PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغيير سايز مدار بعد از طراحي

antegral
13-09-2012, 17:18
با سلام
من یه تازه کارم یه چنتا سوال کوچیک داشتم
1.وقتی توی مدار ما یه رله داریم که یه طرفش 5 ولت و سمت دیگه 220 ، برای سمت 220 باید از مسیر ضخیم تری استفاده کنیم؟ چند mil باشه ضخامتش؟
2.بعد از اینکه شماتیک رو روی pcb آپدیت کردم و قطعه ها رو اونجوری که می خواستم چیدم الان فهمیدم که سایز بردم بزرگه. چطوری می تونم اونو تغییر بدم؟ یا اینکه 2باره باید از اول کار کنم؟

ممنون

View Conversation (You can see links before reply)

M_GH
13-09-2012, 21:18
با سلام
من یه تازه کارم یه چنتا سوال کوچیک داشتم
1.وقتی توی مدار ما یه رله داریم که یه طرفش 5 ولت و سمت دیگه 220 ، برای سمت 220 باید از مسیر ضخیم تری استفاده کنیم؟ چند mil باشه ضخامتش؟
2.بعد از اینکه شماتیک رو روی pcb آپدیت کردم و قطعه ها رو اونجوری که می خواستم چیدم الان فهمیدم که سایز بردم بزرگه. چطوری می تونم اونو تغییر بدم؟ یا اینکه 2باره باید از اول کار کنم؟

ممنون

View Conversation (You can see links before reply)

1. من معمولا بین 3 تا 5 میل میزنم
2. آخه چرا اول طراحی کردی بعد اندازه گرفتی؟!!:baad:
الان دگه باید 2باره طراحیش کنی !
(البته بعضی برد هارو میشه همینجوری ویرایشش کرد تا یکم کوچیک تر بشه {بستگی به اندازه ای داره که باید کوچیک بشه})

KHM
13-09-2012, 23:52
مقدار ضخامت ترک ها به ولتاژ نیست..به جریانه...هر چی جریانت بیشتر باشه ضخامت بیشتر میشه و هر چی ولتاژ بیشتر باشه،بهتره که فاصله ی ترک های ولتاژ بالا بیشتر بشه

antegral
16-09-2012, 15:54
مقدار ضخامت ترک ها به ولتاژ نیست..به جریانه...هر چی جریانت بیشتر باشه ضخامت بیشتر میشه و هر چی ولتاژ بیشتر باشه،بهتره که فاصله ی ترک های ولتاژ بالا بیشتر بشه

خوب فرمولي چيزي برا محاسبش نيست؟ يا اينكه چطوري تجربي ضخامتش رو تائين كنيم؟