PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال ال سی دی به میکروatmega16

loooooop
07-10-2012, 19:43
سلام خسته نباشید من یه پروژه کارشناسی دارم که این پروژه مینی اسکوپ هست بنده برنامه ی خودم رو با پروتوس شبیه سازی کردم مشکلی نداشت ولی درعمل من میکروatmega16 را پروگرامر کردم و طبق فایل پروتوسم این میکرو را به پایه های ال سی دی متصل کردم دقیقا طبق دیتاشیت ال سی دی عمل کردم ولی با وصل کردن منبع تغذیه ال سی دی روشن نمیشه! اتصال پایه ها بدین شرح است:اتصالvcc به +5 ولت،اتصال gnd به زمین،اتصالVo به سر وسط پتانسیومتر،اتصال vee به سرثابت پتانسیومتر،درضمن ال سی دی من مدلWG 12864A winstar می باشد ممنون منو راهنمایی کنید

Ma3ood
07-10-2012, 20:18
تا اونجا که من یادم میاد پایه اول زمین و پایه دووم 5 ولت هست! و پایه سوم مربوط به روشنایی . . .

soonaeid
07-10-2012, 20:18
سلام خسته نباشید من یه پروژه کارشناسی دارم که این پروژه مینی اسکوپ هست بنده برنامه ی خودم رو با پروتوس شبیه سازی کردم مشکلی نداشت ولی درعمل من میکروatmega16 را پروگرامر کردم و طبق فایل پروتوسم این میکرو را به پایه های ال سی دی متصل کردم دقیقا طبق دیتاشیت ال سی دی عمل کردم ولی با وصل کردن منبع تغذیه ال سی دی روشن نمیشه! اتصال پایه ها بدین شرح است:اتصالvcc به +5 ولت،اتصال gnd به زمین،اتصالvo به سر وسط پتانسیومتر،اتصال vee به سرثابت پتانسیومتر،درضمن ال سی دی من مدلwg 12864a winstar می باشد ممنون منو راهنمایی کنید

جای پایه های زمین و تغذیه lcd رو عوض کنید