PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طراحی مدار ساعت

Hesam_K
18-02-2009, 22:13
دوستان من یه مشکل دارم گفتم یه مشورتی با شما بکنم. من یه استریم از RGB LED دارم که هر رشتش 10 LED داره. عکس زیر رو ببینید:

You can see links before reply

همونطور که میدونید و در شکل مشخصه 4 خروجی داریم که ستاش تکلیف رنگ رو معلوم میکنه یکیش هم به زمین مدار وصل میشه. ولی مشکلی با درایو این قضیه نیست.

و اما کاربرد مدار:
از این مدار میخوام تو ساعت استفاده کنم یهنی تعداد این 60 رشته برای هر دقیقه. بنابراین در هر لحظه از کل رشته ها و استریم ها یه رشته ثانیه شما و دقیقه شمار و ساعت شمار میخوام روشن باشه.

حالا مشکل:
من 60 تا از این اسریم ها دارم :cry2: بنابراین بدون احتساب زمین هاشون که همگی به هم وصل میشه من 180 = 60 * 3 خروجی دارم که باید کنترلشون کنم. بنابراین مشکل اول زیاد بودن تعداد پایه که باید به میکرو وصل بشه هست.

راه حل:
اگر LED ها تک رنگ بود میشد یه استپر گذاشت و با چرخوندن اون ولتاژ رو هر دفعه به یه رشته وصل کرد و ثانیه شمار رو ساخت. ولی الان شما فکر میکنید راه حل معقولانه چی میتونه باشه.

hitler
25-02-2009, 01:11
به نظر من
1)بهتره مثل اوصول تابلو روان کار کنید یعنی در هر لحظه یکه روشن و سپس خاموش که اگه در هر ثانیه حداقل 20بار روشن خاموش شن روشن به نظر می آن که برای ار جی بی ها هم میشه این کار و انجام داد فقط یه خورده برنامش پیچ پیچی میشه که شاید خودتو یه راه حلی نتونید براش پیدا کنید

2) با اینکود کردنه پایه ها میتونید تعداد اون ها رو برا میکرو کم کنید :wink: