PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه ریزی xmega با پروگرمر usbasp!

Pioneer
30-08-2012, 23:58
دوستان من این لینک رو امروز دیدم-متاسفانه من برد xmdga دم دست ندارم- خواهشا دوستانی که دارن تست کنند ببینن واقعیت داره یا نه؟! من خودم به زودی تست خواهم کرد1
Moved Temporarily (You can see links before reply)
-----------

esisafa
31-08-2012, 01:26
عجیبه!!!!!!!!!!!! پروتکل spi کجاش شبیه pdi بود؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! قبلا یکم بررسی کردم یکم شبیه ارتباط سریال بود. اما اینو اصلا یادم نمیاد.
اگه پایه ی ارسال و دریافت سریال رو یجوری یکی میکردیم و در حالت سنکرون راه مینداختیم یعنی از xck هم اسفاده میکردیم تقریبا شبیه هم میشدن که متاسفانه عملی تست نکردم. دلیلش هم اینه که pdi مثل سریال بیت های شروع و پایان و پریتی داره که گفتم شبیه سریاله.
اما spi این بیتها رو داره یا نه؟؟؟؟؟ فکر نکنم.

در ضمن یارو حتی مدار رو روی بورد هزار سوراخ درست نکرده و مثل دوره ی راهنمایی من روی کاغذ درست کرده

Pioneer
31-08-2012, 01:31
خود منم تعجب کردم- نمیدونم - من برد xmega در دسترس ندارم خوشحال میشم یکی تست کنه جواب بده- مدارش که خیلی راحته

morteza_rk
31-08-2012, 03:58
جالب بود ، منم رفتم اون صفحه رو خوندم. بنده خدا میگه که شدنیه و تغییر جزئی هم ظاهرا توی سورس کد ATMega8 داده ، و امیدش اینه که اگه این پروژه نتیجش برای همه یکسان بود و برای سایر ATXMegaها هم جواب داد آقای توماس به سورس خودش اضافش کنه ، همینطور به سورس avrdude هم اضافه بشه.

برای من امکان تستش نیست. از دوستان اگه کسی می تونه تست کنه. ضمنا من قضیه اون دوتا Patch رو متوجه نشدم که چجوری باید ترتیبشون رو داد!

esisafa
31-08-2012, 11:25
آها پس کد رو دستکاری کرده. احتمالا همون بیتهای شروع و پایان و پریتی رو خودش اضافه کرده که بفرسته

اتفاقا قبلا میخواستم بررسی کنم که آیا میشه به usbasp امکان پروگرم کردن xmega رو اضافه کرد که به نتیجه رسیدم باید تغییراتی در برنامه میکرو داده بشه و برنامه پروگرمر هم خودم دوباره بنویسم که احتمالا وقت خیلی زیادی لازم داشت. میخواستم یا پورت سریال رو به pdi تبدیل کنم یا pdi نرم افزاری درست کنم. از اونجایی که با دستورات خود پروگرم کردن میکرو هم آشنایی نداشتم و وقت خیلی بیشتری لازم بود کلا بیخیال شدم.
البته درخواست همکاری دادم که وظایف رو تقسیم کنیم ولی کسی مشتاق نبود و باز هم لقمه آماده بحث بود.

در ضمن پروگرمر mkii هست دیگه. سورسش هم هست مدارش هم هست. دیگه به نظر شما این کار چه مزایایی داره؟؟؟؟؟ چقدر ارزونتر میشه مگه

morteza_rk
31-08-2012, 12:54
در ضمن پروگرمر mkii هست دیگه. سورسش هم هست مدارش هم هست. دیگه به نظر شما این کار چه مزایایی داره؟؟؟؟؟ چقدر ارزونتر میشه مگه

من هنوز سورس و نقشه ی این پروگرمر رو ندیدم! میشه بذاریش مهندس؟

pooriya
31-08-2012, 13:28
با سلام
جالب بود.ولی باید تست بشه که سرعت و دقتش چقدره و همچنین باید به نرم افزار usbasp هم اضافه بشه.در کل با توجه به در دسترس بودن mkii clone و همچنین قابلیت استفاده مستقیم اون در avrstudio و باز اضافه شدن پورت usb در سری های جدید و قابلیت استفاده از بوت لودر usb دیگه فک نکنم اضافه هم بشه به اون صورت کاربرد پیدا کنه.

Pioneer
31-08-2012, 13:34
این برای کسی خوبه که mkii رو نداره و usbasp داره-کسی برد xmega نداشت؟!

morteza_rk
31-08-2012, 17:38
این برای کسی خوبه که mkii رو نداره و usbasp داره-کسی برد xmega نداشت؟!

ضمن اینکه خود USBasp هم با یکمی دستکاری سورس به بوت لودر تبدیل میشه! توی اینترنت پروژش هست!

کلا چیز خوبی میشه. مخصوصا که پرتکل TPI رو هم ساپورت می کنه.

esisafa
31-08-2012, 21:42
من هنوز سورس و نقشه ی این پروگرمر رو ندیدم! میشه بذاریش مهندس؟
همون پروگرمری که با at90usb162 ساخته میشه رو میگم

morteza_rk
31-08-2012, 21:51
همون پروگرمری که با at90usb162 ساخته میشه رو میگم

اوکی ، سوتی دادم دادا؟؟!؟

آقاجون
05-09-2012, 02:29
توی نرم افزار khazama programmer هم من xmega و avr با هم دیدم ولی تست نکردم که جواب میده یا نه.