربیات رو با خوندن کد های آماده هم میتونید به دست بیارید !

esisafa
23-10-2012, 19:23
حرف شما درسته و نباید راهی رو که قبلا رفتن دوباره رفت ولی...
ولی این درصورتی هست که بشه خودمون پروژه رو کامل بفهمیم و بتونیم تغییرات رو اعمال کنیم. اگه آقا بهنام میتونسته که تمام زیر و روی ucgui رو در زمان کمتری درک کنه و خودش هر جور خواست گسترش بده حرف شما صحیحه و باید مستقیما وارد ucgui میشد و میتونست روی گسترش uc وقت بزاره. ولی اگر نمیشده که از ucgui به طور کامل سر در آورد آونوقت بهتره که از اول شروع کرد و با منطق خودمون کار کنیم.
همیشه ایده ی جدید و درست فقط و فقط با داشتن درک کامل از یک موضوع بدست میاد. یکی از مشکلاتی که داریم اینه که میتونیم مهندسی معکوس کنیم و یک دستگاه رو کپی کنیم ولی نمیتونیم حتی کوچکترین تغییری در اون بدیم و با یک تغییر کل سیستم از کار میافته و یا مشکل پیدا میکنه و دلیلش نداشتن درک کامل هست.