PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور فاصله یاب مناسب برای ربات پرنده

alamdar
17-10-2012, 14:53
سلام

من دنبال سنسور فاصله سنج مناسب و دقیق برای ربات پرنده میگردم ، میخوام حداقل 5 تا از این سنسور هارو به ربات متصل کنم برای پروژه خودمختار سازی پرواز

لطفا سنسورهای مناسب برای این کار با پروتکل های ارتباطی و سابز مشخصات رو اگر میدونید لطف کنید

ممنون میشم

silverhand
23-10-2012, 21:58
sharp میتونه مناسب باشه!

alamdar
25-10-2012, 19:48
باید یه چیزی باشه که توی ایران موجود باشه

آیا این سنسور شارپ هست توی بازار؟

من چیزی که زیاد دیدم توی ایران srf های اولتراسونیک بوده و فکر میکنم SRF10 آخرین مدلش باشه ، اما متاسفانه دیتاشیت اون در سایت های فارسی که میفروشن موجود نیست و توی اینترنت هم پسوند داره ، یعنی مثلا SRF 10 100 , SRF 10 20 , SRF 10 50 و ....

نمیدونم اینی که تو ایران هست کدومه؟

و یا بهترین ماژول فاصله سنج توی ایران با قیمت مناسب چی هستش؟

cmuiran
25-10-2012, 20:25
برای ربات پرنده میتونی از gps استفاده کنی
و ارتفاء از سطح دریا اندازه گیری کنی

esisafa
25-10-2012, 20:40
فاصله از چی. از یک جسم دیگه. ارتفاع. یا یه چیز دیگه.
التراسونیک در حال پرواز فکر نکنم جواب بده. ولی مطمئن نیستم. بستگی به شرایط و سرعت داره
gps هم که هر یک ثانیه اونم با دقت 10 متر اطلاعات میده و برای فرود اصلا جواب نمیده
بهتره ببینید در هواپیما و هلیکوپتر چه کار میکنن
اگه میخواین که برای عدم برخورد به موانع باشه میشه از لیزر هم استفاده کرد

alamdar
26-10-2012, 12:04
میخوام روی کواد بذارم و این کواد بتونه به صورت کاملا اتوماتیک در محیط بسته که موانع هم ممکته توش باشه پرواز کنه

منظوتون کدوم لیزر هست؟ قیمتش چقدره؟ مشخصات؟

esisafa
26-10-2012, 18:59
شاید التراسونیک روی کواد روتر جواب بده.
خود لیزرش که همین لیزر پوینتر های معمولی هستن و تا فاصله ی زیادی هم جواب میدن ولی درایورش رو نمیدونم چیه متاسفانه. ولی استفاده شده

alamdar
26-10-2012, 20:26
دلیل خاصی دارید که میگید شاید روی کواد جواب نده؟
چون من روی سایتش دیدم که نوشته روی ربات های فوتبالیست سایز کوچیک استفاده کردند خودشون

کواد به اندازه اون ربات ها سرعت نداره چه توی حرکت و چه توی چرخش ... پس چرا شاید جواب نده؟!

اون لیزر ها اگر درایور داشته باشند و قیمتشون فرق قابل توجهی کنه شاید انتخاب خوبی باشتد، چون الان قیمت اولترا خیلی بالا رفته(در اصل دلار بالا رفته!)

esisafa
26-10-2012, 21:08
چون کواد روتر 4 تا موتور داره که جریان باد شدید به همراه صدا ی بلند تولید میکنن و میگم شاید باعث اختلال بشه. ولی مطمئن نیستم. بهتره امتحان کنید. فقط به خاطر نویز صوتی گفتم و دلیل دیگه ای نداشتم

hamid_67
02-03-2013, 19:47
سلام

من دنبال سنسور فاصله سنج مناسب و دقیق برای ربات پرنده میگردم ، میخوام حداقل 5 تا از این سنسور هارو به ربات متصل کنم برای پروژه خودمختار سازی پرواز

لطفا سنسورهای مناسب برای این کار با پروتکل های ارتباطی و سابز مشخصات رو اگر میدونید لطف کنید

ممنون میشم

درود
من هم سوال مشابهی دارم. آیا به نتیجه ای رسیدید؟