PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میکروهای تقلبی AVR ؟؟؟

kavir
05-02-2009, 23:19
سلام
یک سری از میکروهای مگا8 رو یکی از دوستان گرفته بود که چیز واقعا عجیبی بامون پیش اومد و این بود که وقتی فیوز بیت رو برای کریستال خارجی و روی 16 مگا هرتز تنظیم می کردیم عملا میکرو از کار می افتاد و دیگه قابل استفاده نبود و تمامی پین های میکرو به وضعیت چشمک زن می رفت
دلیلش نمی دونم کسی همچین مشکلی بر نحورده تا الان؟
نظر شما چیه؟

hitler
06-02-2009, 02:51
يه بار برا من اتفاق افتاد ولي من اشتباهي فيوز بيتي رو كه كلاك خارجي رو فعال ميكنه رو برنامه ريزي كرده بودم . :?or:(

kavir
06-02-2009, 03:00
نه من تا الان 2/3 نمونه تست کردم و با کمال تعجب میکرو از کار می یفته و از این بابت مطمئنم
این سری جدید که میکروها گرفتیم مشکلی نداره ولی سری قبل ii998)

Hesam1984
06-02-2009, 15:13
من هم تا بحال به اين مشكل بر نخوردم. ولي شما موقع خريدحتما بگين كه نوع تايواني اش رو مي خواهين (حتي كمي گرون تر) و روش هم نوشته شده باشه تايوان. (پشت آي سي در يكي از دو دايره بالا پايين اي سي حك شده تايوان). اگه هر چي هم گفت فرق نمي كنه و حرف هاي ديگه كه فروشنده ها مي زنن از جنسشون گوش نكنين و برين از جاي ديگه بخريد.

alitaroosheh
06-02-2009, 15:49
از وقتی که میکرو های با label لیزری اومدن اینطوریه

قبلیا که رنگ نوشته ها سفید بودن عالی کار میکردن اینا رو نمی دونم از کجا میارن ولی میدونم وارد کننده atmel در ایران بسته رفته جگر فروشی بازکرده:mrgreen: و الان دیگه atmel در ایران صاحاب نداره :mrgreen:

با این مشکل اکثر میکرو ها با 16 مگا هرتز قاطی میکنن ولی اگه کریستال 14.7456 یا کمتر رو بذارید درست کار میکنه

جالبه توی سایت mcselec یه پروژه گذاشته که VGA و میکرو avr رو overclock کرده تا 24 مگا هرتز

فکر کنید با این میکرو های جالب توی ایران بخوای overclock کنی اونم 8 مگاهرتز بیشتر از سقفش
این توی فرکانس کاری خودش مونده :k01: :mrgreen: :k01: :k04: :k00:

kavir
06-02-2009, 19:12
حق با آقا تروشه هست جالب اینه در به در دنبال مارک سفید بودم چون سری مارک سفید تا حالا که من با avr کار می کنم خطا نداشته
جالب اینه فروشندگان این مورد رو تکذیب می کنند و تاکید دارند مارک سفید ها تقلبی نه لیزری :mrgreen:

SMRS
06-02-2009, 21:24
رفته بودم آرا الكترونيك يه تعداد زيادي اتمگا8 بخرم.بعدش گفتم كه از اون نوع چاپ سفيدش بده گفت خدابيامرزه ديگه يدونم نميتوني پيداكني.منم كل امجدو زيرو رو كردم ديدم راست ميگه.ديگه از اونا نيست.

1nafar
08-02-2009, 15:05
سلام
همین مشکل برای من هم پیش اومده
من چند روز پیش دوتا میکرو 89s51 و یه سنسور lm335 و مگا 8 خریدم
میکرو های 8051 ریست نمیشدن (با اتصال مقاومت و خازن به پایه ریست)
سنسور دما ، موقعی که گرمش میکردی ، دمای روی lcd کمتر میشد
مگا 8 هم توی فرکانس 16 مگا هرتز کار نمیکرد
موقعی که روی مگا8 دست مکشیدی ، پوست دستت سیاه میشد ، فکر کنم با زغال ساخته بودنش. :x :x :x :x :x :x :x

kavir
08-02-2009, 15:50
به نظر من با دیگر سایت ها هم هماهنگ کنیم تا یک مبارزه جدی شروع بشه
روی ظاهر که نمی شه فهمید این میکرو تقلبی هست
با اظهارات دوستان معلومه اکثرا این مشکل رو دارند

alitaroosheh
09-02-2009, 11:21
سلام
همین مشکل برای من هم پیش اومده
من چند روز پیش دوتا میکرو 89s51 و یه سنسور lm335 و مگا 8 خریدم
میکرو های 8051 ریست نمیشدن (با اتصال مقاومت و خازن به پایه ریست)
سنسور دما ، موقعی که گرمش میکردی ، دمای روی lcd کمتر میشد
مگا 8 هم توی فرکانس 16 مگا هرتز کار نمیکرد
موقعی که روی مگا8 دست مکشیدی ، پوست دستت سیاه میشد ، فکر کنم با زغال ساخته بودنش. ::x
:k04: :k04: :k04: :k04: :k04:

kavir
09-02-2009, 12:14
ii998) ii998) ii998)
دوستان اخه این چه مشکلی هست
دیشب تا نزدیک سحر داشتم با این atmega8 ور می رفتم و مشکلی هم نداشت یهو قاط زد و همون مشکلی قبلی پیدا شد کریستال رو ی 12 مگا خارجی باز گذاشتم ولی تمامی پین ها چشمک زن شده .من تو شک افتادم نکنه یه جای کار دارم اشتباه می کنم

alitaroosheh
09-02-2009, 17:32
یه نکته ای:

کریستال 16 مگاهرتز تقلبی هم داریم من چند تا دارم

راستی خازن خارجی بذارید و خازن داخلی رو هم فعال کنید

hitler
26-02-2009, 22:00
اره منم یه بار یه کیستال 16 گذاشتم همینجوری شد یه 8 گذاشتم درس شد فکر کردم کریستال خرابه رفتم 2 تا دیگه خریدم اونا هم اینجوری شد نگو مشکل این بوده :cry:

codev
27-02-2009, 01:18
ما هم از این اتفاقات عجیب بی نصیب نیستیم .
این میکروی ما با این حال که تایوانی هست وقتی اون دو تا خازن 33p رو به میکرو وصل می کنم ، دیگه میکرو هیچ کاری نمیکنه . وقتی خازن ها رو برمیدارم درست می شه و کار میکنه 8O

Hesam1984
27-02-2009, 11:44
چرا خازن 33 گذاشتي ؟ مگه ديتاشيت ننوشته حداكثر 22؟
خوب شما 18 بگذاري خوبه. ببين چي مي شه.

من چند وقت پيش يك ميكرو همين مگا هشت از انگليس برام اومد كه وقتي اين تاپيك رده شد رفتم نگاهش كردم ببينم جنس اون چيه. شايد فرق داشته باشه. مارك سفيد نبود ولي پشتش نوشته تايوان و خوب هم كار مي كنه. به نظر من مدارتون رو از نظر نويز هم چك كنيد. كريستال از نوعي باشه كه مارك و نشان داشته باشه نه مثل بعضي ها كه حتي فركانس كاري رو هم ننوشته.

kavir
27-02-2009, 13:39
شاید از کریستال باشه ولی من خودم این برام پیش اومده دفعه اول رو پروگرام می کنی خوب هست و مشکلی نداره دقیقا بعداز 2/3 بار پروگرام کردن آی سی منهدم می شه ولی هیچ علائمی توی پروگرام کردنش نیست و پیام می ده به خوبی پروگرام شد ولی وقتی وصل تغذیه می کنی تمامی پین ها چشمک زن هست ii998)
البته فقط توی کریستال خارجی اینطوری میشه

alitaroosheh
02-03-2009, 23:25
چرا خازن 33 گذاشتي ؟ مگه ديتاشيت ننوشته حداكثر 22؟
خوب شما 18 بگذاري خوبه. ببين چي مي شه.

من چند وقت پيش يك ميكرو همين مگا هشت از انگليس برام اومد كه وقتي اين تاپيك رده شد رفتم نگاهش كردم ببينم جنس اون چيه. شايد فرق داشته باشه. مارك سفيد نبود ولي پشتش نوشته تايوان و خوب هم كار مي كنه. به نظر من مدارتون رو از نظر نويز هم چك كنيد. كريستال از نوعي باشه كه مارك و نشان داشته باشه نه مثل بعضي ها كه حتي فركانس كاري رو هم ننوشته.

تایوانی داریم تا تایوانی.(فکر کنم کارخونه ها مقصد خودشون رو میدونن که کجا میره برای ما با زغال تهیه میشه برای انگلیسیها royal هستن دیگه باید از مواد royal استفاده بشهii998)
ولی مثل این که دیگه با لیبل سفید اصلا تولید نمیشه فقط توی بازار شاید mega8l پیدا بشه و tiny13 که اونا هم زیاد فرق نداره چه رنگی باشن :mrgreen: )