PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط avr با lan

mr.dion
03-09-2012, 21:16
سلام بر همگی ...:hi:
برادران گرامی بنده به یک پروژه دارم که همانند دوستانه بی گناهی در گل مانده ام . پروژه اینه که میخوام در یک شبکه کامپیوتری یک سری DATA رو جدا کنم و مقدارشونو داشته باشم . این شبکه هم از یک نوع هاب بخصوصی استفاده میکنه که یکی از قابلیت هاش اینه که میتونه یک Port که DATA روش جاری هست رو ، روی یک Port یی که خالی هست به اصطلاح سازنده Mirror کنه . یعنی هرچی روی Port مورد نظر ما هست رو همزمان روی یه پرت دیگه بدون هیچ اینتراپتی بریزه . چه پکت های Send و چه Receive .
بنده میخوام با AVR از روی پورت دوم که کپی DATA پورت اول هست این کارو کنم چون کار با میکرو دیگه ای بلد نیستم .
در پی جستوجوهایی خسته کننده ای که داشتم چشمم به این برادر افتاد که با ENC28J60 کار میکنه ::roll:
AVR Ethernet Board » | (You can see links before reply)

دوستانی که با این مدار کار کردن - یا آشنایی دارن - یا مدار مشابه ساختن ... نظراتشونو به عنوان راهنمایی به بنده بگن ممنون میشم تا یک راه خوب برای کانکت شدن به این نوع شبکه و کاری که میخوام بکنم پیدا کنم ..

فعلا بنده با انالایزر پورت شبک دارم روی پکت ها کار میکنم تا بتونم یه راهی مثل پورت سریال پیدا کنم و برنامشو بنویسم !:cry:
با بسکام هم کار میکنم lov:

agape
04-09-2012, 09:31
دوست من بیسکام رو بعید میدونم این کار رو بتونه انجام بده !
در مورد این که از ENC28j60 استفاده کنید درست 0 من باهاش کار کردم ولی خوب باید دقت داشته باشید که سرعت شبکش 10 مگ هست باید دید تو کارت اختلال ایجاد نکنه - به نظر من برای این کار برو سراغ آرم

mr.dion
04-09-2012, 21:56
ممنون از پاسخ ...:hi:
بله میدونم 10mbps سرعت داره ممنون از توجهت ولی هاب مورد استفاده شده مشکلی نداره با این قضیه فکر نمیکنم اینتراپتی بابت سرعت روی شبکه بیوفته ....البته مطمئا نیستم..

دوستانی که کار کردن ازشون مشورت میخوام - کارم بدجور گیره - :(:(:(

ببینید من با آنالایزر پکتهای مورد نظرمو جدا کردم و کلا فرمت هر پکتمو میدونم چه .
چیزی که فعلا نیاز دارم، اینه که باهاش به نت کانکت شم و پکت هارو بگیرم و بعد از اون
براش با دستور IF شرط هایی بزارم که بایت به بایت پکت رو چک کنه اگر با الگوریتمم یکی بود پس بره و یه زیر برنامه ایو اجرا کنه ......

سوالم از دوستانی که کار کردن اینه که آیا این روشی که در پیش گرفتم تا چه قدر امکان داره جواب بده ؟
میدونید ،،، دنبال راه حلم cry::

agape
04-09-2012, 23:59
خوب - اولین چیزی که به نظرم میرسه اینه که تقریبا تمام چیپ های شبکه بسته های داده ای رو بر اساس MAC آدرس فیلتر می کنند و البته منطقی هم هست چرا که از ازدیاد پکت های دریافتی جلو گیری کنند - حالا شما ببینید میشه این خاصیت رو غیر فعال کرد ! نکته دوم هم که به نظرم میرسه اینه که چپ enc28j60 قابلیت فیلتر کردن هم داره و میتونید پکت های خاصی رو فیلتر کنید.

mr.dion
05-09-2012, 07:44
خوب - اولین چیزی که به نظرم میرسه اینه که تقریبا تمام چیپ های شبکه بسته های داده ای رو بر اساس MAC آدرس فیلتر می کنند و البته منطقی هم هست چرا که از ازدیاد پکت های دریافتی جلو گیری کنند - حالا شما ببینید میشه این خاصیت رو غیر فعال کرد ! نکته دوم هم که به نظرم میرسه اینه که چپ enc28j60 قابلیت فیلتر کردن هم داره و میتونید پکت های خاصی رو فیلتر کنید.

ممنون از پاسخ ..:hi:
معذرت میخوام میشه بیشتر توضیح بدین چرا غیر فعال کنم ؟:(
همونطور که گفتم میخوام یک پورت رو Mirror کنم . حالا این پورت مربوط هست به یک سرور که همه دیتا ها قراره تو این بنده خدا ذخیره بشن و میشن . حالا اگر به یه ماژولی شبیه همون ماژول به این پورت کانکت شم ، به صورت یه بیننده SEND و RECEIVE رو میبینه :(
-------------------
همممممم:0013:
خوبه از قابلیت فیلتر کردن میشه استفاده کرد . فقط یه سوال اگر برای این چیپ فیلتر تعریف کنم یعنی فقط پکتهایی که برای چیپ تعریف کردن دارن اجازه عبور دارن ؟

cry::

agape
05-09-2012, 16:37
اینطور که من متوجه شدم - شما میخواید بسته های دریافتی و ارسالی یک کارت شبکه که در واقع شما داری بهش میگی سرور رو شنود کنی ! نکته اول سرعت شما باید با سرعت اون کارت شبکه یکی باشه این نکته اول - نکته دوم این که باید مک آدرس کارت شبکه اون رو داشته باشی که برای خودت هم اون مک رو ست کنی تا هرچی که اون دریافت میکنه بتونی دریافت کنی ! و بعد حالا میمونه فقط آنالیز اونا که باید با میکرو انجام بشه !
اگر میخوای بسته هایی که اون ارسال کرده رو داشته باشی ! باید فیلترینگ رو هم غیر فعال کنی - تا بتونی همه بسته ها رو دریافت کنی و ببینی کدوم بسته فرستندش همون دستگاه مورد نظر شماست که از طریق مک یا آیپی میتونی انجامش بدی

mr.dion
09-09-2012, 11:24
اینطور که من متوجه شدم - شما میخواید بسته های دریافتی و ارسالی یک کارت شبکه که در واقع شما داری بهش میگی سرور رو شنود کنی ! نکته اول سرعت شما باید با سرعت اون کارت شبکه یکی باشه این نکته اول - نکته دوم این که باید مک آدرس کارت شبکه اون رو داشته باشی که برای خودت هم اون مک رو ست کنی تا هرچی که اون دریافت میکنه بتونی دریافت کنی ! و بعد حالا میمونه فقط آنالیز اونا که باید با میکرو انجام بشه !
اگر میخوای بسته هایی که اون ارسال کرده رو داشته باشی ! باید فیلترینگ رو هم غیر فعال کنی - تا بتونی همه بسته ها رو دریافت کنی و ببینی کدوم بسته فرستندش همون دستگاه مورد نظر شماست که از طریق مک یا آیپی میتونی انجامش بدی

ممنون از نکاتی که ذکر کردین :hi:
یه چند روز ماموریت جایی بودم نشد دنبال کنم پروژمو :(
فقط یه سوال الان ماژول آماده مثل همون ماژولی که مثال زدم با سرعت 100MBPS پیدا میشه ؟

User
09-09-2012, 11:45
فقط یه سوال الان ماژول آماده مثل همون ماژولی که مثال زدم با سرعت 100MBPS پیدا میشه ؟

سلام
اگه با ای سی ENC424j600 کارکنی 100Mbps هست و خیلی راحت می تونید ماژولش کنی قیمتش ( حدودا 14000 تومن) هم خیلی پایین تر از ماژول های موجود هست در غیر این صورت باید بری دنبال ماژول های مثل WIZ830MJ که به مراتب خیلی گرون تر هست فکر کنم این مدل در حدود 70000 تومن هست :wink:

mr.dion
10-09-2012, 11:29
سلام
اگه با ای سی ENC424j600 کارکنی 100Mbps هست و خیلی راحت می تونید ماژولش کنی قیمتش ( حدودا 14000 تومن) هم خیلی پایین تر از ماژول های موجود هست در غیر این صورت باید بری دنبال ماژول های مثل WIZ830MJ که به مراتب خیلی گرون تر هست فکر کنم این مدل در حدود 70000 تومن هست :wink:

ممنون .:hi:
ما میرویم به دنبال این برادر گرامی ENC424j600 ...

mr.dion
15-09-2012, 22:41
سلام
:hi:
برادر گرامی یه سری سوال دارم . اول از همه اینکه این برادر گرامی ، ENC424j600 ، رو چجوری پروگرم یا Config کنم ؟ با همون فایلایی که به عنوان Driver به زبان C در مثال هایی که تو اینترنت هست میشه این کارو کرد ؟ یه مقدار گیج شدم :(
دوم سومش بمونه وقتی بردشو ساختم :|:cry:

User
16-09-2012, 11:20
برادر گرامی یه سری سوال دارم . اول از همه اینکه این برادر گرامی ، ENC424j600 ، رو چجوری پروگرم یا Config کنم ؟ با همون فایلایی که به عنوان Driver به زبان C در مثال هایی که تو اینترنت هست میشه این کارو کرد ؟ یه مقدار گیج شدم :(
دوم سومش بمونه وقتی بردشو ساختم :|:cry:

فقط بگم که کار کردن با این یکم زیادی سخت تر از ENC28J60
الان چه لزومی داره رو 100Mbps می خوایید کار کنید ؟
AVR نمی تونه از این سرعت استفاده کنه .

با توجه به این که با Bascom کار می کنید و تا اونجایی هم که من می دونم خودتون باید براش درایور بنویسید. :mrgreen: مخصوصا که کرک حالا اصل بود شاید تو سایت خودش به یه جایی میرسیدید

در مورد شبکه شما اصلا چیزی نمی دونم و حرفام کلیه و همه جا درست نیست :

... به اصطلاح سازنده Mirror کنه . یعنی هرچی روی Port مورد نظر ما هست رو همزمان روی یه پرت دیگه بدون هیچ اینتراپتی بریزه . چه پکت های Send و چه Receive .
...

تا اون جا که من میدونم حرفتون مشکل داره حتما اینتراپت وجود داره کلاینت که بیکار نیست همش ببینه دیتا امده یا نه یا درست یا غلط و ........ :0013:

ممنون از پاسخ ...:hi:
بله میدونم 10mbps سرعت داره ممنون از توجهت ولی هاب مورد استفاده شده مشکلی نداره با این قضیه فکر نمیکنم اینتراپتی بابت سرعت روی شبکه بیوفته ....البته مطمئا نیستم..

وظیفه هاب و روتر همینه که مشکل پیش نیاد و تطبیق سرعت میده
**خداییش این جا چه ربطی به اینتراپت داره !

ببینید من با آنالایزر پکتهای مورد نظرمو جدا کردم و کلا فرمت هر پکتمو میدونم چه .
چیزی که فعلا نیاز دارم، اینه که باهاش به نت کانکت شم و پکت هارو بگیرم و بعد از اون
براش با دستور IF شرط هایی بزارم که بایت به بایت پکت رو چک کنه اگر با الگوریتمم یکی بود پس بره و یه زیر برنامه ایو اجرا کنه ......

AVR نمی تونه این کارو بکنه ( البته من حجم DATA رو نمی دونم و اگه کم باشه شاید بتونه )

سوالم از دوستانی که کار کردن اینه که آیا این روشی که در پیش گرفتم تا چه قدر امکان داره جواب بده ؟
میدونید ،،، دنبال راه حلم cry::
:mrgreen: چی بگم من که هنوز نفهمیدم برای چی می خوایید این کارو بکنید

بقیه حرفارم بیخیال ...

mr.dion
16-09-2012, 20:17
ممنون از جواب رنگارنگتون :)

فقط بگم که کار کردن با این یکم زیادی سخت تر از ENC28J60
الان چه لزومی داره رو 100Mbps می خوایید کار کنید ؟
AVR نمی تونه از این سرعت استفاده کنه .

شما باهاش کار کردید ؟ :mrgreen:
چون کل شبکه من با 100Mbps کار میکنه . این که کاملا واضحه هست که نمیشه با Speed کمتر یه پروسه ای که DATA داخلش داره ردو بدل میشه رو مانیتور کرد . مقدار آنالوگ که نی آقای مهندس sample rate بزارم براش :0013:
در باره سرعت میکرو هم از SPI میکرو استفاده میکنم . یه سرچ بزنی میبینی کلی ماژول با AVR و این برادر گرامی ENC424 هست :0013:

با توجه به این که با Bascom کار می کنید و تا اونجایی هم که من می دونم خودتون باید براش درایور بنویسید. :mrgreen: مخصوصا که کرک حالا اصل بود شاید تو سایت خودش به یه جایی میرسیدید
اون مثله ای نیست . حالا بزار سخت افزارو OK کنمcry:: . من manual و Driver های ENC424 که به زبان C و با توضیحات بود رو خوندم . یه چیز typical هستش و فقط باید config هایی که نیاز داری رو داخلش تغییر بدی و برا پروژت آماده کنی :0013: حالا این خودش داستان داره که امید وارم دوستانی مثل شما بنده حقیر رو راهنمایی کنند:(

تا اون جا که من میدونم حرفتون مشکل داره حتما اینتراپت وجود داره کلاینت که بیکار نیست همش ببینه دیتا امده یا نه یا درست یا غلط و ........ :0013:
ممنون از توجهت :0013: اسم ماژول شبکه رو تو این تاپیک ننوشتم چون کاملا بهش آشنام و سوالی روش ندارم و فقط به خاطر اینکه دوستان راهنماییم کنند به صورت ساده قابلیتشو گفتم :0013: اسم این برادر گرامی با قابلیت هایی که قبلا گفتم OSM بید . ربطی به کلاینت نداره خودش DATA یی رو که به عنوان node ، وظیفه تقسیمشو با توجه به مک آدرس ها داره ، میتونه بدون اینتراپت توی وظیفش و در نتیجه شبکه ،،،، انجام بده :125:

وظیفه هاب و روتر همینه که مشکل پیش نیاد و تطبیق سرعت میده
**خداییش این جا چه ربطی به اینتراپت داره !
آقای مهندس، من چاکرتم :hi: بله وظیفش همینه که شما میفر مایید :) ولی فرض کن OSM یی که گفتم علاوه بر حجم زیاد DATA یی که گفتم حالا بیاد همشو یا قسمت بیشترشو Mirror کنه بعد با 10Mbps هماهنگ کنه ( کلی data این وسط lost میشه و ....) این خودش یعنی کلی اینتراپت که این برادر OSM از پسش بر میاد . منظور بنده حقیر همین بید cry::

:mrgreen: چی بگم من که هنوز نفهمیدم برای چی می خوایید این کارو بکنید

بقیه حرفارم بیخیال ...

آقای مهندس ،، کل پروژه این بید :
روی یک شبکه صنعتی کلی DATA آنالوگ و دیجتال هست ، حالا من میخوام یه سری مقادیر رو از این وسط جدا کنم و در جایه دیگه استفاده کنم با این کار نیازی به روش Hard wire یی نیست . پروژه هم خیلی جم و جورو کم هزینه تر میشه ... دیگه وارد جزئیات نمیشم :|

User
16-09-2012, 22:24
....
در مورد شبکه شما اصلا چیزی نمی دونم و حرفام کلیه و همه جا درست نیست :

...

خوب شد اعلام وضعیت کردم نگرنه فکر کنم الان ... :wink:
حالا درست شد OSM بحث ش جداست من تو حرفام نهایتا یه روتر منظورم بود :0013:

----------------------
اما ....
سر سرعت کاملا مخالفم .
بله ماژول که هست حتی اگه خواسیتد ماژول SATA3 , USB3 , Gigabyte 1000 , HDMI 1080P رو هم من براتون می سازم ولی به نظر خودتون مثلا کدوم میکرو AVR توانای اینو داره که تو USB 3 سرعت 4.8Gb/s رو تامین کنه ؟
USB 3 هم نه USB 2 High Speed که 480Mb/s
الان بحث سرعت شما با یه سیتم کامل طرفی
تو 100Mbps شما دست کمش 10MBps داری که اگه همه چی درست باشه 12MBps باید حساب باز کنی بعد اطلاعات که کلی رم و چیزای دیگه رو طلب می کنه
باز خودت بهتر می دونی این نظر من و اصلا مهم نیست :hi:

اما کامپایلر اگه از من میشنوی با کامپایلر Mikroe (You can see links before reply) کارتو راه بنداز کتابخونه هاشم امادس خیلی هم کار راه انداز کرکش هم پیدا میشه ( فکر کنم تو انجمن بگردی باشه)
خیلی از مشکلاتت کم میشه
( فقط بگم برای کار راه اندازی و اصلا برای کار دائم من پیشنهاد نمی دم )

منم هر جاشو بلد بودم کمک می کنم ولی چون AVR هست زیاد رو من حساب نکن

البته بگم اگه از این بوردهای اندرویدی هم استفاده کنی خیلی راحت تر میشه دست کم 1G رم و 1G پردازش (البته هر کدوم که کارت شبکه هم داره ) اینم یه راهشه که سخت افزارت در حد عالی میشه و خیل کارای دیگه هم می تونی بکنی مخصوصا مونیتور کردن شبکه !
باز خودت بهتر می دونی این نظر من و باید همه شرایط بسنجی ببینی کدوم بهتره

در هر صورت من با ARM موافق ترم ضریب اطمینانش خیلی بیشتره البته ARM کار نیستم و احلش باید جواب بده

با هر دو قطعه کار کردم و هیچ مشکل خاصی هم نداره فقط ENC424 به نظر من یکم مشکل تره چون امکاناتش بیشتره .
موفق باشی

mr.dion
16-09-2012, 22:27
برادران جواب سوالمو در مورد درایور هایی که در پروژه های مشابه بود پیدا کردم .
باید تمام برنامه یا همون config هارو با توجه به پارامتر های گفته شده در manual enc424 ، کامپایل و میکرو رو با همین داستان پروگرم کنی :| اگر اشتباه فهمیدن در این مورد برادران و دوستان و هموطنانی که کار کردن راهنمایی فرماینننند :|

حالا ما اینجوری فهمیدیم ... یه سوال دیگه :
کسی شماتیک ENC424j600 PT و MAGJACK ( یا جک های مشابه با LED و filter ) رو برا پروتئوس نداره ؟
اگر دوستان شماتیکی ، عکسی لبه دریایی چیزی برا این دو برادر ذکر شده دارن ، ما طالب بیدیم :(

mr.dion
16-09-2012, 22:34
خوب شد اعلام وضعیت کردم نگرنه فکر کنم الان ... :wink:
حالا درست شد OSM بحث ش جداست من تو حرفام نهایتا یه روتر منظورم بود :0013:

----------------------
اما ....
سر سرعت کاملا مخالفم .
بله ماژول که هست حتی اگه خواسیتد ماژول SATA3 , USB3 , Gigabyte 1000 , HDMI 1080P رو هم من براتون می سازم ولی به نظر خودتون مثلا کدوم میکرو AVR توانای اینو داره که تو USB 3 سرعت 4.8Gb/s رو تامین کنه ؟
USB 3 هم نه USB 2 High Speed که 480Mb/s
الان بحث سرعت شما با یه سیتم کامل طرفی
تو 100Mbps شما دست کمش 10MBps داری که اگه همه چی درست باشه 12MBps باید حساب باز کنی بعد اطلاعات که کلی رم و چیزای دیگه رو طلب می کنه
باز خودت بهتر می دونی این نظر من و اصلا مهم نیست :hi:

اما کامپایلر اگه از من میشنوی با کامپایلر Mikroe (You can see links before reply) کارتو راه بنداز کتابخونه هاشم امادس خیلی هم کار راه انداز کرکش هم پیدا میشه ( فکر کنم تو انجمن بگردی باشه)
خیلی از مشکلاتت کم میشه
( فقط بگم برای کار راه اندازی و اصلا برای کار دائم من پیشنهاد نمی دم )

منم هر جاشو بلد بودم کمک می کنم ولی چون AVR هست زیاد رو من حساب نکن

البته بگم اگه از این بوردهای اندرویدی هم استفاده کنی خیلی راحت تر میشه دست کم 1G رم و 1G پردازش (البته هر کدوم که کارت شبکه هم داره ) اینم یه راهشه که سخت افزارت در حد عالی میشه و خیل کارای دیگه هم می تونی بکنی مخصوصا مونیتور کردن شبکه !
باز خودت بهتر می دونی این نظر من و باید همه شرایط بسنجی ببینی کدوم بهتره

در هر صورت من با ARM موافق ترم ضریب اطمینانش خیلی بیشتره البته ARM کار نیستم و احلش باید جواب بده

با هر دو قطعه کار کردم و هیچ مشکل خاصی هم نداره فقط ENC424 به نظر من یکم مشکل تره چون امکاناتش بیشتره .
موفق باشی

:hi: ما مخلصیم مهندس .
منظورت از کتابخونه همون command های مربوط به encx24j600 هست ؟
در مورد ماژول اندرویدی تاحالا نشنیدم ... ممنون میشم یه لینکی چیزی بهم معرفی کنی ؟

جون خودم ، علاوه بر کارم روی این پروژه جدا دارم کار میکنم اونم تنها ، یه کم کارا کند پیش میره سرمم بابت خوندن و جمع کردن اطلاعات شلوغه:( ، بابت اطلاعاتی که بما میدی بسی سپاس گزارم :hi:

User
16-09-2012, 22:43
:hi: ما مخلصیم مهندس .
منظورت از کتابخونه همون command های مربوط به encx24j600 هست ؟
در مورد ماژول اندرویدی تاحالا نشنیدم ... ممنون میشم یه لینکی چیزی بهم معرفی کنی ؟

جون خودم ، علاوه بر کارم روی این پروژه جدا دارم کار میکنم اونم تنها ، یه کم کارا کند پیش میره سرمم بابت خوندن و جمع کردن اطلاعات شلوغه:( ، بابت اطلاعاتی که بما میدی بسی سپاس گزارم :hi:
خواهش میکنم ما هم خدمتتون ارادت داریم
بله منظورم هموناس ( یعنی همون Command هارو نظم دادن و بعضی کارو رو خیلی راحت کردن ) کلا لقمرو حاظر اماده کردن تا جایی که تونستن

ماژول نیست چون خودش یه تنه همه فن حریف اینجا رو یه نگاه بنداز (You can see links before reply)

mr.dion
17-09-2012, 19:14
کسی شماتیک ENC424j600 PT و MAGJACK ( یا جک های مشابه با LED و filter ) رو برا پروتئوس نداره ؟
اگر دوستان شماتیکی ، عکسی لبه دریایی چیزی برا این دو برادر ذکر شده دارن ، ما طالب بیدیم :(

farid.ghsm
10-10-2012, 03:01
سلام دوستان،
من یه پروژه ای دارم که از یک اترنت بورد استفاده می کنم که توش آی سی enc28j60 هست و میکرو ATMEGA32
میکرو رو پروگرام کردم و ماژولم رو که وصل می کنم با کابل شبکه به لپ تاپ، ماژول پینگ می شه و بسته هم می تونم بفرستم بهش (رنج آی پی مشابه)
بین ماژول و لپ تاپ یک روتر می ذارم، با کابل لپ تاپ و اترنت بورد رو به روتر وصل می کنم باز هم پینگ می شه و درسته همه چیز
می خوام به صورت بی سیم و با استفاده از وایرلس لن، به روتر وصل شم و به ماژولم بسته بفرستم، ماژول رو پینگ نمی کنه! (رنج آی پی مشابه و متفاوت رو امتحان کردم)
کسی هست که بتونه کمک کنه و این کار رو قبلاً کرده باشه؟
با تشکر