PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پردازنده allwinner a10

alone-man
02-09-2012, 11:17
سلام.
والا من يه سوال مطرح كردم كسي جواب نداد! ولي ما مرام داريم چيزي بفهميم شير ميكنيم، آخه ديگه گذشت اون زماني كه يه چيزي ياد بگيري و واس خودت نگه داري:0013:
البته دستت بعضي بچه هاي ايران ميكرو درد نكنه انصافاً‌خيلي با مرامن:hi:

چند وقت پيش يه آگهي ديدم كه تبلت ايراني اومده! رفتم سرچ كردم ديدم پردازندش allwinner a10 هستش.
حالا اگه از قابليت هاي اين پردازنده كه arm cortex a8 هست بگم، دهنتون آب ميفته:018:

VPU (Video Processing Unit)

HD Video Decoding (Super HD 2160P/3D Film)
Support all popular video formats, including VP8, AVS, H. 264 AVC, VC-1, MPEG-1/2/4, …
HD Video Encoding (H.264 High Profile)
Support encoding in H.264 format

DPU (Display Processing Unit)

MULTI-CHANNEL HD displays
Built-in HDMI
YPbPr, CVBS, VGA
LCD interfaces: CPU, RGB, LVDS up to Full HD

Memory

DDR2,DDR3 SDRAM, 32-bit
SLC/MLC/TLC/DDR NAND

Connectivity

USB2.0 Port
CSI (Camera Serial Interface), TS (Transport Stream)
SD Card 3.0
10/100 Ethernet controller
CAN Bus
Built-in SATA2.0 Interface
I2S,SPDIF and AC97 audio interfaces
PS2 , SPI , TWI and UART

هر چي شما فكرشو بكني اين پردازنده درون خودش داره . بلاك دياگرامشو ميذارم ببينيد.
اگه كسي دوست داشت يه شماتيك واس برد زدن هم دارم ولي خيلي خفنه!

جالبيش اينه كه قيمت خريد انبوهش 7 دلاره!

اين شركت پردازنده هاي ديگه اي هم مثل fxx داره اونا هم غولين واس خودشون.

من نميدونم امكانش واسه كوير هست اينو وارد كنه يا نه؟

Pioneer
02-09-2012, 11:43
آقا این که وارد شده!
mk802,خرید mk802,فروش mk802,واردات mk802,mini pc for andorid,دانگل mk802 (You can see links before reply)

alone-man
02-09-2012, 20:50
وااي آقا ايران ميكرو كارش خيلي درسته، فكرشم نميكردم كسي بشناسه اين تراشه رو :mrgreen:
واقعاً دم اين چينيا گرم، هميشه مارو آپ تو ديت ميكنن.

ولي اگه يكم بگرديد،‌اين Mini pc هاي mkXXX يه مدل ديگه به نام raspberry pi‌كه نميدونم اونم ميشناسيد يا نه! برنامه نويسيشون مثل ميكروكنترلرهايي كه ما تا حال كار كرديم نيست! يه كنسول واسه برنامه نويسي در اختيار قرار ميدن كه تقريباً بچه باريه!
كار با يه ميكرو زماني ارزش داره كه بتوني از اول يه برد كاستوم براش بزني نه اينكه يه raspberry pi بخري بعد توش برنامه بنويسي.
در مورد raspberry pi‌بگم كه ساخت يه مهندس شركت broadcom هستش و كاملاً customize طراحي شده زياد جالب نيست و بدرد ما نميخوره قيمتش هم 35 دلاره!

در كل اگه بشه خود آي سيش رو وارد كرد و شماتيكاي كاملشم گرفت بدرد ميخوره اگه نه وقت تلف كنيه!

KHM
02-09-2012, 23:27
رفیق 1نگاه به لینک زیر بندازی همه چی میاد دستت:
واردات mini pc یا raspberry pi نظر بدین! - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

alone-man
02-09-2012, 23:51
بلهههه مثل اينكه اينجا raspberry pi هم اومده تو بحث ها:018:

ولي ببين دوست من، من توي تاپيكاي مختلف اين بحث نظرامو گفتم، به نظرم كار جالبي نيست ما بريم سراغ اين Mini pc ها و سخت افزارهاي آماده با سيستم عاملهاي android و... من ديدم و با توجه به تجربم دارم ميگم كه كار روي اين چيزا وقت تلف كردنه! كارايي كه ما برقيا با كلي تلاش ميتونيم انجام بديم كار 3 سوته يه برنامه نويس حرفه اي Pc هست!
ماها مهندس برق هستيم نه application developer‌! به نظر من موقعي كار روي android و .. خوبه كه ما سخت افزار خودمون رو داشته باشيم هرچي بخوايم بتونيم بهش اضافه كنيم يا ازش كم كنيم....

متاسفانه اين مشكل ما توي ايرانه كه فكر ميكنيم بايد همه كاره باشيم! نه عزيزان هر كه را بهر كاري ساخته اند!
بذاريد يه خاطره بگم براتون شايد جالب باشه.

تو يه كارخونه نورد يه كاري داشتم، همزمان يه سري مهندس دانماركي اومده بودن سيستم اتوماسيونشون رو راه بندازن، هركي يه بخشيو كار ميكرد، اگه از يكي كار ديگري رو ميپرسيدي ميگفت من بلد نيستم برو از خودش بپرس.

به نظر من سايت ايران ميكرو حيفه كه بره به سمت اين چيزا، برنامه نويسي براي smart device ها تو خيلي از سايتاي ديگه به صورت تخصصي تر بحث ميشه....

KHM
02-09-2012, 23:56
رفیق در حال حاظر مهندس برق باید مهندس کامپیوتر هم باشه...
در ثانی خوب رفیق شما علاقه نداری،نرو دنبالش..اجبار که نیست..هر کی دوست داشت میره..
بهتره به نظرهای هم احترام بگذاریم...

Aghaeifar
03-09-2012, 00:42
یک کم خارج بحث اصلی تاپیکه ولی یه جورایی من با این جمله موافقم

ماها مهندس برق هستيم نه application developer
البته من کلا موافق کارهای بین رشته ای هستم. یعنی الان باید ترکیب این دوتا رو با هم داشته باشیم.

alone-man-2
03-09-2012, 13:21
سلام ادمين عزيز
من alone-man هستم كه بلاكم كرديد متاسفانه. اين يوزر رو دوباره درست كردم تا فقط اين جمله رو بگم و ديگه حرفي ندارم و ديگه اينجا نميام.

دوست عزيز من نميدونم چه حرف نامربوطي زدم كه شما منو بلاك كردي! اگه پستم رو كامل بخوني ميبيني كه هدفم چي بود و منظورم از اين حرفا چيه! لطفاً دوباره بخون، حرف من اين بود كه اگه امكان داره خودمون mk‌يا rasp‌رو بسازيم چون آماده خريدنش زياد بعد آموزشي براي مهندسين برق نداره، با وجود افرادي مثل 1nafar و آقاي آقايي فر و... حيفه فقط به application نويسي بسنده كنيم.
نه شما اپلي و نه من سامسونگ كه بخايم باهم جنگ داشته باشيم اين چيز خوبه و فلان چيز بده!

به هر حال كارت بسياز زشت بود، بلاك كردن واس فرديه كه حرف زشت يا نامربوطي ميزنه نه واس كسي كه نظرشو گفته.

به هرحال اگه حرفي زدم كه ازم دلخور شدي حلالم كن.

خدانگهدار.