PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد استفاده از برد کاربردی صنعتی s3c6410-arm11

smahdy
01-10-2012, 15:40
سلام
می خواستم ببینم روی میکروی این بردها(mini pc ها )میشه برنامه نوشت و به عنوان مثال از GPIO , ADC ,DAC,... استفاده کرد؟
در این صورت با توجه به وجود OS سرعت میکرو از 600mhz پایین تر میشه؟
در این صورت امکان داره که بدون سیستم عامل از برد استفاده کرد ؟
ممنون

M.ABDOLLAHI
01-10-2012, 16:40
از من میشنوی به قیمت خیلی زیادش نمی ارزه بعدش هم من موندم برچه اساسی اسمش را گذاشتند صنعتی ! چون روش مارک فلان سایت را زدند!!!
شما بیا با همین برد Discovery kit for STM32 F4 series کار کن قیمتش هم خیلی مناسبتر در همین سایت هم در موردش بحث و بررسی شده کم دردسر و ارزان قیمت با کارائی بالا در فروشگاه همین سایت هم موجوده

smahdy
01-10-2012, 22:40
سلام
ممنون از وقتی که گذاشتید
این برد از لحاظ قیمت خیلی مناسبه و چیز اضافه نداره
ولی من سرعت بالاتر لازم دارم حدود 500مگ و فقط با تایمر و adc , dac میکرو کار دارم
شما برد یا میکرو دیگه ای سراغ دارید با این سرعت ؟

1nafar
18-10-2012, 18:47
سلام

می خواستم ببینم روی میکروی این بردها(mini pc ها )میشه برنامه نوشت و به عنوان مثال از gpio , adc ,dac,... استفاده کرد؟
شما میتونید برای تمامی میکروکنترلر های مبتنی بر هسته ی arm برنامه بنویسید و از تمامی امکانات داخلی اونا استفاده کنید .
توی کار با میکروکنترلر های جدید ( مخصوصا اونایی که سیستم عامل روشون نصب میشه ) چند تا مشکل وجود داره :
1- کامپایلر و دیباگر های عمومی از اونا پشتیبانی نمیکنن و شما باید از اسمبلر ارائه شده از طرف شرکت سازنده برای برنامه نویسی این برد ها استفاده کنید .
2- پروگرامر و دیباگر های عمومی نیز این میبکروکنترلر ها رو در لیست میکرو هاشون ندارن . در این حالت ممکنه شرکت سازنده ی میکرو یه نرم افزار یا سخت افزار ویژه رو برای برنامه ریزی و دیاگ کردن برد عرضه کنه و....

در این صورت با توجه به وجود os سرعت میکرو از 600mhz پایین تر میشه؟
برای اجرا کردن برنامه شما دو تا راه دارید :
1- بیخیال os بشید و برنامه ی خودتون رو در حافظه ی فلش میکرو و حافظه های جانبی بریزید
2- برنامه ی خودتون رو تحت سیستم عامل موجود بر روی برد اجرا کنید که این مورد هم بسته به نوع سیستم عامل برد دردسر های خودش رو داره .
ممنون از وقتی که گذاشتید

این برد از لحاظ قیمت خیلی مناسبه و چیز اضافه نداره
ولی من سرعت بالاتر لازم دارم حدود 500مگ و فقط با تایمر و adc , dac میکرو کار دارم
شما برد یا میکرو دیگه ای سراغ دارید با این سرعت ؟
باور بفرمایید نرخ نمونه برداری در adc و dac ، در تمامی فرکانس ها تقریبا یکسان هست و میشه گفت فرکانس 500 مگا هرتز یا 10 مگاهرتز تاثیر چندانی در نرخ نمونه برداری از سیگنال ندارن ، تایمری که قراره زمان 1 نانو ثانیه رو ایجاد کنه ، فرقی براش نداره که توی arm باشه یا avr و .
( البته ممکنه میکروکنترلر مورد نظر شما دارای امکانات جانبی خاصی باشه که من ازشون اطلاع نداشته باشم )