PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطور روی NAND Flash با حجم بالا Fat32 بریزیم؟

vahids
14-10-2012, 19:09
سلام به دوستان عزیز
من با ARM cortexمدل STM3F103RB یک NAND Flash را راه اندازی کردم(دسترسی مستقیم به حافظه نه با فایل سیستم). اما تا الان موفق نشدم ورژنیFat32 را روی آن پیاده کنم. مشکل از اینجا ناشی میشه که نوشتن توی NAND های با حجم بالا به صورت Page های 2112 بایتی است ولی پاک کردن به صورت Block های 64 Page ای.

من یک ورژن از FAT32 رو پیدا کردم به نام emfile که توسط شرکت Segger نوشته شده و می توان از آن برای Nand flash ها استفاده کرد. ولی بدبختانه open source نبوده و خیلی گرون قیمت است (حدود 2500 یورو ) .

کسی ورژن مجانی آنرا در اختیار دارد؟
یا راه حلی می توانید به من پیشنهاد کنید؟

برای پیشگیری از یکسری سوالات و پاسخها : حتما باید از این نوع حافظه و با فایل سیستم کار کنم.

kavir
14-10-2012, 22:16
سلام به دوستان عزیز
من با arm cortexمدل stm3f103rb یک nand flash را راه اندازی کردم(دسترسی مستقیم به حافظه نه با فایل سیستم). اما تا الان موفق نشدم ورژنیfat32 را روی آن پیاده کنم. مشکل از اینجا ناشی میشه که نوشتن توی nand های با حجم بالا به صورت page های 2112 بایتی است ولی پاک کردن به صورت block های 64 page ای.

من یک ورژن از fat32 رو پیدا کردم به نام emfile که توسط شرکت segger نوشته شده و می توان از آن برای nand flash ها استفاده کرد. ولی بدبختانه open source نبوده و خیلی گرون قیمت است (حدود 2500 یورو ) .

کسی ورژن مجانی آنرا در اختیار دارد؟
یا راه حلی می توانید به من پیشنهاد کنید؟

برای پیشگیری از یکسری سوالات و پاسخها : حتما باید از این نوع حافظه و با فایل سیستم کار کنم.
فکر میکنم من دارم توی سایتهای چینی یه سرچی بزنید پیدا نشد بفرستین تا دقیق بررسی کنم دم دست نیست سریع پیدا کنم:0013:

agape
14-10-2012, 23:46
سلام دایی جان - این چیزی که شما میخوای همراه اغلب RTOS ها ارائه میشه مثل
power pack
uCOS
RTX
,....
که به Flash file system مشهور هستن برای شروع میتونید با RL-FLASH کیل شروع کنید.