PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استپ موتور sumtak lbk-004-1000

mzarkoob
01-09-2012, 22:54
سلام
از دوستان با این استپ موتور (You can see links before reply) کار کرده:
You can see links before reply$%28KGrHqN,%21h0Eycg21+bcBMnb,Rs +uQ%7E%7E_3.JPG
البته چیزی که من دارم این کانکتور های سرش را نداره:

You can see links before reply

موردی که هست انکدرشه که نحوه سیم بندیش و نحوه استفاده از آن را نمی دونم.

mzarkoob
02-09-2012, 11:24
نبود!!!؟

KHM
02-09-2012, 12:31
مهندس خودت وردار دونه دونه چک کن پیدا میکنی..چون سیستم همشون یکیه دیگه...گراند رو به 1پایه وصل کن،بعد مثبت رو دونه دونه به اونیکی پایه ها بزن...

mzarkoob
02-09-2012, 15:06
اتصالات استپ که پیدا می کنم. 8 تا سیم اومدم بیرون. دو به دو هستند که بشه این طوری:

ولی همون طور که گفتم انکدرش را نمی دونم چطوری میشه استفاده کرد؟
یه سیم 10 تایی از انکدر پشتش اومده بیرون!

mzarkoob
02-09-2012, 16:14
سیم 10 تایی که میگم از انکدر اومده بیرون مشخص کردم:

از این چطوری میشه استفاده کرد؟

mzarkoob
03-09-2012, 18:52
خدای نکرده نکنه نفر اولیم که می خوام از انکدر این استپ استفاده کنم !!ii998)

nima_elc
03-09-2012, 21:04
اقای زرکوب این سایت دیتاشیت این انکودر ها را داره میتونید یه نگاه بندازید
Expert Cross Reference Service - Sumtak - British Encoder Products Company- Encoder Suppliers- Incremental, Absolute, Rotary, Shaft Linear Encoders, Repairs & Services, Competitive Prices, Quick (You can see links before reply)
این PDF هم دیتاشیتی هست که از جای دیگه برای این انکودر پیدا کردم و بستگی به تعداد فاز موتور خروجیش تغییر میکنه و چون از شما 4 فاز هست برای همین 10 تا سیم خروجی داره
اخرین صفحه هم ترتیب سیم های خروجی را نشون داده
موفق باشید

mzarkoob
18-09-2012, 19:56
همون طور که در پست 4 شکل استپ موتور 8 سیمه مشخصه ما 8 سیم داریم که دو به دو اومده بیرون. حالا اگه بخواهیم به صورت 5 سیمه اونو درایو کنیم چطوری متوجه بشیم دو سر a2 و b1 کدومه همین طور دو سر c2 و d1 ؟ که اونه را به هم وصل کنیم به عنوان سر com. یعنی دو سیم پیچی را می خواهیم که بغل هم هستند.

mzarkoob
23-09-2012, 22:42
سیم بندی این استپ 8 تایی با سعی و خطا انجام شد ...
حالا نوبت به استفاه از انکدر است. ما یک کابل فلت داریم 10 تایی که از انکدر اومده بیرون چطوری بفهمیم کدوم به کدومه؟میدونیمم که انکدر شامل موارد زیر است:
Vcc
GND
A
A/
B
B/
Z
Z/
ابتدا چطور بدونیم vcc و GND کدومه ؟ این هم با سعی و خطا مشخص کنیم!!؟ البته بعید می دونم چون اگه لتاژ را جابجا بزنیم میسوزه ...

mzarkoob
25-09-2012, 15:12
حدس من اینه که سیم شماره 1 فلت به Vcc و سیم شماره 2 فلت به GND وصل میشه:

اشتباه که نمی گم؟؟؟

Ma3ood
25-09-2012, 15:42
به نظرم تو این برد یهLED SMD هست با این عکس تشخیصش واقعا مشکله اگه اون قطعه پایین شماره 9و10 را اگه LED بود دنبالشو بگیری و خطوش را دنبال کنی احتمالا VCC و GND مشخص میشه :wink:

nima_elc
25-09-2012, 21:26
مسعود LED نیست که ...:mrgreen:
اینطوری که معلومه برد هم چسبیده شده و نمیشه مسیر سیم کشی ها را دید
خازن هست اونی که شما میگی احتمال زیاد شایدم کریستال
ولی اگه این انکدر همونی باشه که دیتاشیتش را گذاشتم و فرض اینکه کابل رنگی تو دیتاشیت با این فلت به یه نحو باشن vcc و gnd میشه پایه 9 و 10 طبق دیتاشیت

Ma3ood
25-09-2012, 22:58
منم تعجب کردم ولی از این چینی ها هیچی بعید نیست :mrgreen:
شاید حق با شما باشه عکس بی کیفیته شبیه به ال ای دی اس ام دی شده من تو خازن و ال ای دی مشکوک بودم ولی برد هم دو رو هست و تشخیص سیم کشی سخت ii998) بالاخره باید از یه چیزی شروع کرد

mzarkoob
25-09-2012, 23:14
مشکل اینجاست که دیگه نمی شه سعی و خطا کرد اگه ولتاژ 5 را برعکس بزنی احتمالا انکدر پر ... :mrgreen:
یه آی سی روش هست با نام 26LS31 با توجه به دیتاشیتش:

وقتی ولت متر میزنی پایه 8 (GND) این ای سی، پایه 2 یا 9 سیم فلات اتصال میده و
وقتی ولت متر میزنی پایه 16(Vcc) این ای سی، پایه 1 یا 10 سیم فلات اتصال میده .
گفتم این احتمال را مطرح کرده باشم یه وقت اشتباه نکنم. راهای دیگه چیه که قطعی بشه؟

nima_elc
26-09-2012, 00:25
فکر کنم تنها راه همون تست اتصال فلت و پایه های زمین و تغذیه ایسی هست
چون این انکدر حتی با اون دیتاشیت هم جور در نمیاد
البته اصل مشکل فکر کنم بخاطر دست دوم و استوک بودن این موتور هست چون استپر ها اکثرا از روی وسیله ها و ماشین های اداری خراب باز میشن و ممکنه انکدرش به سفارش اون شرکت سازنده دستگاه باشه
برای همین منبع قطعی برای روش کارکرد انکدر و موتور نیست