PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میکروهای pic خود را چگونه پروگرام می کنید؟!

saeidsaeidsh
07-10-2012, 19:51
سلام دوستان

میخواستم بپرسم شما که در زمینه PIC کار کردین میکروهاتون رو با چه پروگرامری ، پروگرام می کنید ؟ نقشه با نرم افزار را در این تاپیک بگذارید.

من هر کاری می کنم با نقشه و نرم افزاری که در تصویر پیوست شده می بینید نمی تونم آی سی PIC16F84A رو پروگرام کنم . اصلا کلا وقتی آی سی رو می خونم تمام اطلاعات رو صفر می ده و وقتی هم می خوام بنویسم اطلاعات نوشته نمی شه.

You can see links before reply

من خیلی وقته با AVR کار می کنم ، خیلی راحت پروگرام می شه ولی حالا تصمیم گرفتم با PIC هم مدار درست کنم آخه میگن صنعتی تره

لطفا به من کمک کنید cry::cry::

hetler
07-10-2012, 20:06
من خودم با اين نرم افزار كار كردم حدود 2 سال پيش بطور كامل درست كار ميكرد و مشكلي نداشت با همين سخت افزاري كه در نرم افزار هست

saeidsaeidsh
07-10-2012, 21:37
سلام
ممنون که به این زودی جواب دادید :mrgreen:
آخه نمی دونم مشکل من از کجاست ،راستی یه سوال : کریستال هم باید به آی سی وصل کنم؟؟
دوست عزیز من 3 سال پیش یک میکرو کنترولر PIC16F876A و یه دونه پروگرامر COM84 هم ساختم ولی نتونستم پروگرامش کنم و بعد تصمیم گرفتم که یه دونه PIC16F84 بخرم تا شاید بتونم با پروگرامر ساده بالا پروگرامش کنم ولی باز هم نشد ، حالا تصمیم گرفتم یه پروگرامر JDM بسازم اگه باز هم موفق نشدم مجبورم قید این میکروکنترولر خوب رو بزنم.cry:: :sa:

sajjad_AD
07-10-2012, 22:55
سلام :hi:
بله کریستال هم باید وصل شه.
شما چرا PICKIT2 (You can see links before reply) رو نمی سازی؟؟!!

saeidsaeidsh
07-10-2012, 23:59
سلام
خوب شد گفتین همین قصد رو هم دارم ولی یه سوال است ، اون هم اینکه میکروکنترولر داخل این پروگرامر یعنی pic18f2550 رو چه طوری باید پروگرام کنم تا مدار پروگرامر کار کنه؟:0013:
از طرف دیگه چیزی که مانعم میشه برای ساخت این پروگرامر قیمت آی سی اونه
من چون اولین تجربه ام است در مورد pic برای همین خاطر می خوام اول با یک پروگرامر ساده شروع کنم تا اگه موفق شدم پول خرج کنم و pickit2 روبسازم.

yusef110
08-10-2012, 00:56
سلام
منم همین مشکل رو داشتم ولی pic18f2550 رو بردم پیش یکی از دوستام که مادربورد تعمیر میکرد پروگرامر یونیورسال داشت با اون پروگرامش کردم. برو پیش تعمیر کارهای مین بورد کامپیوتر معمولا برای پروگرام کردن ای سی های بایاس و چیزهای دیگه پروگرامر یونیورسال دارن.
میکروهای pic رو ول نکن برو دنبالش دو هفته قبل ای سی 7805روی مدارم سوخت ای سی پشت lcd ترکید ولی میکروی pic18f4550 روی مداره ککش نگزید!!!!!!:018::018:

saeidsaeidsh
08-10-2012, 01:30
سلام دوست عزیز:hi:
ممنون از توصیه خوبتون ، خودم هم PIC رو خیلی دوست دارم ، با AVR خیلی وقته کار میکنم ولی مثل PIC خوب نیست. :mrgreen:
در مورد پروگرام کردن PIC18F2550 باید اینگونه بگم که : توی میکروهای AVR که usb دارن دیگه نیازی به پروگرامر نیست مستقیما از طریق USB پروگرام میشه . حالا PIC18F2550رو نمی دونم اینجوری هست یا نه؟ اگه اینجوری باشه کارم راحت میشه دیگه یه هزینه اضافی هم برای تعمیر کاران نمی دم.

mahdijoon
09-10-2012, 10:21
سلام دوست عزیز:hi:
ممنون از توصیه خوبتون ، خودم هم pic رو خیلی دوست دارم ، با avr خیلی وقته کار میکنم ولی مثل pic خوب نیست. :mrgreen:
در مورد پروگرام کردن pic18f2550 باید اینگونه بگم که : توی میکروهای avr که usb دارن دیگه نیازی به پروگرامر نیست مستقیما از طریق usb پروگرام میشه . حالا pic18f2550رو نمی دونم اینجوری هست یا نه؟ اگه اینجوری باشه کارم راحت میشه دیگه یه هزینه اضافی هم برای تعمیر کاران نمی دم.

بدون نياز به پروگرامر نميشه ؛ اين ميكرو ها يه برنامه بوت لودر دارن كه ميشه با اون برنامه رو از پورت usb خوند و تو ميكرو نوشت ولي برا نوشتن خود بوت لودر نياز به پروگرامر هست:125: