PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از دیسکاوری یا طراحی برد جدید؟

alamdar
18-10-2012, 11:16
سلام

من میخوام ماژول های فاصله سنج (احتمالا SRF10) ، حرکتی(جایرو-شتابسنج-قطبنما) و همچنین یک دوربین VGA رو به همراه یک فرستنده و گیرنده رادیویی به بردم وصل کنم و اون رو روی یک ربات پرنده بذارم.

حالا چون از قدیم یک برد دیسکاوری خربده بودم که بی استفاده مونده بود ، خواستم ببینم به صرفه است توی این پروژه ازش استفاده کنم یا نیاز هست تا برد جدیدی طراحی کنم؟

ضمنا در صورت استفاده از دیسکاوری نمیخوام هیچ برد جانبی طراحی بشه و همه کار های بالا رو با همون انجام بدم

شرح وظایف اینه :

کنترل کردن مقادیر ماژول های حرکتی و سنسور ها و دستور دادن به موتور ها برای کنترل و حرکت ربات پرنده ، و تصویر برداری و ارسال تصاویر برای کامپیوتر و همچنین گرفتن دستورات لازم از کامپیوتر

یعنی ربات تا یک جایی با برنامه پیش فرض خودش جلو میره ، اما بعد از رویت تصویر خاصی ، یه دستور جدید از طرف کامپیوتر واسش ارسال میشه و وظیفه جدید نسبت به اون دستور رو باید انجام بده

(الان توی انتخاب ماژول رادیویی هم سردرگم هستم ، میخوام ماژولی بایشه که تصاویر دوربین رو واسه کامپیوتر بفرسته و در برگشت هم دستورات کنترولی رو از کامپیوتر بگیره و به برد کنترلی که روی ربات هست و بالا صحبت کردیم بده )

امیدوارم با راهنمایی دوستان این تاپیک بدون جواب نمونه!!

با تشکر:hi:

Black-Black
19-10-2012, 10:28
خب واسه اینها یه برد جدید بزن چرا میخای دیسکاوری رو دوباره طراحی کنی

kavir
19-10-2012, 20:28
سلام
میکروی روی برد دیسکاوری الان 58 هزار تومن هست البته ایسی اورجینالش!

alamdar
20-10-2012, 16:54
سلام

قیمتش مهم نیست ... من میخوام ببینم دیسکاوری چقدر تواتایی داره؟ و آیا برای پروژه مناسب هست و روی همین کار کنم یا به دنبال میکروی جدید و به طبع اون طراحی برد جدید باشم؟

من پارسال دیسکاوری رو خریدم اما به خاطر اینکه اونموقع هیچ امکاناتی واسه کار کردن باهاش نداشتم همینطوری بی استفاده موند و الان هم نمیدونم یاد گرفتن کار کردن باهاش چقدر زمان میبره؟

alamdar
20-10-2012, 17:05
از طرفی میخوام بهترین نتیجه رو بگیرم و از طرف دیگه میخوام سیستم بهره وری مطلوب داشته باشه

مثلا میتونم از یک مینی مادر برد به جای میکرو استفاده کنم اما به قولی نمیخوام گره ای که با دست باز میشه رو با دندون باز کنم