PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی با Visual studio

Doloop
26-08-2012, 00:21
سلام
من تازه میخام برنامه نویسی با این نرم افزار حرفه ای رو یاد بگیرم
هم با زبان Basic هم با C++
ولی راستش نمیدونم دقیقا چه طوری , باچی , از کجا شروع کنم
اگه منابع خوبی سراغ دارید از سایت و مجله و ... گرفته تا کتاب و DVD آموزشی معرفی کنید
یادگیری هم میخام بیشتر در زمینه هایی باشه که بیشتر به دردم میخوره مثلا : کار با پورت ها و ارسال و دریافت دیتا و ساخت فایل SETUP و از این قبیل...
راستش من نسخه 2012 این نرم افزار رو نصب کردم گویا با سری های قبل تفاوت محیطی داره من که چیزی ازش سر در نیاوردم

من توی این سایتش هم نمونه مثال و غیره گیر آوردم ولی نمیدونم کدومش به درد من میخوره یا اصلا من تازه کار چه مثالی رو برای شروع جستجو کنم
مثال چشمک زن نداره؟؟؟:)

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم:wink:

behnam6500
26-08-2012, 00:53
ای ول 2012 چند وقته اومده؟ :018:

خب رفیق با کتاب شروع کن که مقدماتی رو بخونی و ردش کنی...

اگه برای خودت میخوای کار کنی فرقی نمیکنه که vb.net بخونی یا سی شارپ

در قدرت هر دو زبان هیچ شک نکن... هر دو در یک سطح هستند.

در غیر این صورت اگر برای جایی میخوای برنامه بنویسی و مدیر پروژه و این چیزا بالا سرته، سی شارپ!!!! اونم به خاطر بی سوادی و طرز فکر احمقانه مدیران شرکت ها و برنامه نویسان اماتور که از برنامه نویسی چیزی نمیدونن...

KHM
26-08-2012, 01:19
دادا این Pdf آموزشی خیلی میتونه کمکت کنه...البته سی شارپه ها...
learn visual C# (You can see links before reply)

vahidasm
26-08-2012, 01:41
سلام داش حسین
میخوام یه نظر بدم
دادا منم دارم با این نرم افزار نسخه 2012 کار میکنم خیلی عالیه
خواستم پیشنهاد بدم با همون c# کار کنی که به نظر من از سی پلاس پلاس بهتره
حالا اگه امکاناتش رو بخونی میفهمی
به هر حال فقط پیشنهاد بود
به لینک های زیر برو :
آموزش سی پلاس پلاس (You can see links before reply)

آموزش vb6 (You can see links before reply)

سی شارپ رو هم که دادا کهروم گذاشته

Doloop
26-08-2012, 02:55
ممنون از همه

ای ول 2012 چند وقته اومده؟ :018:

بله منم تازه دان کردم از soft98.ir

خب رفیق با کتاب شروع کن که مقدماتی رو بخونی و ردش کنی...

اگه برای خودت میخوای کار کنی فرقی نمیکنه که vb.net بخونی یا سی شارپ

بله برای خودم میخام
اسم کتابی , نویسنده ای , چیزی میدادی آقا بهنام
بعد اینکه سی شارپ به پلاس پلاس نزدیکه (آخه به ما فقط ++ در حد جمع و تقسیم یاد دادن):mrgreen:

قضیه این .net چیه ؟؟؟
میخام یکیشو طوری یاد بگیرم که بعدا مجبور نشم برم سراغ یه زبون دیگه
بعد توی سیستم عامل های مختلف هم بشه ازش استفاده کرد...

در غیر این صورت اگر برای جایی میخوای برنامه بنویسی و مدیر پروژه و این چیزا بالا سرته، سی شارپ!!!! اونم به خاطر بی سوادی و طرز فکر احمقانه مدیران شرکت ها و برنامه نویسان اماتور که از برنامه نویسی چیزی نمیدونن...

خوشحالم که دوستانی مثل شما رو دارم و خدارو شکر که گیر این آماتورها نمیافتم :o

دادا این Pdf آموزشی خیلی میتونه کمکت کنه...البته سی شارپه ها...
ممنون دادا کهروم

دادا منم دارم با این نرم افزار نسخه 2012 کار میکنم خیلی عالیه
حالا اگه امکاناتش رو بخونی میفهمی

تشکر وحید جان خودمم دارم به همین نتیجه میرسم (#C)
ولی نظر بهنام مثل اینکه بیشتر روی VB.NET هست :hi:
این مورد حل بشه ردیفه :0013: استارت میزنم

User
26-08-2012, 10:33
سلام

ببخشیدا اصلا قصد جسارت ندارم ولی رو چه حسابی بهتره ؟
چند تا کار مدنظر هست که بگم نتونی تو VB یا #C در بیاری ؟ ( بدون DLL !!!! )

با DLL میشه چون ممکنه تحت هر زبونی باشه و شما مثلا از DLL که تحت ++C تو #C استفاده کنی !!
و ..............
نظر شما قابل احترام ولی یه طرفس !!!!!!! :wink:

بعد اینکه سی شارپ به پلاس پلاس نزدیکه (آخه به ما فقط ++ در حد جمع و تقسیم یاد دادن):mrgreen:

اصول هر جوفتشون یکیه ولی خوب توابع از زمین تا زیر زمین باهم فرق دارن (تا اسمان فرق ندارن) مثلا
تو هر جفتشون ++A با A=A+1 یکیه

VB
public void PerformCalculations()
MessageBox.Show("The calculations are complete", "My Application", _
MessageBoxButtons.OKCancel, MessageBoxIcon.Asterisk)
End Sub

#C

public void PerformCalculations()
{
MessageBox.Show ("The calculations are complete", "My Application",
MessageBoxButtons.OKCancel, MessageBoxIcon.Asterisk);
}

++C
public:
void PerformCalculations()
{
MessageBox::Show("The calculations are complete",
"My Application", MessageBoxButtons::OKCancel,
MessageBoxIcon::Asterisk);
}

تا حدودی به هم شبیه هستن ولی یه سری جا خیلی فرق دارن

قضیه این .net چیه ؟؟؟

به ساده ترین زبان برای net که همون internet یعنی کارای تحت محیط net مثل وب سایت که میتونه سایت باشه می تونه یه App (برنامه) باشه

میخام یکیشو طوری یاد بگیرم که بعدا مجبور نشم برم سراغ یه زبون دیگه
بعد توی سیستم عامل های مختلف هم بشه ازش استفاده کرد...

نمیشه چون بلاخره زبون جدید می اد با قابلیت های بیشتر ناچارا باید بری سراغ یه چیز دیگه
تو سیستم عامل های مختلف نمیشه چون کلا فرق می کنه نمی تونی هم رو لینوکس راه بندازی هم رو ویندوز هم رو مک هر کدوم داستانای خودشونو دارن
البته ممکنه بتونی با یه برنامه جانبی راه بندازی چون مثلا میدونم #C رو لینوکس کار نمی کنه حالا شاید یه مفسر براش بیاد مثل java که رو ویندوز کار نمی کنه ولی با Java machine شما اجراش می کنید

تشکر وحید جان خودمم دارم به همین نتیجه میرسم (#C)
ولی نظر بهنام مثل اینکه بیشتر روی VB.NET هست :hi:
این مورد حل بشه ردیفه :0013: استارت میزنم

تا کاری که می خوایی بکنی معلوم نشه نمیشه نظر داد مثلا اگه بخوایی با سخت افزار در ارتباط باشی خوب 100% بری ++C یاد بگیری خیلی بهتره ولی مثلا بخوای یه پلیر یا یه فایل منیجر که کمترین کار با سخت افزار داشته باشی بری #C یا VB یا #F و ................ یاد بگیری راحت ترن
باز هر طور خودت صلاح میدونی

موفق باشی

alisaeed
26-08-2012, 15:12
سلام اگه میخواین که با سی شارپ کار کنین کتاب آقای هاشمیان کامل هست اینم لینک دانلودش:
You can see links before reply(You can see links before reply).zip

Doloop
26-08-2012, 15:29
تا کاری که می خوایی بکنی معلوم نشه نمیشه نظر داد مثلا اگه بخوایی با سخت افزار در ارتباط باشی خوب 100% بری ++C یاد بگیری خیلی بهتره ولی مثلا بخوای یه پلیر یا یه فایل منیجر که کمترین کار با سخت افزار داشته باشی بری #C یا VB یا #F و ................ یاد بگیری راحت ترن

بیشتر قصدم از یادگیریش
اول : از روی علاقه شخصی
دوم : میخام از طریق پورت های کامپیوتر با سخت افزار خارجی ارتباط بر قرار کنم
یا مثلا یه درایور برای سخت افزار دلخواهم بسازم
اینطوری باشه پس باید دو سه تا زبون رو کار کنم :
VB
#C
++C
کسی نسخه کتاب معرفی نمیکنه
یعنی همین فایل هارو بخونم راه میافتم (دمپایی کی میخرین برام...؟) :mrgreen:

تو سیستم عامل های مختلف نمیشه چون کلا فرق می کنه نمی تونی هم رو لینوکس راه بندازی هم رو ویندوز هم رو مک هر کدوم داستانای خودشونو دارن

اینطوری باشه مثل اینکه راه طولانی در پیش دارم
نمیشه موقع برنامه نویسی تعریف کنی که فایلت فقط روی لینوکس اجرا بشه یا مثلا فقط روی XP ؟؟؟

اگه برای این کارا قلق خاصی یا دور زدنی چیزی هست حتما بگید ؟
میدونید که شروع کار سخت ترین قسمت کار هست , الان سردرگمم , اگه یکم آشنا بشم بهتر درک میکنم قضیه چیه ؟

KHM
26-08-2012, 15:30
سلام اگه میخواین که با سی شارپ کار کنین کتاب آقای هاشمیان کامل هست اینم لینک دانلودش:
You can see links before reply(You can see links before reply).zip (You can see links before reply)
رفیق اون لینکی هم که من گذاشتم همین کتابه...

vahidasm
26-08-2012, 18:51
ببخشیدا اصلا قصد جسارت ندارم ولی رو چه حسابی بهتره ؟
چند تا کار مدنظر هست که بگم نتونی تو vb یا #c در بیاری ؟ ( بدون dll !!!! )

با dll میشه چون ممکنه تحت هر زبونی باشه و شما مثلا از dll که تحت ++c تو #c استفاده کنی !!
و ..............
نظر شما قابل احترام ولی یه طرفس !!!!!!!

سلام
دوست من
من کاری با کسی ندارم که کسی چی میخواد کار کنه فقط یه نظر دادم و قصد خاصی نداشتم
اگه تو پست من دقت کنی میبینی :

البته ممکنه دلایلی هم باشه که وقت گفتنشو ندارم

آقا حسین من یه پیام خصوصی در این مورد برای شما میفرستم(میخوام چندتا منبع و سی دی و .... معرفی کنم (نمیخوام تبلیغات شه))

User
26-08-2012, 19:30
سلام
دوست من
من کاری با کسی ندارم که کسی چی میخواد کار کنه فقط یه نظر دادم و قصد خاصی نداشتم
اگه تو پست من دقت کنی میبینی :

البته ممکنه دلایلی هم باشه که وقت گفتنشو ندارم

آقا حسین من یه پیام خصوصی در این مورد برای شما میفرستم(میخوام چندتا منبع و سی دی و .... معرفی کنم (نمیخوام تبلیغات شه))

ببخشید اشتباه متوجه شدید نگفتم نظر تون اشتباه چون بلاخره نظره ممکنه حق کامل با شما باشه اما اگه با دلیل می گفتید خیلی بهتر بود
ولی وقتی شما می گی وقت نداری چی بگم
موفق باشید .

بیشتر قصدم از یادگیریش
اول : از روی علاقه شخصی
دوم : میخام از طریق پورت های کامپیوتر با سخت افزار خارجی ارتباط بر قرار کنم
اینطوری باشه پس باید دو سه تا زبون رو کار کنم :
Vb
#c
++c
یعنی همین فایل هارو بخونم راه میافتم (دمپایی کی میخرین برام...؟) :mrgreen:

اینطوری باشه مثل اینکه راه طولانی در پیش دارم
نمیشه موقع برنامه نویسی تعریف کنی که فایلت فقط روی لینوکس اجرا بشه یا مثلا فقط روی xp ؟؟؟

اگه برای این کارا قلق خاصی یا دور زدنی چیزی هست حتما بگید ؟
میدونید که شروع کار سخت ترین قسمت کار هست , الان سردرگمم , اگه یکم آشنا بشم بهتر درک میکنم قضیه چیه ؟

اگه همین که گفتی مد نظر بهترین زبون ++c چون عمده درایور ها با این زبون نوشته میشن چون رابطه نزدیکی با سخت افزار دارن

متاسفانه من روشی بلد نیستم که رو همه چی بتونی باهاش کار کنی ولی اگه با java کار کنی میتونی تو هر سیستمی راش بندازی چون قابل حمل اما تو درایور نویسی مشکل پیدا می کنی
البته فکر کنم ++C هم بتونه اما 100% نمی دونم باید تحقیق کنی ولی مطعنم با #C و VB نمی تونی این کارو بکنی چون تحت .Net
ببخشید قبلا .net اشتباه گفتم من اشتباها ASP گفتم
.Net : به زبان هایی گفته می شه که از .Net Framwork استفاده می کنن که در اصل همون کتابخانه های اماده هستن برای ساده کردن کار مثلا شما اگه .Net Framwork نداشته باشی برنامه ای مثل #C رو اون سیستم کار نمی کنن و باید .net نصب کنید
از این رو شما نمی تونی برنامه ای که تحت #C رو در محیط DOS اجرا کنی ولی ++C , C این مشکلو ندارن

Doloop
26-08-2012, 23:26
خیلی ممنون
بالاخره کدوم شد !!!ii998)
یکیتون میگه VB
یکی ++C
یکی #C
از اونجا که من فعلا فقط میتونم یک زبون رو انتخاب کنم ناراحت نشیدا ...:wink:
من الان اول VB و دوم ++C یه چیزایی بلدم
ولی #C نمیدونم چقدر شباهت داره به اینا
البته با اون مثالی که User جان زدن مثل اینکه شباهت زیادی دارن مخصوصا ++C و #C به هم
ولی خوب هنوز مجاب نشدم !!!:shj:
همونطور که گفتم من اینو برای چه کارایی میخام

میخام از طریق پورت های کامپیوتر با سخت افزار خارجی ارتباط بر قرار کنم

بگید کدوم زبون بیشتر به درد این کارا میخوره ...
من فعلا نظرم روی VB هست
ولی تجربیات شما ممکنه این نظر رو تغییر بده :wink:

behnam6500
26-08-2012, 23:52
یا وی بی یا سی شارپ...

هر کدوم که دوست داری شروع کن... هیچ فرقی ندارن....

بیش از این حساسیت نشون نده چون فقط زمان از دست میدی. ببین با برنامه نویسی تو کدوم بیشتر راحت تری همون رو شروع کن.

esisafa
27-08-2012, 02:06
ببینین vb و c# فقط در کلمات کلیدی زبان فرق دارن و هر دو از توابع کتابخونه ای .net framework استفاده میکنن. اما c++ اینطور نیست. مثل متلب که با c++ win32 نوشته شده و به جای دات نت یک برنامه دیگه روی کامپیوتر نصب میشه. که همشون تا حد ممکن شبیه هم هستن.
کلا محیط visual studio برای ویندوز بدرد میخوره و برای محیطهای دیگه کلا باید از شرکتهای دیگه استفاده کرد. مثلا جاوا روی چند پلتفرم کار میکنه که یه سری به سایتش بزنین و ببینین رو کدوم پلتفورم ها هست.
در مجموع در زمینه ی برنامه نویسی بعد از این همه سال همچنان سردرگمی وجود داره
برای کار با شبکه همه کار میکنن. برای پورت سریال هم همه کار میکنن. و برای usb هم کلاس برای همه زبانهای visual studio در حال حاضر هست. چند سال پیش کلاس .net برای usb نبود و باید از c++ استفاده میکردین ولی حالا هست.
libusb بدرد دات نت نمیخورد تا اینکه libusb.net اومد و اون مشکل هم حل شد

Doloop
27-08-2012, 03:19
ممنون:o
پس شد

VB
&
#C

من رفتم شروع کنم
اگه مشکلی پیش اومد یا اینجا یا توی یه تایپیک جدید ازتون میپرسم :wink:

بازم بابت راهنمائیتون ممنونم :0013::hi::hi:

M_GH
27-08-2012, 11:19
اگر نظرت رو پورت های کامپیوتر و نوشتن درایور و dll های سخت افزاریه بهترین چیز c++ هست

vb بیشتر کارش رو کتابخانه ها و برنامه های حسابداریه
c# هم من کار نکردم ولی در مورد فرقش با c++ یه چیزی شبیه فرق c با c++ هست (همچین زیاد نیست ولی یکم فرق داره)

M_GH
27-08-2012, 11:22
راستی اگر منظورت از پورت های کامپیوتری پورت های کام و یو اس بی و ایناس که درایوراش موجوده
بهتره بسته به اون چیزی که الان بیشتر بلدی (basic یا c) یک کدوم رو از بین C# و VB انتخاب کنی
اگرم می خوای زود یاد بگیری بری سراغ بقیه زبان ها vb6 رو یاد بگیر چون خیلی آسونه و چیز زیادی نداره

behnam6500
27-08-2012, 12:00
اگر نظرت رو پورت های کامپیوتر و نوشتن درایور و dll های سخت افزاریه بهترین چیز c++ هست

vb بیشتر کارش رو کتابخانه ها و برنامه های حسابداریه
c# هم من کار نکردم ولی در مورد فرقش با c++ یه چیزی شبیه فرق c با c++ هست (همچین زیاد نیست ولی یکم فرق داره)

مهندس جان اطلاعات اشتباه نده!

البته ما کوچیک همه اساتید هستیم...

morteza_rk
27-08-2012, 14:03
البته من راجع به بقیه اطلاعات نرم افزاری و برنامه نویسی سایر دوستان اطلاعی ندارم. اما بهنام جان استاد من هستن. منم با نظر ایشون کاملا موافقم. ضمن اینکه vb با vb.net خیلی خیلی فرق می کنه.

KHM
27-08-2012, 14:58
بله دادا مرتضی درست میگن..آقا بهنام واقعآ استاده مان..پیش ایشون من حرفی واسه گفتن ندارم..
داش حسین سی شارپ رو بخون، بعد اگه لازم شد ++c رو هم میخونی..بالاخره جفت اینا c هستن..

Doloop
27-08-2012, 16:13
من با #C شروع کردم :wink:

فقط بگید با #C این نیاز هایی که میگم بر طرف میشه یا نه ؟ :unh:

میخام از طریق پورت های کامپیوتر با سخت افزار خارجی ارتباط بر قرار کنم
یا مثلا یه درایور برای سخت افزار دلخواهم بسازم یا یه نرم افزار تقویم یا ساعت یا ماشین حساب و تبدیل کد و... بسازم

فعلا همین

حالا اگه بعدا نیازی فراتر از اینا داشتم و با #C قابل اجرا نبود میرم سراغ اون یکی
قبلا گفتم مهم شروع کار و اون پیش زمینه ای هست که بدست میارم
قطعا کار با یکی از زبون ها زمینه بهتری برای یادگیری زبون های دیگه رو فراهم میکنه :0013:

M_GH
27-08-2012, 16:35
مهندس جان اطلاعات اشتباه نده!

البته ما کوچیک همه اساتید هستیم...

من منظورم vb6 بود
بعدشم نگفتم که نمیشه باهاش کار دگه ای کرد
من خودم از vb6 استفاده می کنم خیلی از کار هارو هم میشه باهاش کرد حتی کارکردن با پورت های کامپیوتر (البته با استفاده از dll مخصوصش)

چون هر شی لازم برای کار با کتابخانه ها و پایگاه های داده یک خصوصیت مربوط به جدول و مشخصات مربوط به اون رو داره
برای همین با vb6 خیلی خیلی راحت میشه برنامه های مربوط به پایگاه داده از قبیل برنامه حسابداری رو نوشت و هرکسی هم بخواد همچین برنامه هایی بنویسه معمولا از Vb6 استفاده می کنه
من برای همین گفتم
اگر منظورم رو اشتباه گفتم یا باعث اشتباه کردن بقیه شدم یا کلا اصلا چرت و پرت گفتم شما منو ببخشین

esisafa
27-08-2012, 20:12
من با #C شروع کردم :wink:

فقط بگید با #C این نیاز هایی که میگم بر طرف میشه یا نه ؟ :unh:

فعلا همین

حالا اگه بعدا نیازی فراتر از اینا داشتم و با #C قابل اجرا نبود میرم سراغ اون یکی
قطعا کار با یکی از زبون ها زمینه بهتری برای یادگیری زبون های دیگه رو فراهم میکنه :0013:

بله همه اینا رو جواب میده. اگه بخوای سیستم عامل بسازی شاید بدرد نخوره. میخوای سیستم عامل بسازی؟؟؟؟ vb.net و c# هم فقط و فقط در نگارش برنامه و کلمات کلیدی فرق دارن و این در حالی هست که این کلمات 100 تا هم نمیشن. قسمت سخت برنامه نویسی یادگیری کتابخونه هاست که هر دو از دات نت استفاده میکنن
همین لینک پایین usb برنامه رو با c# نوشتم که با پورت usb کار میکنه

behnam6500
28-08-2012, 00:40
ممنون از لطفی که به بنده دارید...

من با #c شروع کردم :wink:

فقط بگید با #c این نیاز هایی که میگم بر طرف میشه یا نه ؟ :unh:

فعلا همین

حالا اگه بعدا نیازی فراتر از اینا داشتم و با #c قابل اجرا نبود میرم سراغ اون یکی

دات نت جوابگوی نیازهات هست... حـــتا فراتر از اون... شک نکن...

--------------

vb 6 زبان راحتی هست... ولی در دنیای برنامه نویسی دیگه یک زبان مرده به حساب میاد!

seah60
14-09-2012, 12:44
سلام من میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم اما نمیدونم از کجا شروع کنم...جواب برام ایمیل کنید seah60@yahoo.com

ppittl
13-03-2013, 01:57
هر نرم افزاری که بتونه با dll ها کار کنه همه کاری میشه باهاش کرد
پس از این نظر زیاد تفاوتی نداره.
یه موضوع مهم اینه که اون تفاوتهای که ++C با ویژوال بیسیک و ... اینا داره تو کارهای خفن سخت افزاری هست
یا تو کارهای با پردازش خیلی سنگین و از این موارد. در موارد معمول تا نسبتا حرفه ای میشه با همشون برنامه نوشت. شاید 99 در صد ما اصلا نیاز به موارد خیلی خیلی پیچیده نداشته باشیم و این بحث ها که کدوم بهتره بنظرم زیاد مفید نیست . من خودم با ویژوال بیسیک 6 هنوز دارم برنامه می نویسم و تا حالا گیر نکردم . کار سخت افزاری هم انجام دادم باهاش و مشکلی نداشتم
البته اینا نظر من بود . موفق باشید

m00800
18-06-2013, 16:57
You can see links before reply).zip (You can see links before reply).zip)سلام اگه میخواین که با سی شارپ کار کنین کتاب آقای هاشمیان کامل هست اینم لینک دانلودش:

m00800
18-06-2013, 16:59
سلام اگه میخواین که با سی شارپ کار کنین کتاب آقای هاشمیان کامل هست اینم لینک دانلودش
You can see links before reply).zip (You can see links before reply).zip)
:

dosti
20-06-2013, 18:58
سلام دوستان خسته نباشید
میشه یه خیر بگه میشه ترم افزار تحت لینوکس تبدیل گفتار به نوشتار رو میشه دستکاریش کرد تا مناسب برای کوبی برد بشه؟
یعنی بشه تحت arm x86z